Смисълът на вашия nick.

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
PrivateRaio
Misting
Posts: 342
Joined: Tue Jun 20, 2006 4:01 pm
Location: София

Post by PrivateRaio » Mon Jul 10, 2006 5:04 pm

1983 ходих на лагер за първи път и спах в стаята на големите, до вратата. За да могат да консумират опиати от всякакъв вид без намеса на надзорници трябваше да заключвам нон-стоп и така станах Райбера.
Много дълго за записване по конзоли и игрални автомати, и взех че станах Raio :D
А като се пръкна "Спасението на редник Райън" ... е потръгнаха нещата (филма е доста смешен според мен, не си правете грешни изводи) :D :D :D
Та така, от тогава съм Private Raio, а оригинално прякора ми в real life си е все още Райбера :D

User avatar
Rumiko
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Tue Jun 13, 2006 11:10 pm
Location: 4-ти километър

Post by Rumiko » Fri Jul 14, 2006 12:19 am

Любимата ми манга авторка се е Rumiko Takahashi. Румико означава нещо от сорта на "едно красиво дете остава".

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Aug 08, 2006 10:36 pm

Ами, моят произлиза от съмнително раздвоение на личността. Открих интернет към 96-7 год. Тогава много влизах във форуми против НАТОвските маневри в Ирак, бившата Югославия и пр.
Започнах да ползвам Баба Яга в най-древният му смисъл - славянски дух/бог на мъстта и войната.
Лошото е че по испанските чатове бързо ти съкращават ника; така на мойте скромни 20ималко лета станах :evil: Баба!
Никът ми много ми харесваше и не исках да го меня, но решението само се появи когато прочетох Господарят на пръстените и отрих жената на Том Бомбадил (само и знам името на испански - Baya de Oro). Няколко дена след препрочитане на книгата от моя страна, за малко да ме напердаша три нещастни пубертетчета на които аз налетях защото жестоко си деряха (да се чете - пребиваха) кучето - пит бул насред улицата (когато става дума за деца или животни въобще не си поплюван и се мешам съвсем безстрашно).
Та тези симпатяги зеха да ме подиграват на Покахонтас и на Baya de Oro и да си насъскват кучето срещу мене и Нато (малкият ми брат, порода немска овчарка). Но по стечение на обстоятествата успях да спася бедният пит бул от собствениците му. И Baya de Oro стана на BaYa в чест на Baba Yaga и на нещастните глупаци които си мислят че току така могат да ме обидят с нешастното си словонеречие.

Да кажа само: Нато, слънчице, много ми липсваш! И се старая много добре да гледам дъщеря ти! :?
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Wed Aug 09, 2006 8:07 am

ох,каква трогателна история,чак се насълзих:)да е живо и здраво малкото:)и на мен ми липсва мойто Джеки,и Ерик също ама какво да се прави...
Image

User avatar
Theodelinda
Scholar
Posts: 108
Joined: Thu Feb 16, 2006 11:11 am
Location: Always around

Post by Theodelinda » Wed Aug 09, 2006 10:14 am

Хвала на такива борбени люде като тебе BaYa!!!!!! Аз , като един виден природозащитник-кучкар, напълно те подкрепям в борбата с издевателите над кучешкия род! :wink:
Image

CREDENDO VIDES!

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Aug 09, 2006 5:32 pm

Мдааа, де; против издеватели на животни, деца и (защо не) общо хора. Майка ми се омъжи за един такъв убавец когато бях на около 12 год. и го изтърпях до 17те. И тогава, една вечер му разказах играта :twisted:

Истината herairness, Височество :lol: е че като го прочетох наново е бая селзотворно, ама кво да съ прави с такава нежна душица кът мен!

Да е жива и здрава, и голямата също (щото те са две дами, от кичешки и от котешки род)

:D [/i]
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Wed Aug 09, 2006 10:51 pm

Дедо ви Толкин е виновен за моя, да знаете. Не е бай ви Питър Джаксън :mrgreen: .
Where I was
I had wings that couldn't fly
Where I was
I had tears I couldn't cry

User avatar
KozataAni
Smallfolk
Posts: 9
Joined: Fri Aug 11, 2006 4:30 pm

Post by KozataAni » Tue Aug 15, 2006 1:42 pm

Ами то е една много стара и дълга история...Ето защо съчиних една правдоподобна:) Ани се казваше бившето гадже на приятеля ми:)
Дали?:)
И благодаря за топлия прием:)

User avatar
SPQR
Farmer
Posts: 65
Joined: Fri Mar 11, 2005 1:04 pm
Location: Ниските Слоеве на Еволюцията
Contact:

Post by SPQR » Thu Aug 24, 2006 7:32 pm

Енциклопедично обяснение (месеци по-късно, ама кой да види; или да се поинтересува да потърси): SPQR
Макар истината да е, че не обичам твърде дългите именования (като персонификацията).
Из родната мрежа не се среща чак пък толкова често, Google ме изкарва на по-предни позиции по този начин, +това редовно се получават питанки за произхода на абревиатурата.
(няма да зачеквам темата с аватарите, то мисля като да е видно)
Url: Web Folder | Web Log
What you take won't kill you, but careful what you're givin'

User avatar
CruelGoblin
E'lir
Posts: 160
Joined: Tue Sep 05, 2006 9:41 pm
Location: Far away from any living creature

Post by CruelGoblin » Mon Oct 02, 2006 9:01 pm

Aми моя nick няма никакъв смисъл (струва ми се). Хрумна ми докато се регвах. Чудя се защо... Нито съм cruel (много мил човек съм :) ), а очевидно не съм и goblin... Може това ми е скритото подсъзнание! :idea:

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Tue Oct 03, 2006 1:44 pm

Моят идва от една шега с най-добрата ми приятелка в ученическите ми години, но ме мързи сега да пиша цялата история, още повече, че май имаше таква тема в миналото и вече съм обяснявала.
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Dark_Lord
Smallfolk
Posts: 11
Joined: Sat Oct 07, 2006 12:14 am
Location: Palatine, IL, U.S.A.
Contact:

Post by Dark_Lord » Sat Oct 07, 2006 12:30 am

Моят ник може да е банален, но си има история.
За пръв път го използвах в Потър Мания. Исках да се регистрирам като "Волдемор", но не стана, за това написах "Dark_Lord"

Тъй.. името ми е Владимир, на галено Влади. Ако пишете на BDS (червените букви на клавиатурата, тоест кирилицата), докато сте в ENG режим и напишете "Влади" се получава "L.dor". Разджуркайте полученото и се получава "Lord." :P Съвсем случайно се получи, сериозно! ;)

User avatar
reno fenka
Commoner
Posts: 30
Joined: Tue Sep 26, 2006 3:48 pm
Location: Prosmised land

Post by reno fenka » Wed Nov 01, 2006 4:36 pm

Еми моя ник е ясно от де идва. Понеже съм луда фенка на Рено от Final fantasy VII. Пък и точно в момента когато се регистрирвах не ми дойде друго на ум
Final fantasy FOREVER

Ще тренираме сърцата и телата си за да постигнем твирдия и непоклатим дух.
Ще гледаме нагоре към мъдростта и мощта, без да търсим други желания.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Dec 26, 2009 8:47 am

Аз като казвам, че има забравени интересни теми по-назад...

Ами моят ник е такъв поради комбинация от няколко причини, като се замисля - защото съм за малко тук (като "тук" може да е от конкретно място до целия свят и живот) и защото се опитвам да "държа центъра си в мен".
Второто е от един мой учител по айкидо, който все ни питаше "къде си поставяте центъра?", т.е. на какво поставяте ударение в живота, в какво се влагате, на какво придавате значение.
Към това се прибавят любимата ми философска школа (стоиците) и философ (Епиктет), от които основният за мен съвет е "прави разлика между нещата, които зависят от теб и тези, които не зависят и не се терзай за вторите", демек "всичко, което имаш и си, реално си е в теб" (това е от диалога на Сенека "За твърдостта на мъдрия" - за Деметрий Полиоркет ("Градоразрушителя") и философа стоик Стилбон, чийто град Мегара Деметрий опустошил и го лишил от всякакви материални притежания, а и дори не се знаела съдбата на отвлечените му дъщери и като го питал: "Липсва ли ти нещо?", Стилбон му отвърнал: "Нищо. Всичко мое си е с мен.").

И ето го резултатът.

минувач
Spoiler: show
с малка буква - някакъв си там, демек
ДОБАВЕНО: И като се замисля още малко, се сещам за една прекрасна мисъл от книга на Джералд Даръл - за една от експедициите му в Южна Америка. По смисъл беше, че има хора, които може да срещнеш само веднъж в живота си и повече да не се видите, но докато сте заедно те се държат човешки с теб и ти помагат безкористно. Някак ме зарежда като си я спомня. Така и аз съм помагал на непознати хора просто защото съм можел (а и други хора на мен) и после - кой откъде е и никой не очаква нищо повече от другия и не предявява претенции. Разминаващи се минувачи, един вид. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Dec 26, 2009 10:32 am

Моя ник е тривиален отвсякъде идва от инициалите ми.
Radostin Rumenov Stefanov .
Интересното е добавката unknown. Там работата е по- сложна, така се пишех играейки Starcraft 98 година. По това време чата и Starcraft бяха едни от малкото места в които трябва да използваш никнейм. Идеята ми беше някаква тайнственост (вече не помня ) като съм използвал и Unrecognizable (тъпичко). И понеже си бях забравил паролата с Yahoo пощата с ника Unrecognizable си направих поща RRSunknown (която обаче си ми съществува и до днес) и почнах да се записвам навсякъде с този ник като универсален.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests