Концертчета дребни и не толкова дребни

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by penzata » Fri Jun 30, 2023 8:35 am

@tigermaster , искрени, искрени завиждания. :metal: Ще се доредя и аз някога за Амон Амарт-а, но не знам кога. :mrgreen:

п.п. относно цените - онзи ден на Глен Хюз наливен убит старопрамен също 6 лева. Иначе плащането с карта е супер, но не се прави така - даваш фестивална пластика или гривна, която може да зареждаш, и си джариш с нея, и не занимаваш никого с кеш. Но да караш хората да се занимават с дебитни карти, си е дебилно. И аз съм олд скуул, и аз още предпочитам да имам кеш, отколкото не
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Yan » Fri Jun 30, 2023 3:54 pm

Хайде и моите впечатления от концертът на Bleed from Within, Kreator и Amon Amarth.

Приятната изненада беше организацията по влизането, разположението на баровете и мърча, и доста чистия звук. На моменти по-силен от необходимото, обаче без обичайните замазвания. Фактът, че днес чувам нормално говори, че саунд инжeнерите са си свършили работата. Цялостното чувсто на Колодрума беше като за една мини-Каварна, което ми навя много приятни спомени.

Bleed from Within ги гледам наживо за пръв път и определено бих повторил. За съжаление те бяха най-прецакани откъм закъснението с около 30 минути на цялото събитие. Подозирам, че сетът им беше скъсен с поне 10 минути, но пак се раздадоха достойно.

Kreator са машини и винаги ми е кеф като свирят в България. При все, че и те свириха скъсен фестивален сет, просто нямаше празно. Страхотни професионалисти. Миле не остарява. Фредерик Леклерк се вписва добре като басист, замислих се, че вероятно е бил 1-2 клас когато са били записвани Flag of Hate и Pleasure to Kill, та ми е интересно какво ли е да свириш парчета, които са ти почти връстници.

Amon Amarth и аз като @tigermaster ги гледам за трети път наживо и никога не разочароват. Радвам се, че си бяха дошли с цялата продукция, въпреки че заради размерите на сцената ни бяха спестили двата дракара :) Йохан Хег винаги ме е впечатлявал с умението си да грухти членоразделно и всичко да му се разбира :D И тук имахме скъсен сет, за разлика от Гърция предната вечер, но това са си рисковете на фестивалното представяне.

Малко коментар по минусите на @tigermaster.
tigermaster wrote:
Fri Jun 30, 2023 2:09 am
Първо, минусите. Невъзможността да се плаща в брой където и да било ме дразнеше. Аз си носех банковата карта, баща ми обаче не носеше неговата и това да не може да си купи една бира самостоятелно беше неприятно и за двама ни. Не знам какво налагаше това решение, честно казано, за първи път го виждам на концерт и се надявам да е за последен. И аз сигурно щях да си оставя картата вкъщи, ако не си плащах градския транспорт с нея.
Това не е съвсем вярно. Първо на щанда за мърч можеше да се плаща и в кеш и с карта. Второ имаше на разположение фестивална пластика, която доста народ си зареждаше с пари, след като се ориентираше за цените. Има една простичка причина, защо това е масова практика по фестивалите в цял свят и тя се нарича - отчетност. Всяка транзакция е отчетена и съответно нямаш укриване на приходи. Предвид масовата практика на заведенията в България да лъжат за реалните продажби съм твърдо за. Отделно и процесът е доста по-бърз отколкото като трябва да върнеш ресто на двеста маймуни. Куцото тази година беше, че нямаше връщане на останалите пари. Т.е. трябва да похарчиш всичко, което си заредил. Но математиката пак не беше толкова сложна.
Аз по принцип съм от хората, които много рядко носят кеш, така че винаги се радвам, когато някой организатор се сети, че сме 21 век.
А и другото - принципно съм свикнал да има надценка на храна и напитки по концерти, обаче този път всичко в колодрума беше безобразно скъпо. Няма и четиристотин милилитра биричка - шест лева. И това - при положение че самите билети за фестивала хич не бяха евтини.
За съжаление това са стандартните цени по концертите от бая време насам. На Beast in Black бирата беше по 6 лв. за 330 мл., на Ashes of Ares водата от 330 мл. беше 6 лв. Апропо и на Wacken бирата е 400 мл. и не е по-евтина. Принципът ден година храни си го знаем и надали ще се промени.

Това, което не ми стана ясно беше защо упорито отказваха да наричат двата дни фестивал, при положение, че си бяха баш фестивал и упорито бяха с отделни билети без опция за един за двата дни. Още повече, че точно ден преди Bullet for My Valentine пратиха на всички email - "Гледаме, че ще посетите Amon Amarth, не искате ли да си купите билет на половин цена и за първия ден?"
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by tigermaster » Fri Jun 30, 2023 4:16 pm

Yan wrote:
Fri Jun 30, 2023 3:54 pm
Второ имаше на разположение фестивална пластика, която доста народ си зареждаше с пари, след като се ориентираше за цените. Има една простичка причина, защо това е масова практика по фестивалите в цял свят и тя се нарича - отчетност.
За това не знаех :oops:
И на скарата, и на щанда на "Хайнекен" ни казаха само, че се плаща с карта.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Yan » Fri Jun 30, 2023 4:21 pm

tigermaster wrote:
Fri Jun 30, 2023 4:16 pm
Yan wrote:
Fri Jun 30, 2023 3:54 pm
Второ имаше на разположение фестивална пластика, която доста народ си зареждаше с пари, след като се ориентираше за цените. Има една простичка причина, защо това е масова практика по фестивалите в цял свят и тя се нарича - отчетност.
За това не знаех :oops:
И на скарата, и на щанда на "Хайнекен" ни казаха само, че се плаща с карта.
То имаше какво да се желае от начина на комуникацията, но Fest Team все пак пратиха мейл с инструкции за притежателите на билети (това за тези дето са купували електронно, де). Ако сте купували физически билет като нищо може и да е било спестено.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by tigermaster » Fri Jun 30, 2023 4:25 pm

Взехме си билетите от "На тъмно", така че явно затова не сме научили. Както и да е, не беше чак такъв проблем.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Litz » Thu Jul 13, 2023 8:26 am

Взех си билети за Тейлър Суифт. Борбата беше безмилостно жестока :ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Xellos » Fri Jul 28, 2023 10:35 am

Препродай ги, имало малоумници дето ги купували от 5000 долара парчето, се едно си заслужава. Явно Суифтитата не са всички на 13. :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Xellos » Thu Dec 28, 2023 11:49 pm

За първи път откакто същестува ютюб ми пуска реклама на нещо дето да е интересно. Чудеса чудеса. :ninja:

https://concert-eurasia.com/vocapeople/sofia/

:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Xellos » Thu Feb 22, 2024 8:01 pm

Концерта на CRADLE OF FILTH, който ще се състои от 19:00 часа на 5 март в столичния клуб Joy Station. За огромна радост на публиката преди тях ще видим WEDNESDAY 13, който със своята група ще изпълнява творчеството на MURDERDOLLS! Концертът е част от европейското турне „Necromantic Fantasies“ и ще бъде открит от базираните в Италия SICK N BEAUTIFUL.
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by tigermaster » Sun Mar 03, 2024 3:40 pm

Ходих на първомартенския концерт на Балканджи.
Сега не мога да си ги избия от главата. Тия хора са меко казано впечатляващи на живо и ще ги гледам отново при първа възможност. Не знам дали изобщо съм виждал друга българска група, в която музикантите да работят толкова добре заедно, особено пък с такъв хаос от инструменти и вокали.
Тамбуриста го нямаше този път, което беше жалко, но пък останалите го заместиха прекрасно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Litz » Fri Mar 08, 2024 2:34 pm

Новия сетлист на Avenged Sevenfold е някакво великолепие.

Blinded in Chains, Roman Sky, Cosmic и абсолютната гениалност и най-добрата им песен евър - Save Me. Много съм хайпната да ги видя юни.

И Мат пее жестоко. Толкова добре не е пял от 2011 насам.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Litz » Mon Apr 01, 2024 7:37 pm

Лятото освен на Тейлър Суифт и Avenged Sevenfold ще се ходи на Queens of Stone Age :ninja:

Някой от вас ползва ли някакви тапи за уши и ако да какви?

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by tigermaster » Tue Apr 02, 2024 12:30 am

Аз на концерт ходя на практика винаги с тапи за уши. Оранжевите, каквито се продават в горе-долу всяка аптека, вършат чудесна работа, струват под левче чифтът и не изпадат, дори ако се нахендриш в някое пого.
Доколкото мога да преценя обаче, режат високите честоти доста осезаемо. На мен не ми е проблем, но трябва да се има предвид.

Сестра ми на концерт ходи с някакви такива:
https://www.thomann.de/gr/elacin_er20s.htm
Не съм сигурен за марката, обаче са подобни. Поръча ги от чужбина и си ги пази. Аз оранжевите след концерт ги изхвърлям.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Claymore » Tue Apr 02, 2024 2:22 pm

Не ползвам, ама октомври в Live & Loud на Algiers, макар че се изкефих и в момента не усетих да е твърдо силно или да ме боли, на другия ден си имах намален слух. Който се оправи бързо де, но купих едни зелено-прозрачни тапи от Софармаси след това, ма още не съм ги тествал. Май ще ходя на Mannequin Pussy в Лондон, та таман като за пънк пукотевица ще имат полеви тест
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Litz » Tue Apr 02, 2024 2:24 pm

100те хиляди човека при Тейлър ме притесняват не друго :ninja:

А и за A7x бих се пуснала с.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests