Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Sun Nov 01, 2020 4:47 pm

tiffany aching wrote:
Sun Nov 01, 2020 4:34 pm
@ Roland, Бог ми е свидетел, че обожавам нестандартни хора. В мое лице това сте и ти, и Тръмп.
За мен няма значение пол и дъра-бъра, креативността, смелостта и човещината са ми някакви ориентири в лудото ни/ми (без)време(ие).
Очевидно е, че "човещината" конкретно не ти е, защото на Тръмп това му липсва.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by трубадур » Sun Nov 01, 2020 4:48 pm

Кат за начало бива и плюсове, и минуси, и пак не им е стигнало мястото за всичко щом опре до на тръмп действията и последиците от тях:

https://www.businessinsider.com/trump-b ... 20-2019-12

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Sun Nov 01, 2020 4:55 pm

Плюсове на Тръмп - забавен е - последните четири години са от най-веселите изобщо.

От пичовете които ларпват че резистват нещо, през всичките които feel unsafe и тези които имат нервни кризи и ходят на терапевт от това че е на власт - те си заслужават да са под неговото владичество доживот.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by трубадур » Sun Nov 01, 2020 5:07 pm

Хубави думи, но да видим фьеновете му пред къв нервен срив ще са и колко ще са воплите на отчаяние, като вземе и загуби. Дали няма да гледаме същия цирк отпреди четири години, само че в синьо.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Sun Nov 01, 2020 5:28 pm

трубадур wrote:
Sun Nov 01, 2020 5:07 pm
Хубави думи, но да видим фьеновете му пред къв нервен срив ще са и колко ще са воплите на отчаяние, като вземе и загуби. Дали няма да гледаме същия цирк отпреди четири години, само че в синьо.
Ще видим. Принципно след като цяло лято ни обясняваха как насилието и палежите когато не си на кеф са оправдани заради Джордж Флойд, току виж мемото стигнало и до неговите фенове. И пак ще е фън. Колкото по голям хаос в САЩ толкова по-добре за всички.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by tiffany aching » Sun Nov 01, 2020 6:20 pm

И никой досега не коментира на Байдън !публичните!... действия.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by tiffany aching » Sun Nov 01, 2020 6:27 pm

Roland wrote:
Sun Nov 01, 2020 4:47 pm
, че "човещината" конкретно не ти е, защото на Тръмп това му липсва.
От краткото си общуване с теб, оставам с впечатление, не за липса, но за "проблеми", макар и да благодаря за добрия тон :)

(встрани от полемиката... тролът си е трол :wink: )

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Sun Nov 01, 2020 6:57 pm

tiffany aching wrote:
Sun Nov 01, 2020 4:08 pm
Q, Litz, чудех се кога ще се появиш. Да не ти липсват Amelia и Roland (+ останалите подгласници)?
Драга, аз съм си дрогирана по рождение, а на теб не ти прави чест... отношението. :wink:
OH, I get it. You're like the edgelord version of coldie.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by tiffany aching » Sun Nov 01, 2020 7:14 pm

Нима? :lol: Това ли се намери в репертоара? :mrgreen:

Well, case closed.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Dr. Horrible » Sun Nov 01, 2020 10:54 pm

Така и така сме подхванали, искам да споделя, че най-искрено ми се повръща, когато видя някой пламенно да защитава когото и да било от тея два изрода. :lol:
Може за живеещите в САЩ да има някакво значение, Байдън наистина има по-друга реторика по разни социално наболели въпроси в страната им. Байдън е център-дясно, няма намерение да спре фракинга (в което Тръпм некоректно го обвинява :lol: ), няма да промени нищо за мултимилиардерите от уол стрийт, които са на негова страна, няма намерение да намалява фондовете на полицията, но иначе хвърля прах в очите с разни изказвания тип "Нормално е мъж да се омъжи за мъж, или жена да се ожени за жена - всички имаме право на равни права!". Тръмп пък си e открито крайно десен, намялава данъците за богатите, няма регулации за опазване на околната среда, често расистки и анти-транс език.
Но реално много повече хора извън САЩ са засегнати от тези избори, над които нямат никакъв контрол. Тръмп ли е по-зле, защото подкрепя крайно-десните в Израел или защото при неговото управление бомбандировките над Афганистан достигнаха рекордни нива? Или Байдън е по-зле, защото иска да нападне Асад и да наложи още по-враждебна политика спрямо Русия (явно подпомогнатата от сина му гражданска война в Украйна не беше достатъчна)? Тръмп обещава да прекрати войната в Афганистан, а Байдън - в Йемен, но... не мисля, че имам основание да им вярвам. А по много въпроси са на близки позиции. Реално и двамата искат да се месят във Венецуела, и двамата подкрепят атаки с дронове в Африка и Средния Изток, и двамата доста алчно гледат към глобалния юг.... Иначе казано, ако им сравняваме стратегиите, са общо взето като два нацистки генерала, които обсъждат как по-добре да обслужат интересите на Третия Райх. И двамата искат да дестабилизират държави и да засливат натиска на американската военна мощ над целия останал свят. Просто имат различни виждания и срокове как да го постигнат и над кои страни да хвърлят бомби първо.
Това наистина не са хора, а изроди, чудовища, повръща ми се от мисълта за тях. И някоя американска Карън може да харесва Тръпм, щото той казва "Продажните медии ни налагат крайно либерални ценности, от които обществото ни страда!", а някой Тайрон да харесва Байдън, щото казва "Подкрепям Black Lives Matter!", но реално хората, над които ще хвърлят бомби и чиито градове и квартали ще бъдат обстрелвани с дронове, са напълно безгласни и просто се надяват този ужас някога да спре.

И после Мишел Обама обяснява, че имала 'low-grade depression' заради "the pandemic, racial injustice and the "hypocrisy" of the Trump administration". Ако моят най-близък човек и спътник в живота беше отговорен за толкова масови убийства по целия свят, аз щях да си прережа вените от ужас и срам, не да имам 'low-grade depression'. Баси самозабравилата се крава.


Ъх. Така.
Имах нужда да вентна.
Вентнах.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Marfa » Mon Nov 02, 2020 11:39 am

^^^This.

От мисълта как Байдън ще подкрепи "умерената опозиция" в Сирия или как Тръмп още повече ще се надупи на Саудитска Арабия, ми става маса зле. За мен идеалното би било и двамата някак да пукнат в тоя момент с все цялото им близко обкръжение, но явно Бог още не е приключил с пънишмънта на целия свят.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Moridin » Mon Nov 02, 2020 12:07 pm

Без да защитавам в никой случай американската външна политика (почиваща основно на достъп до петрол) и особено употребата на дронове в цивилни селища, все пак представеното е ДОСТА едностранчиво. Асад беше не по-малко жесток към собствените си граждани (да не кажем повече), Венецуела е on the brink of collapse и има нужда от външна стабилност, желателно международна, а не американска, но за съжаление това често е едно и също; Русия е антидемократичен кошмар (окей, хората имат право да си го харесват, не споря). Много често без външен натиск в места като тези загиват или живеят в страдание ПОВЕЧЕ хора, отколкото от дронове. Разбира се не навсякъде това е случат. Намесата на САЩ на страната на Саудитска Арабия в Йемен е например пълен disgrace (както и съюзът им със СА по принцип). И няма спор, че където някакъв диктатор е бил свален от международни или американски сили (Ирак, Либия), не е цъфнало и вързало след него. Но все пак нека малко по-умерено и от повече гледни точки. Щото на същата логика и Русия не е било редно да се меси в Османската империя, нали - абсолютно както сега базирано на имперски и търговски интереси и облечено в идеология (тогава християнството и славянството, сега демокрация и капитализъм). Но въпреки това за нас е било net positive, както вероятно и за афганистанци, иракчани и либийци в крайна сметка. Просто не сме поживели още достатъчно за равносметката.
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Marfa » Mon Nov 02, 2020 12:18 pm

За Асад и собствените му граждани все повече избиват безкрай противоречиви данни. В смисъл, и аз седях и четях с насълзени очи за момиченцето Бана и после ми стана малко неудобно. И аз ревах като гледах снимки на различни медии, които не са на Добри Божилов или Недялко, дето показват разчленени тела на улучени от Асад невинни граждани, а после ги намирах същите от примерно атаката на Израел над палестински селища от 2003-а примерно. А някъде на десетото унищожаване на последната болница в ненам кой си град взех да се замислям.

Ениуей, не ми се спори по тая тема, продължавам да настоявам и двамата олигофрени с все обкръжението им да пукнат веднага и на място.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by трубадур » Mon Nov 02, 2020 12:29 pm

Як пост на доктора, но наистина е по-емоционален от фактологичен.

Реално наистина буш и обама са съизмерими кенефи, поне що се отнася до външна политика, но все пак бушомирата започна нелегална война. При тръмп и биден, щом населението е опряло до баш тоя избор, наистина си несакаме. Но Биден Е по-малкото зло, за съжаление хамериканците нямамт някаква по-смислена алтернатива. Имаха, ама на демократите явно от малки им викат, че могат да станат президент, ако вярват достатъчно и затва имахме поредният сеир тая година с деветстотин кандидата.

Убачи, не малка част от бедственото положение в много държави е директно следствие от американско вмешателство, дори и такова, дето в началото дори не можеш да видиш. Та нещата, както обикновено, винаги са много по-засукани. С тва на ум за нас, извън америка, е важно точно каква ще е външната политика на следващия кабинет или поне каква се опитва да бъде. И понье биден се плюнчи, че ще субсидира слънчева енергия, ограничи влиянието на петрола, ще слуша науката и ще отвори америка обратно към общото световно къмюнити, дет се вика на първо време ще трябва да мете по на тръмп гениалните сделки било то с Иран, било то с изхвърчането от Парижкото споразумение, дори и да сложи край на започнатото изтегляне на америка от WHO.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amikae » Mon Nov 02, 2020 12:46 pm

Тръмп и Байдън са симптоми на човешкия упадък и изобщо няма смисъл да си създаваме илюзии, че нещо може да се промени политически без популацията да има волята това да се случи. Войната е бизнес и е лицемерно да цъкаме с език на лошите американци при положение, че държави като Германия също продават оръжия на диктатори. Е как критикуваш агресивната политика на Ердоган и същевременно с това му продаваш танкове и ракети? Бат Боко колко милярда сипа за една шепа американски самолети? За какво са ни тея самолети? Тея пари можеха да отидат за социални политики, по-високи пенсии, подпомагане на малкия бизнес, който е тотално в гъза в момента, ама не, самолети за да може някакви военни дришльовци да пърхат в небесата на гърба на нашите данъци.

Ама хората не протестират за неща, които реално ни ебат, не. Хората отиват на протести по расистки подбуди, щото марсола и дебелата свиня заграбвали власт все едно се случва тая година за първи път и всеки път някой циганин като открадне кокошка сме аут с факлите.

Същия шпек са и в САЩ, и изобщо навсякъде. За хората не е важно, че Тръмп изтегли САЩ от ядрени сделки, сделки за климата, тотално заеба отношенията си с Европа и т.н. Не, по-важно е, че Тръмп оунва либералите, това е аргумента да се гласува за него.

А Байдън ще е най-тъжния президент на САЩ, който единствената причина хората да гласуват за него в момента е, че искат да махнат Тръмп. Толкова вони на статукво и корпоративни интереси, че ми се повръща. Но летвата в момента не е просто ниско, летва изобщо няма и всички дълбаем в калта. Вие представяте ли си какво посмешище щеше да е Тръмп, ако дебата му беше с Обама? За толкова години след Обама демократите не можаха да намерят един кандидат, дето да е дори на половината на Обама. Единствената фигура на демократите в момента, която има качествата да бъде президент е AOC. Тя е човека, който Хилари може само да си мечтае да бъде, ама ей го на Байдън ще е президент за следващите 4 години. По-малкото зло ще спечели с триста зора и пак почти половината народ в САЩ са про-Тръмп.

Направо земята да се разцепва и да ни прибира човеците, щото за никакъв х*й не ставаме.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests