Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ambartanen » Fri Feb 12, 2021 6:19 pm

Това е, @трубадур, и теб трябва да изискам да те уволнят сега. Но point taken, оставам си с твърдението, че заглавието на мейла е тъпо написано.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by RRSunknown » Sat Feb 13, 2021 3:09 pm

Днес се върнах от Чехия - пълна пародия по границите - абсолютно никъде не са ни искали нищо - нито PCR, нито покани, нито формуляри които попълвах. На 5 държавни граници напред и назад никой не носеше маска от граничните служби.


User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Mon Feb 15, 2021 10:47 am

:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Mon Mar 01, 2021 12:30 pm

Има ли ваксинирани тука? Аз не разбирам кво е тва залужаване на ваксини особено Астра Зенека.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by The Dragon » Mon Mar 01, 2021 1:29 pm

Litz wrote:
Mon Mar 01, 2021 12:30 pm
Има ли ваксинирани тука? Аз не разбирам кво е тва залужаване на ваксини особено Астра Зенека.
Обясни какво е залужаване. Аз съм на първа игла в момента. Като цяло не смятам, че тая настинска с претенции е толкова сериозна, че да си струва ваксината, но за жалост обикалям 20-30 държави годишно и пътувам много и се надявам да ми спести карантини и пцр-и сертификата.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Mon Mar 01, 2021 1:45 pm

Да цитирам един бивш колега от даскалото тия дни как започна ваксинацията.
Значи трябваше да сме в 12:00 - пет човека. Чучнали един фургон бетер на бариерата на Спешното - и от едната страна за Модерна, от другата - за АстраЗенека. Малко омешали декларациите, сменявахме ги, как да е... Кибичим си значи ние... и бе ни никой не влиза, никой не излиза. Само 1 мина и толкоз - и това да речем 20-на минути.
И по едно време викат "Дръпнете се" и започват ама адски демонстративно да почистват опадалите там клончета, демонстративно да дезинфекцират с една пръскачка кат за овошки - и какво мислиш... цъфва Нова ТВ начело с Патарински.
Айде още 20 мин. интервю - и това го изтърпяхме чинно. Стана към 1.
Свърши Патаринския и хоп - сега ви местим на другия фургон, който е вътре на паркинга
Отиваме ние, те тепърва започнаха да оборудват с легла, шкафове и подобни
И това го изчакахме... Екипът само 1, естествено.
Нас ни изфичкват назад, отпред идват да питат, да вземат декларации или да предреждат по някой свой човек - и вече се събираме като разказ от Лем - групата от 11, групата от 12, групата от 12:30, групата от 1... и то все даскали и почнаха да се разфучават. А докторчето едно заядливо келеменце, влиза, излиза, пуши, ходи да носи пейки, сестрата носи кофа за биобоклук - белким санитари няма - то си е трудно описуемо. Добре, че в един момент изтърси "Идиоти, всичките ще ви изгоня" - та една по-съвременните мацки, дали не беше и местна студентка, излезна с телефона с камерата, и вика (жалко че си беше тръгнал Патаринския) - "Я си кажете вие името дето наричате пациентите идиоти и ще ги гоните" - та млъкна и се забърза процедурата. Та 2:10 минах аз вече предпоследен от нашата група (от 12) и към 2:30 тръгнахме
Интересно дали са го нивелирали вече фургона, че идваха да нагаждат вратите - не можеха да се затворят
А за списъци и такива неща хич да не ти говоря в кво състояние - диктувахме им телефона за списъка, и викам как да го нямате, нали сме организирана група с предварително записване и аз съм лицето за контакт... То и аз им диктувах моя. Па забравиха да ми премерят температурата... виж кръвното малко бяха успяли да ми вдигнат, мернах, то нормално след 2 и кусур часа чакане.
Сами си попълвахме анамнезата - изключая само статуса, него нямаше как.
Къде да пишем не, къде да пишем да - те едни криви бланки преснимани през десетилетията.
Те така.
Иначе аз ще поизчакам за въпросната, така и така само си подавам носа от нас през 3-4 дни за провизии и да си почина от родата.
Иначе ако е за документи и пътуване вероятно ще се налага да я има човек, нищо че не е баш "настинка с претенции" нито могъщия мачизъм е част от имунната система.
Поне покрай карантината нямаше грипове тая година.
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Mon Mar 01, 2021 2:11 pm

The Dragon wrote:
Mon Mar 01, 2021 1:29 pm
Litz wrote:
Mon Mar 01, 2021 12:30 pm
Има ли ваксинирани тука? Аз не разбирам кво е тва залужаване на ваксини особено Астра Зенека.
Обясни какво е залужаване. Аз съм на първа игла в момента. Като цяло не смятам, че тая настинска с претенции е толкова сериозна, че да си струва ваксината, но за жалост обикалям 20-30 държави годишно и пътувам много и се надявам да ми спести карантини и пцр-и сертификата.

Залежаване имам предвид лол. Демек, че седи без да се ползва.

@Xellos майко мила. Тва е като от ситком извадено.

При нас за млади хора ще има ваксинации чак лятото, нищо че старците не искат да се ваксинират. Много зле.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by The Dragon » Mon Mar 01, 2021 4:50 pm

Xellos wrote:
Mon Mar 01, 2021 1:45 pm
, нищо че не е баш "настинка с претенции" нито могъщия мачизъм е част от имунната система.
Поне покрай карантината нямаше грипове тая година.
Ами не знам мейт, но аз човек който да го е изкарал тежко не познавам, независимо от възраст и здравословно състояние. Дори не познавам много хора които са се заразили at all - а от 3 месеца откакто затвориха сме на всякакви нелегални задимени барове и домашни партита. И никой не спазва нищо от мерките. И точно в тази популация няма ковид ... make what you want of it.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Moridin » Mon Mar 01, 2021 5:24 pm

Аз познавам. Учил си anecdoscience, нали.
This is it. Ground zero.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Mon Mar 01, 2021 6:16 pm

Еми аз познавам/х щото, двама са твои набори. wtf е как си заминаха, та меко казано е тегаво да се поизхвърля някой само щото е късметлия. Иначе ако ще обикаляш по света ще се наложат боцкания, ако ще да е само за паспорта как е тръгнало. Иначе тая популация дето си горд с нея да е жива и здрава.
Spoiler: show
gau.JPG
gau.JPG (50.03 KiB) Viewed 1363 times
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Tue Mar 02, 2021 2:57 am

Абе не знам, и аз познавам хора, които го изкараха бая тежко това. В други години мен задължително ме нокаутираше някакъв грип за доста време. Не знам защо, обаче такива ги карам супер тегаво. Нейде октомври или ноември заподозрях, че съм бил коронясан, понеже изведнъж без всякакъв видим повод и аз, и повечето от хората, с които живея, се скофтихме ужасно, баш със симптомите, които уж се водят коронаджийски - само загуба на сетива не съм имал. При мен конкретно освен другото, имаше и, ще ме прощавате, постоянна диария в продължение на два-три дена - заради което и не се тествах, просто нямаше как да изляза от нас, а перспективата да дам неквито пари отгоре, за да ми дойдат вкъщи, не ми хареса. На моменти се чудя дали да не си направя тест с антитела, обаче не знам доколко има смисъл - а и даже с процедурата не съм наясно. Оправих се напълно за няма и седмица, после още десетина дена за всеки случай не съм излизал от нас дори на пазар, че де да знам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Tue Mar 02, 2021 11:18 am

На дядо ми брат му умря от корона принципно. И баба ми почти се спомина, но за щастие го изкара. Баща ми, човек в супер добро състояние, спортуващ го изкара тежко и той.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Tue Mar 02, 2021 2:48 pm

Абе то и да го изкараш се оказва, че нанася доста трайни поражения, особено измамно е как леко го карали млади и деца. Това от наблюденията от хирург в детска кардиология в 3-та градска, който го изкара паралелно. Та работата стана като статистиката на свинското със зеле, едни муат свинското, а другите на зеле, ма средно погледнато...
Ся покрай целия световен тролетариат и спорове ваксините ми се виждат малко ръшната работа, ама ако се налага за нещо, я чужбина и кат няма опашки от туристи ще бодна некой ден. Така или иначе виждането с хора на живо е оувъррейтед на тия години. :mrgreen:
Да видим ся като отвориха предизборно заведения и казина т.н. как ще е.
:ninja:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by coldie » Wed Mar 03, 2021 12:20 am

Според мен ще се използват най-различни хохвати за да прунудят, залъжат, придумат хората да се ваксинират.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests