Правите ли планове?

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Правите ли планове?

Post by Mushu » Wed Jan 18, 2006 4:07 pm

В смисъл планирате ли си живота най-общо казано? Знам, има една приказка, че ако искаш да разсмееш Господ, направи си планове :) Обаче ми е интересно дали си мислите какво ще правите догодина, след 2 години и т.н :) Аз, от гледната точка на семейна жена с дете, имам планове свързани най-вече със семейството :) Но си спомням преди 6 години като завършвах гимназията как си мислех: значи сега ще уча 4-5години, през това време най-вероятно ще срещна Мъж като за мен, към 24-25г ще си имам дете и т.н, и т.н. Общо взето в тази насока ми бяха плановете и колкото и да е странно, нещата наистина така се развиха. Докато за кариера планове не съм правила, да, мислила съм си как ще превеждам, но някак не ми е била мисълта на първо място в съзнанието :roll: Та, чудно ми е вие как си представяте живота си оттук нататък? Или избягвате да си представяте?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jan 18, 2006 4:13 pm

Засега не правя дългосрочни планове :) Не е фън, а и сигурно не съм дорасъл...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jan 18, 2006 4:13 pm

Ми освен текущи за деня импровизации не. Работата винаги ще ми изконсумирва повечето от времето кат гледам. Накъдет вейне вятъра. Живота си е непредсказуем, а тва дет по принцип е традиционната му програма учене/брак/работа/ хич не ме влече нещо.
:ninja:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jan 18, 2006 4:19 pm

А аз не правя планове. Може би трябва, но те като че ли винаги се провалят... А и май рядко зная какво искам и по какъв начин.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Wed Jan 18, 2006 4:49 pm

Не, защото се затормозявам и най-вече депресирам, когато плановете ми не се сбъднат. Освен това е много по-интересно да си живееш без да имаш представа какво те очаква в следващите няколко години. А аз обичам да бъда изненадван.
This signature is not yet rated

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Jan 18, 2006 5:32 pm

Имаше една мисъл- "прави каквото трябва, пък да става к'вото ще".
То аз не че знам какво трябва де...
В общи линии кроя някакви планове, но допускам промени ако се наложат или ако ме ухапе друга муха :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Jan 18, 2006 5:37 pm

Планирам до лятото да приключа с някои недовършени неща, да зарежа за месец всякаква работа и да помързелувам с приятели на Камен бряг. Ако по това време дойде някоя добра група в Каварна - още по.добре. Кой знае, може да се видим с някои от вас там, живот и здраве :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Jan 18, 2006 5:54 pm

А дай Боже, както се вика:)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Wed Jan 18, 2006 8:17 pm

Краткосрочни планове си правя постоянно и то най-вече за да ги променям скоро след това. :mrgreen: А дългосрочни... Винаги съм имал някакви най-общи представи за близките няколко години, но все пак никога нищо съвсем конкретно и сигурно. Ама то човек и за утрешния ден няма как да е сигурен.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Invisible Child
E'lir
Posts: 154
Joined: Tue Feb 17, 2004 4:08 pm
Location: Nothing's impossible
Contact:

Post by Invisible Child » Wed Jan 18, 2006 9:40 pm

аз не, защото като знам какво трябва да се прави ми става отвратително и не го правя и го отлагам и така, и реших, че няма смисъл вече.

и сега планирам само ако има наистина много неща за правене в много кратко време.
I walk through the streets and memorize the city

Voland
E'lir
Posts: 188
Joined: Thu Dec 23, 2004 11:32 pm
Location: София

Post by Voland » Fri Jan 20, 2006 10:48 am

Aми аз докато бях ученик и студент, каквито са повечето юзъри тук не правех по-дългосрочни планове от "среща на Попа в 8ч." или дали да се връщам пеша от Студентския град в 3ч. сутринта(поради липса на пари за такси) или да остана да нощувам там.
Сега ща не ща ми се налага да планирам бъдещето поне в близките няколко месеца. Най-мразя да си правя професионални планове(точно това ми е на главата в момента), защото са свързани с разходи и организационни простотии, които ме изтощават тотално - затова и гледам да не мисля за тях и да отлагам до последно :wink:
Въобще плановете са свързани със задълженията ,уви. Говоря за практичните планове, а не за по-абстрактните такива(от сорта на "как се виждам след 5 години"). Та не мога да отрека, че до известна степен ми липсват безгрижните студентски години, когато живеех ден за ден. Не че сега не ходя по купони и кръчми, ама вече се налага да ги "планирам" за петък или събота вечер.
«– Вызываю на дуэль! – проорал кот… в лапах у него оказался браунинг.»

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Fri Jan 20, 2006 3:03 pm

Хм, аз като студент не бих казал, че е чак толкова безгрижно времето. Нито пък че живея ден за ден. :wink: "Професионалните" планове за бликите няколко месеца също са на лице, но се изразяват в малко по-различни дейности - учене и практики, които трябва сам да си организирам.

Мда, плановете в общия случай обхващат най-вече задълженията или по друг начин казано - всичко различно от забавлението. Но нито задълженията, нито планирането ми тежат, пък най-малко промяната на плановете. И по принцип не обичам да отлагам нещата. :)
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Mon Jan 23, 2006 10:38 am

Правя си планове, ама за какво ли ги правя и аз... Планиране на сесията, наместване във времето на работата и ученето, евентуални излизания... и т.н глупости 8-)
А за дългосрочните гледам да мисля по-рядко, че почва да ме цепи глава :x
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Mon Jan 23, 2006 12:04 pm

Ми дългосрочни планове избягвам да правя. Случвало ми се е и даже се изненадвам като се осъществят. Забавното е, че обикновено се осъществяват по начин, различен от този, за който съм мислила. Иначе обикновено си планирам деня - първо ще направя това, после ще отида еди къде си и прочие. Тези планове почти винаги се осъществяват безпроблемно, макар и с малко вариации. Но като цяло обичам да планирам, така се чувствам по-уверена.
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

Elan Morin Tedronai

Post by Elan Morin Tedronai » Mon Jan 23, 2006 11:49 pm

да, правя си, но те са повече в разстоянието от времето на около 2 години от мен, така че не мога да кажа какво ще стане за тия 2 години с мен. иначе в момента си правя планове да правя упражнения за кръстта, които искам да правя; планове да ходя на плуване и планове да се върна на вилата си в началото на лятото. всичко това е изпълнимо, само дето трябва да се напъна и да го направя.

планове за деца и жена не си правя. като гледам състоянието на личния си живот, не мисля че има каквато и да е опасност да се женя или да си правя деца. опазил ме бог!

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 22 guests