Абсурдистан, един бе ти достоен зарад тях!

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Sat Nov 25, 2006 11:44 am

Xellos wrote:Но има поне шанс са получиш "нещо" за тия пари. Евентално да се рализираш некъде. Има фирми дет си те избират още докат си студент примерно. Са не мое да се генерализира, но ако тук дигнат таксите, мислиш ли че ще се качи някакво качество?
Заповядай в НБУ. :) Ако знаеш какво искаш, и преподавателите, и ресусристе, и работодателите, и обменните програми са ти под ръка.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Nov 25, 2006 11:49 am

kalein wrote:Заповядай в НБУ. :) Ако знаеш какво искаш, и преподавателите, и ресусристе, и работодателите, и обменните програми са ти под ръка.
Ми аз искам квантова химия. Да заповядам ли в НБУ?
Last edited by Amelia on Sat Nov 25, 2006 12:44 pm, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Nov 25, 2006 11:50 am

Да, пък аз искам цигулка. И аз ли да заповядам там?
And you can't dance with a devil on your back...

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Sat Nov 25, 2006 12:05 pm

The Dragon wrote:Принципно име и компромисен вариант - всеки зрелостник има право да държи няколко матури по предмети които си избере. При резултат над 5 държавата му покрива следването. Под 5 - плаща си сам цялата сума. Това да важи и за средния успех от предходната година за всеки следващ курс.
Пак е много бе човек. Каквото и да бачкаш, още повече пък като си студент. Представи си догодина те приемат в нещо с изкуства. Ти идваш от Пловдив или някъде другаде. Трябва да бачкаш на 5 места за да покриеш тия 1300 лева на семестър. Отделно не виждам как хем ше бачкаш на повече от едно място, хем ще учиш като хората. Освен това плащаш общежитие и др...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Nov 25, 2006 12:16 pm

Съгласен съм. Тая система дори в чуждите страни не е изцяло успешна, а кво остава при нашите реалии...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Nov 25, 2006 12:32 pm

Има образователни дисциплини, които просто не позволяват да работиш, докато учиш. Примерно ние в химическия имаме 7 часови упражнения, 3 пъти седмично, ОТ КОИТО НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОТСЪСТВА (или може, но трябва да се отработят, не е като в някоя от хуманитарните дисциплини, дето можеш да си завериш семестъра без да си стъпил във ВУЗ-а). Налагало ми се е да ходя с пневмония на училище, считайте за кво иде реч. Като сложим лекции, семинари и прочее шитз, си изкарваме по 12 часа във фака в някои дни. Разбираме си програмата в първите дни на семестъра, след което настъпват всякакви промени. Изобщо кой работодател ще се навие да търпи това? Май само нощем може да се работи, но нали се сещате какво се случва при това положение? Има го и варианта задочно образование. Което не е образование. Не и при точните науки, при които има експеримент.

Изобщо, или ще променят изцяло образователната система, така че хората да имат фиксирано работно време в уни-то и после да ходят да си бачкат (както е в Япония, примерно - учиш до 5, бачкаш след 5), или просто ще направят висшето образование недостъпно за повечето хора. И тогава майката си е е....
Last edited by Amelia on Sat Nov 25, 2006 12:42 pm, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Sat Nov 25, 2006 12:33 pm

ОМФГ :shock: :shock: :shock: :shock: (много драйфащи смайлита) :arrow: това по повод пеньо
а иначе,не се притеснявайте,ще се намерят дечица с богати татковци да плащат,както е сега във Варненския Свободен.Въпроса е какво остава за нас останалите дето с труд сме завършили :evil:
Image

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Sat Nov 25, 2006 12:35 pm

Ами по програма в петък съм от 9 сутринта до 7 вечерта с едночасови почивки, дупки и паузи :P Мислете си как ще работя при това положение.
Добре че има компютърни клубове, в които бачкам като админ на Нощна смяна Петък срещу Събота :) и др. дни от седмицата.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Sat Nov 25, 2006 12:59 pm

Roland wrote:Да, пък аз искам цигулка. И аз ли да заповядам там?
Предизивкаш ме да проверя ли?

(Що, бе, Рол, ако знаеш кое къде го има, следва да знаеш и как да си избачкаш стипендията за него - и за какъв точно си го записал.)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Nov 25, 2006 1:03 pm

kalein wrote:
Roland wrote:Да, пък аз искам цигулка. И аз ли да заповядам там?
Предизивкаш ме да проверя ли?

(Що, бе, Рол, ако знае кое къде го има, следва да знаеш и как да си избачкаш стипендията за него - и за какъв точно си го записал.)
Не те предизвиквам, защото ЗНАМ :twisted: А за стипендиите. В моята специалност същите са ужасно ограничени като количество и колкото и добър да си, винаги го има шансът да не успееш.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Nov 25, 2006 1:03 pm

А за квантовата химия ще провериш ли?
Предизвиквам те.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Sat Nov 25, 2006 1:13 pm

Amelia wrote: Ми аз искам квантова химия. Да заповядам ли в НБУ?
По принцип в НБУ се предлага всичко, към което имат интерес поне 9 човека. (Такъв е принципът на стартиране на всеки курс.) Ако няма толкова - е, ще трябва да потърсиш друго място, или още хора, които искат да квантят химия.

Да оставим НБУ настрана сега. Вярвам, че си интелигентен човек (понеже си избрала трудна и времеемка дисциплина... на която мястото й не е в България, нито в коя да е малка държава, а в някой общ европейски изследователски център например - не само заради парите, а и заради по-големия брой мозъци, които се събират по тоя начин... както и да е, предполагам, че ако искаш да продължиш с това, рано или късно ще заминеш навън) - толкова ли е трудно да откриеш начин да се финансираш, без да трябва да се разкъсваш между следване и работа? Ако системата, за която говорим с The Dragon, се случи, всъщност няма да ти се налага - понеже ще можеш с успеха си да си издействаш стипендия.

...Ами тия, дето нито са богати, нито са умни, нито са работливи?

Тях изобщо няма да ги зачеквам,... и без това не им е мястото в тая тема.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Sat Nov 25, 2006 1:25 pm

Ама Рол:

1) Няма цигулка, понеже няма 9 човека, които да искат цигулка, и то точно в НБУ да я искат. (Но пък има майсторски класове с Милчо Левиев и Райна Кабаиванска - понеже има и желаещи за тях.)

2)
Roland wrote:А за стипендиите. В моята специалност същите са ужасно ограничени като количество и колкото и добър да си, винаги го има шансът да не успееш.
Така. А сега си представи колко са местата за цигулари, като свършиш с Академията.

(Ох... Дано да не бръкнах където не трябва, когато не трябва... ама това са въпроси, които трябва да си задаваме, като се хващаме да правим нещо. На родителите си също да ги задаваме, да. Ох...

Аз трябваше да съм строителен инженер по семеен план, впрочем.)

3) Не се разсейвай сега, ами се стягай за рабортилницата. Чакам ви. :D

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Nov 25, 2006 1:28 pm

Куче, ти такъв бой ще ядеш зарад тая работилница, ма чакай да ми паднеш наживо... :twisted: :twisted: :twisted:

А иначе тва с 9-те човека е много удобно измъкване, но ЗАЩО, замисляш ли се, няма толкова желаещи? Майсторските класове, сещаш се, не могат да заменят цялостно обучение.

Точка 2 не я схванах честно казано. Местата са средна хубост - има, но в сравнение с програмистските фирмички са направо равни на нула.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Sat Nov 25, 2006 1:47 pm

Roland wrote:Куче, ти такъв бой ще ядеш зарад тая работилница, ма чакай да ми паднеш наживо... :twisted: :twisted: :twisted:
Питър С. Бийгъл wrote: Магьосникът се изправи, заплашвайки нападателите с демони, метаморфози, вцепеняващи болести и тайни хватки от джудото. Моли взе камък.
("Куче" ми викаше един от най-добрите ми приятели в гимназията, когато си скачахме на веждите след поредната творческо-дискусионна среащ. Мерси за носталгичните спомени.....)
Roland wrote:А иначе тва с 9-те човека е много удобно измъкване, но ЗАЩО, замисляш ли се, няма толкова желаещи? Майсторските класове, сещаш се, не могат да заменят цялостно обучение.
Точно към това замисляне те побутвам и аз.

Няма да даваме отговори. Нека и другите се помъчат малко. :)
Roland wrote:Точка 2 не я схванах честно казано. Местата са средна хубост - има, но в сравнение с програмистските фирмички са направо равни на нула.
Е, а можеш ли в такъв случай да очакваш и стипендиите да са по равно?

(Интересно ще ми е едно изследване, в което се сравнява съотношението на работните места, учебните места и учебните стипендии по професии... Социолозите, къде сте? Ето ви идея за магистратура... :D)
Аз съм мазохист. От грубостта и агресивната глупост ме боли ужасно, но нещо ме кара да продължавам...

Ако не харесваш думите ми, спомни си: винаги можеш да ми спретнеш бан.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests