Texhnolyze - a true masterpiece

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Texhnolyze - a true masterpiece

Post by Elayne » Fri Jul 08, 2005 1:49 am

Гениалното аниме, от самото началото, до финала.

Преди го мразех, бях изгледала едва 7 епизода и си казвах 'що за умряла работа, нищо не се случва, героите са твърде много, за да следя кой какво прави, освен това е грозно'. ПЪЛНА ИДИОТКА! Никога вече няма да си позволя да съдя за аниме ако не съм го изгледала цялото и не съм си направила труда да се задълбая възможно най-много в сюжета, символизма, атмосферата, музиката.

Дадох му втори шанс, така и така съм във ваканция и имам време да гледам аниме, а това беше единственото, което не съм завършила, започнах епизодите от начало, вчера. Този път, от опит, си направих труда да си водя бележки за героите (в случая това се оказва почти необходимо).

Текнолайз ме смачка, буквално. Премаза ме с цялата тежест на съвършенството си. По-гениално аниме не съм гледала досега (вярно, гледала съм малко) и като фабула и като реализация. На пръв поглед е МНОГО мрачно, грозно нарисувано, объркано и безсмислено. Но колко погрешен е този първи поглед и колко брилянтно всичко това избутва сюжета до пълното му разгръщане на финала. Евала на създателите, накараха ме да заобичам аниме, което е от 'онзи мрачен философски тип', който принципно не харесвам. Сега ще се възстановявам психически цяла седмица :(.

По дяволите, ако имате възможност изгледайте го, вложете цялото си внимание върху случващото се на екрана, не изпускайте нито едно име, изпитайте удоволствието от разкриването на цялата картина, от начина по който ви е поднесено всичко (визуално и звуково) и Текнолайз няма да ви разочарова.

Отивам да пия валериан, sorry, но се чувствам смачкана :(, а и части от сюжета са ми още объркани.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jul 08, 2005 11:36 am

Хохохо
/ме е доволна от себе си.
Наистина е МНОГО добро аниме.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jul 08, 2005 11:50 am

Имам го, чака ме :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Fri Jul 08, 2005 2:33 pm

мхам,технолайз мачка по изключителен начин.
наистина уникално аниме.
изпитайте удоволствието от разкриването на цялата картина, от начина по който ви е поднесено всичко (визуално и звуково) и Текнолайз няма да ви разочарова.
то и да не му се обръща особено внимание просто няма как да не впечетли с анимация и саунд.
особено анимацията,изключително красиво аниме,щом даже си мислих,че гледам двд риопове,а всъщтност са били тв такива,си представете за кво става въпрос.
а саунда е...бррр,просто е прекалено добре напаснат с цялостната атмосфера която лъха от сериала :)

а мъст сии,макар че не е сериал за всеки.
поне не и за някои,на които не ми е дотегнало от едно и също :)

пс-сериала верно е малко объркващ,ей ви малко инфо
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Jul 08, 2005 2:44 pm

:) Там е работата, че подобни анимета още не са ми писнали, тъй като не съм гледала много. От същите аниматори съм гледала 'Serial Experiments Lain' and 'Haibane Renmei', но и двете ми се виждат по-слаби от Текнолайз.

И съм съгласна, че не е за всеки... тежък е, много, на моменти ми се ревеше, но всичко така те стиска за гърлото, че не те оставя да се разплачеш. Не е мелодраматична драма.

Моите епизоди са 1-16 на Anime4ever DUAL-AUDIO (не знам дали са ДВД-рипове, но качеството беше добро, особено на .mkv-ите), 17-22 на Уазу, но не съм сигурна. Ще търся последните с по-добро качество, че финалния епизод ми се боядисваше в лилаво отвреме-навреме :evil:.

Като го изгледате повече хора, можем да заформим обсъждане на теориите за финала и някои други концепции, които не ми станаха много ясни, още повече, че повечето FAQs в И-нет са на различни мнения. Бтв преводачите от Уазу, признават, че са направили много грешки в превода на последните епизоди. Гадове, а там какъв катарзис е ...
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Nov 08, 2005 9:11 am

В момента го гледам. На 10-ти епизод съм и...
Определено ми харесва, въпреки че все още не мога да схвана каква е цялата работа...
Самият филм, обаче ми носи много странна атмосфера, която е по- скоро приятна с красотата и оригиналността си, макар наистина да е тежка...
Надявам се докрая нещата да ми се поизяснят...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Wed Nov 09, 2005 1:42 am

Ами, ще ти се изяснят доста неща в последните епизоди, но историята е твърде сложна и те съветвам да следиш субтитрите внимателно (дано си с правилния sub, разбира се).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun Dec 11, 2005 3:34 pm

Ами, изгледах го най- после (всъщност преди доста време, ама сега се сетих да пиша).
Ако кажа, че го разбрах, може би ще излъжа. В смисъл- разбрах си го за себе си, а дали съм се докоснал до обективната идея на автора (ако има такава) силно се съмнявам :)
Що се отнася до изясняването в крайните епизоди, ами да, много неща ми се изясниха, ама ми се струва, че и останаха поне още толкова съвсем мътни...
Като цяло оценката е положителна, но най- вече заради атмосферата...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests