Роулинг вс Туитър, серия поредна

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Random Book Stuff

Post by трубадур » Thu Sep 17, 2020 4:13 pm

Moridin wrote:
Thu Sep 17, 2020 3:55 pm
трубадур wrote:
Wed Sep 16, 2020 9:14 pm
пп точно тази девойка много няма нужда от адвокат на дявола
Не изглежда като на някого тук да му пука лично за Роулинг, освен евентуално на Доктора.
Целият спор е за това как се спори. И както всички подобни спорове, заради коит правих ония ексцесии юни, е напълно безпочвен, малцина тук and only on a good day имат искрено желание да поставят под съмнение мнението си, ако ще да е за как се пържат картофите. Само от тая нишка може да се направи урок пред гимназисти за всички логически "грешки" до една, кавичките са щото разбира се не са никви грешки, а съвсем нарочно "водене на спор".
Имаш право, но нека говорим малко за възприятията. Така отстрани погледнато тази ни "караница" наистина ли изглежда като такава? Аз едно мнение не видях с директно обиждане към другарчето. Има по-пиперливи мнения, но то си е и начин на писане. Така баш директно някой да се е нахвърлил на друг, поне от мойта срината камбанария, не го видях. :ninja:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Random Book Stuff

Post by Amikae » Thu Sep 17, 2020 4:17 pm

Moridin wrote:
Thu Sep 17, 2020 3:55 pm
трубадур wrote:
Wed Sep 16, 2020 9:14 pm
пп точно тази девойка много няма нужда от адвокат на дявола
Не изглежда като на някого тук да му пука лично за Роулинг, освен евентуално на Доктора.
Целият спор е за това как се спори. И както всички подобни спорове, заради коит правих ония ексцесии юни, е напълно безпочвен, малцина тук and only on a good day имат искрено желание да поставят под съмнение мнението си, ако ще да е за как се пържат картофите. Само от тая нишка може да се направи урок пред гимназисти за всички логически "грешки" до една, кавичките са щото разбира се не са никви грешки, а съвсем нарочно "водене на спор".
Ония ексцесии ги правихте защото сте станали дърти магарета, а не сте се научили как да спорите без да се тилтвате. И отгоре на всичко половината тук сте лични приятели, а щяхте да се избиете. Всичко е толкова нелепо защото в този форум хората, които наистина им дреме на шапката по тея активистки теми се броят на пръстите на едната ми ръка и то съвсем ясно си личи кои са те.

Ся очевидно е, че голяма част от съфорумниците имат консервативни разбирания за живота, но хайде да не се правим на ударени, че същите се впускат с бутонките в тези теми щото наистина им пука. :lol: Тука 90% от патардиите стават щото егото и ината надделяват над всичко останало. It's sad actually. No horse in this race, but still mad as hell...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by Moridin » Thu Sep 17, 2020 4:19 pm

трубадур wrote:
Wed Sep 16, 2020 9:14 pm
Имаш право, но нека говорим малко за възприятията. Така отстрани погледнато тази ни "караница" наистина ли изглежда като такава? Аз едно мнение не видях с директно обиждане към другарчето. Има по-пиперливи мнения, но то си е и начин на писане. Така баш директно някой да се е нахвърлил на друг, поне от мойта срината камбанария, не го видях. :ninja:
Има тук-там, ама да, цивилизовано е, затва и не съм рязал :mrgreen:
Само че цивилизовано е по-различно от "манипулирам както ми скимне, пропускам да отговарям и чета евангелието ясно как, щот не споря за да измислим нещо умно, а за да си кажа моето"
This is it. Ground zero.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by Moridin » Thu Sep 17, 2020 4:21 pm

Amikae wrote:
Thu Sep 17, 2020 4:17 pm
Ония ексцесии ги правихте защото сте станали дърти магарета, а не сте се научили как да спорите без да се тилтвате. И отгоре на всичко половината тук сте лични приятели, а щяхте да се избиете. Всичко е толкова нелепо защото в този форум хората, които наистина им дреме на шапката по тея активистки теми се броят на пръстите на едната ми ръка и то съвсем ясно си личи кои са те.

Ся очевидно е, че голяма част от съфорумниците имат консервативни разбирания за живота, но хайде да не се правим на ударени, че същите се впускат с бутонките в тези теми щото наистина им пука. :lol: Тука 90% от патардиите стават щото егото и ината надделяват над всичко останало. It's sad actually. No horse in this race, but still mad as hell...
Ти пък где се изключи от това второ лице мн. число :mrgreen:
Тоя форум е някакъв тотален оазис на либералност, тука нема един дори бегло консервативен човек
This is it. Ground zero.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5263
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Random Book Stuff

Post by Matrim » Thu Sep 17, 2020 4:24 pm

Тоя форум е някакъв тотален оазис на либералност, тука нема един дори бегло консервативен човек
Аз нали това разправях по-горе - всеки, който не подкрепя на 100% всички либерални идеи автоматично е заклеймяван като гаден консерватор. После следва голямото чудене защо губят избори след избори... :lol:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Random Book Stuff

Post by трубадур » Thu Sep 17, 2020 4:31 pm

Верно си е @Amikae, шо се кинеш от колектива?

Инак най-вероятно щото всите тука гньетете месо и млеко, което си е говнотия, по-голяма и от тая на роулинг. Чак тогава може да се водите либерали ту би хонест, останалото са само тлака по клавишите.

бтв, неска научих че юес правителството осъдило Сноуден за приходите на книгата му и са спечелили... дъ фак.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by Moridin » Thu Sep 17, 2020 4:33 pm

трубадур wrote:
Thu Sep 17, 2020 4:31 pm
Верно си е @Amikae, шо се кинеш от колектива?

Инак най-вероятно щото всите тука гньетете месо и млеко, което си е говнотия, по-голяма и от тая на роулинг. Чак тогава може да се водите либерали ту би хонест, останалото са само тлака по клавишите.

бтв, неска научих че юес правителството осъдило Сноуден за приходите на книгата му и са спечелили... дъ фак.
https://en.wikipedia.org/wiki/Liberalism
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Random Book Stuff

Post by Dr. Horrible » Thu Sep 17, 2020 4:35 pm

Трубадуре, наистина не те разбирам в случая. "Що я защитавате от очевидни лъжи, нали е богата?". Ми това, че е богата, не значи да се съгласяваме с всякакви лъжи по неин адрес, мисля аз.

Съжалявам, но не обичам изкривяването на истината. Роулинг не си е взела псевдонима от известен хомофоб - това е лъжа. Не е написала анти-транс книга - това е лъжа. Не се опитва да унищожи животите на транс хората - това е лъжа. Не е проповядвала насилие, не е приканвала към насилие, не е торелирала насилие. И въпросът не е само в лъжата, въпросът е, че тази лъжа си има последствия.

Това, че хиляди хора пишат "Почивай в мир, Роулинг" в резултат на лъжлива "новина" е последствие. Но нещата не се ограничават с туитър. Това, че във Ванкувър официално свалят билборд с текст ‘I ❤ J.K. Rowling’ само след 36 часа, защото този текст съдържал омраза, е последствие от лъжите. Държавни лица се изказват с изявления като “As a city councillor, when I see that I just feel we have such a responsibility to call that out and stand up against that kind of divisive behaviour.” - това е последствие от лъжите. Не говорим за кенсълване в туитър а за това официални власти да обявят нечие име за hate speech. И това не е единечен случай. Постер със същия текст беше премахнат и от спирка в Единбург, защото не отговарял на стандартите, бил too “political” and potentially offensive. В последствие се разбра, че там постерът е свален, въпреки че има НУЛА подадени оплаквания от него.

И това са сериозни случаи. Да определиш името на популярен автор на детски романи, който никога не е проповядвал или одобравял никакъв вид агресия или насилие, за реч на омразата, е сериозно нещо. Едно, че е грешно спрямо автора, и второ, че такива тъпотии цялостно свалят стойността на изрази като "реч на омразата". Щото ако понятието стане безкрайно широко и включва всичко, то стойността му се губи и то практически не значи нищо. И като стане нещо сериозно и истинско, хората масово си казват "А, голяма работа, те и за постера "Аз обичам Роулинг" казаха, че е реч на омразата". Съжалявам, но трябва да има филтър. Ако се обиждаш и тригърваш от всичко, тогава сериозните опасности и зловещите призиви за насилие се губят в шума и не се оценяват.

И се дразня на стадното мислене, дразня се как хората масово риблогват фалшиви новини и правят действия и организират акции, произхождащи от фалшивите новини. И междувременно обвиняват други хора, че риблогвали фалшиви новини. :/
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Random Book Stuff

Post by трубадур » Thu Sep 17, 2020 4:41 pm

Dr. Horrible wrote:
Thu Sep 17, 2020 4:35 pm
Трубадуре, наистина не те разбирам в случая. "Що я защитавате от очевидни лъжи, нали е богата?". Ми това, че е богата, не значи да се съгласяваме с всякакви лъжи по неин адрес, мисля аз.

Съжалявам, но не обичам изкривяването на истината. Роулинг не си е взела псевдонима от известен хомофоб - това е лъжа. Не е написала анти-транс книга - това е лъжа. Не се опитва да унищожи животите на транс хората - това е лъжа. Не е проповядвала насилие, не е приканвала към насилие, не е торелирала насилие. И въпросът не е само в лъжата, въпросът е, че тази лъжа си има последствия.

Това, че хиляди хора пишат "Почивай в мир, Роулинг" в резултат на лъжлива "новина" е последствие. Но нещата не се ограничават с туитър. Това, че във Ванкувър официално свалят билборд с текст ‘I ❤ J.K. Rowling’ само след 36 часа, защото този текст съдържал омраза, е последствие от лъжите. Държавни лица се изказват с изявления като “As a city councillor, when I see that I just feel we have such a responsibility to call that out and stand up against that kind of divisive behaviour.” - това е последствие от лъжите. Не говорим за кенсълване в туитър а за това официални власти да обявят нечие име за hate speech. И това не е единечен случай. Постер със същия текст беше премахнат и от спирка в Единбург, защото не отговарял на стандартите, бил too “political” and potentially offensive. В последствие се разбра, че там постерът е свален, въпреки че има НУЛА подадени оплаквания от него.

И това са сериозни случаи. Да определиш името на популярен автор на детски романи, който никога не е проповядвал или одобравял никакъв вид агресия или насилие, за реч на омразата, е сериозно нещо. Едно, че е грешно спрямо автора, и второ, че такива тъпотии цялостно свалят стойността на изрази като "реч на омразата". Щото ако понятието стане безкрайно широко и включва всичко, то стойността му се губи и то практически не значи нищо. И като стане нещо сериозно и истинско, хората масово си казват "А, голяма работа, те и за постера "Аз обичам Роулинг" казаха, че е реч на омразата". Съжалявам, но трябва да има филтър. Ако се обиждаш и тригърваш от всичко, тогава сериозните опасности и зловещите призиви за насилие се губят в шума и не се оценяват.

И се дразня на стадното мислене, дразня се как хората масово риблогват фалшиви новини и правят действия и организират акции, произхождащи от фалшивите новини. И междувременно обвиняват други хора, че риблогвали фалшиви новини. :/
fair enough

@Moridin
Spoiler: show
Image

пп. за протокола днеска въобще не е бавен ден на работа :ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by penzata » Thu Sep 17, 2020 4:58 pm

Dr. Horrible wrote:
Thu Sep 17, 2020 4:35 pm
Съжалявам, но не обичам изкривяването на истината. Роулинг не си е взела псевдонима от известен хомофоб - това е лъжа. Не е написала анти-транс книга - това е лъжа. Не се опитва да унищожи животите на транс хората - това е лъжа. Не е проповядвала насилие, не е приканвала към насилие, не е торелирала насилие. И въпросът не е само в лъжата, въпросът е, че тази лъжа си има последствия.
Не че нещо, само си спамя, но да проповядваш, че този линч е тръгнал от нищо и се разпалва пак от самото нищо, защото масовката туитър човечество е кастрон супа (което не че не е така) и то не от най-хубавата и вкусната, а Роулинг си е сърбала спокойно, необезпокоявано и неразбиращо чайчето, ми блъска на "на нея какво ѝ е, само тя си знае какво ѝ е" и всяческо опитване на заличаване на фактите - Роулинг сама си е виновна за всичко.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Random Book Stuff

Post by Dr. Horrible » Thu Sep 17, 2020 5:09 pm

Не чети думите ми както бесните "активисти" четат постовете на Роулинг в туитър! :D
Не съм казал "Пила си е чайчето". Не си е била чайчето - написала е туит с текст "Няма ли дума за хора които менструират, помогнете ми...", написала е блог пост против блокърите в тийн възраст, риблогнала е медицинска статия по същия въпрос, риблогнала е пост, че е нередно транс атлети да се състезават в спортни дисциплини по социалния си пол. Това е направила. Нито едно от тези неща не е приканване към омраза, нито одобряване или дори толериране на омразата. Същевременно е писала как съчувства на всички транс жертви на насилие, как всеки може да се облича и живее както пожелае, как възприема напълно като жена своя транс приятелка, която е преминала в зряла възраст.
Тоест - не, не си е пила чая. Но не е писала трансфобски книги, не си е избрала име на хомофоб, не е заслужила с действията и думите си името ѝ да спада в категорията "реч на омразата".
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Re: Random Book Stuff

Post by Vash » Thu Sep 17, 2020 5:11 pm

Amikae wrote: Ся очевидно е, че голяма част от съфорумниците имат консервативни разбирания за живота, но хайде да не се правим на ударени, че същите се впускат с бутонките в тези теми щото наистина им пука. :lol: Тука 90% от патардиите стават щото егото и ината надделяват над всичко останало. It's sad actually. No horse in this race, but still mad as hell...
Аз съм по-либерален от всеки, който познавам тук в бг, ся че ще ме бие Антифа ако отида в Портланд не отричам :mrgreen:. Иначе си прав де, забелязах, че да споря в нета е добра почивка на работа. :ninja:

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by penzata » Thu Sep 17, 2020 5:24 pm

Dr. Horrible wrote:
Thu Sep 17, 2020 5:09 pm
Не чети думите ми както бесните "активисти" четат постовете на Роулинг в туитър! :D
Тъй, тъй, тъй, при положение, че пишеш бесни фермани в защита на Роулинг, не виждам как моето четене между редовете им е толкоз еретично.

Dr. Horrible wrote:
Thu Sep 17, 2020 5:09 pm
Не съм казал "Пила си е чайчето". Не си е била чайчето - написала е туит с текст "Няма ли дума за хора които менструират, помогнете ми...", написала е блог пост против блокърите в тийн възраст, риблогнала е медицинска статия по същия въпрос, риблогнала е пост, че е нередно транс атлети да се състезават в спортни дисциплини по социалния си пол. Това е направила. Нито едно от тези неща не е приканване към омраза, нито одобряване или дори толериране на омразата. Същевременно е писала как съчувства на всички транс жертви на насилие, как всеки може да се облича и живее както пожелае, как възприема напълно като жена своя транс приятелка, която е преминала в зряла възраст.
Тоест - не, не си е пила чая. Но не е писала трансфобски книги, не си е избрала име на хомофоб, не е заслужила с действията и думите си името ѝ да спада в категорията "реч на омразата".
По принцип съм тъп, изглеждам тъп и се държа като такъв, но ми е достатъчно да прочета само веднъж "какво е била направила Роулинг", за да го запомня; не е нужно да подсещаш през пост за невинността ѝ. :wink:

Поради една или други причина Роулинг е качена на пиедестал и като такава личност - не можеш да се държиш по същия начин като плебеите под теб, защото колкото и да са заблудени, малко им трябва не само да те принизят до тяхното ниво, а и да те закопаят. Заради това казах, че тя сама си е виновна. Когато си горе и искаш да продължиш да стоиш там, радвайки се на привилегиите си, които вървят с подобно място, е редно да се държиш и като такъв човек, а не като току що тресната от пубертета девойка, желаеща да сподели с целия свят колко е уоук или какво е кльопала на обяд, защото е жизнено важно масовката да знае.
Долу, при масовката, не си по-различен от нея.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by Roland » Thu Sep 17, 2020 5:34 pm

Много смело е обвинението "това е лъжа" впрочем. И честно казано, това търсене на под вола теле, за да се обясни всичко като съвпадения и неразбиране силно ми бие на Тръмпизма, където само той е прав, а всички около него се опитват да го очернят...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5263
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Random Book Stuff

Post by Matrim » Thu Sep 17, 2020 5:40 pm

Това, че ти упорстваш да защитаваш кликбейт фейкнюза, който постна повече ми напомня на тръмпизъм, ама карай да върви.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests