Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
urd
Commoner
Posts: 36
Joined: Sun Oct 11, 2020 8:36 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by urd » Tue Feb 09, 2021 1:20 pm

Някой нещо за Invisible City?

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Tue Feb 09, 2021 1:51 pm

На сериала за еквилайзерката му гледах някаква случайна бойна сцена.
Не.

Всъщност самата идея да ни покажат жена екшън герой с габаритите на Куин Латифа, без това да е някаква пародия или комедия, ми харесва. Само че тя не може да се движи, което е проблем.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Tue Feb 16, 2021 7:31 pm

Изгледах първи сезон на The Great.
Трябвало е да бъде филм, не десетчасов сериал. Първите един-два епизода са яки и интригуващи, но нататък е все "още от същото". Едни и същи шеги, една и съща драма, няма никакво реално движение. И хуморът се изтърква. Последните един-два епизода също са горе-долу интересни като сюжет, но сезонът завършва тотално в нищото, всичко остава висящо, няма развръзка на нищо. Така че съм разочарован като цяло. Но Ел Фанинг играе доста добре, пожелавам ѝ да си намери по-добри проекти.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Wed Feb 17, 2021 7:46 pm

Почнах Servant на Шаямалан. Надявам се да не изпростее като някои от филмите му, щото атмосферата и камерата са веднъж.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Thu Feb 18, 2021 10:57 pm

Изгледах It's a Sin - минисериал с пет епизода на Ръсел Т Дейвис за СПИН епидемията в гей общността в Лондон през 80-те. Бях чувал много похвали, но нямах особено желание да го гледам, защото темата ми е изтъркана и очаквах само баналност. И пуснах първи епизод, само колкото да пробвам...
Сериалът обаче се оказа много добър. Страхотна атмосфера, много хубава музика, много реалистични герои. Реално петте епизода покриват цяло десетилетие, така че виждаме персонажите само в определени моменти в този голям период от време, но въпреки това сценарият просто работеше и почти всички успяха да се превърнат в пълнокръвни личности. Много е депресарско цялото нещо, то тематиката към такова предразполага, но е направено наистина хубаво - въздействащо, а не банално и фалшиво. Имаше не един и два момента, които ще ми останат в съзнанието трайно. Определено препоръчвам, ако сте в настроение за нещо такова.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Sun Feb 21, 2021 6:56 pm

New Amsterdam с качени 2 сезона и в Нетфликса се оказва доста приятно докторско сериалче, поне в началото. Райън Еголд, който беше от по-читавите роли в Blacklist си е тамън за ролята, другите също са окей.

:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Mon Feb 22, 2021 12:32 am

Прецаках се да гледам първите три епизода на "Лунният камък" и сега се чудя дали да гледам оставащите два:
https://www.imdb.com/title/tt5932466/
Преди двайсетина години книгата на Уилки Колинс ми беше любимото криминале извън поредицата на Роберт Ван Хюлик за съдията Ди. Установих, че съм я забравил на практика напълно, с изключение на няколко откъслечни сцени, обаче тогава ми влезе като някакво грандиозно и много приказно фентъзи, с всичкия му мистицизъм и прочие. Това тук обаче е едно евтино и зле написано произведение с добра актьорска игра и около два или три красиви дубъла, колкото да се види, че причината за лошата визия не е в оператора. Причината е, че просто няма какво толкова да снима през повечето време. Уж богаташката къща, в която се развива действието, е малка, тясна и никаква, и дори в кадър хората просто се прескачат един друг - как изобщо да повярвам, че това е дом на благородници, като е по-тесен от къщичката на отец Браун в неговия сериал и буквално няма място за всичките хора?
А го има и другия проблем - постоянното и твърде изкуствено нагнетяване на напрежение там, където го няма. Резултатът е, че имах чувството, че в прав текст ми се казва кога какво да чувствам - понеже актьорите си вършат добре работата, обаче сценарият повелява непрекъснато да си казват всичко - включително кой какви емоции изпитва, с някакви пространни анализи от типа "вие чувствате това" или "вие сте такъв и затова правите така"... Хайде не. Не съм толкова тъп. То всичко е толкова правотекствено, че през повечето време е по-добро човек да не гледа, а само да слуша, като радиопиеса. В трите епизода досега има точно една сцена, която не е обяснена в момента на случването й с нечия реплика.
Сър Годфри прилича на Хенри Кавил от преди да захване Супермен.
Има любовен триъгълник между трима братовчеди. Не го помнех така това, а и мисля, че дори нещо подобно да е било приемливо преди сто и петдесет години, когато е излязла книгата, в днешно време просто не е и трябваше да го променят. Главната героиня буквално каза на единия от ъглите в триъгълника: "Хайде да си останем братовчеди." Като в оня расистки виц, който всички знаем, нали...
Гениалният детектив ръси откровени глупости на моменти. Не знам дали идват от книгата, обаче сега просто не работят.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by coldie » Mon Feb 22, 2021 10:17 am

Xellos wrote:
Sun Feb 21, 2021 6:56 pm
New Amsterdam с качени 2 сезона и в Нетфликса се оказва доста приятно докторско сериалче, поне в началото. Райън Еголд, който беше от по-читавите роли в Blacklist си е тамън за ролята, другите също са окей.

Аман от такива сериали. Т'ва сигурно е най-сигурната ниша.Явно още не съм дорасъл да ме зарибят.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Wed Feb 24, 2021 12:05 pm

Гледах пилотния епизод на Superman and Lois, в нашето HBO го пуснаха днес в 10 ч.
Странно е, но не е съвсем лошо. Няма почти нищо суперменско или изобщо комиксово - то е като семейна драма. Средниста семейна драма, но има тук-там добри концепции. Определено е по-различно от стандартните CW неща по DC, но си има и някои от техните минуси - блудкавост и захаросаност. Актьорът за Супермен е доста посредствен, Лоиз и децата са окей. Ще изгледам поне още два-три епизода.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Wed Feb 24, 2021 1:38 pm

Загледах "Martial Law":
https://www.imdb.com/title/tt0163949/
От времето, когато Само Хун правеше история, обаче нямаше медии и социални мрежи да окрещят света за репрезентация на малцинствата. За първи път азиатски актьор получава свой собствен сериал в Холивуд. Наивна и елементарна полицейска комедия, обаче толкова енергична, че просто няма как да не я гледам с усмивка. Плюс - каскадите. За разлика от горе-долу всички други американски екшън сериали от деветдесетте, този е остарял хубаво и все още е по-близо до пълната лудост на хонконгските екшъни с бойни изкуства от горе-долу всяка друга холивудска телевизионна продукция. Друг плюс - сред хората, които Само Хун пребива на екран, понякога се разпознават каскадьори и координатори на каскади, които впоследствие станаха огромни имена в холивудското кино. Анди Чен, който се появява за кратко в първия епизод, в момента работи с Марвел по "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings" и е хореографирал какво ли не, от "Здрач" до "Добре дошли в джунглата". Във втория епизод комедийна роля има Дейвид Лийч - играе инструктор по самоотбрана, който е пълен кретен и кърти мивки. Дейвид Лийч последните десетина години се утвърди като може би най-популярния екшън профилиран режисьор в Холивуд. Има и други - Саймън Рий, Филип Тан, Джеймс Лю и прочие, които може би са познати на феновете на биткаджийския жанр.
Кели Ху, която играе една от главните роли, игра Детстрайк и отупа Улвърин в "Х-Мен 2".

Гледал съм сериала и преди, но, както се оказа, съм го забравил почти напълно. Поне началните епизоди са доста приятни. Сериалът е достатъчно хитов, за да изкара два сезона. Самият Само Хун обаче е останал недоволен от развитието във втория, затова му е дръпнал шалтера. Може би фактът, че смениха готините полицаи от първия сезон и заради популярността на "Час пик" нахендриха Арсенио Хол на мястото на Луис Мандилор, си казва думата. Нищо против Арсенио Хол, обаче Мандилор е прекалено страхотен - и самата идея да разкарат разкошен екшън актьор с огромен комедиен талант и хубава химия с главния герой и на негово място да сложат стенд ъп комик е просто счупена. Да бяха взели Уесли Снайпс или Майкъл Джей Уайт, ако толкова са искали Само да има чернокож партньор :)
Както и да е, засега се кефя.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by coldie » Fri Feb 26, 2021 6:26 pm

Някой срещал ли е субтитри за


английски или руски

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sat Feb 27, 2021 2:19 pm

Гледах първия епизод на "Resident Alien":
https://www.imdb.com/title/tt8690918/
Тръгва с бая претенция, която не съм сигурен доколко е покрита. Има доста забавни моменти, Алън Тъдик е страхотен, а и епизодът изглежда изненадващо добре - и изненадващо скъпо - като за продукция на СайФай. Имаме нелоши ефекти, готин дизайн на извънземното и грамадни панорамни кадри, които съумяват да спрат дъха. От другата страна обаче са откровените нелепици в сценария и очакването да симпатизираме на главен герой, който - поне засега - е доста хладнокръвен убиец, на когото изобщо не му пука чий живот ще затрие. Ясно е, че ще се очовечва в продължение на сериала, ама пак... Криминалната мистерия поне в първия епизод не работи изобщо. Идеята няколко секси мацки да се хвърлят на врата на човек с поведението на главния герой, който даже не е някакъв красавец, нали, не върви. За чернокожия полицай, който явно мечтае да е образ на Самюъл Джаксън и настоява всички да го наричат Големия черен, не знам какво да мисля. Поне актьорът очевидно се кефи на ролята.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Feb 28, 2021 11:43 pm

Трябва да спра да гледам сериали, които ще зарежа след първия епизод. Новият такъв е "Snowpiercer":
https://www.imdb.com/title/tt6156584/
Съвсем сериозно, нещо, което е такъв тотален абсурд, няма право да се взима толкова насериозно. Абсолютно всеки сюжетен момент, без изключение, се разпада на парчета в момента, в който човек вземе да се замисли какво точно гледа. Нелоша актьорска игра иначе, и музиката бива. Даже май е снимано добре, но визията не ми допадна. Сценарият обаче е пълна тъпотия, която просто няма как да бъде спасена по-натам, а това, съчетано със смъртоносно сериозния тон, за мен съсипва абсолютно всичко. По-тъпо е от "The 100", ако това говори нещо. Екшънът не е достатъчно зрелищен, за да компенсира, но поне е кървав и гнусен - и напълно необоснован сценарно.
Искрено се надявам филмът с Крис Евънс, който така и не гледах, да е по-добър.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Mon Mar 01, 2021 12:56 am

tigermaster wrote:
Sun Feb 28, 2021 11:43 pm
Искрено се надявам филмът с Крис Евънс, който така и не гледах, да е по-добър.
Филмът е на светлинни години от тоя шитец, за това и един епизод не изгледах докрая. Крис Евънс си е добра роля там.

Аз понапреднах с Новия Амстердам, общо взето фиилингс джъркърче, ма актьорите са доста окейни и още става, поне почна по-различно от мед. сапунките и Хаус с една идея. :roll: Малко ме бъгва, че гледах същият актьор в Blacklist идиотията наскоро, ама се свиква.
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Mon Mar 01, 2021 11:37 am

tigermaster wrote:
Sun Feb 28, 2021 11:43 pm
Искрено се надявам филмът с Крис Евънс, който така и не гледах, да е по-добър.
филмът е режисиран от носителя на 3 оскара, още 197 награди и 133 номинации Bong Joon Ho

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 17 guests