Сподееееляй, народе

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Re: Сподееееляй, народе

Post by JaimeLannister » Fri Jul 31, 2020 3:39 pm

От години не съм влизал във форума. Влизам. Чета. Вторият прочетен пост ми показва как да се справя с настинка. Колди е тук. Всичко изглежда същото. Странна работа. :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Fri Jul 31, 2020 3:59 pm

JaimeLannister wrote:
Fri Jul 31, 2020 3:39 pm
От години не съм влизал във форума. Влизам. Чета. Вторият прочетен пост ми показва как да се справя с настинка. Колди е тук. Всичко изглежда същото. Странна работа. :)
Това е от една малко изветсна книга за Даоистка Йога и Цигун. Тя си е доста дебела, споделих го защото вчера един приятел се оплака от настинка, парене в тялото и прочее. Това е една малка частичка от книгата, но доста важна. Всички практики и упражнения наистина ще отнемат време но има два "сета", които се правят за минути и са основа. Този който споделих е подходящ и за трудно подвижни хора, другия е китайска вариация на гимнастика+цигун, приписван на някакъв китайски генерал от далечното минало, в десет упражнения.

Имам я книгата от повече от 10 години. Може да ти е смешно но само с няколко седмици по 1-2 пъти упражнения на ден съм изкарвал следващата зима на не повече от 15 градуса без да ми е ставало студено или да съм се разболявал. Което при мен беше обичайно, тъй като имам синузит от 20 години и отгоре на всичкото като дете съм карал долу-горе по една пнеумония на година.

И така нареченото Рейки има добър ефект, само че от съображения за сигурност трябва да си го прилагаш сам. И не е задължително да им спазваш дословно методиките. Безопасния и позитивен вариант се базира на обикновено електричество и топлина, която се произвежда между двете ти длани. Примерно те заболява коляното - търкаш си дланите и ги поставяш отдолу и отгоре. Или пък ти се обадят бъбреците - същата работа, загряваш си ръцете и ги поставяш върху бъбреците. Бъбреците са силно свързани и със слабините и отделителната система.

Третата колона са звуково и цветово самолечение, някой някога си е открил че органите в тялото се влият от определени звуци и цветове.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Moridin » Fri Jul 31, 2020 5:11 pm

JaimeLannister wrote:
Fri Jul 31, 2020 3:39 pm
От години не съм влизал във форума. Влизам. Чета. Вторият прочетен пост ми показва как да се справя с настинка. Колди е тук. Всичко изглежда същото. Странна работа. :)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
welcome back!
This is it. Ground zero.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Claymore » Fri Jul 31, 2020 8:04 pm

JaimeLannister wrote:
Fri Jul 31, 2020 3:39 pm
От години не съм влизал във форума. Влизам. Чета. Вторият прочетен пост ми показва как да се справя с настинка. Колди е тук. Всичко изглежда същото. Странна работа. :)
Дори не съм някакъв фен на СтарКрафт, едва съм я играл, но периодично в случайни разговори се сещам и където е на място пускам подписа ти... :mrgreen: Добре заварил
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Sat Aug 01, 2020 9:20 am

Тъй като се наклони... интересно тези които влизат в интерент по сайтове, говоря, какво правят че не пишат тук. Чувствам се като маймуна, която се опитва да раздвижи форума.
На мен ми е еаси скучното в нета отдавна, нито новинарски следя, нито специализирани и в ютуб ми писна, само музика предимно си пускам там.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by penzata » Sat Aug 01, 2020 3:14 pm

coldie wrote:
Sat Aug 01, 2020 9:20 am
Тъй като се наклони... интересно тези които влизат в интерент по сайтове, говоря, какво правят че не пишат тук.
:yay: Безценно!!! :heart:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Sun Aug 02, 2020 9:09 am

penzata wrote:
Sat Aug 01, 2020 3:14 pm
coldie wrote:
Sat Aug 01, 2020 9:20 am
Тъй като се наклони... интересно тези които влизат в интерент по сайтове, говоря, какво правят че не пишат тук.
:yay: Безценно!!! :heart:
https://www.youtube.com/watch?v=6bdHBoG2bLY

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Thu Aug 06, 2020 5:29 pm

.com за 82 цента - godaddy uk

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Fri Aug 07, 2020 9:56 pm

Ами какво да споделя... Новата пица
Още не съм и измислил име. Но ви давам рецептата фрийй. По-скоро продуктите, щото не ми се пише цялата рецепта. Някой ако има интерес на лично... нз

Тесто, ест.
Доматено
Мариновани горски гъби, фирмата е немска ама гъбите кой знае от къде са, може и да са от България.
Мариновани испански маслини
Испански зехтин
Лук
Бекон
Кашкавал
Домашни кис. краставици корнишон
Подправки

На пръв поглед изглежда малко скъпо, ама изобщо не е. Цялата работа за малка пица е около 250 ст.


User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Sat Aug 22, 2020 11:24 am

Някой път ти "светват" незначителни, но леко чудни неща. Днес осъзнах, че мишката на компа е на над 10 години, вземах я когато купувах предишния комп.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Fri Aug 28, 2020 7:49 pm


User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by tigermaster » Sat Sep 05, 2020 1:45 am

Добре, пет години съм тренирал бойни изкуства - за което време съм си наранявал гърба неведнъж, кълчил съм си глезен, падал съм на глава твърде неприятно, а сега спрях с тренировките още преди обявяването на извънредното положение, защото ме треснаха твърде силно с тояга в рамото и докато се оправя, дойде средата на март и... Така. Ръцете не си бях наранявал никога обаче. И дойде моментът да пробвам да изсвиря "Heart of Steel" на Manowar на клавира... Сега, прекалено малък опит имам като клавирджия, а и нямах много време за редовни упражнения, обаче "На Елизе" барем свиря прилично и с упражненията в учебника се справях добре... Мановарската песен ме повреди. Изсвирих я, след купища повторения (трудна се оказа, поне за моето ниво), обаче на следващия ден палецът на дясната ръка ме болеше зверски. Вече отшумява това, обаче докато не мине напълно, май ще трябва да спра свиренето за известно време.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Sun Sep 06, 2020 12:05 pm

Този път мисля, че ми се получи. Повечето от използваниете видеа са от траковете към тях, но аудиото и видеото съм ги разделял, като цяло без да го правя нарочно, обаче някои кадри доста добре пасват.
https://vimeo.com/455188713
X2noob

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Thu Sep 10, 2020 11:30 am

освен всичките ми проблеми май имам рак на кожата, което ако се окаже истина ще е много забавно. запазила съм час при дерматолог да видя кво ще става, надявам се да не е нещо сериозно.

то аз съм си виновна де, от може би година имам нещо на носа, което прилича на пъпка но винаги седи червено за ден уж заздравява и после бам пак се появява и си мислех, че е пъпка, но дося не съм имала пъпка, която да не се махне за повече от година. принципно се къпя в слънцезащитен и не стоя на слънце, но ще видим. в най-добрият случай ще се окаже, че съм хипохондричка :mrgreen:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests