Гледано напоследък, част IV

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част IV

Post by трубадур » Fri Jun 12, 2020 10:50 pm

Amelia wrote:
Fri Jun 12, 2020 10:26 pm
Аз бавно и методично изръшках Гинтамата и сега гледам Слейърс пак, че нещо се присетих и ми домъчня за тях. :heart:
Наскоро опитах да баптисвам щерката с олд скуул класиките и мислех, че ще правя поредния маратон на слеярите, ама не ни се получи. Все още си има очарованието и всичко, и Нага (га се появява с нейните камеота), ама не успя да ни спечели да ни задържи. :lol:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Гледано напоследък, част IV

Post by Amelia » Fri Jun 12, 2020 11:05 pm

Аз Слейърите с Нага не ги пипам и с пръчка. За сериалите с комбото Лина/Гаури/Зелгадис/Амелия говоря. Другото ми е досадно. Тея пробвахте ли ги?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, част IV

Post by Xellos » Sat Jun 13, 2020 12:04 am

Ооо Правилното аниме, като си говорим за стари класики. Мен NEXT и TRY, дамек 2 и 3 сезон са ми любимите доживот. Очевадно де, там се появява мазокуто :mrgreen: . OVA-те с Нага си е тегаво.
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част IV

Post by трубадур » Sat Jun 13, 2020 9:58 am

Аз само Нага я споменавам, щото е дъ бест уайфу, иначе сериалите разбира се почнахме, аз съм един от малкото психопати, дето почна с овите, филмите и издържа всичкото и гледаше нещата в хронологичен ред :lol:
Просто не ми се ядват с днешни дзъркели та се чудех другите хора как ги виждат на сегашни години.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Гледано напоследък, част IV

Post by Amelia » Sat Jun 13, 2020 10:42 am

Да, мноооооооого са 90-тарски, но продължават да са от по-уникалните шонени и любовта ми към 4те идиота (и разните там странични като Кселос) е все така силна. Пак сме се хилили с глас на по-големите им магарии в лигавите филър епизоди. :heart:
Току що приключих с Некст. Баси, обичам шиптийз-а в това заглавие и искам още!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, част IV

Post by Xellos » Sat Jun 13, 2020 11:42 am

Ми някои анимета добре остаряват, пък и носталгия тип "не ги правят като едно време" е сила, пък и покрай тех се изпозапознахме и наживо една част. Slayes, Trigun, Bebop, GITS, Bastard, старите Berserk и Hellsing, Ranma 1/2 етц. :heart:
Слейърса си е още гледаемо за мен, толкова скрити кадри има там. Епизода с речния дракон кухнята и лова е мастърпиис. Не е случайно, че сме с тия никове с Амелия толкоз години :heart:
:ninja:

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Гледано напоследък, част IV

Post by alshu » Mon Jun 15, 2020 10:57 am

Otome Game no Hametsu Flag shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei shiteshimatta... ep. 11 - ъх, силата на приятелството.


Kaguya-sama wa Kokurasetai?: Tensai-tachi no Renai Zunousen ep. 10 - тръгнаха по разни интересни тангенти, но сезонът е към края си...


Shin Sakura Taisen the Animation ep. 11 - предимно рекапи и флешбеци.


Zashiki Warashi no Tatami-chan ep. 10 - поредният откачалник в лицето на рамен готвача.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Re: Гледано напоследък, част IV

Post by Mushu » Mon Jun 15, 2020 2:43 pm

Загледах на Kaguya-sama wa Kokurasetai първия сезон и много се забавлявам :) Отделно с щерка ми зяпаме Гибли филмите по Нетфликс и се оказа, че някои тотално съм ги забравила - Whisper of the heart например.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част IV

Post by трубадур » Mon Jun 15, 2020 2:52 pm

Mushu wrote:
Mon Jun 15, 2020 2:43 pm
Загледах на Kaguya-sama wa Kokurasetai първия сезон и много се забавлявам :) Отделно с щерка ми зяпаме Гибли филмите по Нетфликс и се оказа, че някои тотално съм ги забравила - Whisper of the heart например.
От тоз филм, въпреки фантастичната си част, най-много ми се е забило в главата малкото им апартаментче. Някак малко, тясно, но уютно и много реалистично.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Re: Гледано напоследък, част IV

Post by Mushu » Tue Jun 16, 2020 1:07 pm

Стандартно семейно жилище в Япония :) Но и на мен ми беше много сладко, особено как бяха обособили всяка сестра да си има отделна част от стаята :) Вчера гледахме Ocean Waves, което ми беше тотално meh, ако трябва да съм честна. Него го бях пропуснала преди години като изгълтах всички филми и явно е имало защо :D

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, част IV

Post by Xellos » Tue Jun 16, 2020 2:04 pm

Голямо затишие покрай короната, си чакам още шокугекито някой ден да продължи. Щом дори исекаите замреха...
Е те рисуват масово анимето по снимки на къщи улици и т.н. нищо чудно и нечие жилище да са ползвали.

Старите анимета съвсем не носят на дублаж се убеждавам...
:ninja:

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Re: Гледано напоследък, част IV

Post by Mushu » Tue Jun 16, 2020 2:51 pm

Аз дублаж избягвам като дявол тамян. Направо ме втриса като чуя английска реч, като става въпрос за аниме :)

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част IV

Post by трубадур » Tue Jun 16, 2020 3:21 pm

Ту би хонест, откак почнаха да наемат истински актьори и кадърни режисьори за адаптацията доста по-добре са нещата. Разбира се оригиналният японски винаги е за предпочитане, но клишетата в техния войсактинг понякога ми докарват колики, за съжаление подобни такива почнаха да се пръкват и в англоезичните версии, та нема пълно щастие. Особено при жените нема мърдане и твърде много героини звучат еднакво на английски, където пък в японските версии сякаш са по-свободни.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Гледано напоследък, част IV

Post by alshu » Mon Jun 22, 2020 9:26 am

Otome Game no Hametsu Flag shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei shiteshimatta... ep. 12 - бе идеята ми харесва, но скука. Тая жена никога не постигна нещо сама, винаги някой друг я спасяваше.


Kaguya-sama wa Kokurasetai?: Tensai-tachi no Renai Zunousen ep. 11 - да, точно мелодрама ще ви измъкне от сюжетния батак...ма някой друг път.


Shin Sakura Taisen the Animation ep. 12 - тупалките добре, ма сюжетът е тъп. Ако изрежем най-досадните моменти от него остават максимум 3-4 епизода...ма то и със старите Sakura Taisen беше така. Язък им, че бяха заимствали Сумире от там, тя тук беше безполезна.


Zashiki Warashi no Tatami-chan ep. 11 - най-забавното нещо от сезона, при това силата му е само в сеютата.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, част IV

Post by Xellos » Tue Jun 23, 2020 10:19 pm

Нищичко не си намирам за гледане от новите, aма нищичко, докатo не пуснат 1-2 неща наново като Шокугекито пас.

Поне от старите неща, Great Teacher Onizukа продължава да радва душата и до днес. :heart:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests