Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Ghibli » Fri Oct 13, 2023 12:24 pm

Самуил Петканов ("Неновините") рони сълзи в ъгъла след тази новина (извинете, но няма да давам линк, текстът е от ьтв):
Броени дни преди местния вот задържаха кандидат за кмет на Дупница, издирван с европейска заповед за арест. Кандидатът за кмет Методи Захаринов е издирван от гръцките власти, за да изтърпи наказание по дело за притежание и разпространение на подправени евро банкноти. Престъплението е извършено през 2008 година. Присъдата идва 6 години по-късно, а от 2018 година има и издадена европейска заповед за арест на Захаринов. От прокуратурата разбират за нея този понеделник. Днес окръжният съд в Кюстендил го остави в ареста. В момента, в който прокуратурата разбира за европейската заповед, Захаринов вече има имунитет като кандидат за кмет. По време на заседанието стана ясно, че през шестте години, в които е издирван с европейска заповед за арест, Захаринов е бил в системата на МВР и е работил като пожарникар в Дупница. От вътрешното министерство казаха, че проверяват всички обстоятелства около случая.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Yan » Fri Oct 27, 2023 10:05 pm

Хайде честито открадване на изборите. Не съм очаквал, че ПП са такива олигофрени...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Sat Oct 28, 2023 11:39 am

Yan wrote:
Fri Oct 27, 2023 10:05 pm
Хайде честито открадване на изборите. Не съм очаквал, че ПП са такива олигофрени...
Може ли да обясниш какво се случи - аз не мога да следя нещата? Тоест какво се случи вчера и защо пък точно ПП да са виновни този път. Ще има ли предсрочни избори?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Tue Oct 31, 2023 1:44 pm

Родители три години не могат да погребат дъщеря си, искат им 27 000 лева.
https://www.vbox7.com/play:ddf5aa14f7
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Wed Nov 01, 2023 9:27 pm

Presidential alert
test test

Дебили ей.

https://offnews.bg/112/stranno-saobshte ... 11793.html
Last edited by Xellos on Wed Nov 01, 2023 9:35 pm, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by alshu » Wed Nov 01, 2023 9:34 pm

По БНР (в частност Хоризонт) премълчаха, кой е операторът, но беше лесно да се изчисли, понеже картата на майка ми е на Yattel, а моята е на A1 и никой от двама ни не беше получил такова съобщение...
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Wed Nov 01, 2023 9:38 pm

Е с Виваком съм аз и получих тоя цирк, свършили са работа колко да изплашат пенсиите, вместо да го направят като хората. :roll:

"Малко по-късно от МВР обявиха, че Vivacom e пуснал ТЕСТОВО съобщение към абонатите, което не е било координирано с вътрешното министерство, и няма връзка с конкретно събитие. Последва ново обяснение от МВР, че тестовото съобщение не е публикувано от оператора Vivacom, а от ангажирания с въвеждането на системата BG Alert изпълнител."
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by RRSunknown » Wed Nov 01, 2023 10:09 pm

В габрово вече се паникьосаха лелите от квартала, че ни нападат американците.
И аз дори се зачудих какво дали са ме хакнали нещо, ама с два телефона нямаше как е съвпадение. Естествено по официалните канали - нищо , трябваше в телеграм групи да се разбира.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Thu Nov 02, 2023 7:46 am

То цялата ни държава е човешка грешка.
Скоро пак в Габрово, ама официално. :roll:

https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/otgovo ... nyavame-se
:ninja:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Ghibli » Thu Nov 02, 2023 1:32 pm

Добре се стреснахме вчера :)
Аз бях в градския транспорт и беше интересно като зави отвсякъде наоколо предупредителният звук (доста неприятен ми се видя). Мисловният ми процес, защото си гледах телефона и първо видях как излезе съобщението:
"що за спам е това съобщение
ама защо ми вибрира телефонът и какъв е този вой
а, не съм само аз
нали говореха за въвеждане на предупредителна система, явно е това."
Изобщо не помислих, че е грешка, напълно очаквах, че са почнали да въвеждат системата по този крив начин, като всичко у нас. Та съм много съгласна с Xellos
То цялата ни държава е човешка грешка.
:lol:

Сетих се за случая в Хаваи дето бяха получили фалшиви предупреждения, че предстои ядрен удар. Нашето нищо не е :mrgreen:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by RRSunknown » Thu Nov 02, 2023 10:30 pm

Точно това си мислеха лелите от квартала - козлодуйското КуКу се е набило в главата на хората.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Sun Nov 05, 2023 11:38 pm

Кой спечелил, кой загубил, но трябва да се признае, че пиар кампанията на Ваня Григорова беше блестяща. Плакати, клипове и тн, а уж е тъпа социалистка, дето е била чистачка. Хващат окото и ухото.

ППДБ при все всичките си експерти, бизнесмени, не се научиха кво е маркетинг и пиар за толкова избори. Ебаси идиотите.

Просто Васко, колкото и пич да е, не може да говори, мънка, хънка и не може да говори. Отказът му да се яви на дебат е пълно дъно.

И доста долен сексизъм имаше.

Иначе много успешна стратегия да сложат Старибратов вместо Манол.

Почвам процедура по немско гражданство вече.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Alexis » Mon Nov 06, 2023 7:59 am

Litz wrote:
Sun Nov 05, 2023 11:38 pm
Иначе много успешна стратегия да сложат Старибратов вместо Манол.
Че ПП-ДБ водеха тъпа кампания, доколкото такава изобщо имаше е вярно. Но стига "компетентни" мрънкания как Манол щял да бъде чудото на Пловдив. Вероятно шеще да има доста по-малко гласове. Много хора в града го намират за порядъчно досаден и биха останали вкъщи без да гласуват, а някои които са готови да минат на страната на ГЕРБ - биха. Манол Пейков е популярен сред "просветените" в София. Удивително, Пловдив не е толкова "просветен и събуден". Поддържам каузите на Пейков, дарявам за тях, възхищавам му се, че намира сили да прави всичко това и пак не го искам за кмет. Ако беше издигнат щях да гласувам за него, но с по-малко увереност, отколкото за Старибратов. И при това кметът има слаба власт. Общинските съвети контролират бюджетите и проектите, а там ГЕРБ за пореден път са първи.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Yan » Mon Nov 06, 2023 11:21 am

@Litz - каквото каза @Alexis. Не трябва да се бърка популярността на Манол в София и сред нашия си балон с популярността му в Пловдив. Шансовете му бяха максимум за балотаж и то най-вероятно с по-нисък резултат от този на Старибратов. Голямата грешка поне за мен беше този разнобой в посланията - всички в ДБ знаеха, че Манол се готви за кандидат за кмет, но въпреки това допуснаха ПП да им диктува коя да е "общата" кандидатура. Това при всички положения им загуби гласове. В София се получи нещо подобно - Васил Терзиев имаше нулева кампания, отвратителен към липсващ ПР и харизмата на наръфана джапанка. Високомерието, с което и Кирил Петков и Асен Василев се отнасят с всички останали в коалицията и с всички извън ПП-ДБ напомня твърде много на поведението на ББ с тая разлика, че имат точно 0% от харизмата му. ББ може да е всякакъв, но знае как да говори на електората си и да ги мобилизира. При все по-лошите резултати на ГЕРБ в някои градове, пак си говорим за едни грубо 600К души твърд електорат. ПП имат да му дишат праха още дълги години (ДБ не ни коментирам с нашите 4-5%).
Така или иначе важното на тези избори беше общинският съвет и ПП-ДБ за пореден път показаха, че не знаят как да спечелят хората. Да, подобриха си малко резултатите, но ситуацията пак е патова.

Edit: Един нелош анализ за София:
https://offnews.bg/analizi-i-komentari/ ... 12068.html
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Mon Nov 06, 2023 1:23 pm

Ясно.

Не знам, ама аз мисля, че голяма част от пп дб сектантите са с напълно промити мозъци, защото всеки път като обяснявам за харизмата му, почват да ми отричат, да обясняват "Ма ква харизма има тоя селянин и бивш охранител, кое му е харизматичното? Дебел е бля бля"

Смисъл това на отричаш харизмата на баце говори за такава липса на връзка с реалността, че няма накъде. Баце е страшно колоритен.

Иначе @Yan доста добро определение за Терзиев, ама Моридин ще ни бие. Смисъл как може да имаш 5 месеца преднина в синя София, да си цитирам "богат, красив, секси милионер и бизнесмен" и да се изправи срещу цитирам "тъпа червена ненормалница с деколте, уруспия и мангалка противна бивша чистачка" и да спечелиш с няма и два процента е провал.

Аз от сигурен източник знам, че ППДБ са казали на Бонев да не ходи насам натам с Терзиев, щото много блестял в сравнение с него :ninja:

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 17 guests