Spartacus: blood and sand

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Mar 07, 2013 11:18 am

Аз не споделям изобщо възторга от Ганик - епично скучен персонаж, като изключим края на цялата завръзка, която не искам да спойля.

Негърът го засенчваше буквално всяка минута, в която присъстваше, и то с доста. Дори бащата беше някъф маса по-интересен. Спрямо Спартак от първия сезон, Ганик си е направо смешен като главен герой, особено с умората и пацифизма си.
This is it. Ground zero.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Thu Mar 07, 2013 12:24 pm

Moridin wrote:Аз не споделям изобщо възторга от Ганик - епично скучен персонаж, като изключим края на цялата завръзка, която не искам да спойля.

Негърът го засенчваше буквално всяка минута, в която присъстваше, и то с доста. Дори бащата беше някъф маса по-интересен. Спрямо Спартак от първия сезон, Ганик си е направо смешен като главен герой, особено с умората и пацифизма си.
В новия сезон наистина малко странно го дават персонажа му, но ПАК можеш да проследиш защо това се е случило.

Спойлер за събития от Gods of the Arena:
Spoiler: show
В крайна сметка, Ганик беше арогантен brawler, който пие, ебе и се бие, но го прави със стил. Тоест, не му стоят отзад пет тома лични драми, човекът е гениален боец, примирил се със съдбата си на гладиатор. Само като видиш в Боговете как влиза на арената, вдига мечовете и пуска оная усмивчица - "тук никой не може да ме докосне" и ти става едно такова густо. И метаморфозата, която претърпява след трагедията около жената на Онемей (признавам, силно изигран) на практика е напълно аргументирана - получава някаква капчица човещина, някаква открадната любов за съвсем кратко, и то докато вината за предателството го мачка. Когато губи Мелита и остава със знанието, че е чукал жената на единственият човек, когото може да определи като приятел... еми, умора и пацифизъм. Не открива смисъл в предишното си безметежно съществуване на гладиаторско божество, а няма къде да се опре. Така стига до това състояние на някакъв дрифтър, когото вълните мятат насам-натам. На практика се присъединява към въстанието, защото няма какво друго да прави, не щото си мечтае да крещи "Свобода и равенство!" по римските площади. Както виждаш, върши всичко на самотек, продължава да ебе, пие и бие, но зад всяка реплика и действие прозира, че всъщност въобще, ама въобще не го бръсне какво всъщност се случва около него.

Така де, Ганик > all.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Mar 07, 2013 12:36 pm

Аз бтв говоря само за прикуела, новите сезони не съм ги гледал, но въпреки че съм съгласен с аргументацията на мнението ти, Ганик пак е чисто и просто скучен.
This is it. Ground zero.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Thu Mar 07, 2013 7:58 pm

Аз само да отговоря, че Vengeance ми хареса и въобще не го считам за фундаментално лош спрямо сезон 1.
Прикуълът като че ли беше още по-въздействащ :)
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Mar 07, 2013 8:09 pm

И аз не намирам Ганик за особено интересен персонаж, ама е ай кенди, а аз тоя сериал не го гледам заради добре развитите персонажи ениуей. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Thu Mar 14, 2013 2:28 am

Трети сезон е безумен просто. Ние със съквартиранта обаче се насираме от кеф. Сериалът става все по-малоумен с всяка серия, ама ние се хилим на глас на безумията и точно и това си очакваме. Иначе първият сезон ми е едно от любимите неща, които съм гледал въобще, това тук е някаква пародия, ама пак е яко, не мога да ви кажа защо :D
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Wed Mar 27, 2013 6:46 pm

А аз си мсилех, че само на мен 3-ти и 4-ти сезон ми се виждат скучни, бавни, излишно разтеглени и изпълнени с глупости. Сезон едно е може би един от най-хубавите, които съм гледал, сезон 2 е прелична предистория, но за съжаление в последните 2 сезона, не само сюжета, а (лично за мен) и ролята на Спартак е изиграна много по-семпло. Дразни ме и режисьорското решение
Spoiler: show
да вкарат Цезар, понеже няма исторически данни да е участвал, а за мен е вкаран от чисто комерсиална гледна точка. Спокойно можеше да измислят някой приближен на Крас за ролята на къртица, което щеше да направи сериала по-интересен и достоверен, без да дразни излишно тези, които са се интересували от Римската история. Но все пак се предполага, че сме американци и смятаме Римската империя за отдавна изчезнал континент.
След първи сезон не са се справили да намерят достоен заместник, който да изиграе силнта роля на Спартак и в момента филма има един леко безличен главен герой, а те сами се потопиха още по-дълбоко в кашата, като вкараха още една, още по-силна(исторически) фигура в лицето на Цезар, който също не ме трогва особенно. Пълна глупост. Когато един сериал започне да гледа комерса и интерестите на тъпата маса американци, за сметка на тези, които е спечелил с първите си серии, значи каузата е загубена. Преди години супер много се изкефих на Prison Break и така се срина, че загубих интерес и спрях да го гледам в средата на 3ти сезон. Спартак върви по същите стъпки. Не, че нямам желание да гледам, просто да чакам с години серия за серия някаква щуротия... не мерси. Дано да греша все пак, остават ми още 3-4 серии от 4ти сезон, но поне за момента изобщо не съм нетърпелив да ги изгледам.
П.С. Забравих да кажа, че да изкарат точно СПАРТАК, най-големия пацифист в историята е доста смешно. По този начин не буди у зтрителя симпатии, а присмех.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Apr 15, 2013 8:49 am

Само да отбележа, че сериалът приключи в събота. Последната серия, въпреки очакваното и известно историческо развитие, беше всъщност много, много добра, че на моменти и крайно трогателна. В общи линии трети сезон се оказа по-добър от втори и сериалът приключи точно когато трябваше, сезон в повече (например ако трети беше разтеглен в два) щеше да му е твърде много.

За мен лично си остава един от най-радващите гилти-плежър сериали въобще.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Apr 15, 2013 9:09 am

Мммммм, ето кво ще гледаме в дните до следващия ГоТ епизод. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

LaughingSkull
Farmer
Posts: 64
Joined: Thu May 01, 2014 1:13 am

Re: Spartacus: blood and sand

Post by LaughingSkull » Tue Jan 03, 2023 9:39 am

.

Бъмп! :)

Наскоро се зачудих за нещо интересно:

Този сериал бил ли е излъчван по някоя от българските телевизии?

Ясно е че е твърде ... нали... за по-масовите такива,
но пък не виждам никакъв проблем да са го давали по някоя от: TV1000, Диема, FOX... примерно...

Причината поради която питам е малко необичайна:

Като човек имащ нещо като... леко пристрастие/интерес към преводаческия занаят, ми е чудно как точно родните гении...
...са го превеждали тоз сериал ... :lol:

Идеята е че изпитвам някакъв странен порив към това да се нагледам на бисери и гениални проблясъци в превода,
в случай че родно излъчване Е имало. :D
(гледалите сериала веднага ще схванат накъде бия и защо това ми е толкова любопитно... :lol: )

Та... някой дали знае? :)

--

П.П. За протокола, и нещо като удостоверение че не съм нууб или latecomer, който е пристигнал чак на "афтърпартито" :
Гледах сериала от самото му начало, покрай една позната австралийка от един чуждестранен форум, която го "разкри" там.
(а, както знаете, Австралия и Нова Зеландия (откъдето произхожда Spartacus) са си на практика едно и също... :lol: )
Единствено последния сезон не го гледах, когато беше актуален, а чак година по-късно. (real-life shit и т.н. ме препречиха)

.
Last edited by LaughingSkull on Thu Jan 05, 2023 6:39 am, edited 2 times in total.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Spartacus: blood and sand

Post by Demandred » Tue Jan 03, 2023 3:14 pm

LaughingSkull wrote:
Tue Jan 03, 2023 9:39 am
Наскоро се зачудих за нещо интересно:

Този сериал бил ли е излъчван по някоя от българските телевизии?

Ясно е че е твърде ... нали... за по-масовите такива,
но пък не виждам никакъв проблем да са го давали по някоя от: TV1000, Диема, FOX... примерно...
Давали са го по bTV, така че явно не е бил чак толкова проблематичен или са го орязали.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

LaughingSkull
Farmer
Posts: 64
Joined: Thu May 01, 2014 1:13 am

Re: Spartacus: blood and sand

Post by LaughingSkull » Tue Jan 03, 2023 6:00 pm

.

Demandred wrote:
Tue Jan 03, 2023 3:14 pm
Давали са го по bTV, така че явно не е бил чак толкова проблематичен или са го орязали.
.

Интересно... Благодаря за информацията! :)
Хм, доста изненадан съм че съм го пропуснал това...
Макар че май сега ми се прояви някакъв спомен че... абе май имаше нещо такова...
Почнаха да го внасят по роден ефир някъде около когато там вече течеше Vengeance, нали ?

Предполагам става дума не за дефолтното бТВ, а някое от подразделните -- Cinema, Action и т.н. ??

Някаква представа дали преводът е бил със субтитри или озвучен? :lol:

Относно "орязването" -- хаха, съмнява ме... То тоя сериал ако тръгнат да го режат, то нищо няма да остане накрая... :D

.
Last edited by LaughingSkull on Thu Jan 05, 2023 6:39 am, edited 1 time in total.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Spartacus: blood and sand

Post by Dr. Horrible » Wed Jan 04, 2023 1:01 am

По bTV го даваха, озвучен на български, в 12 през нощта :) Късното лято на 2012-та :)
But goddamn,
you got me in love again

LaughingSkull
Farmer
Posts: 64
Joined: Thu May 01, 2014 1:13 am

Re: Spartacus: blood and sand

Post by LaughingSkull » Thu Jan 05, 2023 6:31 am

.

LaughingSkull wrote:
Tue Jan 03, 2023 6:00 pm
Макар че май сега ми се прояви някакъв спомен че... абе май имаше нещо такова...
Почнаха да го внасят по роден ефир някъде около когато там вече течеше Vengeance, нали ?
.

Dr. Horrible wrote:
Wed Jan 04, 2023 1:01 am
По bTV го даваха, озвучен на български, в 12 през нощта :)
Късното лято на 2012-та :)
.


Както винаги безпогрешна памет !!! :)
(Жалко че в една друга тема хората я поставят под съмнение вместо просто да се съгласят с мен... -_-)

Оххх, сега остава и да има някъде да мога да си го намеря с това бг озвучаване, за да мога да се накефя на макс на неща като:


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




====================================================================================================





====================================================================================================




----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Горя от любопитство и нетърпение да се насладя на как родните преводачи и озвучители са предали тез гениални бисери! :D

П.П. И все пак, да сме максимално коректни -- за дефолтното бТВ ли говорим че са го давали ??

.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests