Кой какво чете?

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue May 23, 2006 11:25 am

Обвиненията бяха, че е бавна и развлачена, но щом я сравняваш с Шифъра, която поне е динамична, значи не е толкова зле :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue May 23, 2006 11:27 am

Е, развлачена е, щото действието се развива в различни времеви периоди, ама не е бавна. Има си съспенс там:)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue May 23, 2006 1:44 pm

Съжалявам, че ще те разочаровам, но когато стигнеш до края, ще си кажеш WTF??!! Най-големият проблем на тази книга е, че започва много добре, историята е добре премерена, в общи линии авторката не си е измисляла много за милата ни родина (открих само една-две дребни грешки) и наистина има съспенс. За съжаление, краят изглежда като изсмукан от пръстите, и аз съжалих, че си я купих. Ако не друго, поне има един диск с разни инструментали, да създава обстановка :) Лично според мен, ако мадам Костова беше седнала и измислила свестен край, книгата щеше да си е много прилична. Все пак я изчети, така и така си я почнала, поне е увлекателна.
This signature is not yet rated

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue May 23, 2006 3:08 pm

Ми аз не съм си я купувала, просто е у мене и се възползвам 8-) Начи, викаш, краят не става, м? Ех, кофти... Ма дотук поне бива :?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Tue May 30, 2006 12:14 am

В момента чета Вещерите на Крис (П)Удинг и съм адски разочарован. Светът е забавен(авторът очевидно е чепил вдъхновение от аниметата), но героите са едни никакви, а сюжета, въпреки доброто начало, е доста зле. И стилът е много... наивен.
Комиксите броят ли се тук? Започнах да препрочитам Angel Sanctuary. Сега по бавничко, защото първия път изпуснах доста детайли(по едно време четох по пет тома на ден със светлинна скорост)

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed May 31, 2006 2:24 am

Ceta "Temple of the winds". Mnogo mi e zabaven goodkind na angliiski...
Inace tuka knigite izobshto ne sa skupi i se cudia posle kvo da si zavleka..
Nekvi idei da mi dadete?
:)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
vampire_girl
Commoner
Posts: 40
Joined: Sun Mar 13, 2005 4:56 pm
Location: Трансилвания

Post by vampire_girl » Fri Jun 02, 2006 4:40 pm

Marfa wrote:Аз пък се хванах да чета "Историкът" на Елизабет Костова. За моя изненада книжката не е лоша, никак даже. Не очаквах, че книга за Дракула ще ме заинтригува, но дамата май има талант - пише увлекателно, пък и сюжетът, пак за моя изненада, увлича:)
Книгата наистина е много добра. Е, Дракула е малко... хм, банален... но като изключим това, всичко е на ниво. Героите са интересни, действието увлича, всичката тази структура от историческа информация, по която тръгват различните герои заинтригува, изпипаността в метода разказ в разказа е на ниво - въобще, много добра книга.

По темата: точно в този момент чета стиховете на Ботев - готвя се за изпит. :(
Come out, come out...

User avatar
Benedict
E'lir
Posts: 178
Joined: Sat Jun 26, 2004 8:19 pm

Post by Benedict » Sun Jun 04, 2006 1:39 pm

Линията на бляновете на Лукяненко :)
Все още съм в началото, но очаквам нещо качествено, както всичко останало негово, което съм чел до момента
Та коментарите малко по-късно :wink:
Sad But True - бaджакът ти ме натъжава истински

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Sun Jun 04, 2006 11:10 pm

Току що завърших Мравките на Вербер и съм много доволен от книгата. Описанието на обществото на мравките ми напомня за делфините на Брин, но не защото си приличат, а понеже начинът на мислене и в двата случая е представен по един странен начин- много близък до човешкия в някои отношение и напълно чужд в други. Размислите относно относителността на възприятията и същността на интелекта ми допаднаха. Сега чакам Колибри да издадат следващата книга от поредицата. Някой знае ли кога се очаква да бъде това?

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Sun Jun 11, 2006 11:04 pm

Сега чета Гай-Джин на Джеймс Клавел(Шогун) и съм доста разочарован :? . Едно му признавам на автора, не всеки е способен да задържи всички конфликти без никаква промяна за 400 страници.

User avatar
Last_Guardian
Commoner
Posts: 39
Joined: Wed Jun 07, 2006 8:07 pm
Location: In her dreams... :)
Contact:

Post by Last_Guardian » Mon Jun 12, 2006 8:52 am

В момента съм на вална "Дризт До'Урден" ... Успях да убедя приятелката ми да ми даде 2те трилогии и четирилогията и сега се чете с пална пара.... :)
Pain from life never fades away,
by light I have been betrayed,
Fallen, for my dark sins
forsaken from what I love,
I march on to the kindom of the dead
I am the Angel, The Angel of Death
Image

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jun 12, 2006 9:20 am

Аз съм на Monstruos regiment, което, кой знае що, е преведено като "Чудовищна команда". На места има странни преводачески решения, но книжката все пак ми хресва:)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Mon Jun 12, 2006 5:09 pm

Аз в момента съм на Brave New World на Aldous Huxley. Твърди се, че е сред най-добрите на сцената на анти-утопичната литература, публикувана през далечната 1932, доста преди Оруелската "1984" (публикувана 1949). В момента съм едва съвсем в началото, та ще видим, но дотук е добре :)
Някой да има някакви отзиви за нея?
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Mon Jun 12, 2006 6:54 pm

аз в момента чета новата на тери за командата....и поздравления и на вузев,които най-накрая успяха да окипазят превод по стара традиция на бг издателите:)не знам някой от вас чел ли е оригинала монстроус режимент обаче мен лично думи като "как'сийки","носопъхци", "тюфлек" "отпърдяли", "муфтим" , "безхаберие", "гола вода" (и още много ще има сигурно нататък) направо ми се набиват в очите и смятам че са обида за прaтчетт както и за мен като читател.иначе книжката кефи на мах и се подиграва с многo неща начело със разделението на женски и мъжки работи в добрия стар прaтчетски стил...а и вампира ще ви хареса хихи както и трола:)
Last edited by herairness on Tue Jun 13, 2006 3:53 pm, edited 1 time in total.
Image

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Mon Jun 12, 2006 9:59 pm

Мда, аз прочетох Командата миналата седмица и ми беше много приятна, особено като се има предвид колко отдавна не бях чела Пратчет. Но преводът просто къртеше на моменти :roll: Май само в Пратчетовите книжки не бях попадала на "бисери", ама вече и там май ще се препъваме в такива, уви :x
Clio, на български или английски четеш Прекрасният нов свят ? Щото аз съм я чела на БГ само, но това ми е може би любимата антиутопия. Оригинална е и определено плашеща на моменти. Приятно четене 8-)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests