Frank Miller's 300

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Feb 15, 2007 3:15 pm

Остро несъгласен. Няма по-РАЗВАЛЯЩА епиката музика от метъла. Китарите просто не са правени за епика. Филмов шайт тип Джон Уилямс или Хауърд Шор, ей тва е най-доброто в случая.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Feb 15, 2007 3:28 pm

Напълно съгласна с Роланд, освен ако не ме опровергае самият филм (ако саундтракът му е такъв и музиката за фон на бойните сцени е такава).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6462
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Feb 15, 2007 3:43 pm

Roland wrote:Остро несъгласен. Няма по-РАЗВАЛЯЩА епиката музика от метъла. Китарите просто не са правени за епика. Филмов шайт тип Джон Уилямс или Хауърд Шор, ей тва е най-доброто в случая.
[offtopic]
Преди време гледах някакво клипче с битките от "Властелинът на пръстените", озвучено с "Call To Arms" на Manowar. Беше доста правилно. Епичен метъл в стил Manowar може доста да помогне на голяма масова битка или средновековен бой с мечове, но трябва да се пипа твърде внимателно.
[/offtopic]

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Feb 15, 2007 3:49 pm

Ъъъ, едно принципно предложение - вместо да се хули това, че имало метъл по време на бойните сцени, хайде първо да се гледа филма, а? Това че не се използва метъл масово в бойни сцени (поне аз нямам спомен да съм гледал такъв филм), не означава че непременно ще е неподходяща музика. Според мен всякаква музика може да е подходяща за бойни сцени, стига да е подбрана добре. Освен това, имам известни съмнения, че става въпрос за класически метъл, защото ако Nine Inch Nails се брои за метъл, явно зрителят от онова ревю е доста заблуден.

Иначе за примери за бойна музика, различна от класиката, се сещам най-вече за електроника (пр. Blade), където звучеше доста добре. Или пък например имаше едно адски добро попадение в първия "Ангелите на Чарли", по-точно бойна сцена на фона на Smack My Bitch Up - просто гениално.
This signature is not yet rated

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6931
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Feb 15, 2007 4:09 pm

Kull The Conqueror - Метъл във почти всички бойни сцени:)
И си пасваше съвсем добре:)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Feb 15, 2007 4:11 pm

Аз не хуля метъла при озвучаването на ЕПИКА (не екшън, забележи, а епика, за мен двете са толкова далеч едно от друго, че почти се изключват) ТУК, а по принцип. Думичка не съм казал за 300.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Thu Feb 15, 2007 5:59 pm

Image
Image

SilverLill
Commoner
Posts: 38
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:39 pm

Post by SilverLill » Thu Feb 15, 2007 7:20 pm

Ми забележката, че първо тряа да гледаме филма си е удачна, но за мен по-подходящо от добре подбран метъл (повтарям за 3ти път, ДОБРЕ подбран) за бойни сцени просто няма. И не го казвам само защото обичам метъл, а просто защото наистина си отива.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Feb 15, 2007 8:36 pm

NiME на Guardian винаги си е бил перфектна облицовка на епика за мене примерно :)

Найн Инч Нейлс, както каза някой, се едно не е метълът, който повечето незапознати си представят, така че тва няма значка.

Плюс тва мисля, че ФУНДАМЕНТАЛНО ИЗРОДСКАТА музика в трейлъра требе да ви е казала достатъчно.
This is it. Ground zero.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Feb 15, 2007 8:46 pm

Музиката в трейллъра е страхотна :). Пък като видим филма ще коментираме ;).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Feb 15, 2007 10:02 pm

http://movies.ign.com/articles/763/763580p1.html 10/10
http://www.latinoreview.com/filmreview.php?id=237
There is even a big boss fight with a giant monster looking guy which fits since this movie feels like a video game on steroids.
http://www.comicbookresources.com/news/ ... gi?id=9659
As truly epic as this tale of legendary heroism is, nothing can properly prepare audiences for the experience of the "300." "Hyper-epic" may accurately characterize the style in which this already exhilarating Frank Miller story was realized on film. From the studio logos to the end credits, every frame of "300" pulsates and flexes as if it were heaving an enormous weight from one shot to the next. The music and sound effects are pushed completely to the forefront, making every pluck of a string, every beat of a drum, every footstep and even every breath carry the dramatic impact of most other films' entire audio tracks. Every shot is picturesque. Every close-up is extreme. Every man is muscle-bound and sculpted. Every woman is elegant and beautiful (even the terribly scarred ones). Every monster is hideous and sickening. Every blow is fatal. Every moment is a moment. Not one second is wasted.

In this fashion, "300" is relentless and will leave its viewers exhausted, because they will have lived it. They will understand and experience every motivation, every action, and every reaction that each character in the film makes, because they will see the world through the unflinching eyes of Frank Miller's Spartans.
Ей така се прави. Все едно какво. Дори (или най-вече) роман.

Добре че си поставих Спарта-та в подписа, че иначе често щеше да ми се налага да я "крещя" следващия месец. :lol: А така - чиста работа.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Feb 16, 2007 5:23 am

SilverLill wrote:Ми забележката, че първо тряа да гледаме филма си е удачна
По тая логика и за да пищиш от вызторг пырво трябва да го гледаш, ма това не спира някои от местните, доколкото виждам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

SilverLill
Commoner
Posts: 38
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:39 pm

Post by SilverLill » Fri Feb 16, 2007 9:47 pm

Е, тва си е част от малките радости в живота предполагам :D Аз доста пъти съм се разочаровала от някви филми със супер избарани трейлъри, които се оказват някаква боза накрая, ама пък от друга страна не мисля, че тва ще е случая сега.
shayhiri, ти от къде се запали толкова по филма? Смисъл, просто от трейлърчетата или си има и предистория цялата тая обсесия :D Любопитно ми е просто.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Feb 17, 2007 12:37 am

Всъщност има и по-големи фенове. Виж предишните страници.

На филма се кефя, защото е най-добрият след Властелина, а в някои отношения дори го надминава. От това по-добра причина накъде? 8-)

Иначе спартанците са баси сбърканите фашизоидни копелета. Ако не беше филма, сигурно бих викал за персите, ама няма да си разваляме кефа сега, нали. :wink:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sat Feb 17, 2007 12:41 am

Алекс, силно те съветвам ;) да го гледаш първо и после да си умираш от кеф, че е по-як от Властелина. Верно, няма как да си 10000% + сигурен от един (ако и ненормален) трейлър, че един филм е по-добър от друг, просто нямаш цялата база за сравнение.

Иначе и на мен тъй нареченият 'кич' всъщност много ми харесва.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest