WandaVision (SPOILERS)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: WandaVision

Post by трубадур » Sun Jan 24, 2021 2:19 pm

Много ми хареса третия епизод, бтв филмето доста си работи и като ситком, тва беше едно от най-култовите раждания на теве екран от доста време насам, кефи ме как скачат със стилистиката през епохите, седемдесетарската много пасва, перуката на вижън беше 10/10, за първи път да ме е яд, че сериал има толкова кратки епизоди от не знам кога.

Теве форматът доста е облагодетелстван и марвел тук наистина могат да се вихрят без да има нужда от епични простотии да не се чувстват хората преебани, че игралният филм, за който са платили билет не е 90% компютърна анимация, както вярват, че трябва да действат за кино.
Spoiler: show
моята идея ме кефеше повече, че от мъка ванда не знае кви ги върши, и тия милтъри ограждения твърде много загатват за животът на трума врътка, дано не е така, но ще видим. Леджит си чакам петъците вече :spite:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision

Post by Roland » Sun Jan 24, 2021 6:43 pm

Теорията, която най ми допада в момента:
Spoiler: show
Уествю е или затвор за магически юзъри (Агнес = Агата Харкнес, Доти = Муунглоу, а Хърб е High Evolutionary, което не се вписва, ама нищо) или някаква инсталация за произвеждане на магически бебета. Щото примерно героинята на Доти в комиксите има две деца, но тук не изглежда да има, а мъжът ѝ тъкмо го уволниха в първи епизод и го заместиха с Вижън...
And you can't dance with a devil on your back...

lightning peregrine
Farmer
Posts: 58
Joined: Sun Dec 17, 2017 10:53 pm
Location: Sofia

Re: WandaVision

Post by lightning peregrine » Sat Jan 30, 2021 11:38 am

Много съм доволен от първите четири епизода.
Някой да има някаква теория за рекламата от 3я епизод?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision

Post by Roland » Sat Jan 30, 2021 9:06 pm

Е, повечето теории се оказаха грешни и ситуацията е много по-проста отколкото изглеждаше. Малко съм разочарован честно казано, но все още имам надежди за Агнес и Доти.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: WandaVision

Post by Moridin » Sat Jan 30, 2021 11:41 pm

Това май си беше най-вероятното развитие дори без да съм чел нещо по въпроса, но да, и аз съм разочарован :mrgreen: :ninja:
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: WandaVision

Post by Dr. Horrible » Sun Jan 31, 2021 8:27 pm

Сигурни ли сте, че знаем толкова неща, колкото си мислим, че знаем? В смисъл - самолетчето и този с пчелите бяха ясни. Ние реално не научихме толкова много за голямата мистерия. Моника мисли, че Уонда има пълен контрол, но аз не съм убеден в това.

Забелязахте ли как МЕЧ успя да разкодира всички хора в града, освен Агнес? Има нещо там! Освен това таймингът не съвпада - видяхме, че тези събития се случват скоро след края на Endgame, може би седмица или две след погребението на Старк. На него Уонда си беше напълно спокойна - вярто, тъжничка, но стабилна. Няма логика изведнъж да се е побъркала от мъка и да е направила сама всичко това. Използват я.

Стана ми интересно как Дарси се изненада от рекламите - там също има нещо. Интересно това предаване на сигнал какво точно е - кой точно изпраща това съобщение на външния свят, защо се получава този сигнал.

Иначе отварящата сцена с Моника в болницата беше невероятна, много ми хареса. И ми харесва идеята, че MCU яко феминизира историята на тази вселена - Пеги Картър е създател на ЩИТ, а Мария Рамбо на МЕЧ 8-)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: WandaVision

Post by трубадур » Sun Jan 31, 2021 11:13 pm

Рамбоу е доста тъпо име :mrgreen:

Инак зася сме на моята идея (и спрете да викате, че е лейм, че ше амаха), че птсд-то на ванда е ударило, но това е очевадната врътка, ще видим наистина дали ще се окаже много тъжна женица или нещо друго я подкокоросва.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: WandaVision

Post by Moridin » Mon Feb 01, 2021 11:07 am

То и да я подкокорсова нещо, Мефисто или не, основната идея е ясна. Мен ми е по-интересно защо участниците ЗНАЯТ какво им се случва (сцената на оградата). И от идентифицирането им не стана ясно дали те са оригинално от Westview или цялото нещо е конструирано и Уанда ги е довлачила от кой знае где.
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision

Post by Roland » Mon Feb 01, 2021 5:41 pm

Dr. Horrible wrote:
Sun Jan 31, 2021 8:27 pm
Забелязахте ли как МЕЧ успя да разкодира всички хора в града, освен Агнес? Има нещо там!
И Доти няма име.

Иначе то хубаво жени са направили тия агенции, ама само мъже са начело...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: WandaVision

Post by Dr. Horrible » Fri Feb 05, 2021 7:06 pm

Хорааа, КАК СЕ ЧУВСТВАТЕ след днешния епизод 8-) 8-) 8-) 8-)

Много, много беше готин. Категорично най-хубавият епизод от сезона да момента. Толкова емоции, толкова драма, толкова СИЛА. Просто е страхотно.

Целият епизод беше пълен с някакви страхотни неща, примерно как Уонда се опита да пусне надписите за да спре скандала с Вижън :D
Spoiler: show
Агнес уби кучето като жертвоприношение, за да призове Мефисто! И Мефисто се появи и се прави на Куиксилвър. И цялото нещо РАБОТИ, защото публиката го свързва с друг Куиксълвър. Това е най-великото нещо, което съм виждал някога. Марвел използваха дефекта от това, че преди деляха персонажи с Фокс, за да постигнат наистина великолепен ефект. Не знам на кого е била първоначалната идея да го направят, но този човек определено е гений!
But goddamn,
you got me in love again

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: WandaVision

Post by Shamajotsi » Sat Feb 06, 2021 12:05 pm

Wait...
Spoiler: show
Това е Куиксилвър от Х-Мен, а не от Гражданските Войни :shock: ???!!!???

*checks Wikipedia*...

ВЪЙ...
И да, тазседмичният (пети) епизод беше най-здрав от всички досега. Очертава се седмицата до следващия да бъде доста дълга.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision

Post by Roland » Sat Feb 06, 2021 9:32 pm

@Dr. Horrible
Spoiler: show
Това е едната версия. И аз мисля, че Мефисто вероятно все още е в играта. Но според мен Пиетро/Питър не е фейкаут. Първо, Марвел вече веднъж ни изиграха този номер със Спайдър-мен 2, Второ, ако това беше идеята, можеха спокойно да кастнат предишния Куиксилвър. Трето, постоянно ни се натяква, че този сериал води къмDoctor Strange in the Multiverse of Madness, плюс че мутантите сега принадлежат на Марвел. Не знам, според мен това не е Мефисто, ами си е баш Куиксилвър, просто не този на Уанда, а този от Х-мен филмите.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: WandaVision

Post by трубадур » Sat Feb 06, 2021 11:01 pm

Мен пък не ми хареса епизодът. Чисто техническите похвати са яки, да, ама останалото беше вяло на пустиняк за мен, а когато не беше беше нежелан криндж, да не говорим, че не очаквах истинско некадърно преиграване баш от тия актьори, скандалът не беше ситкомски нефелен, мязаше да се взима насериозно.

Инак и аз смятам, че си е нормален куиксилвър това, масово народът не знае кво е тва мефисто щом опрем до на марвел клизмите (аз вкл.), та едва ли ще играят толкова надълбоко. Освен тва Тор беше най-близко да пребие Танос, не знам кви ги бълнуваха, няма сила, която да направи капитан марвел интригуваща.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: WandaVision

Post by Dr. Horrible » Sat Feb 06, 2021 11:06 pm

Spoiler: show
Ама този не говори като Куиксилвър от Х-мен филмите, дори акцентът е различен. Не се държи като него. И не се казва като него - онзи беше Питър, а този отговаря на името Пиетро. И - най-важното - Куиксилвър от Х-мен филмите си няма никаква представа коя е нашата Уонда и няма да тича при нея като при сестра. И Уонда определено не го доведе и нямаше контрол над него - както няма контрол над децата, нито над Агнес.
"Този сериал води към Doctor Strange: Multiverse" е някакво косвено доказателство. Файги е казвал, че арката на Уонда от сериала ще има пряко значение за ролята й в мултивърс филма. And that's all we know. Обаче това, че Уонда няма контрол над него, че се появи точно в решаващ момент, че дойде две сцени след като Агнес донесе кучето умряло, са си все пак неща, които присъстват в епизода.
Но фактът, че толкова много хора, включително такива, които са навътре с комиксите и теориите, действително вярват, че това искрено е Куиксилвър от Х-мен филмите, е доказателство за гениалността на идеята. Перфектен кастинг, перфектен.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: WandaVision

Post by Roland » Sun Feb 07, 2021 6:21 pm

Абсолютно несъгласен с тая логика.
Spoiler: show
Всички, които влизат в Хекса, поне доколкото знаем, мигновено падат под контрола на Уанда. Естествено, че Куиксилвър внезапно ще бъде "забавният чичо" от всеки 80-тарски ситком, който е "лошо момче" и не пасва на семейната динамика. И естествено, че ще се казва "Пиетро", след като братът на Уанда се казваше така. И Моника се казваше "Джералдин" в Хекса. Тия несъответствия нямат никакво значение, защото сапунката контролира как се държат хората вътре.

При все мега противното отношение, Трубадура е прав - Мефисто никой не го знае извън комикс феновете и дори те не са толкова добре запознати. Ако ще го има, според мен ще има по-изчистено представяне, а няма да е омешан с вече познат герой, особено такъв, който има толкова силно значение за бъдещето на MCU.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests