Брой 31: Треска за дракони - Александър Попов (Random)

Конкурсите за разкази на Shadowdance... хлебарки, дракони и смърфове...

Moderators: Trip, Random, Marfa

Locked
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Брой 31: Треска за дракони - Александър Попов (Random)

Post by Roland » Wed Jan 25, 2006 11:14 pm

Треска за дракони - Александър Попов (Random) (Второ място и Разказ на публиката)
And you can't dance with a devil on your back...

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Thu Jan 26, 2006 2:19 pm

Random, честито! От всичките ти разкази, този ми хареса най-много. Надявам се, няма да се засегнеш от това, но просто така съм се смяла на някои части от Треска за дракони, че само това ми беше достатъчно да го класирам на 2-ро място. И това е разказа, който помня с най-големи подробности. Ами какво да допълня, имаш дарба да пишеш, свежия хумор явно ти се отдава, имаш фатазия - какво повече да се иска от един автор. Освен и свежи идеи, друго май - не. :)
Успех!
pulled out

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Thu Jan 26, 2006 7:56 pm

Мерси, Моргана:) Благодаря и на всички останали, които са гласували за разказа и по някакъв начин са го оценили. Не толкова заради наградата, а защо е много приятно и окуражаващо. Въпросният разказ доста ме изненада с пожънатия успех, все си мислех, че ще се получи голяма дървения. И все още съм на мнение, че е малко неизпипан и насилен на места, освен това доста добре би му се отразила една редакция, такива грешки има, че... :? Но въпреки това много се забавлявах при писането му, а щом се и харесва и носи награди даже, значи целта е преизпълнена:)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Thu Jan 26, 2006 9:12 pm

Не беше на нивото на Пратчет, но много ме накефи.Хуморът беше на ниво и, което е по-важно, естествен.
Браво!
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Thu Jan 26, 2006 11:27 pm

Drigan wrote:Не беше на нивото на Пратчет, но много ме накефи.Хуморът беше на ниво и, което е по-важно, естествен.
Браво!
Без да влагам лоши чувства, то не може и да бъде на нивото на Пратчет. Пък и не е нужно. Хуморът и на мен ми допадна, стилът може да се доизпипа още малко, според мен. :wink:
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Fri Jan 27, 2006 12:51 am

Ае стига с този Пратчет, че ми писна вече от него. Защо е нужно всяко произведение да го сравнявате с Пратчет, Толкин и не знам си още кой?
pulled out

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Fri Jan 27, 2006 9:57 am

Сравнявам го с Пратчет, защото е водещ в по-хумористичния жанр на фентъзито.
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Fri Jan 27, 2006 10:51 am

Поздравления, тоя разказ съм го чел поне 4 пъти и всеки път ми оправяше настроението (първия път се смях със сълзи даже)! Ще има ли продължение?
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sat Feb 04, 2006 4:54 pm

Продължение... ако някой ден имам достатъчно свободно време, че да измисля нещо, може и да има. Но няма да е скоро със сигурност:/
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Mon Feb 06, 2006 11:43 am

мда,поздравления и от мен!!!и наистина някой ден ако имаш време (и желание of course)ще се радвамме на продължението,нали така колеги:)))
Image

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Feb 15, 2006 11:35 pm

Страхотен разказ, впечатляващ и като сюжет и стил, и с големия си обем :) Много свеж хумор, увличаща история, атмосфера, добра композиция и стил, изобщо - браво. Единствената ми "критика" е, че много ми напомняше в началото на Пратчет, а после на тандема Зелазни-Шекли. Това същевременно е и похвала, защото те са майстори, така че - 8-)
Краят малко ме разочарова, но не заради някакви недостатъци на разказа, а защото ми се четеше още. Повече от заслужена награда, мисля, и спокойно би могъл да бъде на първо място, ако "Афузел" не беше толкова съвършен.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest