Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Moridin » Thu Jan 07, 2021 1:53 pm

Хайде по-спокойно с езика и радването на нечия смърт, че нямам време да следя топика и да пъдарствам, тенкю
This is it. Ground zero.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Ambartanen » Thu Jan 07, 2021 2:32 pm

Да, меко казано е малко странно да се радваш, че полицаи убиват хора дори това да е случай, където има съвсем реална възможнсот полицаите да са се страхували за собствената си безопасност. От друга страна трябва да си призная, че изпитах малко шаденфройде като гледах видеото, на което полицаите ги налазиха с палки и ритници и се чу един вик "биете грешните хора" от шокираните протестиращи.

Иначе Тръмп вече му спряха туитъра и фейсбука, така че е практически свален от власт. Остава да му изключат и телефона и какво ще му остане- няколко хиляди ядрени ракети, милиони върли подкрепящи с автоматични оръжия и нищо друго.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Thu Jan 07, 2021 2:45 pm

трубадур wrote:
Thu Jan 07, 2021 11:20 am
бтв, ся у редит е мазало, особено в политическите теми
Така го каза като, че ли не е мазало в политическите теми там от години. :)

Иначе за "протестите" - така ще е като има толкоз паплач, която смята, че всички освен "техните" експерти и медии са в конспирация срещу тях. За съжаление, това далеч не е монопол само на тръмпистите, макар че поне в хамериката те са няколко обиколки пред останалите откачалки.
Имат 2 години, в които могат да докажат, че се борят за истинска промяна, а не само за гласове по време на избори. Надявам се да е така, а не всичко да е, дайте ни властта, пък ние ще нахраним горките гладни милиардери.
Както е казал поетът "А дано, ама надали". То и да искат искрено с тая тотална поляризираност и икономическа депресия ще е мъка.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Thu Jan 07, 2021 2:52 pm

Полицаите са на страната на мага терористите и сектанти те на кюанон принципно за тва не ги трепят много много.

Но е пълно с идиоти, които се снимат по време на престъплението. Особено тоя дето открадва писмата на Пелози :shock:

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Shamajotsi » Thu Jan 07, 2021 3:06 pm

трубадур wrote:
Thu Jan 07, 2021 12:21 pm
Заеби кво писах горе, тва ще е имба ко стане:
https://www.businessinsider.com/trump-c ... reddit.com

не че има некъв шанс наистина за републиканците да изтрият срама от тия 4 години, ма пак, неква стъпка колко поне да си спасят малко реномето и едва ли не хвърлят цялата вина върху тръмп
А дано, ама според ЮГов, 45% от републиканците подкрепят вчерашните изгъзици в столицата (Party of law and order my ass!). Каквото и да е решението, според мен вчера беше началото на гражданска война, ама сред републиканците и както изглежда, двете фракции са близко по бройка една спрямо друга. Поне повечето от тях, които имат реална административна власт, сега се разграничават от Тръмп.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Thu Jan 07, 2021 3:17 pm

Демократите обаче според мен са за бой и те. Гледам ся Клобучар при Колбер и тя вика "Много съм им сърдита, ама не искам да се караме трябва да почнем да се разбираме с републиканците. Мир и любов"

Втф бе? Самият Колбер беше "с кво се друсаш", щото тва поведение е повече от неадекватно.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by трубадур » Thu Jan 07, 2021 3:19 pm

Сандърс президент :panic:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Dr. Horrible » Thu Jan 07, 2021 7:41 pm

Абе побъркват се медиите и хората. Тая бясна тълпа влязла незаконно в изклюително важна сграда, но в крайна сметка след 2-3 часа е разкарана. Отношението на полицаите е показателно, сравнението с много по-жестоките им реакции на други протести е нужно и важно. Но същевременно цялото нещо наистина не е толкова феноменално, колкото се изкарва. Смешни са ми коментари тип "Най-срамният ден в историята на Америка." Америка е построена върху изземането на чужда земя, техните политически сили редовно дестабилизират чужди правителства и организират революции и безредици, които продължават не часове, а седмици, месеци и дори години. И САЩ логистично и финансово спомага за продължаването на конфликтите. Много, много по-срамни дни имат. Ще понесат един нелеп тричасов позор.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Ambartanen » Thu Jan 07, 2021 7:47 pm

Не знам, на мен много ми напомня на древноримската история. Дълго време всичко се крепи на традиция и норми, след това идва един доста неуспешен опит за революция, който нормите едвам-едвам удържат, но важното е как се показва как нормите всъщност са доста крехки. Поколение по-късно има Цезар и след него вече никога няма отново република.

Иначе, че американското правителство редовно прави далеч по-лошо на други хора и държави... еми, да, ама на тях никой не смее да им прави така :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by tigermaster » Thu Jan 07, 2021 7:49 pm

Обобщение на ситуацията от LegalEagle:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Shamajotsi » Thu Jan 07, 2021 8:12 pm

Dr. Horrible wrote:
Thu Jan 07, 2021 7:41 pm
Абе побъркват се медиите и хората. Тая бясна тълпа влязла незаконно в изклюително важна сграда, но в крайна сметка след 2-3 часа е разкарана. Отношението на полицаите е показателно, сравнението с много по-жестоките им реакции на други протести е нужно и важно. Но същевременно цялото нещо наистина не е толкова феноменално, колкото се изкарва. Смешни са ми коментари тип "Най-срамният ден в историята на Америка." Америка е построена върху изземането на чужда земя, техните политически сили редовно дестабилизират чужди правителства и организират революции и безредици, които продължават не часове, а седмици, месеци и дори години. И САЩ логистично и финансово спомага за продължаването на конфликтите. Много, много по-срамни дни имат. Ще понесат един нелеп тричасов позор.
Тук иде реч за посегателство срещу законодателната власт на САЩ. Четирима души в безредиците са загубили живота си - за мен няма значение дали са били сред метежниците или не, това са си четири трагедии. И на всичкото отгоре, тази глупост е била пряко подстрекана и поощрена от сенаторите и президента, издигнат от Републиканската Партия. Това че терористите и тези, които ги ръководят, са тъпи, че и вдлъбнати, не прави престъплението им по-малко или по-малко дръзко. Нека припомня, че това не е първия случай за опит за посегателство срещу властта - преди месеци беше осуетен опит на хора със същия манталитет да отвлекат гувернаторката на Мичиган. За щастие, компетентността на пишмян терористите им е била на същото ниво като на вчерашните, но посегателства срещу властта не бива да се траят. Иначе, какво, ще се позволява на зевзеци да си пробват късмета, докато на някого не му се получи?

Напълно съм съгласен, че Тръмп не заслужава нищо по-малко от това да го импийчнат и отстранят - пък ако ще да стане на 19ти.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Thu Jan 07, 2021 8:51 pm

Delegat wrote:
Thu Jan 07, 2021 10:04 am
Всяко едно действие има равно по сила противодействие. БЛМ/демократите цяло лято сяха семето на раздора и сега жънат плода му. Не знам защо въобще сте изненадани.
Това е брутално fallacy. Тоя опит за преврат не стана защото на хората им писна чернокожите да бъдат избивани като животни по улиците. Тоя опит за преврат стана защото 4 години Доналд Тръмп обяснява, че американските избори се крадат, и като изгуби през ноември, обяви, че е бил ограбен. Тоя опит за преврат стана защото 12 сенатора и почти 140 конгресмена от Републиканската партия обявиха, че искат да анулират вотовете на десетки милиони избиратели, понеже не им харесва как са гласували. Тоя опит за преврат стана защото Тръмп направи митинг същия ден и буквално каза на култа си да нахлуе в капитола.

Айде стига анти-БЛМ глупости в тоя форум.
Alexis wrote:
Thu Jan 07, 2021 10:51 am
Тоя с флага на Грузия кърти мивки!

Иначе аз само чакам да видя сега, какво ще е оправданието на демократите след 2 години, ако нищо не направят, както беше при Обама, когато също имаха едни 2 години контрол над сената, в които казано по нашенски си бараха висулките, вместо да си прокарвт законите. Да видим дали ще я карат по същия начин и дали пак ще им минават оправданията.

Имат 2 години, в които могат да докажат, че се борят за истинска промяна, а не само за гласове по време на избори. Надявам се да е така, а не всичко да е, дайте ни властта, пък ние ще нахраним горките гладни милиардери.
Как точно очакваш да направят нещо с 50 човека? Републиканците ще филибъстърват всичко, което не е директно свързано с финансирането на правителството. В кой момент точно имат възможността демократите да покрият невъобразимо високите ти стандарти, ако сенатът е в пълен блокаж и те нямат контрол да го отпушат?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Alexis » Thu Jan 07, 2021 10:16 pm

Очаквам, че досега се оправдаваха, че нямат Сената. Сега го имат. И не знам, очакват да имат всичките 100 места (+ президентството и всички места в Конгреса и в СКОТУС-а и в по-ниските нива на системата) и тогава пак ли някой друг ще им пречи? Това перманентно "някой друг е виновен" пък "горките ние така се стараем (да не правим нищо)" малко ми идва нанагорно. Забавно е и, че са научили верните си последователи да знаят да не очакват нищо от тях, защото "някой все им пречи". Аз вярвам в действията, а не в оправданията. Ти имаш право да вярваш в каквото си искаш. Аз също. Времето ще ни покаже кой на кого за какво може да вярва. Сега демократите могат да покажат от какво са направени. Или не...
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Thu Jan 07, 2021 11:56 pm

@Alexis Според мен проблемът е в това, че демократите все още имат безумно наивни надежди за съвместна работа и гласуване за идеи и полисита, а не за партии. Републиканците гласуват монолитно за всякви полисита и закони предложени от демократите, докато демократите не го правят. И така някой по-централен сенатор демократ отхвърля закон прокаран от по-ляв. Оттам и нищо правенето.

Бтв на Стейси Ейбръмс трябва да ѝ се даде награда и некав пост да набира гласоподаватели 2022.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Vash » Fri Jan 08, 2021 12:37 am

@Alexis Аз съм фен на хейтене на демократите, но това не е сериозно, в момента нямат сената, щяха да го имат, ако бяха 60 там. Разликата в момента е, че могат да пускат закони за дебат поне, преди костенурката Макконъл ги спираше директно. И могат да приемат директно съдии, това е доста голям плюс.

А и 60 да имаха не значи, че можеха да правят каквото си искат, все пак всеки сенатор може да гласува както реши и отговаря само на гласоподавателите си в щата, това партиите в Америка са доста по-разтегливо понятие.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests