Концертчета дребни и не толкова дребни

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by penzata » Wed Mar 22, 2023 5:25 pm

Прокрадвам се, само да вметна - никога не съм се замислял, че ще мога да чуя на живо "Tears of the Dragon", еле пък със симфоничен оркестър. Разплаках се, приятелката също. :mrgreen: John Lord's concerto for group and orchestra беше вълшебен - първата част се състоя от целия concerto; втората част започна с "Bouree" от "Sarabande", след това това "Ерген деда" :heart: с Теодосий Спасов, в която Брус пя на български, после две солови на Дикинсън (въпросната теарс ъф дъ драгарон и Jerusalem), и парчета на Пърпъл, и завършиха със страхотен бис (бисовете са много крехка материя и почти не ги харесвам, обаче този беше на място, с тежест и направен като хората), със "Smoke on the Water".
Беше вълшебно!!! :metal: :metal: :metal:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Xellos » Wed Mar 29, 2023 1:01 pm

Мехехехе. Концертът на Марешки обира овациите в нета с пълна сила :mrgreen: :vomit:
Spoiler: show
kich.jpg
kich.jpg (83.98 KiB) Viewed 1787 times
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Xellos » Thu Apr 06, 2023 7:50 am

Симфоничният кроссоувър оркестър "38 Samurai" ще изпълни най-известните песни от АНИМЕ Вселената във вашия град!

Ще се насладите на визуализирано шоу, ярки, ексцентрични сценични образи на музикантите, музика, която ще докосне сърцето ви, и наистина незабравими впечатления!

Потопи се в любимия Аниме Свят на 18 май в София, НДК Зала 1!
Мняя малко за по-младите е плейлиста.
Anime_София_350х496_18-350x496.jpg
Anime_София_350х496_18-350x496.jpg (97.54 KiB) Viewed 1653 times
:ninja:

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Yan » Thu Apr 13, 2023 12:29 pm

Междувременно Ashes of Ares на Matt Barlow идват в България.
AoA.jpg
AoA.jpg (22.91 KiB) Viewed 1588 times
Понеже това вероятно ще ни е шансът да чуем нещо на Iced Earth в изпълнение на Barlow аз купих билети :) На @Matrim също може да му е интересно.

https://www.werock.bg/novini/ashes-of-a ... i?id=56801
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Xellos » Thu Apr 13, 2023 12:38 pm

:spite:
023736f5b8c57a2c317814d07a3d24b2.jpg
023736f5b8c57a2c317814d07a3d24b2.jpg (36.98 KiB) Viewed 1586 times
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by трубадур » Thu Apr 13, 2023 3:57 pm

Мяза на устата :lol:

Ние ше гледаме гогол бордело летото :mrgreen:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Xellos » Thu Apr 13, 2023 7:52 pm

Или па Устата мяза на него. :mrgreen:
ООООО, къде кога! Тамън преди 5 мин точно мина Американ уединг в плейлиста дет съм пуснал за фон. :mrgreen:
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by трубадур » Thu Apr 13, 2023 8:18 pm

Е у малта, не нам дали ше идват то бегето, некво много малко дати имат за европа

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Litz » Fri Apr 14, 2023 9:16 pm

Аз се чудя дали да ходя на Гогол и на Култур Шок, щото ще ми се натрупат много концерти за малко дни. Тука нас почти никой не ни пропуска деева :ninja:

Иначе колко е траши да ходиш на концерт, щото вокалиста/басиста е секс?

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by трубадур » Fri Apr 14, 2023 10:07 pm

Litz wrote:
Fri Apr 14, 2023 9:16 pm
Иначе колко е траши да ходиш на концерт, щото вокалиста/басиста е секс?
бившио вокалист на steel panther си го каза, не е важно какво свириш на сцената, важно е колко бичин изглеждаш. На прав път си.


User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Litz » Sun May 14, 2023 2:24 pm

Оф аз да кажа, за концерта на Арктик Мънкис. Начи първо остарявам и вече му трябват седящи места в ложите. Като нисък човек ми е трудно да седя пет часа права и да не виждам нищо. Иначе доста добър концерт, Алекс Търнър при все кокичката пее божествено, но тикток мацките ме дразнят.

Чудя се дали да ида на Гогол бордело все още. Ще трябва да ходя сама и не е като да не съм го правила мноооого пъти, ама нещо ми е саднало, че нямам приятели, които да слушат музиката, която слушам аз :cry:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Ghibli » Tue May 16, 2023 3:51 pm

Добре дошла в клуба на старите хора.
Ние ще ходим на това анимешкото дето Кселос го пусна по-горе.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Yan » Fri Jun 09, 2023 1:32 am

Концертът на Ashes of Ares беше страхотен. Особено като пооправиха озвучаването. Мат Барлоу звучи невероятно добре наживо. Свириха добра комбинация от свои парчета и неща на Iced Earth. Не съм вярвал, че ще имам шанса да чуя The Hunter и Last December, но ей на случи се.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by tigermaster » Fri Jun 30, 2023 2:09 am

Преди час време се прибрах след втория ден на фестивала "Sofia Solid". Първия го пропуснах - нямаше групи, които да харесвам достатъчно. На втория отидох заради Amon Amarth.
Хареса ми много.
Първо, минусите. Невъзможността да се плаща в брой където и да било ме дразнеше. Аз си носех банковата карта, баща ми обаче не носеше неговата и това да не може да си купи една бира самостоятелно беше неприятно и за двама ни. Не знам какво налагаше това решение, честно казано, за първи път го виждам на концерт и се надявам да е за последен. И аз сигурно щях да си оставя картата вкъщи, ако не си плащах градския транспорт с нея. А и другото - принципно съм свикнал да има надценка на храна и напитки по концерти, обаче този път всичко в колодрума беше безобразно скъпо. Няма и четиристотин милилитра биричка - шест лева. И това - при положение че самите билети за фестивала хич не бяха евтини.

Плюсовете обаче натежават. Bleed from Within почти не ги бях слушал преди, няма и да ги прослушам, понеже такъв метълкор или каквото се води там не харесвам особено, обаче свириха добре и създадоха настроение.
Kreator ме накараха да съжалявам, че не дочаках тяхното изпълнение преди няколко години, като свириха на фестивала с Powerwolf и Battle Beast. Почти не ги познавах, обаче са страхотни музиканти и имат хубаво присъствие. Имаше огньове, пушеци, конфети и агресия. Харесаха ми и бих ги гледал пак. На моменти не чувах вокалите добре.
Amon Amarth обаче просто ми махнаха главата. Прекалено силен звук - въпреки че бях с тапи в ушите и се въртях около пултовете, в момента главата ми кънти леко. Само че въпреки това звукът беше изненадващо чист, чувах всичко идеално, а Йохан Хег като изръмжи в микрофона, земята трепери. Страхотно настроение, викингски двубой със сложна хореография на сцената, хубаво шоу...
Прегракнах и ме боли вратът.
Гледам Amon Amarth за трети път и всеки концерт досега е по-хубав от предишния. Да продължават в същия дух - и дано ги видим пак скоро.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests