Marvel Cinematic Universe

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Shamajotsi » Sun Mar 26, 2023 9:32 pm

Да си кажа, че наскоро и аз изгледах Квантоманията. Наскоро не ми се е случвало толкова да не ме грабне филм - май Черната вдовица беше последният, в който ми доскуча по този начин в зала. А не ми се и беше случвало наскоро да видя и актьори, на които и на тях да им е било толкова скучно да участват във филм. Който пък беше толкоз formulaic, че когато някой от героите тръгна да дърпа речи в края, си рекох, че определено сбърках, като не изчаках да пуснат филма по Дисни+. Чудя се дали да не сторя така със следващия от МЦУ (което май са Пазителите на Вселената - ако е тъй, ще видим...).

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Yan » Tue Apr 11, 2023 7:03 pm

Тийзър трейлър на The Marvels:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by трубадур » Tue Apr 11, 2023 7:13 pm

Га дори бисти бойс с ебаси мощния ремикс не могат да спасят положението, абандон шип. Тая малката кефи де.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by tigermaster » Wed Apr 12, 2023 1:19 am

Някой може ли да ми каже защо глупости като това минават за топ хумор в коментарите под трейлъра:
I love the part where Carol tells Ahsoka that with great power, comes great responsibility. So stunning, so brave.
Пълно е с такива тъпанарщини. И под трейлъра на новата малка русалка е същото.

Самият трейлър изглежда по-скучно от прогноза за времето, обаче все пак... Дразнят ме такива неща. Не знам защо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Ghibli » Mon May 08, 2023 8:24 pm

Гледах Guardians of the Galaxy Vol. 3 и да знаете, че е много тежък филм. В момента не мога да погледна малко пухкаво животинче без да ми се дореве :neutral: Иначе имаше и характерния за серията хумор. Не съжалявам, че го гледах, все пак, но такъв ад и месомелачка просто не очаквах.
Last edited by Ghibli on Mon May 08, 2023 8:48 pm, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Yan » Mon May 08, 2023 8:33 pm

Guardians of the Galaxy vol.3 успя да ме изненада приятно. След доста слабичкият vol. 2 и безумно тъпият The Suicide Squad, бях позагубил вяра, че Джеймс Гън може да направи нещо прилично.
Филмът обаче беше изненадващо мрачен, с доста сърцераздирателни моменти (от доста време не се бях просълзявал на филм) и е достойно сбогуване на Гън и Пазителите (поне в тази конфигурация) с MCU. Злодеят беше гаден до степен наистина да искаш да му се случат лоши неща. Драмата си беше драма, и типичните Джеймс Гън майтапчета бяха в рамките на разумното (голям плюс).

П.П. Естествено, понеже сме в България в киносалона един тъпак си извади електронната цигара и пуши цял филм, плюс звукът в Cinema City беше толкова силен, че физически ми причиняваше болка, но това е положението. Както каза @Ghibli, идеята за проектор е все по-привлекателна.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by tigermaster » Thu May 11, 2023 8:46 pm

Thor Love & Thunder's Bad VFX Couldn't Have Been Any Better!

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Shamajotsi » Thu May 18, 2023 6:52 pm

Наскоро и аз гледах третите Пазители и, евала, Марвъл най-сетне успяха да прекъснат поредицата скучни филми, които бяха навързали напоследък. От хората съм, които имат GotG2 за единия от най-добрите в MCU и не мога още да преценя дали 3 е по-добър от 2 или не, но определено е up there. Ако има нещо, което не ме накефи на 100%, то това беше пейсинга в началото (имам чувството че имаше избързване с цялото навързване на завръзката), но това е супер дребен кахър. Чак се изненадвам, че такъв тип завършек като на този филм ми допадна!

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Martix » Mon Jul 31, 2023 5:41 pm

Secret Invasion - май че най-слабия им сериал до сега. Което е малко странно, щото е гледаем и къс, и доста неща извътре работят (а и не съм убеден че ме дразни повече от She Hulk или Фалкона). Но просто всеки елемент издиша - въобще не си личи къде са отишли тези 200 милиона, сигурно в нечии джоб, или AI powered opening-а е струвал повече пари, отколкото можем да си представим :lol: .

+ CGI и камера са добре, скрулите също изглеждаха съвсем убедително на екран, чак подозирам, че са практически ефекти.
- визуално напомня фаза 1 на MCU когато всички сцени бяха скучни и сиви ърбан подземни гаражи и малки улички почти лишени от статисти. Абе, всъщност най ми прилича на старите нетфликс марвел сериали Джесика Джоунс и тн, и не го казвам като похвала.

+ Olivia Colman е страхотна като агент Соня и май е единствения актьор, който искрено се забавлява в ролята си и играе с хъс и желание. Героинята й е много по успешна от последните им няколко опита да измислят нови шпионски организации из сериалите и съответно тези опити с право бяха заметени под килима. Дано я задържат и й дадат роля в някой филм, ще е жалко да я загубят само защото е имала лошия късмет да е част от непопулярен сериал.
- Samuel L. Jackson играе на самотек до колкото може да се каже че въобще играе, а предвид че той е протагониста това е голям минус - през голяма част от времето бруудва сам и се прави на mad eyed moody и хич не стои убедително особено с този слаб writing.

+ разни дребни емоционални моменти и сцени работят. Това са от малкото моменти, в които са успели да изтискат нещо от Samuel L. Jackson - има няколко сцени на разговори между Ник Фюри и Роди, Присцила и забравих името на добрия скрул които бяха прилични.
- за сметка на това, the big picture е тоолкова зле. Големия конфликт, мотивацията и плана на лошковците - неадекватността и глупостта на всички герои - и добрите и лошите, нищо не е написано както трябва и съм this close да напиша няколко страници рант тип everything wrong with ама ще се въздържа, щото така или иначе интереса към този сериал е достатъчно нисък, не му трябва повече антиреклама.

+ за разнообразие този път атмосферата е една идея по-сериозна и липсват обичайните за mcu шегички в неподходящи моменти и прибързано cut-ване от бавни сцени. Е, имаше няколко смешни сцени как Ник Фюри се опитва да каже mother f.. и го кътват, но не се оплаквам
- но пък заявките, че това ще е едва ли не cold war шпионски трилър се оказаха пълен въздух под налягане. Напрежението и атмосферата ги няма никакви, шпионската част е направо смехотворна (двойно по-зле като се има предвид, че това е адаптация на the motnerquacking secret invasion) и разбира се накрая всичко се решава със "мано о мано" CGI clusterfest битка.

+ не е просто реклама на следващия junior avenger replacement, а е от малкото им сериали, които в действителност са важни за the wider MCU и би трябвало да имат последици и във филмите.
- но пък по стара традиция е доста беззъб в писането си и много са внимавали да не би да take-нат stand в нещо и да настъпят някой по крака. По отношение на мястото на сериала в MCU, са взели страхливото решение да го ситуират в бъдещето след Marvels (което значи че едва ли ще повлияе на нещо в задаващия се Marvels филм), което им отваря вратичка после пък да сменят посоката на следващите филми в по-космически конфликт и за заметат събитията от secret invasion под леглото. Има и разни проблеми в сценария които майче ретконват неща от филмите, но по-скоро е от тип сценариста не ги е гледал, а не част от някакъв план, така че да се правим че Secret Invasion не се е случил май ще е правилното решение.

5.5/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Martix » Mon Feb 12, 2024 11:15 pm

Продължавам да си гледам всичко, за да имам морално супериорити над приятелите си, които минаха на зуумърски режим и вместо филмите и сериалите гледат youtube ревюта и смешни клипчета и си съставят мнението на база социален дискорс, пфу...

The Marvels - добри идеи, слабо изпълнение, много ръшнат.
6.5/10

Loki season 2 - същите проблеми и силни страни като първия. Интересен за гледане, но безсмислен. Краят беше добър, но докато стигнат дотам бяха едни пълнежи и квантумни шикалкавеници. Цели сюжетни линии и герои не служеха за нищо друго освен да запълнят още един епизод, а женското Локи беше толкова зле снадено към историята, че все едно бяха забравили, че е била важна в първи сезон и в последния момента са я лепили в пост.
7/10

Echo - първия епизод е много здрав, но за съжаление качеството пада след това до това на произволен нетфликски сериал от дефендърския цикъл. Актрисата в главната роля има правилната аура на биячка, а и бай Онуфри не е за изхвърляне. Като цяло съм доволен, но сериала е напълно inessential - поне е само 5 кратки епизода и не се натрапва.
7/10
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests