Fullmetal Alchemist - Conqueror of Shambala (dvd-rip)

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat Aug 05, 2006 9:35 pm

Никъв финал не беше. Просто още от същото, което не беше достатъчно просто.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Aug 05, 2006 11:23 pm

Абе то цялото FMA си беше "още от същото". :mrgreen:

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Aug 06, 2006 12:00 am

Ще извиняваш, но цялото FMA кефеше. Shambala-та не чак толкова, колкото цялото.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sun Aug 06, 2006 12:38 am

Като цяло макар да е най-хитов FMA е един от по-слабите сериали на Bones,не може да се сравнява с Scrapped Princess,Wolf`s rain или Eureka Seven примерно :roll:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Borizmeiko
Misting
Posts: 296
Joined: Tue Jun 01, 2004 12:34 am

Post by Borizmeiko » Sun Aug 06, 2006 6:12 am

FMA си имаше оригинален сюжет без ни веднъж да има филър. А Eureka Seven си смучат от пръстите толкова че мляко ще потече - то хубаво загадъчни персонажи ама като не знаеш половината за някой герой как да се насладиш на филма?( да не започна да приказвам и за plotholes)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Aug 06, 2006 7:18 am

Borizmeiko wrote:FMA си имаше оригинален сюжет без ни веднъж да има филър.
Ама сериозно? :lol:

Иначе Eureka Seven е милиардната изтъркана меча боза, а Scrapped Princess е скучновато фентъзи сериалче, което съвсем се скапа към края (във връзка с това безапелационно получава наградата за най-бездарни меча битки ъф ол тайм). Рольо със сигурност би вметнал и някой фенбойски коментар за Rahxephon, но аз викам направо да прескочим тая част; и без това знае какво мисля по въпроса.
Единственото творение на Bones, което уважавам е Wolf's Rain. Част от Kurau също ми допадна, макар че като цяло можеше да е много по-добре.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Aug 06, 2006 8:19 am

Филъри във FMA имаше, мн ясно, обаче не дразнеха толкова, колкото филъри в някои други сериали .... А Wolf's Rain е едно от най-дразнещите анимета които съм гледал, до степен на пълна безумност. Като изключим Дарсия-сама, естествено.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Aug 06, 2006 9:19 am

armageddon wrote:А Wolf's Rain е едно от най-дразнещите анимета които съм гледал, до степен на пълна безумност.
Аргумент, нещо?

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Aug 06, 2006 9:27 am

Има си тема за Wolf's Rain, viewtopic.php?t=172&postdays=0&postorder=asc&start=0 и понеже не обичам да се повтарям особено, там може да прочетеш мнението ми за сериала.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Aug 06, 2006 12:58 pm

ФМА в средата бяха само филъри. Понеже гледах анимето епизод по епизод и си чаках чинно и прилично докато новата порция бозица се появи изпод пръстите на фенсъбърите, трябва да ви кажа, че нееднократно обмислях да го зарежа окончателно и безвъзвратно. СКУ-КА! И всемирна тъпня! Набиха цялото действие в края, където за 4 серии направиха 5 обрата и на мен сериозно взе да ми идва нанагорно. Така и не можаха да покажат потенциала на персонажите, а имаше някои, които ми допаднаха. Концепцията също беше много благодатна, но за съжаление насрана непоправимо със стандартните шонен драми и прочее шитз. Като цяло намирам това аниме за бозица с претенции и тук-таме по някой проблясък. А филма беше безбожно скучен. Как го изтърпях докрая не знам. Всъщност от него не ми е останало нищо като спомен - само неприятното усещане, че си изгубих времето докато го гледах.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 06, 2006 1:15 pm

Amelia wrote:bla bla bla
Глей си работата :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Sun Aug 06, 2006 2:16 pm

Ма да бе, ние какво разбираме от аниме, как може да ни харесва това тъпото FMA :roll: Абе, разни хора, разни идеали, мен това ми е едно от любимите сериалчета, а не съм гледала толкова малко в интерес на истината. Нито за миг не ми е ставало скучно, накрая ми идеше да рева с глас, защото е свършило /винаги така се чувствам като свърши някое готино аниме :( /, а филмът си ми хареса, въпреки пропагандите и т.н. Сега си чета мангата, по-точно чакам я да излезе всеки месец /баси бавната/бавният мангака :x / и установявам, че въпреки страхотните разминавания за някои неща и мангата, и анимето кефят страшно много. Ама това си е мое мнение 8-)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Aug 06, 2006 2:49 pm

Mushu wrote:Ма да бе, ние какво разбираме от аниме, как може да ни харесва това тъпото FMA :roll:
My thoughts exactly :lol: :lol: :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Sun Aug 06, 2006 2:54 pm

От режисьорска гледна тчка не беше най-гениалното (сериалите). Драматургично обаче бяха пипнати. Вярно имаше тъпи серии, които играеха ролята на Пълнеж ама това е сериал все пак и едва ли създателите са презвидили,ч енякакви гийкове ще свалят сичките епизоди и ще ги изгледат за два дена :)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Aug 07, 2006 2:05 am

armageddon wrote:и понеже не обичам да се повтарям особено, там може да прочетеш мнението ми за сериала.
Всъщност и думичка не си обелил за нещо друго освен края на сериала.
Но айде, и аз да не се повтарям: http://anime.ludost.net/forum/viewtopic ... c&start=30

Иначе за FMA - нормално е всичко да си зависи от вкуса, но това че на някои хора им текат сълзите докато ядат сладки кисели краставички, не означава, че на мен не може да ми се драйфа само при мисълта за досег с подобни кулинарни извращения. :mrgreen:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests