Сподееееляй, народе

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Mon Oct 19, 2020 10:56 am

penzata wrote:
Sun Oct 18, 2020 11:57 am
coldie wrote:
Sat Oct 17, 2020 8:07 pm
Въобще нямах намерение да отговарям на такива дребнави закачи, но имаш ли си идея как се прави едно такова видео, дори да е вид колаж. В това видео съм използвал кадри от може би 10 клипа.
Нямам представа, заради това те попитах дали можеш да го направиш. Аз не мога, а един сезон на Сървайвъл има сигурно повече от 20 епизода.
Както виждаш това е на полу-аматьорско ниво. Можи и на чисто аматьорско да е. Ако наистина не си правил клипове - еми не е толкова лесно сам да го правиш. Разни влогъри има като Слави - еми те си имат сериозно спонсортво, екип и техника. И май се занимават само с това, а аз го правя в свободното време. Едно, че особено след първата част другите около 4 минути ги наджасках за около час (включително търсенето на клиповете). Правено е на Premiere pro, която аз я познавам много слабо, но е най-лесна за такива неща. На After effects имам по-сериозни познания, но тя си е доста трудоемка, то са незиброими ефекти, филтри, опции и прочее. А и тя е за други неща, не за подобен тип клипове, като горния.

Нямам никакъв, нито поглед, нито интерес върху предаването "Сървайвър".

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Mon Oct 19, 2020 11:03 am

Взех си ебаси якия анорак. С осем джоба, за пръв виждам такъв анорак. Единствения и то немалък недостатък, е че на фона на тези осем джоба няма вътрешни джобове. Divided by H&M. Втора ръка, но като нов. Въобще не съм гледал марката, то качествената изработка си личи и по кройката и по материала.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Mon Oct 19, 2020 12:00 pm


User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by penzata » Mon Oct 19, 2020 12:42 pm

coldie wrote:
Mon Oct 19, 2020 11:03 am
Взех си ебаси якия анорак. С осем джоба, за пръв виждам такъв анорак.
Анорак с осем джоба :shock: - лудница! :metal: Това е като долнище на пижама с четири джоба - изключително рядко виждано и ограничено като количество. Зарибената работа.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by трубадур » Mon Oct 19, 2020 1:00 pm

penzata wrote:
Mon Oct 19, 2020 12:42 pm
coldie wrote:
Mon Oct 19, 2020 11:03 am
Взех си ебаси якия анорак. С осем джоба, за пръв виждам такъв анорак.
Анорак с осем джоба :shock: - лудница! :metal: Това е като долнище на пижама с четири джоба - изключително рядко виждано и ограничено като количество. Зарибената работа.
що така го почна със сопата, мизерия е, ковид вилнее, изтрепааме си природата и животните, са бива ли тъй да булиш

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Mon Oct 19, 2020 3:12 pm

Мхм, произведен е в Китай/Made in China и няма прoдуктово позициониране, дране на животни и е PG13.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Mon Oct 19, 2020 8:30 pm

На някои, просто им е дадено много. Като външен вид не е точно моя тип, но това излъчване, толкова позитивно.
https://www.youtube.com/watch?v=Bv9jIxMF7V8

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Sun Oct 25, 2020 11:32 am

Дойдоха ми лещите custom made mini sclerals и светът е толкова красив и грозен едновременно.


Страхът ми от бъркане в очите изчезнаи даже много добре се справям. Единствено имам страшна параноя, когато ги нося да не им стане нещо, защото видях колко струват (макар да не ги плащам аз) и ме тресе параноята.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Fri Oct 30, 2020 9:39 am

Има ли някой живеещ в US, UK, DE ? Да го помоля да ми свали един документален филм.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Wed Dec 09, 2020 10:37 am

Май, май в последно време "народа" съм почти само аз. Но съм си наумил да СПОДЕЛЯ нещо, въпреки че и да не произлязат подигравки ще е предпоставка за поглеждане с лошо око... това обаче ми е вид форумно самонаказание щото го заслужавам.
Вчера така съм се напил, че се изплющях директно на мозаячния под в коридора, само по някаква случайност не се претрепах. Явно съм се подпрял на лявата ръка, защото такова нещо не ми се е случвало - да ме боли възглавничката на лявата длан. Отгоре на всичкото сложих около 370 лв. някъде и не се сещам къде. Никаква идея. Нула. И отгоре пък на това си намерих телефона в колата целия в скреж, подгизнал :(

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Sat Dec 12, 2020 9:37 pm

coldie wrote:
Wed Dec 09, 2020 10:37 am
Май, май в последно време "народа" съм почти само аз. Но съм си наумил да СПОДЕЛЯ нещо, въпреки че и да не произлязат подигравки ще е предпоставка за поглеждане с лошо око... това обаче ми е вид форумно самонаказание щото го заслужавам.
Вчера така съм се напил, че се изплющях директно на мозаячния под в коридора, само по някаква случайност не се претрепах. Явно съм се подпрял на лявата ръка, защото такова нещо не ми се е случвало - да ме боли възглавничката на лявата длан. Отгоре на всичкото сложих около 370 лв. някъде и не се сещам къде. Никаква идея. Нула. И отгоре пък на това си намерих телефона в колата целия в скреж, подгизнал :(
Намерих ги. Намерих ги. Намерих ги. Тия дни просто пощурях, не само заради това че са пари, и в този свят и живот без пари ... не става. Но най-вече ме глождеше, че ей тъй са заминали едни пари предимно защото съм се напил. Обаче тя цялата работа е наистина странна. Странна е... губи ми се спомена точно в момента в който ги бутнах някъде, това са около няколко минути а имам спомени за минути преди това и минути СЛЕД това.
Днес направо взех да се замислям да отида на врачка... и отделно ми влезе друг филм - днес отивам до колата и гледам, че лявата ми врата не е добре затворена, колата ми е десен волан. А не съм качвал никой от една седмица. И понеже преди няколко дни си бях забравил левия преден прозорец отворен 5-6 сантиметра и се усъмних да не би да съм изтървал парите в колата или да съм ги оставил някой да ги е видял и да е отворил. И тогава си завъртях още филми - телефона не беше взет както и някои други неща, но пък си казах ами той може би знае че телефоните могат да се проследят и затова е взел само парите. Обаче от дни си повтарям, че колкото и да не помня парите трябва да са в къщи. И преди половин час ми щукна нещо, че трябва да ги намеря сега. Ходих, обикалях включително през места които вече бях проверил и няма и няма и няма. И под една ракла виждам аз че има някакво картонче, но и без достатъчно светлина си личи, че е някакво картонче а не пари. Обаче не знам защо искам да го извадя. И отивам да търся нещо с което да го дръпна, не намирам обаче, търся зад врати и гледам половин бутилка ракия и си викам отде дойде тази ракия. Взех накрая един дилаф и си издърпах картичкаята то се оказа някако старо картонче от сим карта. И през цялото време като ходих да търся насам-натам само си повтарям няма как да е тук, няма как е там, нелогично е да са еди къде си. И малко преди това търсих около сегашната пералня, където беше абсурдно да съм ги сложил. И тъкмо излизам от другата стая вече да се прибирам и евентуално да търся утре и гледам старата пералня. Абе гледам има отдолу половин сантиметър сякаш празно (направо бях изключил, че пералните имат крака за нивелация, въпреки че аз си нивелирах сегашната пералня). И се навеждам и гледам парите там - под старата пералня.

Не знам, постоянно си повтарях, че трябва да се сетя на някакво подсъзнателно ниво. Аз дори в момента след като ги намерих не мога да си спомня наистина, че съм ги сложил там.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сподееееляй, народе

Post by Ghibli » Sun Dec 13, 2020 5:13 pm

Егаси трилъра :mrgreen: Поне е с добър край!
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Sun Jan 10, 2021 10:49 am

18-годишни колони. Чак ми е трудно да го повярвам. Взех ги когато си купих, по-точно ми купиха първия компютър. някъде в началото на века. Creative бяха еталон, сякаш от много отдавна не съм я чувал тази марка. 18/19-годишни колони и още си работят нормално.
https://www.amazon.co.uk/Creative-Labs- ... B00006F1HU

Иначе в момента си ползвам за монитора саундбар, звука е почти като на буфер, няма кабелаци и прочее.

Не знам какво стана и с Logitech - еталон за периферия. поне едно пет години бях с мишка и клавиатура на Логитек. Без да "мръднат".

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Mon Jan 11, 2021 9:36 am

Ай сиктир
https://ibb.co/TBh2fTF

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Sat Jan 16, 2021 10:00 pm

Image
Image
Image

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 11 guests