Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Vash » Mon Mar 01, 2021 3:38 pm

Реално сюжета на филма също не мейква сенс, ако човек го взима насериозно и реалистично, нали. Но нещото е очевидна алегория за капитализъма и направена с много стил и хъс, та това няма значение. И има як екшън на всичкото отгоре. А тоя сериал отдалеч си личеше, че не трябва да се доближава човек до него.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dark Cloud » Wed Mar 03, 2021 9:08 pm

Изгледах мини-сериала Behind Her Eyes и ми остави доста позитивно впечатление. Почва като стандартната драма, скоро вкарва и suspence/murder mystery, а след това
Spoiler: show
изскача и supernatural елемент от нищото, който доста променя нещата и води до финалния обрат.
Като за 6 епизода по 50 минути са събрали бая неща и поне на мен това добавяне на тропи ми хареса. Изобщо, погрижили са се до края да се чудиш кой е добър и кой е лош и пак да не познаеш :D .

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sun Mar 07, 2021 1:24 pm

Шести сезон на Community изгледах. Не знам как, но Джоел Макхейл с брада се превръща в страшно секси мъж, до степен че разбирам на Пелтън хайпа по него.

Но в ретроспекция ще кажа, че Брита и Джеф си отиват повече и имат повече химия от Ани и Джеф :ninja:

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Yan » Wed Mar 10, 2021 10:29 pm

Не, че някога сме го искали, но CW продължават с sort of римейковете:

Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Thu Mar 18, 2021 12:24 am

Стръгълвам с 3-ти сезон на 13 reasons why, щото щом съм се хванал на хорото ще играя докрай. Да перифразирам един известен ютубър, когото навремето следях, I'm watching this shit so you don't have to.
До средата докарах и е много зле. Всички герои са станали едж лордове с клинична депресия. Драмата и плота са на ниво дързост и красота късните епизоди. Клей е негледаемо криндж дори в сравнение с предните сезони, а този път има и повече екранно време. Има и нова героиня, която е написана в историята ужасно, буквално се появява от нищото и изведнъж е най-близка приятелка на всички и е наясно с всички събития от по-рано, а нямаше никаква нужда от нея от наративна гледна точка. Не е като да няма достатъчно герои в този сериал със собствените си драми, с които да се занимаваме. А не е като да не са го правили успешно по-рано с Клои от втори сезон.
Засега единственото хубаво нещо в сезона е Джъстин Прентис (Брайс Уокър), а.к.а The bad guy от предните сезони, който в този го играе жертвата и е просто чудесен като entitled white arsehole, който бива поставен за първи път в живота си в обувките на хората, които цял живот е тъпкал и осъзнава, че не е много забавно.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Mon Mar 22, 2021 4:11 pm

Martix wrote:
Thu Mar 18, 2021 12:24 am
Стръгълвам с 3-ти сезон на 13 reasons why, щото щом съм се хванал на хорото ще играя докрай. Да перифразирам един известен ютубър, когото навремето следях, I'm watching this shit so you don't have to.
До средата докарах и е много зле. Всички герои са станали едж лордове с клинична депресия. Драмата и плота са на ниво дързост и красота късните епизоди. Клей е негледаемо криндж дори в сравнение с предните сезони, а този път има и повече екранно време. Има и нова героиня, която е написана в историята ужасно, буквално се появява от нищото и изведнъж е най-близка приятелка на всички и е наясно с всички събития от по-рано, а нямаше никаква нужда от нея от наративна гледна точка. Не е като да няма достатъчно герои в този сериал със собствените си драми, с които да се занимаваме. А не е като да не са го правили успешно по-рано с Клои от втори сезон.
Засега единственото хубаво нещо в сезона е Джъстин Прентис (Брайс Уокър), а.к.а The bad guy от предните сезони, който в този го играе жертвата и е просто чудесен като entitled white arsehole, който бива поставен за първи път в живота си в обувките на хората, които цял живот е тъпкал и осъзнава, че не е много забавно.
Тоя сериал от раждането си е катастрофална гавра с добрия вкус и като цяло супер гнусно и ненужно произведение. И това беше като беше по книга. Два сезона по-късно изобщо не ме изненадва, че е негледаем.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Mon Mar 22, 2021 10:58 pm

@Roland Ех ся, чак пък толкова. На мене като фен на тийн драми си ми беше доста нужен и не гнусен, ама agree to disagree I guess.
Има си специалисти по детска психология, които могат да кажат дали подобен тип представяне на самоубийството би предизвикал повече вреда, отколкото полза, сред целевата демография, и дали ефектът би бил достатъчно по-силен от други подобни ефекти (напр. показването на насилие и булийване), които са вече нормализирани и приемани в тийн сериалите.

А колкото до следващите сезони, въпросното самоубийство е все по-малка част от плота (в трети Хана почти не се споменава и не играе никаква значима роля), така че не му е това проблема, сценаристите си фейлват на собствени мускули, не им е виновен събжект метъра. Даже може да се каже, че сценаристите се ридиймват тука, защото с това постепенно забравяне на Хана от всички герои пращат сигнала, че самоубийството не е куул и просто умираш и изчезваш от паметта на хората. Очевидно са си взели поука след backlash-а, защото вече се занимават почти ексклузивно с рейпове и права на жените, тема, която е доста по приемлива в днешно време. Даже се опитват да ридиймнат Брайс и го правят рилейтъбъл, явно са на принципа, че няма лоша реклама.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Tue Mar 23, 2021 11:33 pm

Гледах първите два епизода на "Петорката":
https://www.imdb.com/title/tt4370528/
Евала, значи. Този път издържах повече от един епизод от нов сериал, преди да го дропна. Както се случва доста често с разни сериали напоследък, това е технически добре пипнато, хубаво заснето и добре изиграно, обаче сценарият е тотална щета. Основното, което бута историята напред, особено във втория епизод, е пълната и неоспорима тъпотия на всичките главни герои. Не искам да навлизам в спойлери, обаче преди да реша да зарежа този сериал, крещях, буквално крещях срещу екрана заради глупостите, които виждах. Като си полицай и подозираш някого, че държи в плен няколко момичета, какво правиш? Подготвяш си всичко нужно, за да го изненадаш и да му претърсиш къщата и работните помещения, или отиваш лично при него практически да го предупредиш, че си го надушил, та ако наистина държи девойките в плен, да ги премести или направо убие, преди да успееш да направиш нещо истинско? И това е най-малкият проблем. Изобщо и не ме интересува как се развива по-натам. Ако поне беше забавно, щях да му простя тия недостатъци, обаче то има наглостта да се мисли за сериозно. Кх.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Wed Mar 24, 2021 9:28 am

tigermaster wrote:
Tue Mar 23, 2021 11:33 pm
Гледах първите два епизода на "Петорката":
https://www.imdb.com/title/tt4370528/
Евала, значи. Този път издържах повече от един епизод от нов сериал, преди да го дропна. Както се случва доста често с разни сериали напоследък, това е технически добре пипнато, хубаво заснето и добре изиграно, обаче сценарият е тотална щета. Основното, което бута историята напред, особено във втория епизод, е пълната и неоспорима тъпотия на всичките главни герои. Не искам да навлизам в спойлери, обаче преди да реша да зарежа този сериал, крещях, буквално крещях срещу екрана заради глупостите, които виждах. Като си полицай и подозираш някого, че държи в плен няколко момичета, какво правиш? Подготвяш си всичко нужно, за да го изненадаш и да му претърсиш къщата и работните помещения, или отиваш лично при него практически да го предупредиш, че си го надушил, та ако наистина държи девойките в плен, да ги премести или направо убие, преди да успееш да направиш нещо истинско? И това е най-малкият проблем. Изобщо и не ме интересува как се развива по-натам. Ако поне беше забавно, щях да му простя тия недостатъци, обаче то има наглостта да се мисли за сериозно. Кх.
Това не съм го гледала, но похватът с предупреждаването на лошия (за да може да убие или да опита да убие този, който е дошъл сам, или да реагира, покривайки се и т.н.) го има престъпно често...

Аз с добро темпо се наслаждавам на Гилмор гърлс, вече на 4 сезон.
Досега най-много ме напряга как НИКОГА не показват снимките или вестниците и т.н., които героите гледат!!! А понякога звучат толкова забавно на описание :D Също Люк и Лорелай вдигат на неподозирани висини Will they won't they тропа. Досега на практика нищо не се е случило между тях, направо не е истина.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Delegat » Wed Mar 24, 2021 10:32 am

Killua wrote:
Wed Mar 24, 2021 9:28 am
Аз с добро темпо се наслаждавам на Гилмор гърлс, вече на 4 сезон.
Досега най-много ме напряга как НИКОГА не показват снимките или вестниците и т.н., които героите гледат!!! А понякога звучат толкова забавно на описание :D Също Люк и Лорелай вдигат на неподозирани висини Will they won't they тропа. Досега на практика нищо не се е случило между тях, направо не е истина.
Така е, но в 4ти сезон Лорелай е твърде фокусирана върху ремонта на хотела й (Dragonfly Inn), че да си позволи да започне нещо с Люк.
Spoiler: show
Не, че не се случва, просто е накрая на сезона, когато хотела вече е готов :)

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Wed Mar 24, 2021 10:58 am

На трети епизод от 4 сезон съм, да разбирам, че спойлерът ще ме оспойли? :mrgreen:
Иначе ок за четвърти сезон, но какво им е оправданието за първите три сезона. Имат постоянно моменти и двамата да са сингъл! А единственото досега е, че се...сънуват!!!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Delegat » Wed Mar 24, 2021 11:35 am

Между тях двамата винаги е имало привличане, но просто имаше пречки или момента не беше правилният. Първо Макс при Лорелай, после Рейчъл при Люк, после пък Кристофър при нея, Никол при него и т.н. А спойлерът можеш да го видиш, но по-добре изчакай до края на сезона :D

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Wed Mar 24, 2021 3:14 pm

Крис беше общо два дни (като само вторият път беше сериозен, но беше под 24 часа цялото нещо)! Като се има предвид, че години минават със сезоните - Никол беше за няколко епизода (под половин сезон сигурно). Рейчъл беше сериозна работа, но буквално си тръгна заради Лорелай и му го и каза... Да, с Макс беше сериозно, но Лорелай и Люк си имаха достатъчно моменти и двамата да са без гаджета, но са такива бебета, че дори не се гледат многозначително :D А очевидно не е проблемът наличието на гадже, Лорелай заряза почти на олтара Макс просто защото не беше влюбена. Просто по някаква причина не искат не само пред приятелите и близките, но и пред себе си да си признаят, че харесват другия. Не мога да си обясня точно защо (сигурно да не се развали приятелството при евентуално неуспешна връзка или някакъв такъв шит).

Междувременно Рори и Дийн бяха скука, а Рори и Джес бяха точно това, което сигурно се случва, когато някоя девойка последва вътрешния порив да е с лошо момче - заварката е чудна, а след това - пълна скръб. Ужасен беше Джес като гадже, пълно леке.

Добре, като свърши сезонът, ще погледна. :D

Обожавам отношенията на Рори и Лорелай. Баба и дядо Гилмор са също страхотни образи и петъчните размени на картечен огън ги чакам с нетърпение. Само омразата на Лорелай и отношението й към тях дотук ми идва малко крайно.

Парис е прекрасна досада :D Никога не бих могла да я изтърпя риъл лайф.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Wed Mar 24, 2021 3:34 pm

@Killua - зарежи Gilmore Girls след 4-ти сезон, ще си спестиш много нерви. В краен случай след 5-ти. След това е на нивото на Дързост и красота.
Рори и Джес бяха точно това, което сигурно се случва, когато някоя девойка последва вътрешния порив да е с лошо момче - заварката е чудна, а след това - пълна скръб. Ужасен беше Джес като гадже, пълно леке.
Абсолютно, но поне напусна сериала - искали са да правят спин-оф, но зрителите са решили друго.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Ghibli » Wed Mar 24, 2021 5:47 pm

Четвърти сезон на Gilmore Girls свършва с такъв мощен клифхенгър, че не е истина как публиката не ги е линчувала навремето. Ние понеже цъкаме на бутона "следващ епизод" и епизодът си тръгва без да изписва кой е, даже не разбрахме, че сме гледали финала на сезона и сме започнали следващия, установихме го впоследствие. До такава степен е незавършено. Аз не бих могла да издържа без да гледам какво става нататък, дори някой да ме е предупредил, че след това става "Дързост и красота" :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests