Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Demandred » Mon Nov 02, 2020 1:03 pm

AOC е един от най-неадекватните политици в САЩ, единственото, за което я бива, е да дразни консервите и да пуска мемета в нета.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amikae » Mon Nov 02, 2020 1:08 pm

Demandred wrote:
Mon Nov 02, 2020 1:03 pm
AOC е един от най-неадекватните политици в САЩ, единственото, за което я бива, е да дразни консервите и да пуска мемета в нета.
Според реакцията ти определено я бива да дразни консервите. Не знам какво ще правите, като стане първата жена президент на САЩ. Жена и то дразнеща, двоен грях дет са вика! :lol:

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Demandred » Mon Nov 02, 2020 1:22 pm

Хайде пак опряхме до идиотски identity politics (обсебеността с която е една от причините AOC да е ужасен избор за какъвто и да е пост). Нито съм от консервите, нито ще имам проблем с жена президент, ако е компетентна и не е избрана заради пола си и способността да дразни политическите противници. Виждаме какво става, като републиканците избират политици основно заради това доколко дразнят evil libruls, когато левите го правят резултатите също ще са плачевни.

Какво реално е постигнала AOC в Конгреса освен да увеличи популярността си? Green New Deal беше безумие и не очаквано не беше приета.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amikae » Mon Nov 02, 2020 1:50 pm

Demandred wrote:
Mon Nov 02, 2020 1:22 pm
Хайде пак опряхме до идиотски identity politics (обсебеността с която е една от причините AOC да е ужасен избор за какъвто и да е пост). Нито съм от консервите, нито ще имам проблем с жена президент, ако е компетентна и не е избрана заради пола си и способността да дразни политическите противници. Виждаме какво става, като републиканците избират политици основно заради това доколко дразнят evil libruls, когато левите го правят резултатите също ще са плачевни.

Какво реално е постигнала AOC в Конгреса освен да увеличи популярността си? Green New Deal беше безумие и не очаквано не беше приета.
Замислял ли си се някога, че може би си именно от "консервите", които се тригърват? Или викаш няма как да е възможно?

Нека вземем за пример тази размяна. Леко те бъзикнах и изби на "identity politics". Just a thought...

Дискусията за компетентност ми бие доста кухо при положение, че компетентността очевидно не е сред най-често срещаните качества в американския конгрес. AOC е още на 31 години, 1 година по-малка е от мен и многократно е показвала, че ако не знае нещо е готова да се научи. Тя има характера да бъде лидер и има ценностите да свърши нещо добро за разлика от останалата паплач в американския конгрес. Това че прави грешки изобщо не ми стои, като аргумент против нея и е достатъчно човек да си свали очилата на омраза за да види в какъв чудесен политик се превръща тя.

Освен т'ва е най-wholesome twitch стриймъра, което мен ме печели, като геймър! Among Us стрийма и беше мега смях! Изобщо тя е някакво същество на безкраен позитивизъм, нещо което много хора изобщо не могат да отразят колко е важно. :mrgreen:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Marfa » Mon Nov 02, 2020 3:02 pm

Да благодарим дружно да Бога, задето либералите не се тригърв... Oh, wait.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Moridin » Mon Nov 02, 2020 3:13 pm

Ако има драма в AOC това е, че е more show than work, но е важно да има и такива политици, ако стоят зад правилните неща. Та айде да не ѝ вързваме кусур действително.
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Dr. Horrible » Mon Nov 02, 2020 3:18 pm

@Moridin Жоро, тея режими може да са ужасни и може да имат отчаяна нужда от външна намеса, но когато тая намеса е бомби и дронове, убиващи цивилно население, и целта ѝ е единствено разширяване на военната мощ на САЩ, то определено нищо не оправдава намесата. Тук не говорим за хуманитарна помощ или за коридори за изтегляне на населението от бедствени територии / диктаторски режими, нито за дипломатически решения. Щото колкото и да са зловещи руските олигарси, не вярвам, че американските военни бази в Украйна, затягащи все повече обръча около Русия, ще решат нещо и ще доведат до положителни последствия за света.
А сравняването с примери отпреди 150 години е безмислено, щото живеем в друго време с други норми на поведение. И с много по-опасни оръжия за масово унищожаване. Руската империя все пак не е нападнала Османската с дронове, нали.

Пък АОК ми е симпатична като цяло, но има много дразнещ глас :lol:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Mon Nov 02, 2020 3:59 pm

Amikae wrote:
Mon Nov 02, 2020 1:50 pm
Замислял ли си се някога, че може би си именно от "консервите", които се тригърват? Или викаш няма как да е възможно?
Замислял ли си се някога, че не всичко е чисто черно или чисто бяло? Защото на мен ми се струва, че не си.
Щото колкото и да са зловещи руските олигарси, не вярвам, че американските военни бази в Украйна, затягащи все повече обръча около Русия, ще решат нещо и ще доведат до положителни последствия за света.
Какъв обръч, какви пет лева? Американците няма да тръгнат завладяват Русия никога по обясними причини, така че тоя "обръч" пречи само на братушките да се правят на колонизатори. Това, че хамериканците не го правят от добро сърце е отделен въпрос.

Иначе проблемът не е дроновете като такива, а в това, че политиката на САЩ е като видеоигра - крепи се на презумпцията, че ако изтрепеш/арестуваш достатъчно наркотрафиканти/терористи ще спечелиш War on Drugs/War on Terror. Само, че всеки с малко мозък в главата знае, че това въобще не е вярно, но за съжаление, както и навсякъде другаде по света, средностатистическият избирател има удивителната способност да игнорира такива очевадни неща, ако не го засягат лично и непосредствено.

Лично аз нямам нищо против американците да свалят Саддам, талибаните или който още там диктатор си поискат, проблемът е, че след това тотално оплитат конците.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Mon Nov 02, 2020 9:19 pm

Аз прелитам само да споделя, че близнаците и Марфа ОПРЕДЕЛЕНО са лесно тригърващи се "консерви", AOC е страхотен политик (не знам какво толкова се очаква да "прави" като една от 400+ човека), а твърдението, че нямало разлика между Тръмп и Байдън е моронизъм.

Carry on.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Mon Nov 02, 2020 9:38 pm

После се чудиш, защото никой не те взема насериозно в тия дискусии. :lol:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Dr. Horrible » Mon Nov 02, 2020 9:49 pm

Доста ми е забавно как в тази кампания всяка възможна критика срещу Байдън се анулира с аргумента "Няма значение, важното е да го изберем, след изборите ще го критикуваме." А реално няма да е така. Обама като го критикувахме по време на президенството и какво? Медиите пак го обожаваха, получи Нобелова награда за мир и до последните дни на втория си мандат хвърляше бомби в Йемен. И нищо, още се помни като мега добър човек.

Като спечели Байдън, всички ще са доволни, защото отново е победила Партията на Доброто, никой актьор или публична личност няма да си позволява критика. А ако възникне такава, ще бъде затапвана с "Ама представяте ли си, ако беше спечелил пак Тръпм, това ли искате?". Както наш Бойко, който обяснава "Ако не съм аз на власт, ще дойдат комунистите!". И ние му се смеем, мислим си, че само у нас има такива жалки картинки, че в чужбина политическите кадри са на съвсем друго ниво... А не са.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Mon Nov 02, 2020 9:54 pm

Не мислим, че само у нас има тъпи политици, напротив - толкова сме им се нагледали, че са ни смешни американците, които реагират на Тръмп все едно досега са ги управлявали все титани на мисълта, които мислят само за народното благо.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Mon Nov 02, 2020 9:57 pm

Бе AOC е яка, щото е първото харизматично лице на демократичната партия от години или поне е такова, което не е остаряла мушмула.

Освен това маркетинг стратегията ѝ да се хуманизара и да е една от хората е доста свежа и готина. А и колкото и да има некви крайни идеи, най-малкото е човек, който ще изслуша градивна критика. Но квато и да е, не заслужава смъртните заплахи всеки ден.

А и не е като някви тригърнати леви гей транс черни латино активисти да са тръгнали да отвличат и убиват десни губернатори, докато тва се случи с десни бели тригърнати мъже.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Shamajotsi » Mon Nov 02, 2020 10:01 pm

Видях на предната страница как дори германците продавали оръжия та се сетих: знаете ли къде са произведени някои от калашниците, с които Ислямска държава пушкаха останалите? Подсказка: едио от местата е родният град на Иван Вазов, а другото е родният град на Любомир Николов. Не че нямаме право да съдим останалите, ама не ме кефи как българите коментираме световната политика и в същото време премълчаваме този факт, дори когато е супер-релевантен.

Колкото до АОС - всъщност защо да не става за нищо? Какви са ѝ прегрешенията на нея - за сефте чувам да има някаква критика към нея (макар че не че съм се и интересувал толкова от Конгреса...)?

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Vash » Mon Nov 02, 2020 10:46 pm

Не знам що се обсъжда Байден, на всички е ясно, че се гласува за Камала Харис, Байден ако спечели ще си легне на диванчето. :lol:

За AOC не знам много, признавам че готина, не ми и е проблема, че е властна жена 8-). Ама има поне две много тъпи неща, за които се сещам:

- В green new deal-а има предложение за намаляване на ползването на ядрена енергия. В краткосрочен план, ужасна идея.
- Подкрепата за 15 доларова минимална заплата. Тука не е само нейн проблем де, това е пропад на цялото ляво в САЩ. Това ако се приеме ще преебе ужасно най-бедните, има много други работещи идеи да им се помогне, ама ако си млад левичар 15 звучи яко и икономиката е наука на управляващата класа :roll: .

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 27 guests