Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Shamajotsi » Sun Jul 23, 2023 11:58 pm

Сега разбирам защо зуумърите смятат кринджването за криндж. Все едно покрай всеки трети март в последните години не започват същите обсъждания. Това ли е трябва да е на дневен ред? Не. Това ли е единственото, че дори и основното сред представените предложения днес, обаче? Пак не. Ще загубят ли гласове на следващите избори и ПП, и ДБ? Да, но не и заради идеята им за "преместване" на националния празник.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Sun Jul 30, 2023 1:03 pm

Случаят с 18 годишното момиче нарязано от касапин е потресаващ.

Няколко неща по темата. В България трябва да спре да е нормално тийнейджърки да ходят с с 20 + момчета и това да не е ред флаг за грумване и насилие. В 95 процента от случаите. Наскоро като бях в бг даваха най-красивата абитуриентка и мъжът до нея 30+ годишен татуист и о колко сладко.
Това не е нормално. Навремето имах съученичка, която от 12 годишна ходеше и спеше с 25 годишен и родителите бяха окей с това, а в моята глава това си беше чиста педофия.

Огромната възрастова граница особено в тази възраст е предпоставка за насилие и трябва да има обсъждане по темата.

Ма отвъд това, касапина нарязал момичето и съдийката путинист решава, че това е лека телесна повреда и изродаът е пуснат на свобода и семейството живее в ужас и страх.
Начетох се на мнения на афвокати и хора като Полина Паунова, които призовават да не линчуваме, и как не сме знаели кво що, как съдът щял да реши. Един месец решава и тоя изрод е на свобода, а на всичкото отгоре е рецидивист. Кое не му е за линчуване?

Някъв друг изрод пък пише, че тя си го заслужавала и щял да пребие всеки, който не е съгласен с него и бива отстранен от работа, и се почва "Свобода на словото, не е правомерно, кодекс на труда Бла Бла".

Въобще втф бе.

А в същото време прокуратурата се занимава с това педофилски ли е филмът Close.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Ghibli » Sun Jul 30, 2023 1:35 pm

Аз честно казано съм приятно изненадана от обществената реакция (доколкото може да се говори за "приятно" във връзка с такова зверство). Наистина не очаквах чак толкова хора да се възмутят, да има реакция на официално ниво от институциите, изказвания от политици, действия и заявления от работодателите на мижитурката с поста във фейсбук. Мислех, че сме по-зле от това. Пък дано се намесят космическите сили и да има и някакво наказание за престъпника след всичко това, а да не си останем просто с говоренето. Дай боже, дет се вика, на прокуратурата и съда не се надявам особено.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Mon Jul 31, 2023 11:02 am

Аз пък честно казано съм искрено изненадана от позицията на Полина Паунова. Да, естествено че би трябвало нещата да се оставят на съда, само дето те вече са били оставени на съда и той се е осрал до ушите. И наистина вече си мисля, че имаме спешна нужда от някакви маскирани закрилници супергерои, дето да ходят да млатят лошите. Явно няма как да стане по нормалния начин.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Shamajotsi » Mon Jul 31, 2023 2:22 pm

За линкването на тази статия на Нилс Кристи ли говориш:

https://www.mediapool.bg/vazstanovyavan ... 19102.html

Ако да, то колкото и да ми е трудно в момента, трябва да призная, че съм съгласен с изразеното мнение. Не го чувствам за правилно реакцията към това зверство, подбудено от крайния консерватизъм, опредметяващ жените, да е някакъв тип старобиблейско отмъщение. Некво, ще лекуване симптома, не болестта.

Колкото до институциите, които не са си свършили работата, тук трябва да има поне двама уволнени. Предвид сагата Гешев/Сарафов и ситуацията като цяло съм по-скоро оптимист, че ще има и някаква форма на справедливост срещу тези, които са пуснали този изрод на свобода.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Mon Jul 31, 2023 2:33 pm

Тя обясняваше, че това към съдията било линч, и тикви други глупости пълен формализъм.

На мен ми е нелепо, Емили, Тихомир и Чеченеца, да седят 3 месеца за гавра, а тоя изрод, който е заплашвал момичето освен това, да е пуснат след 72 часа. Втф?

А оня идиот Джасим, сравнява случаят Виктор Костов, дето го уволниха от Марица Изток с оня неговия случай от преди години, когато някой го беше нарекъл кретен и той ходи да доносничи. Въобще тоя е баси лекето.

Като говорим за други лекета Въшкарек сега бил на страната на жертвата и ще бъде на протеста, заедно с Карбовски и Дачков. Не е истина.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Shamajotsi » Mon Jul 31, 2023 2:52 pm

Ок, това съм го изтървал, и не мога да се съглася, естествено. Да не говорим, че мярката не е и единственото нередно тука...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Mon Jul 31, 2023 7:18 pm

Паунова продължава да защитава съдийката ш обвиняемият в момента, след като съдийката Путинстка, днес в национален ефир по БНТ се хилеше все едно е на рожден ден и обяви името на жертвата.

Да ѝ пикая на обективната журналистика.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Tue Aug 01, 2023 2:59 am

Да, а междувременно Редит ми изплю в лицето клипче как Тити Папазов се хвали как е отрязал косата на 16-годишната си приятелка, съсед отишъл да провери дали не я изнасилват, ама било само подстрижка и нямало страшно:
https://www.reddit.com/r/bulgariaeu/com ... %D0%BB_16/

Голям смях, няма що.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Shamajotsi » Tue Aug 01, 2023 10:43 am

Първо, от теб разбирам, че има друг БГ събредит. Явно Жалкарис се опитва и там да клепа, ама не е мод, което прави новото място 100 пъти по-добро от "официалния" БГ съб. И като си говорим как Паунова защитава съдийката, е редно да отбележим и усилията, които същия мод полага, да скрие самия извършител.

Бтв, Тото си бил скрил ютюб канала. По десетобалната скала за колко добра реакция е това, давам оценка 3, "по-добре от нищо".

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Tue Aug 01, 2023 2:53 pm

Вайкарис наскоро ме банна за десет дена за коментар, който скри на секундата, след като го публикувах. Не знам как им работи модерацията на Редит, обаче заради такива като него мисля, че на модераторите там като цяло трябва да им се поорежат правомощията. Този в прав текст си е признавал, че е "платен лобист", а още е там, пише стотици коментари ежедневно, спори с хора, които не подкрепят партията на Късочленков, или директно им трие коментарите и ги наказва за глупости, а сега, гледам, се включил в кампания за бригадинг на събредита, който линкнах горе.
Друг модератор ме банна от r/antiwork, след като го докладвах за тормоз, понеже ми писа някакви гнусотии, които няма да цитирам тук.

Още за случая на Тити (голяма картинка):
Spoiler: show
Image
Надявам се това да не е вярно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by RRSunknown » Tue Aug 01, 2023 4:24 pm

Да ти кажа вярно е , то освен него и Киро брейка се хвалеше в същия подкаст как бил сводник и ги влачел за косите и ги биел.

Тогава някакви ютубъри като Любомир Жечев и Чефо се възмущаваха и за двата слчуая но мина и замина.

А Тото не си е спрял сам канала а е санкциониран от ютуб с директно изтриване доколкото разбрах и май, че приключи кариерата му на водещ на подкаст.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Tue Aug 01, 2023 4:41 pm

RRSunknown wrote:
Tue Aug 01, 2023 4:24 pm
А Тото не си е спрял сам канала а е санкциониран от ютуб с директно изтриване доколкото разбрах и май, че приключи кариерата му на водещ на подкаст.
Това поне е хубаво.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by RRSunknown » Tue Aug 01, 2023 5:50 pm

Този канал и преди беше на ръба с последно предупреждение за същите неща , сега явно са прелели чашата.

Аз лично не се радвам защото там имаше възможност да лъснат много бивши величия - отвориха ми се очите за много долни постъпки от кого ли не , което е хубаво. Сега пак ще се снишат повечето и ще си мерят приказките.

Бербатов разправяше как си слагали фалшив буркан полицейски и жулели с 200 на червено по околовръстното и как стрелял с пушка от прозореца като се чудел какво да прави. И много такива примери за иначе популярни хора.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Tue Aug 01, 2023 7:28 pm

Тук Тото твърди, че лично е премахнал клиповете:


Честно казано, с това съвсем ми се срива в очите. Не бил подкрепял насилието. Аре бе.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests