Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Thu Jul 30, 2020 12:21 pm

World War II in Colour е страшна документалка. На моменти може да злита малко в предпочитанията си, но като цяло държи неутрално ниво и е страхотен увод за хора, незапознати с войната, които за съжаление са твърде много. Щото едва ли щяхме да го ядем големия, който кльопаме в момента, ако масово простолюдието на тая планета и политическата клоака не бяха на толкова ниско ниво.

Самото техническо постижение, и то 2009-та е безапелационно. Трябваше Питър Джаксън да доде по-миналата година, за да извади продукт със сходен ефект. А там са само 90 минути, докато тук са 13 епизода. Да сме честни към джаксън и ко. They Shall Not Grow Old използва дори по-стари кадри, бидейки първата световна и е абсолютно задължителен.

И прави страхотна комбинация с World War II in Colour, който на моменти доста удря в сърцето без да се напъва. Просто колосалната загуба на човешки живот, пропиляна заради най-тъпите хора в историята е непростима.

Чутовно постижение, даващо информация за възможно най-много битки и събития, разглежда войната от самото й начало (много преди официалната дата от 39-та), събрало е толкова много кадри и сега е трудно да гледам такива без цвят.

Думите не са достатъчно да се опише колко ценна е тази поредица.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Fri Jul 31, 2020 9:34 am

Изгледах седем епизода от първи сезон на Umbrella Academy и въпреки множеството качества на сериала сериозно се чудя дали имам желание да изгледам и финалните три.
Много... прецакан сериал. А има толкова много потенциал! Концепцията е яка, историята е интересна, актьорите са много, много добри, особено Елън Пейдж и Дейвид Кастанеда ме радват много. Обаче сценаристите просто са некадърни. Не знам дали са аматьори или просто са имали прекалено малко време, но не се е получило. Епизодите са ужасно разхвърляни - няма никаква тематичност, нищо обединяващо. Просто са хвърлени различни сцени на различни герои, често флашбекове, които обаче не работят в синхрон. Все едно да сложиш в една стая един хубав ретро диван от шейсетте с цветни възглавнички, модерна маса за хранене с метални крака и стъклен плот, чипровски килим и детски перденца със супергерои... Пълна кочина. И ме дразни, защото в цялото нещо прозира интересен замисъл, но е толкова трагично съсипан...

Съвсем леки спойлери: примерно в един от епизодите показват флашбек как един герой губи любовта на живота си. Но за тази любов разбираме в миналия епизод, после се появява точно за една минута, без никакви реплики, после имаме много действие в настоящето, и после флашбек на драматичната смърт... Ми не ми става тъжно. Не ми пука за този герой въобще. Ако му бяха дали малко екранно време, няколко реплики, малко диалог, можеше да се получи. В Lost и Leftovers и дори Once Upon a Time има герои, които се появяват във флашбек за по-малко от десет минути, но сцените им са толкова интригуващи и прецизни, че човек ги обиква като личностти и му пука какво ще стане с тях... А тук беше напълно насила, много слаба работа. Но епизодът продължи и пет минути след трагичния флашбек ни показват други влюбени герои, които са в парка и изведнъж както си стоят сцената се превръща в танцувален мираж от Ла-ла Ленд. Хубави танци, готини официални костюми, яка музика... И тотално не се връзва нито тематично нито естетично с това преди пет минути. И продължават тъпи сцени от настоящето. И накрая на епизода един герой, който не е пряк участник в събитията, връща времето и нещата от настоящето се изтриват - тоест дори не бяха ТОЛКОВА нужни, че да им се посвети толкова време. Можеха да си оставят по-голямата част, но да отделят десетина минути на флашбековете, за да се разгърне повече умрелият герой и да ни е тъжно за него, можеха да оставят Ла-ла Ленд частта за друг епизод, защото стилистично стои като грозна кръпка тук, а и без това в крайна сметка се изтри от хронологията, изобщо можеха с малко усилия да го направят толкова по-добре. И тея аматьорски грешки на сценаристите са влудяващи, защото другите хора от екипа не са аматьори и си вършат добре работата, ама кел файда....
Направо ме кара да искам да си пусна пак Watchmen - него го гледах намръщено миналата година, но поне тематично всичко беше много подредено, липсва ми Линделоф :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Fri Jul 31, 2020 10:28 am

Аз си наваксвам в хронологичен ред с Модерно семейство, че из нетфликса е удобно. Брилянтна игра, от бебето до "Ал Бънди". Вергара е номер 1 ай кенди, хумора до края на 1-ви сезон е баси кефа, а двамата бащи с бебока са отвъд разкошни особено като се появи и Nathan Lane (точно си мислех колко са в стила на Birdcage). Доглед ми се и Малкълм, ама тряя го издиря него из нета. Правилният сериал за лято 2020 да се разтовари човек.
Last edited by Xellos on Fri Jul 31, 2020 1:21 pm, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Fri Jul 31, 2020 10:35 am

С @Moridin се мъчим да гледаме Devs, но е малко на пресекулки - почна доста интригуващо, но към средата е главно приспивно. Даже вчера се бъзикахме, че ако бебето не ще да заспи, трябва да му пускаме един епизод за отскок. Малко ми е странен чисто визуално, особено решението за самата сграда на Devs, някакъв футуристичен мутро-барок ми е :D Главната актриса ми дървенее леко, ма явно е любимка на Гарланд, че я има и из други негови неща. (бтв играе и един пич, Оги, от Love Life @Dr. Horrible, не че с това ще ти продам сериала сигурно, хаха).

За сметка на това Doom Patrol много ме радва, супер готината група неудачници :Д Рита Фар е :heart: Надявам се да продължи все така яко. Интересно, но някак все сериалите на DC хващам да гледам, на Марвел май освен Джесика Джоунс не се сещам за друго...
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Jen » Fri Jul 31, 2020 11:04 am

Killua wrote:
Fri Jul 31, 2020 10:35 am
С @Moridin се мъчим да гледаме Devs, но е малко на пресекулки - почна доста интригуващо, но към средата е главно приспивно. Даже вчера се бъзикахме, че ако бебето не ще да заспи, трябва да му пускаме един епизод за отскок. Малко ми е странен чисто визуално, особено решението за самата сграда на Devs, някакъв футуристичен мутро-барок ми е :D Главната актриса ми дървенее леко, ма явно е любимка на Гарланд, че я има и из други негови неща. (бтв играе и един пич, Оги, от Love Life @Dr. Horrible, не че с това ще ти продам сериала сигурно, хаха).
То е балерина това момиче, забележете как само се носи в тялото си, жалко, че няма никакъв актьорски талант, може и на режисьор да не е случила. Гарланд поначало има проблем с хората във всичките си неща, особено като няма кой да му даде баланс, примерно Дани Бойл, който може пък да иде и към другия край на спектъра. Ако е направено добре тоя тип отстранение, може да е мощен инструмент, но при него много пъти не заработва. Както и да си е представял, че ще е ефективна за темите му тук актьорската апатичност (за сметка на физическата), а според мен не е като да не е търсена идея, прибавило е към причините сериалът да привлачва. Но той и без това е мързелив де, с все добрата фанастика вътре.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Claymore » Fri Jul 31, 2020 7:59 pm

Killua wrote:
Fri Jul 31, 2020 10:35 am
С @Moridin се мъчим да гледаме Devs, но е малко на пресекулки - почна доста интригуващо, но към средата е главно приспивно. Даже вчера се бъзикахме, че ако бебето не ще да заспи, трябва да му пускаме един епизод за отскок. Малко ми е странен чисто визуално, особено решението за самата сграда на Devs, някакъв футуристичен мутро-барок ми е :D Главната актриса ми дървенее леко, ма явно е любимка на Гарланд, че я има и из други негови неща. (бтв играе и един пич, Оги, от Love Life @Dr. Horrible, не че с това ще ти продам сериала сигурно, хаха).

За сметка на това Doom Patrol много ме радва, супер готината група неудачници :Д Рита Фар е :heart: Надявам се да продължи все така яко. Интересно, но някак все сериалите на DC хващам да гледам, на Марвел май освен Джесика Джоунс не се сещам за друго...
Йееее разгеле някой друг да гледа Doom Patrol и да се кефи. Първи сезон си мислех като го гледах че е досаден с тия B-сюжети и разтакаване... после като се стигна до Mr. Nobody (Aлан Тъдик е чудесен тук) и сблъсъка с него някак кликна защо се случваше така... те се и самоподиграха на тая черта на сериала чрез коментарите на Nobody де, което на друго място би издразнило, ама в случая има достатъчно чар че да проработи. А КОЛКО много се радвам че Брендан Фрейзър пак работи, че и е перфектен като Robotman, не мога да изразя напълно. Неговия сюжет с Джейн в главата й беше неочаквано деликатно поднесен, въпреки че е сериал с пърдящи магарета, които поглъщат градове. Аз гледах от втори сезон малко, но ще изчакам или да свърши или да се натрупат 10на серии, преди да го хвана.

А Девс е на кавала последната дупка. Има някакви готини кадри и саундтрак, но иначе е много никакъв за мен. И философията му е плитка, и въобще... А Ник Оферман - адекватен, но не блестящ, Соноя Мизуно горката просто не може. Не знам, може и от режисурата и сценария й да е, ама ме съмнява да е главно това.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Fri Jul 31, 2020 10:50 pm

Догледах Umbrealla Academy и много съжалявам... Никой няма да ми върне тези десет часа от живота.
От много време не съм се чувствал толкова прецакан от сериал :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Sat Aug 01, 2020 9:26 am

Ха, балерина ли била? Усетих я, че се движи малко особено, хаха, но според мен това за тази роля хич не й помага, даже напротив.
От целия каст най ме печели шефът на охраната. Много виках за него, като се сбори с руснака, че ако го бяха приключили отрано, щях съвсем да загубя мотивация.

А Патрулът точно с В-сюжетите и стилистиката много ме печели. Много ме кефи и самоиронията, да. Актьорите до един си влизат супер в ролята (като както споменах Рита Фар ми е любимката). А конкретно Брендън Фрейзър чудесно се справя с ролята на истерясал робот, ако това е била основната идея на образа :Д С тия високи трели хаха. Много ме забавляват и някакви мега дребни неща като например епизодът с плъха в Клиф и неговата история, онази мини ивъл хлебарчица, която мрази хората и няма търпение да дойде апокалипсис и хората да си вземат... И идеите зад цели епизоди като beard hunter-a, хаха.
Абе не знам, супер е абсурдно цялото нещо, като в същото време наистина фино поднасят разни по-драматични неща, често замаскирани в поредната доза абсурд (например това с алигатора и часовника беше тотално втф, но и много мило в крайна сметка; както и споменатата от теб серия с влизането в главата на Джейн).
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Sat Aug 01, 2020 1:10 pm

Dr. Horrible wrote:
Fri Jul 31, 2020 10:50 pm
Догледах Umbrealla Academy и много съжалявам... Никой няма да ми върне тези десет часа от живота.
От много време не съм се чувствал толкова прецакан от сериал :D
я затва го дропих
Понякога ми се ще да мога да гледам неща като сестра ми например. Тя много харесва Robert Sheehan и гледа секва зла тъпотия с него. Даже ся ми вика, че си зоба послушно втория сезон. А аз мани че харесвам него, а и Tom Hopper ми е много на сърце, и пак тва е негледаемо за мене.

А след войната в цвят ся подхванахме The Untold History of the United States на оливър стоун. Което за моя радост отива много по-дълбоко в политическите машинации и простотии и е великолепно. Много добре се връзва с разказа за втората световна. Отива надълбоко в позициите и действията на различни политически личности и е изненадващо, че идва от американец. От друга страна личи привързаността на Стоун към определени фигури, но въпреки това се опитва да ги покаже от всички страни, ама май му се ще доста неправди относно историческата им визитка да бъдат поправени и клони към фаворитизъм.

Въпреки това е от по-трезвите и неутрални разкази за америка по време и след втората световна, чак до ден днешен. Въобще не цепи басма и да повтаря типичните патриотични глупости свързани с тази държава. Личи явен опит да не оправдава или осъжда дадени действия и хора, ама като се занимаваш с метане на атомни бомби и затриване на невинни е отвъд трудно и не бива. В крайна сметка сащ с действията си в края на войната се нарежда баш след германци, руснаци и японци в лигата на пълните кретени и е опресняващо да го видиш, поднесено от нюйоркчанин.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Sat Aug 01, 2020 5:19 pm

Мен пък ми хареса първия сезон на Umbrella Academy. Ще зобна и втори идните месеци, нищо че сигурно ще падне качеството.Това дето доктора казва е вярно, pacing-а е ултра зле и историята не ходи наникъде, но това е сериал, който се гледа заради малките моменти на гений, а не заради някакво цялостно изживяване. Все пак се оказа доста по-слаб отколкото се надявах предвид възторжените мнения в интернет. А за актьорската игра не може да сме на толкова противоположни мнения. Точно Номер 1, 2 и Ваня играха най-дървено и без да си дават зор. То никой не игра кой знае колко добре де, ако трябва да похваля някой това ще е Камерън Бритън, който направи феноменален Хейзъл. И утешителна награда за Робърт Шийхън, който си играе както обикновено, но поне е забавен за гледане. Другите бяха пълна скука.
На дуум патрула съм му хвърлил око от бая време, но в момента има толкова много качествени superhero сериали, че кое по напред.

Загледах втори сезон на Легион тези дни и е все така як. Какво стана с този сериал, първия сезон беше второто пришествие на телевизията и след това нищо не се е чуло за него. Същия ефект като с Mr Robot, който просто изчезна от интернет, веднъж, щом им пресъхнаха парите за реклама.
Та да, Легиончето е леекинко tryhard да е quircky and weird, но пък има още повече Обри Плаза. Кефи засега, ако се абстрахираме от човека с кошницата на главата и gender swap-натите фредимеркюрита.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sat Aug 01, 2020 6:11 pm

Мене Чадърната Акедемия не ме изкефи особено, може би ще погледна втори сезон, но ми беше много сериал без душа? Нещо много ме дразнеше в тоя сериал, сякаш не знае какво иска да е и ми е много калъпен? От алтернатив комикса, до добрите актьори, до разчупения сторителинг. Некси няма никви взаимоотношения между героите, което на мен ми е важно в сериалите.

АйЗомби, който е траши сериал на Си дабълю се справя с тия елементи в пъти по-добре.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Sat Aug 01, 2020 6:30 pm

На мен Академията като цяло ми хареса, но съм съгласна с критиките на Доктора, и особено за финала. Съгласна и с Мартикс относно актьорската игра, а баш Елън Пейдж най не ми хареса. Любимците ми бяха комбото Мери Джей Блайдж и Камерън Бритън :heart:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Ghibli » Mon Aug 03, 2020 10:08 pm

Не съм гледала Umbrella Academy, но любимата ми авторка на рекапи коментира, че вторият сезон е по-добър от първия, така че ако така и така сте изгледали първия, може би има смисъл да се прежалите за втория 8-)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Tue Aug 04, 2020 12:32 am

Ghibli wrote:
Mon Aug 03, 2020 10:08 pm
Не съм гледала Umbrella Academy, но любимата ми авторка на рекапи коментира, че вторият сезон е по-добър от първия, така че ако така и така сте изгледали първия, може би има смисъл да се прежалите за втория 8-)
Аве има нещо вярно, щото сериала става малко по self aware

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Tue Aug 04, 2020 1:03 pm

На мен Академията ми беше харесал доста в началото, има някои много силни сцени, особено една с Номер 5 ми е останала в главата. Пък и беше радващо да видим Нейтън от Misfits отново, макар и в общо взето същата роля (или пък точно затова). Краят беше доста разочароващ обаче. Като цяло единствената причина евентуално да гледам втори сезон, е, че започвам да се чудя вече какво да гледам. Надявам се, че наистина е по-добре.

За Легион, втори сезон ми дойде прекалено странен и като дойде трети не си спомнях нищо от него, но и не ми се гледаше отново (за разлика от първи сезон). Пробвах все пак първия епизод, ама тотално не знаех какво се случва, пък и приличаше повече на втори, отколкото на първи, така че до там си и останах, за съжаление..

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 66 guests