Soukyuu no Fafner

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Soukyuu no Fafner

Post by Roland » Sun Nov 27, 2005 3:42 pm

Soukyuu no Fafner Music Collection

Image Image Image Image

Contains:

Soukyuu no Fafner Character Albums:
- Makabe Kazuki - Flugel
- Minashiro Soushi - Terra
- Tomi Maya - Azul

Soukyuu no Fafner MVs:
- Angela - Fly Me to the Sky
- Soukyuu no Fafner Op. - Angela - Shangri-La

Soukyuu no Fafner OP&ED Singles [angela]

Soukyuu no Fafner OSTs:
- OST 1 - No Where
- OST 2 - Now Here

Soukyuu no Fafner OVA - RIGHT OF LEFT - DEAD SET [angela]
Last edited by Roland on Fri Dec 30, 2005 10:57 am, edited 1 time in total.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri Dec 30, 2005 10:50 am

За да не отварям нова тема за току-що излязлата ОВА, която изгледах още топла-топла, реших да споделя впечатленията си тук.

Общо впечатление: ОВА-та е около 50 мин и личната ми оценка за нея е доста висока. С това не искам да давам напразни надежди или да вдигам изкуствено летвата за другите, но първоначалните ми впечатления от едно гледане на raw-версията са, че въпреки относителното очакване какво ще бъде, успя да ме затрогне и разплаче.
Анимацията: Малко непостоянна, в началото е леко посредствена с доста статични кадри, но има моменти, в които просто съм гледала в захлас и съм се възхищавала. Липсват онези сияйни направо избождащи очите с яркостта и наситеността си цветове, за което някак ми е жал, много ми допадаха. Но като се привикне, вече не е толкова натрапчиво сравнението с оригиналния сериал. Има един момент, когато дават играта на морските вълни, в който съм била с отворена уста пред красотата на анимацията.
Героите с изключение на Соуши са нови, което си беше ясно още от както бяха обявени на официалната страница, но имат добро развитие и си намират място в сърцето на зрителите.
Spoiler: show
Като цяло в началото има едно чувство за 'още от същото', особено, за човек, който е гледал и е обикнал сериала. Атмосферата е подобна на тази в сериала, дори началото е аналогично. Има много прилики м/у главната героиня - Karin и Казуки (като развитие), но все пак те са различни и това постепенно се разкрива.
ОВА-та може условно да се раздели на три част, като първата малко намирисва на фенсървис за феновете на сериала. Там се появяват повечето герои от него, вкл и Казуки и май ми се стори, че долових леки БЛ намеци в един момент, но това може да се дължи както на лични пристрастия, така и недостатъчно познание на езика, така че това е само предположение, като излезе съб-ът, ще разбера дали съм била права.
Втората част е за личните чувства на Карин, когато научава за съществуването на Алвис, както и започва вече да набират инерция напрежението и драмата.
И от 36-та мин за мен е третата част, която просто ме разрева. Няма да спойля повече дори в таг-а.
Пак има смърт на поразия, още като започва същинската история, пилотите взимат да се тръшкат като пилета по време на птичи грип.
Толкова засега, оценка ще поставя едва след като изгледам съба. А и така ще го гледам поне още веднъж в суров вид, за да разбера повече.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 30, 2005 10:59 am

Аз пък да обавя, че до час ще съм качил роу версията, ако някой е толкова петимен, а иначе като се появи съб, катеря на мига :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 30, 2005 12:15 pm

[Q-R]Soukyuu no Fafner OVA - Right of Left [RAW]

Приказно красиво начало :) Дано репликите не го развалят, но това ще разберем след ден-два ;)
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests