Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Sun Mar 19, 2023 5:37 pm

Elden Ring е ебаси еваларщината. Мисля, че я минах без да видя поне 30% от нея, ако не и повече. Свободата тук да действаш как ти падне е :shock:
Мащабът е смазващ, историята грам нищо не схванах, ама кво са направили Мартин (в изграждането на света) и сценаристите в реалния диалог и развитие на персонажите е чеф кис. Нищо чудно, че не му се занимава с песента. Тва тука е ебаси фентъзи флекса. Барабар с феноменалната визия, тва вече е ултимативното дарк фентъзи. Трудно ще видим нещо, което да детронира тая игра.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Fri Mar 24, 2023 10:41 am

Resident Evil 4 римейка излезе! Ще видя кога ще мога да го цъкам, де, ама доде, и не е счупен порт. :yay:
По всичко личи, че са избегнали повечето спънки от римейка на 3, което в поредица, която до ден днешен държи 2 от петте най-добри римейка въобще (другите са диабло 2 и трябва да измисля още 2 игри, ама не мога) е като ебаси грозната черна овца в иначе стабилното им стадо. Нямам търпение.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by Yan » Fri Mar 24, 2023 11:40 am

Има гениална рекламна кампания в Япония Resident Evil 4 :lol:

Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Fri Mar 24, 2023 1:57 pm

трубадур wrote:
Fri Mar 24, 2023 10:41 am
Resident Evil 4
По всичко личи, че са избегнали повечето спънки от римейка на 3, което в поредица, която до ден днешен държи 2 от петте най-добри римейка въобще (другите са диабло 2 и трябва да измисля още 2 игри, ама не мога) е като ебаси грозната черна овца в иначе стабилното им стадо. Нямам търпение.
Shadow of the Colossus и Demon's Souls (Bluepoint са магесници), Half Life Black Mesa, Yakuza Kiwami, Tony Hawk 2-ката и Final Fantasy VII. :mrgreen: Още не съм пробвал Dead Space, де.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Fri Mar 24, 2023 2:45 pm

Викаш събрааме пет игри :mrgreen:

Иначе аниме кампанията е лудница, особено АшеРлиииии виковете на Леон, като я отмъкват във втори епизод.

Те и за Village имаха някаква абсолютна дивотия с мъпети.


User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Mon Apr 03, 2023 12:42 pm

Резидент ивъл 4 е разкошна. Римейкът е всичко, което трябва да бъде. Не гледам на оригинала с розови очила, щото помня първия пеце порт и каква греда беше. До тая седмица смятах, че е надценена чикия, щото в крайна сметка при мен контролите не работеха навремето (но определено ще се преиграва, то аз цялата поредица си я нижа отстрани като се сетя). Ся 4 е бонбон. Плавно, мазно, касапско, поддържа модове от воле, Леон си бетонира култовия статус. Визуално е чук, звукът е на превъзходно ниво. И енджинът на капком с тия див хипер реализъм някак си работи като в Devil May Cry 5, където абсолютни небивалици са представени по достоверен начин.

Не знам кво ще излиза тая година повече, ама това си е готи материал. Baldur 3, redfall, starfield, и сталкер 2 много на врато требе си стъпят, че да надскочат това тука... като става дума за високопрофилни, високобюджетни заглавия. Имах некви надежди за диабло 4, ама близърд са кенеф, та цялата ценова гама там ми докарва аневризъм.

Най-вероятно надеждатата пак ще е в някое диво инди. Hollow Knight 2 все пак иде, но се надявам на нещо свежо и уникално както бяха вампирските сървайвъри.

Как да е, резидент ивъл 4-ката е задължителна. Капком с право ъпдейтнаха старите заглавия. Жалко, че двойката (с орязването на вторите сценарии) и особено тройката не получиха баш трийтмента на 1, зиро и сега 4, но като цяло вдъхването на нов живот в поредицата, барабар със седем и осем за пореден път я бетонираха като абсолютния връх в нейната си ниша.

С тва на ум, не знам колко ъпдейт на 5 и 6 са нужни и дали ще слушат масата и ще ги преправят, или ще оставят отвинтващата простотия. Ако не друго, поне могат да извлекат абсолютно пропиления потенциал от sheva, че само в една игра я ползваха, а мацката е топ.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Играно напоследък

Post by Claymore » Mon Apr 03, 2023 2:44 pm

Redfall си изглежда рядка мокра пръдня, не знам къде я буташ при другите, Starfield е без коментар, щото Бетезда все пак. Чудя се честно казано дали наистина Аркейн са забили в тая посока сами или е имало побутване от Майкрософт за live-service co-op looter shooter. Че имърсив симовете не правят пари - не правят, ама Майкрософт имат повече пари от акъл, та можеха спокойно от Аркейн да си направят някое готино имърсив симче пак.

Иначе противно на всички импулси за самосъхранение, мен всъщност солидно ме заинтересува Final Fantasy XVI главно заради на Skill Up hands-on превютo, показаното за момента от комбата, света и сюжета изглежда... добре?! Не потресаващ криндж? Като цяло доста странно за JRPG :mrgreen: Във всеки случай ще изчакам демо, но ако наистина се играе както изглежда, ще се купува скоро сред релийс като се види какво е техническото положение. Spider Man 2 ще се играе по задължение, но едва ли ще е особено интересна. Поне ще изглежда яко визуално, това е ясно при Сони. Stellar Blade и Pragmata силно подозирам че ще ги избутат за по-нататък, особено след като още не е имало грам новини от втората и е вписана за 2023, а геймплей видео - йок. Вече откъм интересните Microsoft ексклузиви, сиреч Hellblade 2 и Project Mara, пак ме съмнява нещо да излезе тая година. Cocoon от единия пич зад Inside и Limbo подозирам ще е бисер сред индитата. Silent Hill 2 римейка казаха девовете, че е почти готов, но е Bloober Team и не съм играл оригинала, та няма да бързам за тоя римейк. На мултиплатформения фронт смятам че Alan Wake II има потенциала да изрине. A Lords of the Fallen римейка изглежда всъщност доста полиран и с по-як monster design от оригинала, което е малко странно, ама ще се играе.
Silksong се съмнявам да видим тая година :( Hades 2 язък че ще излиза пак на early access, защото имам физическа непоносимост да играя игри в активна разработка. Пари със сигурност имат след успеха на първата, та по-скоро го правят от съображения за фийдбек и баланс вероятно, ама ще си чакам за PS5 порта след 2-3 години ай гес.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Mon Apr 03, 2023 3:10 pm

Хадес се играе само на фул рилийз. Единственото ърли аксес, дето някога съм взимал е The Forest, то па се оказа добро. Ама го взех, че беше на по-тънки пари в разработка и си го чаках да излезе.

Инак, лично за себе си, освен старфийлд и балдуреца, чакам Dead Island 2, ако показаното се окаже реалната игра, а не поредното анимирано демо, тва ще е баси чил кланьето. Тонът е безобразен, шарено и красиво, и с тая гор механика, има потенциалът да е нещо велико. Стига, отново, рекламата да не е подвеждаща локва. Толкова ме впечатли, че ще е четвъртата игра, за която обмислям да давам пари в епик стора :lol:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Играно напоследък

Post by Matrim » Mon Apr 03, 2023 5:29 pm

Аз пък пробвах Nier: Automata и Elden Ring и установих, че игри изискващи каквито и да е умения за ориентиране и рефлекси над плачевно ниво май не са за мен. Затова си инсталирах добрия стар Fallout New Vegas (+една сюрия препоръчани модове), почнах нова игра и си цъкам с кеф. Друго си е да зарежда всичко за около секунда и да те не те изхвърля по няколко пъти на ден. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Mon Apr 03, 2023 9:24 pm

Matrim wrote:
Mon Apr 03, 2023 5:29 pm
Аз пък пробвах Nier: Automata и Elden Ring и установих, че игри изискващи каквито и да е умения за ориентиране и рефлекси над плачевно ниво май не са за мен. Затова си инсталирах добрия стар Fallout New Vegas (+една сюрия препоръчани модове), почнах нова игра и си цъкам с кеф. Друго си е да зарежда всичко за около секунда и да те не те изхвърля по няколко пъти на ден. :P
И трите игри са ми в топ 10 ъф ол тайм :yay:

Ту би хонест, Ниер не изисква много рефлекси, освен ако не се метнеш на най-висока трудност, което не го препоръчвам дори на хора, запознати с играта. На всички други нива важно е какви модове се слагат в андроидите, сред които има аутохийлинг и аутододж. А елден ринг е по-взискателна чак във втората си половина, където буквално те чийтва. В началото може да я изриваш без дори да гледаш в екрана... стига да се възползваш от съмонингите и да си спел кастър.

Бтв, ако не ти дреме какво мислят разни потни нърдове и не се занимаваш с онлайн компонента, можеш да си я моднеш баш как си искаш с минимум познания. Ако ти се занимава да метам чаршафа и линковете и след под 5 минути да вършееш на воля.

Плюс, че и все пак играеш overwatch, аз още не знам що не цъкам заедно, която е в пъти по-сложна от коя да е от тия двете и изискваща моментални реакции. В елден ринг от едно време натам просто са си ебали капаците босовете и има маняци, които научават айфреймове и глупости, докато мега чадовете просто хващат най-тежката тояга, нагрухтяват всичкото кръв, че да имат повече живот и просто трейдват с босовете удъри и кой пръв падне. Финесът е за върджини с време.

Но ню вегъс е алфата и омегата. Дори и малко да й личат годинките в някои отношения, си остава ултимативният фолаут експириънс.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Играно напоследък

Post by Matrim » Tue Apr 04, 2023 10:03 pm

Преувеличих леко за рефлексите, но когато трудността е в комбинация с липса на свобода на запазване на играта когато и колкото човек иска, понякога направо полудявам. В Nier: Automata ме утрепаха на края на пролога, така се вбесих, че щях да я изтрия ако не бях намерил запазена игра след него в нета, която да ползвам. :) В Elden Ring половин час се мъчих да утрепа някакъв мини бос, после незнайно защо реших да поспя малко и той взе, че се respawn-a и аз rage quit-нах. Оттогава не съм я пипнал.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Tue Apr 04, 2023 10:17 pm

Специално за елден ринг, тая игра има сигурно най-агресивната версия на запазване, без баш да ти дава да сейфаш. Ако не си в битка, където си последно от там ще те пусне. Може да си на средата на катакомба, замък, квото падне. Ако не се претрепеш няма да те върне на последния чек пойнт, а ще си точно, където си бил последно.

Иначе мини босовете не респаунват. Има някои които са рециклирани и се появяват в други зони, но веднъж убиеш ли го, няма връщане. Може да е било някой тлъст враг с повече hp. Особено ако са тия гиганти без кожа и изтърбушени стомаси. Доколкото помня дори огромните каменни пустиняци, са на едно убиване. Но те се появяват по-късно, освен ако не прецапаш половината карта директно и се качиш на платото с голямото жълто дърво.

Ма дет се вика тия игри са супер акуайърт тейст. Според мен елдена има най-добре направеният и стакнат отворен свят и кефът от откриване на нови места е несравним, но не е като да няма спънки. За мен най-якото е, че оставя на играча пълна свобода да прави каквото му падне и въобще не се напиня да води за носа.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Играно напоследък

Post by Martix » Sat Apr 29, 2023 8:52 pm

Ori and Will Of The Wisps - още от същото. Графично не удря като първата, все пак минаха годинки. Не съм супер фен и на системата с носене на 3 магии. Играта е прекалено лесна (на нормал поне) и не те принуждава да ги сменяш и в резултат ако не се насилвах да пробвам различните магийки сигурно щях да я превъртя само на чук, аз и така играх 90% на чук и healing и на третия слот нямаше значение какво има. Бойната система на теория е интересна, но на практика Ори е толкова танки, че повечето време можех да фейстанквам дори босове, което уби доста от интригата. Платформенето и то не беше тежко като в единицата, тука имаш троен скок, няколко дашвания, куки и кво ли не и е на практика невъзможно да паднеш. Имаше няколко платформинг боса като в единицата де, но там гачели бяха повече.
Историята е ок, но малко измислена и стои като кръпка, или по скоро като прескачане от 1-ва на 3-та част с нещо липсващо в средата.
Музики анимацииq полиш и прочие са топ ноч, говорим за Ори все пак.
8/10

Beautiful Desolation - новата игра (тя вече не е много нова де) от авторите на Stasis. Отново невероятно красив куест, a.k.a adventure, този път ситуиран в далечното бъдеще в Африка, постапокалипсис следващ падението на sci-fi империя, изградена върху руините на друга още по-стара империя и тн не се знае колко нива има матрьошката. Играта е open world като циклиш между селищата на няколко различни африкански племена обхванати в стари селски вражди едно с друго. Можеш да решаваш с кои да се съюзиш срещу враговете им, като в резултат определени локации ти се заключват, в други те пускат да влезеш като вътрешен човек, и тн. Историята е интересна (с изключение на ендинга, който е доста траш), графика и музика са доста благи, има и мини игра с учудващо зарибяващи jrpg битки с покемони, които събираш от различните племена. Малко е мешана скара, а и доста омалява като се стигне до fetch quest-ването, което съставлява половината геймплей. Но като цяло е приятна игричка и продължавам да следя какво ще извадят Brotherhood-четата, новата им игра щяла да е във вселената на Stasis, така че си вадя хайпа и чакам.
7/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Fri May 05, 2023 12:21 pm

Малко бектракинг, ама ся цъкам OG резидент ивъл 4, нали стийм hd версията, дето всичко върви на пушка. Холи факинг шит, дали не е добро, бре браат! Дотолкова, че малко ме е срам от телешкия възторг в по-горния пост за римейка. OG 4 е некъв много мазен чеф кис горме, докато римейка малко претоплен хамбургер идва в сравнение.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Sat May 06, 2023 10:44 am

Empres се позамотаха та чак ся наваксвам с dlc-тата на Асасина Валхалата, едни 200 гб близо целата тая кочина. Франкия, друидите и тъпотията с Касандра са мех, ама куестите с Хави дет немат нихт общо с асасина са благи, въпреки репетативното доене на кравата има с кво да утрепе човек няколко дни с джуджаците само. :ninja: :lol:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests