Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Apr 30, 2021 7:00 pm

В бг не се научиха да монтират трейлъри бе. Как може? Супер зле е сглобено цялото нещо. Нещото щеше да изглежда в пъти по-добре ако трейлърът беше по-ясен и 1 минута по-кратък.
Иначе Велислав Павлов :heart: :heart:


Заради него гледам блудкавата сапунка откраднат живот дето не ми харесва, че са го сложили двойка с Бочева, която е 18 години по-млада.

По-сексавия близнак Ангелов и Свежен Младенов едва ги познах.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Fri Apr 30, 2021 8:17 pm

Matrim wrote:
Sat Apr 10, 2021 1:09 pm
Това развитие с Джаксън и Суки от спойлъра ще има продължение, подозирам, че то ще ви втрещи още повече. :P
Хм, не!
Spoiler: show
Всъщност това вече беше доста по-адекватно в неадекватността си и повече in character за Джаксън. Смисъл супер изцепка от негова страна и т.н., ама това развитие ми се стори наистина по-връзващо смисъл от това другото.
Последни епизоди от седмия сезон. Този сезон ми е доста по-тъпичък нещо, обаче.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sat May 08, 2021 5:26 pm

Shadow and Bone беше доста готин, но имах доста проблеми с начинът, по който експозицията беше handle-ната. Имаше моменти първите два епизода дето въобще не знаех кво се случва, но после стана интересно. Но въобще не разбрах Нина и скандинавеца за кво се борят и ква им е ролята. Тва до самия край не можах да го разбера.

Враните бяха най-якото нещо в сериала особено Jesper беше разкошен. Фреди от Скинс също се мярна, но не знам защо изглежда с 15 години по-стар от Бен Барнс, дето е по-стар от него. И сериала е дайвърс, че дори има БАЛГАРИН! 1!1!1!1!


Гледах и American Crime Story : People vs OJ Simpson. Може би най-доброто Раян Мърфи нещо евър, Сара Полсън е богиня. Всъщност всички бяха супер яки освен Траволта и Куба Гудинг младши, като последният (с риск някой да ме нападне) беше тотално мискастнат. Някакъв такъв прекалено хленчещ, с пискливо гласче. Чисто визуално също не си тича да кастнеш нисък мъж с бирено коремче и без мускули, да играе огромен куотърбек в топ физическа форма. Накрая като дадоха снимка на истинския OJ по време на процеса от 2013, ми той изглежда в по-добра форма 20 години по-късно. Тоя кастинг избор е малко все едно да сложиш Майкъл Сера да играе Том Брейди.

Иначе епизодът, посветен на журито ми хареса най-много, особено Another One Bites the dust момента.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Sat May 08, 2021 8:18 pm

Shadow and Bone доколкото разбирам смесва първата трилогия с дуалогията след нея - Six of Crows - което вероятно прави някои линии объркващи.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sat May 08, 2021 9:38 pm

Roland wrote:
Sat May 08, 2021 8:18 pm
Shadow and Bone доколкото разбирам смесва първата трилогия с дуалогията след нея - Six of Crows - което вероятно прави някои линии объркващи.
Да, разбрах и някои неща ми се изясниха след като гледах ревюто на Amanda the Jedi, ама дори след неиното ревю не разбрах какъв е смисълът от Нина и скандинавеца. Тия нямаха никаква връзка с нито една сюжетна линия, нито с враните, нито с Алина. Нито бяха интересни и харизматични персонажи, нито бяха някво особено айкенди. Нищо. Тия двамата можеш да им изрежеш всяка една сцена и нищо да не се промени, даже напротив

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Sat May 08, 2021 9:42 pm

Не съм гледал още, та не знам.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sat May 08, 2021 11:14 pm

Roland wrote:
Sat May 08, 2021 9:42 pm
Не съм гледал още, та не знам.
Гледай го и кажи. Има и BALGARIN OMG.

Плюс Бен Барнс е секси (но той кога не е бил)

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Thu May 13, 2021 12:28 pm

Не е за мене филмето (Shadow and bone тва). Красиво е, ефектите биват, ама три епизода и съм дотам. Домочадието гледа 4 епизод и вика, че ептем нищо не е станало в него. Освен това, докога ще ни занимават със застреляни тийнове бе? Гледаш джоджо, дека седемнайсе годишните са алфа си ебе макята, тука нашата е супер застреляната коза. Ясно е, че не съм демографията, ама ебаси лавината е от невменяеми протагоностки да ге. Ясно е, че в днешно време никой не чете класики, ама поне да видят навремето как жени са писали жени, ако не друго. И съм сигурен, че в книгата са по-зле нещата, поне девойчето в сериала е супер мискастнато, оти момата си личи, че има яко жупел в нея и буквално пропиляват потенциала й, желаейки да й държат героинята да е мръхла. Въобще много мискаст има. Оная бед ес индийката е тотален фарс (и е едно към едно с оная глупавата, дето були главната), за вещицата, дето с вързани ръце и държа отпор пред група мъже, все надхвърлящи метър и деведесе дори няма да приказвам. Главният любовен интерес има харизмата на прокиснала сланина, че се лута между бед ес маафакър и нежна баница. Освен тва хубавото от Нарния, останалите са щета и то най-вече щото са написани тъпо.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Thu May 13, 2021 3:33 pm

Главният любовен интерес е наистина много мех. И има много скъсено малко чело. Но поне всички сме съгласни, че Бен Барнс е хубав. :mrgreen:

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Sat May 15, 2021 10:11 pm

И за мен не е Shadow and bone, макар че от една страна беше окейна времегубка. От друга обаче имаме главна героиня, чиито любовни терзания ме накараха рязко да преостановя гледането на сериала по средата на някои епизоди. За мен специално славянските мотиви по-скоро не сработиха, стояха ми някак изкуствено, но това може и да си е мой проблем. Във всеки случай го докарах до край, което не може да се каже за други подобни заглавия.

Изгледах и излязлото от The Nevers и това ми хареса повече. Гледам, че го описват като да има Victorian era X-men vibes. И то не е без кусури, но най-малкото няма терзания с любовен триъгълник, което май автоматично променя целевата аудитория. И главните госпожици веднъж не се оплакват, че трябва да носят корсети и поли! Като започна епизод 5, имах чувството, че съм изпуснала нещо някъде, но доколкото разбрах тогава точно са им се променили плановете заради Ковид и някакви неща се е наложило да ги пропуснат. Ще видим как ще завършат сезона.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Mon May 17, 2021 11:30 pm

Вторият пакет от тегави арт изродщини Love Death + Robots ми хареса дори повече отколкото първата. :yay:
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Tue May 18, 2021 6:43 pm

Xellos wrote:
Mon May 17, 2021 11:30 pm
Вторият пакет от тегави арт изродщини Love Death + Robots ми хареса дори повече отколкото първата. :yay:
баси, аз съм на баш противоположното мнение :mrgreen:

Love, death & robots от миналия сезон го гледам основно като тек демо да видим докъде наистина е стигнала технологията. И в началото си рекох, че 8 епа ще са добре дошли, тъй като преди имаше много филър. Ама тук 90 процента са филър. snow in the desert е големият печеливш от цялото нещо. Най-добрата анимация и дет се вика вече единствено малките неща издават, че е сиджи. Ядене, малко по-плавни и липсващи тежест движения. Останалото е пиршество за очите. Ако ще се гледа нещо от този сезон, това трябва да е. Pop Squad пак е много красиво, даже главният доста са го приближили до Нолан Норт като визия, и в общи линии второто най-добро, другите са за скипване, освен ако човек не му пука за техническата част.

Останалите бяха мех на кило. И ако преди заради огромното количество анимации можеше да се пренебрегнат фентъзи изблиците (върколаци, вампири), тук буквално половината неща нямат ни любов, ни роботи. Даже смърта липсва в 2 от тях. А най-култовото е, че Automated Customer Service и Life Hutch са една и съща история, но с различен тон. И второто поне е спасено от харизмата на Майкъл би Джордан. А най-тегавото е, че явно Милър и Финчър имат връзка с на Harlan Ellison естейта и не разработват I Have No Mouth, and I Must Scream, вместо това са се задоволили с Life Hutch, което нямаше да е лошо, ако вече не бяхме гледали румба психопат.

Тва за китовете, високата трева и малоумнотията с гиганта па толкова да нямаха място в тази антология, че повече няма накъде. То и All Through the House не пасва никак на идеята, ама поне беше яко.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Tue May 18, 2021 9:58 pm

Мда, и ти си много прав. Ма мен си ми хареса набързо. Иначе ся си пуснах 1ви сезон, бая по як е верно, просто ги бех позабравил. Тва с великана беше прекалено втф. Иначе с влака беше яко арта и китовете ся. иначе снежеца и онова с полицая са добрите.
:ninja:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Wed May 26, 2021 3:19 pm

Приключих Doom patrol сезон 2. Не си заслужава - нивото е същото като в първи сезон, но липсва mr. Nobody, който беше най-интересната част от сериала. Драмите се повтарят постоянно, героите търпят развитие от тип една стъпка напред, една назад. Плот-а е на ниво доктор кой с малко повече самоирония, но не достатъчно. Язък за Брендън Фрейзър, който единствен се мъчи да забавлява, докато каста и сценария се движат на самотек около него.
6/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Fri May 28, 2021 2:03 pm

Втори сезон на Love, death & robots беше много разочароващ. Нито един от епизодите не беше интересен или особено запомнящ се. За сравнение от предния си спомням толкова много, а този вече започвам да го забравям. Нито имаше история, която да ме грабне, нито някоя от анимациите ме впечатли особено и нямаше някои от по-изчанчените неща, които ти остават дъло в главата. Единствено ми харесаха горе-долу това за високата трева (потенциално защото стилът на анимацията ми хареса най-много) и това за Дядо Коледа и децата, но и те не са толкова впечатляващи, че да оправдаят гледането на останалите. Ще видим, дано всичките хубави да са останали за следващия сезон.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests