Брой 35: Походът към последния ден - Симеон Цанев (Roland)

Конкурсите за разкази на Shadowdance... хлебарки, дракони и смърфове...

Moderators: Trip, Random, Marfa

Locked
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Брой 35: Походът към последния ден - Симеон Цанев (Roland)

Post by Roland » Wed Jan 25, 2006 11:34 pm

Походът към последния ден - Симеон Цанев (Roland)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Jan 26, 2006 12:10 pm

За съжаление не мога да напиша свястно критично мнение, но някои моменти ще се опитам да набележа. Хубав стил, богат език и въображение, картинно впечатление, обичайните хвалби :) Не съм съгласна съвсем с критиките, че повествованието е твърде сбито и има нужда да се развие в по-голям обем. Аз го възприех като похват за създаване на епично усещане и мисля, че се е получило добре... Но само донякъде, защото има нещо, което ме кара да харесвам разказа "по принцип", но не ме заплени по същия начин както някои други. Все не успявам да си изясня какво точно е това нещо. Дали емоциите са се загубили малко под думите, дали идеята не ми е достатчъна и искам нещо повече... Не знам. Извинявам се, знам, че коментарът ми изобщо не е полезен, но все пак го постнах.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Fri Jan 27, 2006 10:59 am

Краят на тоя разказ просто ме разби, не че не очаквах да свърши по този начин де, но това не го прави по-малко добър.
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Jan 27, 2006 1:37 pm

Аз пък трябва да си призная, че го прочетох вчера. Малко разкази не бях прочел и те бяха избрани на случаен принцип, поради липса на време и ентусиазъм. Този беше един от тях...
Сега... Ами не знам защо, обаче винаги много се зарибявам от писанията на Рол. Всъщност неговите разкази ме зарибиха да чета списанието...
Този не направи изключение. Въздейства върху емоциите ми доста силно, макар че накрая ми идеше да попитам- и к'во? Наистина- за какво беше цялата работа?
Силно написано, красиво бих казал, въздействащо, увлекателно... Не искам да влизам в графата на критиците, защото разказът като цяло ми хареса, но едва ли щях да го сложа в топ 5 ако зависеше от мен... Може би ако беше малко по- дълъг и по... ясен? :)
Въпреки че изобщо не мога да си представя как би могъл да стане такъв....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 27, 2006 4:10 pm

JaimeLannister wrote:Може би ако беше малко по- дълъг и по... ясен? :)
Въпреки че изобщо не мога да си представя как би могъл да стане такъв....
И аз, между другото, май само Гибли е разбрала ква ми е идеята, за което съм си виновен само аз разбира се :)

Мерси за похвалите иначе, на който се обърка да хвали ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Invisible Child
E'lir
Posts: 154
Joined: Tue Feb 17, 2004 4:08 pm
Location: Nothing's impossible
Contact:

Post by Invisible Child » Sun Jan 29, 2006 4:53 pm

уф. прочетох го.

всъщност е най-добрият разказ от всички, през които минах досега. или поне разказът с най-добра идея. мога да разбера защо някои хора го намират за неясен или прекалено кратък, защото структурата не е съвсем ясна и последователна, но на мен това ни най-малко не ми попречи.

много образен стил, наистина, имах чувството, че всъщност гледах цялото унищожение ... като атмосфера малко ми напомни The Second Renaissance, а краят - краят е чудовищен.

респект.
I walk through the streets and memorize the city

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun Jan 29, 2006 5:13 pm

всъщност гледах цялото унищожение
Аз затова казах, че е силно кинематографичен разказ в коментара, който пуснах в старата тема (която между другото не знам къде отиде, изтрихте ли я?). Хубав стил, хубав език, хубави идеи, финалът наистина е страхотен и все пак го почувствах повече като маркирани моменти от нещо по-голямо. Искам да го видя филмирано/анимирано и толкоз, поне мен така би ме грабнало много повече. Разбира се, има го и моментът, че напоследък анимето ми идва в повече :roll:...
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Mon Jan 30, 2006 3:41 pm

Elayne wrote: Искам да го видя филмирано/анимирано и толкоз, поне мен така би ме грабнало много повече. Разбира се, има го и моментът, че напоследък анимето ми идва в повече :roll:...
Ами това ще стане малко трудно, ама пък винаги можем да помолим Рол да нарисува манга :P
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Jan 30, 2006 3:46 pm

Тъкмо щях да кажа, че ще е една много 'красива' манга, но пък знае ли човек. Грознописците, казват, рисували хубаво, а и сестра му прави страшно хубави рисунки на something like аниме героини, може да има нещо генетично :).

Enough flood обаче :wink:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Tue Feb 14, 2006 6:41 pm

Харесва ми вида на разказа. Много обичам такива кратки описания на мащабни събития, като историята на валхеру. Помагат ти да усетиш величието.
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests