Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Sat Apr 13, 2024 9:51 pm

Първият епизод на Fallout бива, сценката, в която главната героиня си заби един стимпак ме разсмя доволно. Refuge in audacity. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6462
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Apr 14, 2024 1:23 am

Доколко е разбираем за хора, които не са запознати с игрите?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Sun Apr 14, 2024 7:31 pm

Мисля, че има достатъчно разяснения, за да ясно и без човек да е играл игрите. То и без това сюжетът като цяло засега е повече от простичък.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1943
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Sun Apr 14, 2024 11:54 pm

Halo season 1 и 2 е гилти плежър без да са прекалили с плежъра, който ни връща в ранните 2000-ни сериали, когато лошите учени правещи неетични експерименти бяха наистина лоши, а корумпираните генерали в армията имаха завити мустаци и злодейски смях, дори и жените. Сериалът постоянно се лашка между сериозна спейс драма тип експанзията и някаква много по-проста и клиширана фантастика пълна с мачо изпълнения, лоши лошковци и никаква логика в действията на героите. На сериала му липсва кохезия, но още повече му липсват режисура и монтаж от които да не се чудя коя сцена на коя планета се развива и нямаше да заболи и от малко повече диалози, които да не са толкова клиширани, че често познавах точно какво ще кажат героите.
Плюсове:
-Pablo Schreiber (Master Chief) е чудесен и в броня, и извън. В началото ми биеше твърде много на грънт солджър някакъв, но се оказа страхотен екземпляр, 2 метра горила с опит в бродуей, който изпълва всяка сцена с изтерзан (за съжаление) мачизъм. Има немалко сцени, в които пича разкатава двойки тройки нормални войници (стигат му до рамото) и беше яко за гледане всеки път. Всички ботове у imdb които си почват 1/10 ревютата със мастър чиф пак има наглостта да си сваля шлема и да говори са много зле. MC без шлем да death stare-ва higher ranking генерал-а си бяха най-яките моменти от сериала (понятието армейска командна верига за нищо го нямат, но това е друга тема).
-екшънът е много здрав и има предостатъчно от него. И битки с извънземни и използвайки екзотичните извънземни оръжия от игрите, и mano o mano ръкопашки тип асансьора от the winter soldier, и военни гърмялки, благо. Останалите спартанци освен MC също стояха супер в екшъна, като сложат броните и ударите почват да се усещат като парен чук.
-яки извънземни, яки брони, яки пушкала, як флууд (само един епизод обаче), пълен е с ефектни и работещи сцени, ако се гледат самостоятелно и не се замислям за цялото и защо изобщо се намираме на тази планета и каква е мотивацията на мери сю да спасява X от секретна база Y точно в този момент.
-ако изключим необяснимия отказ на военното командване да арестува всички герои (изпълнението на заповеди не е силната страна на спартанците, тези о толкова студени и безчувствени машини за убиване) и необяснимия infatuation на сценаристите с образа на the magical girl Куан Ха, почти не се усеща плот армор. Героите ядат яко бой, грешките се наказват, а много второстепенни герои си взимат. На война като на война.
-не спазвал бил плота на игрите а адаптирал някакви неща, и героите имат чувства и не се намират във first person shooter. За много фенове в нета това е минус, но на мен ми хареса решението сериалът да е сериал, а не видео игра.
И това е за плюсовете. Минуси много, най-гадното е че първи сезон макар и клиширан се движеше с някакво темпо и стигна донякъде, но явно са сменяли хора от екипа ли нз кво и втори сезон дропна качество и всичко. Буквално много герои от историята изчезнаха, плота не продължи от където беше стигнал а почна от друго рандом място, вкара нови ненужни съжетни линии (и първи сезон е пълен с такива). Втори сезон също така е много по-мрачен и драматичен, но пълен с десет пъти повече плот дупки и нелогизми, а драматизма му е дошъл отникъде тиин едж и мид лайф кризи в едно у всите спартанци, всичко правим само и само да мотаме плота и да не отидем до халото.
Нямам търпение да пуснат трети сезон в който за трети път така и да не разберем за какво е това лелеяно хало и вместо това да следваме много важния въпрос куан ха ще успее ли да намери място в детската градина за кеслър.
6/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Tue Apr 16, 2024 7:09 pm

Преполових Fallout. Сюжетът и героите не са нещо особено, наивността на главната героиня е прекалена, но атмосферата, ефектите и декорите са на светлинни години от посредствени адаптации като Колелото на времето. Доста пари са хвърлени, но явно е работено с желание и талант. Да видим дали сценарият ще се подобри във втората половина.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6462
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Wed Apr 17, 2024 8:20 pm

Гледах първите четири епизода на сериала за съдията Ди. Яки са. Нямам спомен кога за последно гледах криминале с толкова грандиозна визия, независимо в коя държава е правено.
Ди е готин, помощниците му - също. Странно е, че Ма Жун, когото си спомням като грамаден разбойник от книгите, тук е дребно девойче - ама пък стои добре. Има зрелищен екшън. На моменти зелените екрани са твърде очевидни, обаче това да е проблемът. Изместили са запознаването с Ма Жун и Цяо Тай преди събитията в "Златното божество".
Първият случай не е от книгите на Ван Хюлик, обаче гледам, че следващият ще е "Лакираният параван", а после - и "Златното божество". Ще видим, ще видим...
Засега - аз доволен.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20297
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Thu Apr 18, 2024 9:24 am

Як е Ди, не помня много от книгите а и то тва не е буквално по тях. Иначе са качили 32 епизода в нетфликса, изгълтах до 24 ама някои от случаите се точат доста епизоди с китайско преиграване. Тия в пустинята и прилива бяха топ тиър за тв сериал ефекти. :yay:

Фолаута е забавен, въпреки че е без модове :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

Halo е тотал щета от моментва който свали шлема Чефа, а втори сезон дълбае още надолу.

Опитах да гледам The Rookie с Нейтън Филиън като полицай, ама нещо не се получи засега.
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6462
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Fri Apr 19, 2024 12:39 am

Гледах първите три епизода на "Шугър":
https://www.imdb.com/title/tt16418808/
Принципно приветствам подобен тип криминалета, даже преди време фенсъбвах сериала за Филип Марлоу с Пауърс Бут от осемдесетте.
Това обаче се размина толкова зловещо с мен, че изобщо не съм сигурен какво пък толкова са видели зрителите в него, че да му дадат висока оценка в сайтове като ИМДб и да го обсипят с похвали.

Би трябвало да е отдаване на почит към ноар криминалетата от миналото. Имаме як мъжкарски типаж, изигран от Колин Фарел, постоянен глас зад кадър, постоянно набиване колко сме носталгични, нали, и как носталгираме по носталгичното минало... През няколко минути насред действието са вкарани кадри от стари чернобели филми, които не съм гледал. На няколко пъти разпознах Хъмфри Богарт, мярна се и Бъстър Кийтън. Имаше и някакви други. Просто ей така, Шугър влиза в някакъв апартамент, показва ни се еквивалентна сцена от стар чернобял филм, после си продължаваме с действието от филма. Сигурно има някакъв смисъл от това, обаче на мен ми убягна.
И в един момент просто дойде любимият ми вид инфодъмп, заради който и преди съм зарязвал криминални сериали - хакер е проучил важен образ, той и любовникът му седят пред компютър и четат извадените файлове от проучването, като същевременно си казват един на друг какво е на екрана, въпреки че и двамата го виждат. Като капак на всичко, надписите във файловете на екрана май не отговаряха на това, което двамата си говореха.
Мога да похваля актьорите - вършат си чудесно работата, особено Фарел. Обаче монтажът на цялата простотия е просто предрусал. Визията е много филтрирана и препечена и това не ми хареса. Сценарият от един момент нататък би могъл да върже смисъл единствсено във вселената на Джон Уик - даже един от главните герои в прав текст заявява, че всичко е тотално абсурдно. Опитите за вкарване на социална справедливост, каквито има май във всичките сериали на Епъл, ме дразнеха. Опитите за носталгия ми лазеха по нервите.
Протяжно е, и претенциозно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6462
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sat Apr 20, 2024 5:06 pm

Гледах и деветия епизод на "Шогун" най-после. Все така ме радва, обаче японските актьори са, в цялост, много по-добре от белите и това създава кофти дисонанс. Този, който играе Алвито, е добре, обаче Блакторн с влажния поглед, ръмженето и приведените рамене понякога дразни, а Дел Аква далеч не е толкова могъщ, колкото се очаква от него.

Странно е, че за японските образи са взели звезди - Хироюки Санада, Таданобу Асано, Такехиро Хира, а и не само те, а европейците са поверени на някакви абсолютни неизвестници. Не знам защо са го решили така.

Иначе самият епизод беше готин. Без Торанага този път. Марико обаче си е абсолютната звезда и искам да видя тази актриса и другаде. Като се развъртя с нагинатата и после с ножа, ме зарадва. Словесният й двубой с Ишидо беше ЗОМГ. :metal: Сцената с нинджите беше готина.
Ябушиге е все така престъпно симпатичен, предвид колко противен би трябвало да е. Това ми е споменът за Ябу и от книгата, между другото - интересчия и страхливец, който на моменти прави страшни гнусотии, обаче ме радваше. Не знам защо...
Такехиро Хира обаче трябва да го гледам и в още някоя роля. Гледал съм го в "Секигахара" и там е бая готин, тук е сила.

Блакторн обаче този път успя да ме ядоса повече от нужното - и не заради актьора, а заради сценария. Не си го спомням от книгата, обаче това човек, за когото беше показано, че дори не знае как да държи катана,
Spoiler: show
да се предложи сам за секундант за сепуку, беше безумно - дори в рамките на сериала се каза, че неумелият секундант е проблем.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Sat Apr 20, 2024 7:15 pm

Аз пък продължавам да си мисля, че политическите интриги са ахилесовата пета на Shogun. Като се изтъпанчи Марико и каза "Стиска ли ти да кажеш открито, че държиш заложници", най-нормалният отговор би бил "Естествено, че ми стиска, това е съвсем нормална част от политическите боричкания в Япония от векове насам". Самият Токугава Иеясу е бил няколко години заложник като дете, без това да е довело до "ОМГ, ще се вдигнем всички на бунт, защото е против самурайската чест да се държат заложници".

Ишида като клекна и даде разрешение да си тръгнат пак продължи да плямпа как Торанага щял да се яви да го скъсят с една глава, плаче си за награда Дарвин тоя човек и се пита в задачката как изобщо се издигнал като даже и Бойко Борисов е като Бисмарк в сравнение с него. :P

Иначе, отношенията между японските герои са добре показани, само нещо Очиба изведнъж забрави тотално за омразата си към Торанага. Блакторн продължава да стои нелепо, май толкова ги е било шубе да не ги обвинят, че е бял спасител, че са го направили едва ли не фигурант.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6462
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sat May 04, 2024 3:11 am

Изгледах "Renegade Nell":
https://www.imdb.com/title/tt14502758/
Все едно някой фен на Сузана Кларк и/или Нийл Геймън е решил да направи детски сериал. Яко е. Неангажиращо, непретенциозно, обаче е снимано хубаво, актьорите са симпатични и има огромно количество динамичен екшън, доста често - придружен от българска народна музика. Завършва си историята горе-долу напълно, но си оставя вратичка за по-нататъшни сезони.

Опитах се да гледам "Manhunt":
https://www.imdb.com/title/tt16912512/
Тематиката е доста интересна, а и визуално е страхотен - както се очаква от очевидно скъп сериал на "Епъл", но, точно както повечето от сериозните им продукции, които съм имал съмнителното щастие да гледам, първият епизод ме утрепа от скука и няма да продължавам по-натам.
Изключително много се дразня, като се опитват да ми покачват напрежението в някаква история, като ми показват събитията в разбъркан ред.
Този, който играе Ейбрахам Линкълн, съвсем откровено имитира Даниъл Дей Луис, само че го прави зле и в резултат образът му е с харизмата на недосготвен охлюв.
Другите актьори май биват, обаче то самото нещо е скучно, което си е цяло постижение, предвид разглежданата тематика - понеже от убийството на Ейбрахам Линкълн със сигурност може да се извади нещо по-интересно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20297
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Tue May 07, 2024 10:13 pm

Това ще ме накара да погледна The Veil :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
download.jpg
download.jpg (33.2 KiB) Viewed 17 times
:ninja:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1943
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Wed May 08, 2024 12:46 am

Само един кораб, it checks out. :lol:

Fallout сезон 1 - приятна дъвка правена с пари. Почти щеше да ми хареса много, ако накрая на финалето не се бяха разчекнали на кръст за да докарат ендинг тип "всичко едва сега започва, очаквайте да бълваме сезони докато ни канселират". А и музиката почна да ми лази по нервите, бива бива иронични oldies, но тези нямаха никаква мяра.
7/10
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests