Секъф сериал тука мама

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Oct 05, 2006 2:18 pm

Между другото, едни приятели така се зарибиха наскоро, че имаше маратон на Lost по AXN (пуснаха целите двата сезона две съботи подред). Та идеята ми е, че май е доста по-интересно, ако гледаш целия сезон наведнъж, някак си нещата ти се връзват много повече. Аз така като хвърлих поглед, и изведнъж забелязах доста препратки, които не бях уловил преди. Желая ти приятно гледане, макар че с тези 49 епизода досега (всъщност вече 50, с първия епизод от новия сезон), хм ... абе голяма занимвка си е :)
This signature is not yet rated

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Nov 13, 2006 4:09 pm

С цел малко да възродя темата, миналата седмица изгледах първите 6 епизода от третия сезон на Lost (следващите ще започнат в началото на февруари). Смея да кажа, че сценаристите до голяма степен се реабилитираха в очите ми. Това е била най-добрата поредица от епизоди в сериала до момента от много време насам, и ако продължат в същия дух, третият сезон може да се окаже най-добрия до момента.

Иначе продължавам да следя Prison Break, засега не е съвсем зле, макар че сигурно може и да е по-добре.

Между другото, изгледах тези дни едно много приятно сериалче, за съжаление прекратено преждевременно, наречено Firefly (сиреч, "Светулка"). Стилът е доста забавен, общо взето се определя като спейс уестърн, с много добре развити герои и симпатични актьори. Всъщност имаше нещо като продължение на сериала чрез игрален филм - Serenity, от миналата година, но оригиналният сериал е доста по-добър. Препоръчвам на всеки, който иска да гледа нещо оригинално, и доста забавно.
This signature is not yet rated

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Nov 13, 2006 4:13 pm

zhivik wrote: Иначе продължавам да следя Prison Break, засега не е съвсем зле, макар че сигурно може и да е по-добре.
Аз току що изгледах 9-ти епизод и адреналинът ми още е високо високо. За мен сериалът няма слабо, страхотно върви :).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Mon Nov 13, 2006 4:21 pm

По принцип не съм голям фен на сериалите,но се хванах да гледам Carnivale и досега поне ми харесва адски много(на втория сезон съм).Продукция на НВО е,това поне трябва да ви говори че и като плот и реализация е страхотен.Anyway ако някой не го е гледал,веднага да поправи грешката :wink:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Nov 13, 2006 4:42 pm

Абе каня се, отдавна ми говорят за него, в този форум също - ама много време отнема, това е проблема. Нещо напоследък съм започнал да ставам голям почитател на минисериите - хем имаш достатъчно време да развиеш героите както трябва, хем историята в един момент свършва, и знаеш, че няма да бъде размивана безкрайно. Сериали, които продължават повече от 2-3 сезона почват много да ме дразнят, вече твърдо съм се отказал от 24, за Lost бях на косъм, ама тези 6 епизода го спасиха :). Ако Prison Break свърши след втория сезон, цена няма да има (но едва ли ще стане), много близко съм да зарежа и Battlestar Galactica, който също следя (в първата половина на третия сезон). Накратко, иска ми се добрите сериали да не се разводняват до безкрайност, и ако няма добри идеи, просто да свършват - иначе добро впечатление отива на кино.
This signature is not yet rated

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Nov 13, 2006 5:10 pm

Карнавалът е страхотен, само да имаше край..., а то няма. И няма да има никога :(.

Ех, догледах и последния излязъл епизод на 'Бягство от затвора' - ще се побъркаааам, искам 11-ти епизод! Добре поне, че утре ще е в Арена-та :P.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Mon Nov 13, 2006 9:45 pm

Мда, такива обрати се наблюдават, че им се чудя откъде ги измислят :) Кефи ме Майкъл и детектива какви разговори водят :lol:

User avatar
Borizmeiko
Misting
Posts: 296
Joined: Tue Jun 01, 2004 12:34 am

Post by Borizmeiko » Tue Nov 14, 2006 1:34 am

Абе втория сезон на Бягство от Затвора е добър, но не може да се сравнява с първия. Детектива взе да се поизлага, Майкъл започна да се по-обърква, а докторката не я знае6 какво ще реши (говоря за последния епизод, ама нещо не ми се спойлва).
А за Изгубени - според мене този трети сезон е пълен провал - не разбирам какво толкова му се превъзнася хората - сценаристите направо не знам какво мислят - сюжета почти не се развива, Другите са скучни и еднообразни....абе ако не беше Кейт във малко по-горещите сцени да оплакне човек окото....нямаше да изтрая тази първа половина на сезона.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Nov 14, 2006 11:48 am

Ох, леле как свърши 11-ти епизод :shock: и сега ще си умрем от нетърпение до другия вторник.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
CruelGoblin
E'lir
Posts: 160
Joined: Tue Sep 05, 2006 9:41 pm
Location: Far away from any living creature

Post by CruelGoblin » Sat Nov 18, 2006 6:24 pm

Аз пък почнах да гледам "Мъртвата зона" по AXN. Старичък е сериала, и преди съм го гледал, но просто си заслужава. Заради него прочетох книгата... Който не го е гледал, да навакса!

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Sun Nov 19, 2006 12:29 pm

Elayne,за твое сведение остават още само 2 епизода от този сезон,където ще натъпчат максимално много действие,така че пази си дъха за там :P
а колкото до третия
Spoiler: show
сценаристите са казали в интервю,което четах,че ще избият всички без един :shock: :shock: :shock: :shock:
Image

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Nov 19, 2006 1:11 pm

абе на фона на книжката малко сериала ми е блудкав - зоната twa. btw некой да е меркал "Зоната на здрача" рипната?
:ninja:

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Sun Nov 19, 2006 1:17 pm

herairness wrote:Elayne,за твое сведение остават още само 2 епизода от този сезон,където ще натъпчат максимално много действие,така че пази си дъха за там :P
а колкото до третия
Spoiler: show
сценаристите са казали в интервю,което четах,че ще избият всички без един :shock: :shock: :shock: :shock:
О. Боже :shock:

User avatar
CruelGoblin
E'lir
Posts: 160
Joined: Tue Sep 05, 2006 9:41 pm
Location: Far away from any living creature

Post by CruelGoblin » Sun Nov 19, 2006 1:40 pm

еми нз, на мен действието в книгата Мъртвата зона ми изглеждаше доста мудно - първата четвърт от книгата само, докато се събуди Джони от комата, още една четвърт, докато се изправи на крака... Имах неприятното усещане, че през повечето време нищо не се случва. Сериала по-кефи, щот е направен като криминален, със свръхестествени елементи (??) :? И аз па какво определение измислих...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Nov 19, 2006 2:06 pm

ми по това което аз съм гледал от сериала, и след като скоро четох книгата, имат твърде малко общи неща. Като се абстрахира човек от тая работа, сериалчето е биваща там сапунка с психо и крими елементи.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests