Сподееееляй, народе

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by трубадур » Thu Sep 10, 2020 12:48 pm

Litz wrote:
Thu Sep 10, 2020 11:30 am
освен всичките ми проблеми май имам рак на кожата, което ако се окаже истина ще е много забавно. запазила съм час при дерматолог да видя кво ще става, надявам се да не е нещо сериозно.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

дано наистина да не е, ебаси.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Thu Sep 10, 2020 3:16 pm

трубадур wrote:
Thu Sep 10, 2020 12:48 pm
Litz wrote:
Thu Sep 10, 2020 11:30 am
освен всичките ми проблеми май имам рак на кожата, което ако се окаже истина ще е много забавно. запазила съм час при дерматолог да видя кво ще става, надявам се да не е нещо сериозно.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

дано наистина да не е, ебаси.
Оф и аз се надявма всичко да е наред. Терминът ми е след месец (ако бях републиканец щях да рейджна) та ше видим дотогава и само се надявам да съм минала през адекватните пътеки, щото и тва не ми е много ясно де. То аз принципно за две неща имам притеснения, едното на носа както казах е от година и си мислех че е пъпка, а другото e на бузата от юни месец и за него си мислех, че е пъпка, ама вече три месеца си седи като ново такова,а пъпките ми от юни месец, отдавна за завяхнали, че дори PIH нямам. Но тия двете ме притесняват. Ще видим де.

Още не съм казала на семейството, че майка ми квато е луда, ще вземе да литне до Берлин и да се разреве и да ме стресира още повече.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Thu Sep 10, 2020 4:55 pm

Litz wrote:
Thu Sep 10, 2020 3:16 pm
трубадур wrote:
Thu Sep 10, 2020 12:48 pm
Litz wrote:
Thu Sep 10, 2020 11:30 am
освен всичките ми проблеми май имам рак на кожата, което ако се окаже истина ще е много забавно. запазила съм час при дерматолог да видя кво ще става, надявам се да не е нещо сериозно.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

дано наистина да не е, ебаси.
Оф и аз се надявма всичко да е наред. Терминът ми е след месец (ако бях републиканец щях да рейджна) та ше видим дотогава и само се надявам да съм минала през адекватните пътеки, щото и тва не ми е много ясно де. То аз принципно за две неща имам притеснения, едното на носа както казах е от година и си мислех че е пъпка, а другото e на бузата от юни месец и за него си мислех, че е пъпка, ама вече три месеца си седи като ново такова,а пъпките ми от юни месец, отдавна за завяхнали, че дори PIH нямам. Но тия двете ме притесняват. Ще видим де.

Още не съм казала на семейството, че майка ми квато е луда, ще вземе да литне до Берлин и да се разреве и да ме стресира още повече.
Супер тъпа година, всичко е надолу с главата и при мен. 20 20 високосна...
Все пак все още имаме сили, нали така?

Предполагам, че ще е някак си странно точно тази песен да пусна по повода, обаче на мен ми дава спокойствие и точно днес искам спокойствие.
https://www.youtube.com/watch?v=SPk0Rw1A1IU

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Moridin » Thu Sep 10, 2020 9:12 pm

Litz wrote:
Thu Sep 10, 2020 3:16 pm
трубадур wrote:
Thu Sep 10, 2020 12:48 pm
Litz wrote:
Thu Sep 10, 2020 11:30 am
освен всичките ми проблеми май имам рак на кожата, което ако се окаже истина ще е много забавно. запазила съм час при дерматолог да видя кво ще става, надявам се да не е нещо сериозно.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

дано наистина да не е, ебаси.
Оф и аз се надявма всичко да е наред. Терминът ми е след месец (ако бях републиканец щях да рейджна) та ше видим дотогава и само се надявам да съм минала през адекватните пътеки, щото и тва не ми е много ясно де. То аз принципно за две неща имам притеснения, едното на носа както казах е от година и си мислех че е пъпка, а другото e на бузата от юни месец и за него си мислех, че е пъпка, ама вече три месеца си седи като ново такова,а пъпките ми от юни месец, отдавна за завяхнали, че дори PIH нямам. Но тия двете ме притесняват. Ще видим де.

Още не съм казала на семейството, че майка ми квато е луда, ще вземе да литне до Берлин и да се разреве и да ме стресира още повече.
wait what, термин? честито? :oops:
споко за тия пъпки, ако горното съм го разбрал правилно, е всякакъв хормонален мишмаш особено към кожата
ама стискаме палци, де
This is it. Ground zero.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Сподееееляй, народе

Post by Alexis » Thu Sep 10, 2020 10:01 pm

Moridin wrote:
Thu Sep 10, 2020 9:12 pm
wait what, термин? честито? :oops:
споко за тия пъпки, ако горното съм го разбрал правилно, е всякакъв хормонален мишмаш особено към кожата
ама стискаме палци, де
Жоро, мисля, че, ако съм разбрала правилно, тук Лиц не е избрала правилната дума на БГ, която е "имам (записан) час", а директно е забила немската дума Termin, която значи именно това, но на БГ в медицински (а и като цяло разговорен аспект) има значение на термин за раждане/датата на очаквано раждане. Може Лиц и да е бременна, не съм ѝ била под чаршафите, но по-скоро подозирам грашка в използваната дума. :mrgreen:

Иначе Лиц, статистически, няма какво да се стресираш, дори да е някоя изродена пъпка, те не метастазират, не са опасни и след като се махнат, все тая, все едно не ги е имало (може да остане малък белег). Напълно безобидни са, ако не се отглеждат с десетилетия. Само метастатичният малигнен меланом е опасен от кожните злокачествени проблеми и той не е толкова чест сред хора, които се пазят от слънцето.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Fri Sep 11, 2020 11:31 am

@Alexis е права, не съм бременна а просто си цепих директно немското термин, дето значи записан час. :mrgreen:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Tue Sep 15, 2020 8:19 pm

Днеска си направих може би най-яката пица, която съм правил, поне за моя вкус. Слагам и работно заглави "манджаре".

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Fri Sep 18, 2020 3:41 am

Не знам как да го напиша това, но съм бясна и тъжна, зашото разбрах, че имам тежкка степен на кератоконус (толко е зле, че здравната каса ще поеме част от лещите, което обикновено не прави), но съм бясна зашото можеше да не се стига до тук и се чудя аз ли съм виновна или лекарката (ако тая изобщо е такава).

Преди три години споделих с майка ми, че имам проблеми с виждането и понеже си бях дълго време в България, тя ми записа час в мега скъпата и прехвалена клиника Вижън (до Пирогов- не ходете там, честно). От вратата ме хващат и ми разширяват зениците, което ми се стори странно, мислех, че първо те тестват стандартно и чак след тва при нужда ти правят нещо. Да не говорим, че ако си дошъл сам, както бях аз или с кола, не знам какво очакват. Но аз съм лаик човек и си викам, те разбират повече.

"Докторката" ще ме диагностицира, почваме там да четем буквичките и тая сменя лещите. Казвам й "Не виждам" след всяка леща, и я гледам че се изнервя, почва да пуфти и да се ядосва. Сменянме още леши, и аз продължавам да не виждам - виждам размазано такова. Тя проодължава да пуфти. И ми казва "Да то сега е странно, зашото са разширени, но иначе ще виждаш", и пак пуфка. в такива ситуации, аз се паникьосвам, и искам тоя стрес да спре и хората да спрат да са изнервени. Та присвих очи, фокусирах, видях там и казах и тая ме диагностицира с астигматизъм.

Взех си очила. Фотосоларните (дето гиобсъждахме преди) и не ги харесвавх и носих (стояха ми чудесно ;р) През цялото време, когато не исках да ги нося си казвах, че аз съм виновна, че съм лигла, и че трябва да се стегна и да ги нося, но взе нещо ме дразнеше. Накрая рамката се разшири и реших да си взема нови.Отиваме в оптикласа и ни предлагат да си направим преглед. Правим го ии жената там казва, ама ти нищо не виждаш дори с предписаните ти очила и да ходя да се прегледам.

Когато се прибрах в Германия, нямах време да рисърчвам лекари, щото трябваше да си намеря жилище и след това, се случи корона кризата. Юни месец, като поотвориха нещата почнах да звъня на някви доктори, но те ми казаха Октомври-Ноември и аз го зарязах. Положението обаче ставаше все по-зле. Преди няколко седмици се натъкнах, на офталмолог с добри оценки и със свободни часове и си записах час. Вчера отидох и теста протече спокойно. Той не ми се изнервяше, като казвах че не виждам буквичките и не ме караше да се напъвам. После спряхме да правим теста с буквичките и правихме тест със split lamp, и още някакви неша и ми сервира диагнозата и ме прати при специалист и ми предписа лещи, от които много ме е страх.

Но ми е тъжно. Преди 3 години, положението не беше толкова зле. Можеше да не стига дотук. Осъзнавам, че и аз съм виновна до някаква степен, но определено смятам, че основната вина е на оная от вижън. Та да. Не ходете там и кажете на всиките си приятели и роднини да не ходят там. Поне майка ми не живее с мисълта че имам тумор в мозъка де :mrgreen:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Amikae » Fri Sep 18, 2020 8:46 am

А защо лещи? С очила няма ли да стане или не ти харесва?

И съжалявам за преживяването в БГ клиниката. Аз ходих на някаква частна клиника в Бургас, че нещо ми святкаха очите и лекарката беше страшно ведра и ми обясняваше спокойно всичко.

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Dark Cloud » Fri Sep 18, 2020 9:33 am

Май няма как да се повлияе с очила кератоконуса, решенията са лещи или операция (или и двете).

Гадно наистина :( . И аз съм чувал основно негативни коментари за Вижън, явно огромната популярност я дължат на маркетинг а не на качествени услуги. Иначе самото заболяване доколкото си спомням е трудно за диагностициране, особено в начален стадий редовно го бъркат с астигматизъм...

Разгледай опциите за перманентно (оперативно) лекуване, лещите ще помогнат но реално пак е отлагане на проблема, не знам дали могат да го оправят за постоянно.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Fri Sep 18, 2020 12:54 pm

Да няма, как да се повлияе, щото дефакте роговицата става много тънка и се събира на едно място като конус и лещата оправя формата на роговицата.

Имам записан час с експерт в тая област, та ще видим кво ще става. Бтв, аз не вярвам моят да е бил в толкова начален стадий преди три години, след като в момента е в много напреднал. То както казах и аз нося донякъде вина, че се стресирах и чийтнах на теста,

Иначе вчера една приятелка ми разказа, как била във Вижън с баща си, и същата офталмоложка и казала, че баща й има мозъчен тумор

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Xellos » Fri Sep 18, 2020 1:27 pm

Кофти :(. Аз за това тая година падна голям рисърч, че майката беше почти сляпа с пердета, докато бяха забранени операцийте няколко месеца ся ковида, скоротечно стават тия очи, та накрая за София е ок в клиника Зора, вървиш малко на конвейр месо, ама проф. Петкова и екипа и свършиха прекрасна работа, лещите на цайс, рутинна бърза операция е нова леща, прегледи и сичко е ок, ма си е и бая пари. И месец релакс и 3 вида капки. След някой и друг месец и другото око, ма за очи баш човек не трябва да слаква и ден да. Аз си нося очила и капки ся редовно, че с тоя комп и четене часове...
:ninja:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Sat Sep 26, 2020 9:04 am

Всички програми да Adobe за 95 евра, който иска давам линк.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by трубадур » Sat Sep 26, 2020 10:32 am

Целио пакет завинаги ли? Щото тая игра адобето не я играят от бая време, от CS6 демек. И са 50 ефра на месец. всичко останало ще са шмекерии и ако имат връзка с техния сървър след време ще бъдат баннати. Освен това адобето спряха поддръжката на закупуване на старите пакети, зарад което си отнесоха бая критики. Тъй че :spite:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Sun Sep 27, 2020 6:26 pm

трубадур wrote:
Sat Sep 26, 2020 10:32 am
Целио пакет завинаги ли? Щото тая игра адобето не я играят от бая време, от CS6 демек. И са 50 ефра на месец. всичко останало ще са шмекерии и ако имат връзка с техния сървър след време ще бъдат баннати. Освен това адобето спряха поддръжката на закупуване на старите пакети, зарад което си отнесоха бая критики. Тъй че :spite:
За една година.
...

Наистина е вярно, че жените усещат, когато някой ги харесва, докато мъжете са по-скоро дървета:)

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 7 guests