Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Post by Roland » Sat Oct 17, 2020 4:19 pm

Фотос
Attachments
639462E5-C836-4AFD-905A-293C0055CEBA.jpeg
639462E5-C836-4AFD-905A-293C0055CEBA.jpeg (122.37 KiB) Viewed 2622 times
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Post by трубадур » Sat Oct 17, 2020 5:51 pm

тва без да се преувеличава е бая великолепно

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Re: Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Post by Lyanna Stark » Fri Nov 06, 2020 3:45 pm

Току що прочетох Dawnshard. Който е участвал в Кикстартъра, вече трябва да е получил линк по мейла. За останалите новелата трябва да стане достъпна някъде утре-вдругиден.

Ето го и ревюто ми за новелата, без абсолютно никакви спойлъри:

Spoiler: show
АААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

хфдиофйскс;лфйслфйдфйдфеспфесфкйслфйдсклфй;когфл;гнклкгфлфкдглдфх

АААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic:

Моля който я прочете да пише, защото, както може би се забелязва от съдържанието на спойлър тага, имам нужда да говоря с някого.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Post by The Dragon » Sat Nov 07, 2020 1:43 am

If this comes up for other people: a free copy of Dawnshard comes with each leatherbound you bought and each print copy of dawnshard you bought in the Kickstarter.

I make these DRM free because I believe in not punishing the fans who are supporting me in order to try to prevent piracy. I also believe that once you've paid for the book in print, ebooks should come along as well. Unlike audio (which takes a lot of extra work) making the ebook from a print book is quite easy, and only requires a little effort. Therefore, if you pay for the print, I think you should always get ebook too. (This is not something that the major publishers have figured out how to do for various reasons.)

If you have two copies of Dawnshard because of purchases, consider it completely fine by me if you want to give one of them away. Indeed, I believe you should be able to lend ebooks to people much as you can lend print books to people. So I leave it up to you how you want to interpret that. I wouldn't think it fair to charge each person in a household separately for an ebook, for example. One purchase should be enough to support the author. So if you live in the same household, or commonly share libraries with someone, go ahead and let them read this book too.

I'd of course prefer you not distribute the book widely. That said, unlike how ebooks work in many places, I would rather you consider the text of Dawnshard yours for eternity. You supported the creation of the book--and if in 50 years you've lost your copy for some reason and want to read it again, my goal is that you'd be able to email me or my estate and just get a new copy sent to you. (Or, though I don't like piracy for artist rights reasons, I think this would be a case where you should feel no moral qualms at all putting on an eye patch and sailing the high seas.)
И ето така се продава успешно drm free ebook. Като някой автор ме третира като човек, отвръщам със същото.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Post by Moridin » Sat Nov 07, 2020 11:46 am

Сандерсън действително е на практика най-якият човек на света, пък ние да си мрънкаме за стила му колкот си щем.
This is it. Ground zero.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Post by трубадур » Sat Nov 07, 2020 11:59 am

Аз дори не го чета, ама откак го следвам в тубата и сега с тия изказвания, мега пичага е, спор няма

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Post by Roland » Sun Nov 08, 2020 7:23 pm

Новелата е супер засега, но съм доста в началото още.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Post by Dr. Horrible » Sun Nov 08, 2020 9:55 pm

Аз съм на 45% от Dawnshard и съм В АБСОЛЮТЕН ВЪЗТОРГ!!!!
ФЕНОМЕНАЛНО Е! Най-доброто от Сандерсън, което съм чел от години!!!

Още след първа глава останах с виснало чене. Кораби, морски приключения, болни дракончета, хора с големи физически дефекти и чувства за малоценност... РОБИН ХОБ ЛИ ЧЕТА??????!!!


Евала. Могъщо, могъщо завръщане на Сандерсън. Нямам търпение да продължа. И книгата е 260 страници, има глави от гледна точка на различни герои, много хубаво е направено. Направо ме е яд, че е в отделна книга, защото все пак ще достигне до по-малко хора. Можел е да сложи тази арка направо в четвъртата книга, толкова е добра!
И до момента е имало само ЕДНА сцена от типичните Сандерсънови глупости, които са ми омръзнали - как някой обяснява подробно правилата на магията, като се набляга дори не на това какво може, а какво не може да се случи: дълги инфодъмпове, маскирани като диалози, само за да не каже някой читател "А защо просто не направят това с магия". Но тук е наистина премерено. Всичко друго е бетон и желязо! ЧЕТЕТЕ!!!!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Post by Moridin » Sun Nov 08, 2020 10:36 pm

Баси плоттуиста :mrgreen:

(Марто, не новелата)
This is it. Ground zero.

User avatar
Nikireads
Smallfolk
Posts: 19
Joined: Fri Oct 09, 2020 2:51 pm
Contact:

Re: Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Post by Nikireads » Mon Nov 09, 2020 12:17 pm

Ехее, вдигнаха ми се очакванията рязко :D
Вече я има и в Amazon за pre-order - утре ѝ е официалната release дата, та се надявам до края на седмица и аз да джойна хайпа :D

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Post by Moridin » Thu Nov 12, 2020 8:32 pm

Lyanna Stark wrote:
Fri Nov 06, 2020 3:45 pm
Току що прочетох Dawnshard. Който е участвал в Кикстартъра, вече трябва да е получил линк по мейла. За останалите новелата трябва да стане достъпна някъде утре-вдругиден.

Ето го и ревюто ми за новелата, без абсолютно никакви спойлъри:

Spoiler: show
АААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

хфдиофйскс;лфйслфйдфйдфеспфесфкйслфйдсклфй;когфл;гнклкгфлфкдглдфх

АААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic:

Моля който я прочете да пише, защото, както може би се забелязва от съдържанието на спойлър тага, имам нужда да говоря с някого.
Тотално OMG е :mrgreen:
Добре, де, преувеличавам, просто е доста яка. Краят ми дойде прекалено бързо и някакси очаквах БАЯ повече загадки да крие Aimia, ама кот такова, да не се оплакваме! На линия съм за обсъждане в спойлери :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Post by Moridin » Thu Nov 12, 2020 8:52 pm

p.p. от сандерсън форума:
This is way more than we usually get; pretty much the most information we got about the inner workings of the Cosmere since Secret History.
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Post by Dr. Horrible » Fri Nov 13, 2020 2:17 pm

И аз я дочетох, хареса ми доста :)
Чета пуснатия от Жоро цитат и се смея с глас :lol: Продължавам да ненавиждам идеята за Cosmere, защото цялото нещо е като къща от карти - крепи се на несъществуващи основи, на цитати от интервюта и дребни намеци, а не на хубаво построен в самия текст свят. Малко на Роулинг ми бие с това допълване на текста, за което в книгите уж има безкрайно тънки намеци. Разликата е, че при нея е насочено към персонажите, а при него - към светостроенето.
Съвсем спокойно може да бъде пренебрегнато... и следователно трябва да бъде :twisted: И "the most information we got about the inner workings of the Cosmere" са две-три неясни изречения към края на новелата :lol:


Но, няма да си кривя душата, много ми хареса и с интерес я прочетох. Персонажите ме грабнаха, което за мен винаги е най-важното. Много бързо ми вървеше действието, не съм чувствал досада нито за момент. Дори ми се ще да имаше още глави и още да си чета! Така че като трейлър преди "Ритъмът на войната" е ПРЕКРАСНА - кара те да изпиташ ГЛАД и да искаш още и още! Направо вече нямам търпение за четвъртата книга!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Post by Moridin » Fri Nov 13, 2020 3:53 pm

Просто не си запознат с цялата работа и говориш наизуст ;р
Всичко си е в книгите. Има и неща извън книгите, но те са по-скоро малко по-подробни отговори на Сандерсън на въпроси, базирани ВЪРХУ неща в книгите :) Нали не мислиш че Сандерсън прави специални ивенти, на които мята подбрани парчета инфо просто за принципа :mrgreen:

Единственото, което екстра-текстуалните източници дават, е систематизиране. ТИ не помниш кой е Адоналсиум, но като се съберат пет хиляди човека във форума, се навързват парчетата, и като се подискутира нещо в 20-30 теми, остава в паметта на всички :) Т.е. красиво форумно нещо, като това, което ни е събрало тук ;р Естествено ти като фен главно на character dev, не е задължително да те вълнува Голямата История, или Света, но все пак да не бъркаме нещата. Всичко идва от книгите. Dawnshards са в книгите, еймиънците са в книгите и почти всичко, което знаем за тях, идва оттам. Шардовете са в книгите, ларкините са от книгите... и т.н. :)

Иначе да, новелата е тотален връх, въпреки че все още Shadows ми е най-любимата от новелите.
This is it. Ground zero.

User avatar
Nikireads
Smallfolk
Posts: 19
Joined: Fri Oct 09, 2020 2:51 pm
Contact:

Re: Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Post by Nikireads » Fri Nov 13, 2020 5:35 pm

Moridin wrote:
Fri Nov 13, 2020 3:53 pm
Просто не си запознат с цялата работа и говориш наизуст ;р
Всичко си е в книгите. Има и неща извън книгите, но те са по-скоро малко по-подробни отговори на Сандерсън на въпроси, базирани ВЪРХУ неща в книгите :) Нали не мислиш че Сандерсън прави специални ивенти, на които мята подбрани парчета инфо просто за принципа :mrgreen:

Единственото, което екстра-текстуалните източници дават, е систематизиране. ТИ не помниш кой е Адоналсиум, но като се съберат пет хиляди човека във форума, се навързват парчетата, и като се подискутира нещо в 20-30 теми, остава в паметта на всички :) Т.е. красиво форумно нещо, като това, което ни е събрало тук ;р Естествено ти като фен главно на character dev, не е задължително да те вълнува Голямата История, или Света, но все пак да не бъркаме нещата. Всичко идва от книгите. Dawnshards са в книгите, еймиънците са в книгите и почти всичко, което знаем за тях, идва оттам. Шардовете са в книгите, ларкините са от книгите... и т.н. :)

Иначе да, новелата е тотален връх, въпреки че все още Shadows ми е най-любимата от новелите.
Аз като нов фен се чувствам доста overwhelmed от начина, по който Сандерсън дава информация за Козмера -хем разбирам защо го прави, хем малко ме дразни :D Но като видя сорсовете във фенското Уики - Release party на не знам си коя книга, Q&A Session на друга книга, много сериозно се чудя дали наистина всичко е в книгите или той просто обича да дава инфо на всеки, който го пита :D

В тази връзка, знаех,
Spoiler: show
че dawnshard-ите се намиран на Аймиа, знаех какво са и знаех, че the Aimians ги пазят,
но нямам никаква идея дали съм го хванала някъде в другите книги или съм го прочела в Уики-то, или съм го чула в някое видео на The 17th Shard...

Anyway..

И на мен новелата много ми хареса, даже повече от Edgedancer, а аз супер много харесвам Лифт! Наистина научихме доста неща and now I want MORE! A
Spoiler: show
Чири Чири е просто дъ бест :heart: През половината новела се притеснявах, да не вземе да умре, после се притеснявах, че ще си остане на острова и няма да го видим повече.
Общо взето ларкина е бебе Йода-та на Stormlight :D

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 15 guests