Сподееееляй, народе

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Marfa » Sat May 30, 2020 4:18 pm

А това къде е?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by TheGrimReaper » Sun May 31, 2020 3:12 am

@Marfa : в едно малко селце на 60 мили западно от Абърдийн в центъра на природен парк. Braemar се казва, живеят не повече от 450 души и е едно от най-спокойните места, които съм посещавал в цялото Обединено Кралство, другото е долу на юг Isle of Wight.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Marfa » Sun May 31, 2020 1:16 pm

Ох... Искам да живея на село бе!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Mon Jun 01, 2020 4:18 am

Кристо е умрял ... правеше интересни инсталации
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Fri Jun 12, 2020 11:47 pm

Напоследък гледам доста клипове за изстребители в Ютуб, na 100 % демонстрации, аз и преди съм гледал, а и още като малък си купувах списания за авиация, обаче това наистина ме впечатли.
https://www.youtube.com/watch?v=MtlLVexLfrQ&t=1s

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Sun Jun 14, 2020 10:17 am

Може да се каже, че не ходя често по втората употреба дрехи, може би средно един път месечно, или един път на два месеца, но от няколко години си търся подобна тениска (Да е някаква леко шантава, детско изглеждаща, класическа кройка и стил на щампа списание ПИФ.) Това не знам как е на професионалеш шивашки? език но видя ли тениската - кройката на ръкавите да тръгва от врата а не от рамото - обикновенос тава въпрос за добра изработка. И мамка му аз съм такъв размер, че обикновено, като си харесам нещо или ще ми е голямо или малко, но тази ми пасна идеално.намерих. Ебаси странната история, интернет ми дава противоречива информация какво е flinky. Пък не по-малко странното е, че марката е Samarcanda, което е град в Узбекистан (Самарканд), *EDIT - ей точно тези са производителите на тениската, само дето не виждам да правят дрехи, каква е тази шантава история?

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Sun Jun 14, 2020 11:23 am

Заради един спор... то не беше и спор ами си говорехме дали слагат спирт в бирата направих един тест макар, че изобщо в тази област не съм запознат дали би трябвало да замръзне или не... сложих една бира за 12 часа във фризера и сега я гледам, че е 100% лед.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by AlDim » Tue Jun 16, 2020 1:48 am

Бирата има много повече вода от алкохол, естествено че ще замръзне.

Иначе някои бири са без добавен алкохол, в по-силните често се добавя, иначе няма как да стигнат до високия процент.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Tue Jun 16, 2020 2:48 am

AlDim wrote:
Tue Jun 16, 2020 1:48 am
Бирата има много повече вода от алкохол, естествено че ще замръзне.

Иначе някои бири са без добавен алкохол, в по-силните често се добавя, иначе няма как да стигнат до високия процент.
Като цяло само с ферментация можеш да стигнеш до 18% ABV. Нагоре алкохола убива маята.

Ето една таблица за бързи справки на който му трябва

ype ABV Freezing Point Notes and Examples
Beer 3-10% -2 C (28 F) Not recommended for the freezer beyond a quick chill.
Wine 8-14% -5 C (23 F) More than an hour or two in the freezer and your are putting the wine at risk.
40 Proof Liquor 20% -7 C (22 F) Includes many low-proof liqueurs like Irish cream. If left in a really cold freezer too long, these may get slushy, but this is rare.
64 Proof Liquor 32% -23 C (-10 F) A liqueur like amaretto and a flavored whiskey like Fireball would fall in this range. These should be okay in the freezer.
80 Proof Liquor 40% -27 C (-17 F) Includes most standard base liquors like gin, vodka, whiskey, etc. You're clear for the freezer!
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by AlDim » Tue Jun 16, 2020 8:40 am

Има и такива чудовища:
https://www.brewmeister.co.uk/
67.5% ABV бира :ninja:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Tue Jun 16, 2020 3:56 pm

На мен не ми изглежда логично цялата бира да замръзне, без да има "водни" "торбички". Преди когато се тарикатлеха и разреждаха бензина по някои бензиностанции с вода, съм виждал лично как им замръзна хранилището с бензин, но само отчасти.

Ама дори безалкохолна газирана напитка не съм виждал да замръзва на лед на 100%. Имаме един такъв случай една кокакола я забравихме в електрическа хладилна чанта 6-7 часа, хладилна хладилна, колко хладилна да беше, по скоро фризерна, еми не беше замръзнала напълно.
От тия дето вземат ток от колата.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Wed Jun 17, 2020 4:15 pm

coldie wrote:
Tue Jun 16, 2020 3:56 pm
На мен не ми изглежда логично цялата бира да замръзне, без да има "водни" "торбички". Преди когато се тарикатлеха и разреждаха бензина по някои бензиностанции с вода, съм виждал лично как им замръзна хранилището с бензин, но само отчасти.

Ама дори безалкохолна газирана напитка не съм виждал да замръзва на лед на 100%. Имаме един такъв случай една кокакола я забравихме в електрическа хладилна чанта 6-7 часа, хладилна хладилна, колко хладилна да беше, по скоро фризерна, еми не беше замръзнала напълно.
От тия дето вземат ток от колата.
Тук си говорим не за логика, а за физика.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Sat Jun 20, 2020 7:12 pm

Кодировките на НАТО за три легендарни съветски изтребителя + един нов руски. Някои легенди при изтребителите. Не знам в какъв аспект и значение са ги използвали, но според както ми се струва би звучало на български смислово или каквото са имали в предвид.

Су-57 *Felon - "Углавен престъпник", обаче на мен ми се струва, че е използвано в смисъл на основният заподозрян?
Су-27 и фамилия *Flanker - Крилатият?
МиГ-29 и фамилия *Fulcrum - Маневреният?

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Wed Jun 24, 2020 3:18 pm

coldie wrote:
Sat Jun 20, 2020 7:12 pm
Кодировките на НАТО за три легендарни съветски изтребителя + един нов руски. Някои легенди при изтребителите. Не знам в какъв аспект и значение са ги използвали, но според както ми се струва би звучало на български смислово или каквото са имали в предвид.

Су-57 *Felon - "Углавен престъпник", обаче на мен ми се струва, че е използвано в смисъл на основният заподозрян?
Су-27 и фамилия *Flanker - Крилатият?
МиГ-29 и фамилия *Fulcrum - Маневреният?
Ф - от fighter , и се търси думичка която е достатъчно различна за да не се обърка по радиото ако има смущения.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Wed Jun 24, 2020 6:19 pm

Най-якара разядка, която поне на мен ми действа така е да вземеш една стандартна краставичка, на две се реже по дължина, да я обелиш, и където са семената да го изрежеш. А на ширина като за една хапка 2-3 санта. и това да го напълниш със смес/плънка от кисело мляко, пресован чесън, малко сол и сирене.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests