Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by The Dragon » Thu Jun 18, 2020 1:28 pm

AlDim wrote:
Thu Jun 18, 2020 8:47 am
Американците май решиха, че не им пука на този етап. Това видео по въпроса е доста забавно:
https://www.youtube.com/watch?v=sDXwfFFC8Q8
А "кривата" при тях е линейна. Със щатите отворили бизнесите, масови протести и какво ли още не.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by AlDim » Fri Jun 19, 2020 1:03 am

Доста комплексно е. Ню Йорк вече мина през всичко това, например, но други щати тепърва започват с наистина масовия community transmission (Тексас, Флорида, Калифорния, Аризона). Тия дни в тези щати има голям spike.

А бразилия вече си е next level shit. Там кажи речи колкото тестват, толкова намират.

Междувременно в Канада с доста адекватни мерки:
https://www.worldometers.info/coronavir ... ry/canada/

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Yan » Fri Jun 19, 2020 9:51 am

Междувременно в България случаите тръгнаха нагоре. Днес са 132, като това е пореден ден с над 100 :/
В последните дни е тотален айляк навсякъде. В кварталния магазин никой не спазва дистанция и никой не носи маски. В Билата вече е пълно с хора, които демонстративно не носят маски. Даже в Токуда вчера масово си сваляха маските и кихаха и кашляха наляво-надясно. Това личното пространство е някаква чуждопланетна измислица явно.

Дет беше написал някой - Народ, който всячески се опитва да се самоунищожи, не мож го затри.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by RRSunknown » Fri Jun 19, 2020 10:10 am

Това е ефекта на лъжливото овчарче - плашат ни неколкократно с масова смъртност и когато се видя, че такава смъртност няма хората спряха да вярват изобщо и не искат да повярват дори когато "вълците" са истински.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Yan » Fri Jun 19, 2020 10:16 am

Мхм, което си е така си е така. Лошото е че тия три месеца мерки ей така ги попиляха за едното нищо. Да видим цената каква ще е...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by трубадур » Fri Jun 19, 2020 2:52 pm

В момента сме на позицията квото ще да става. сащ и бразилия са твърде явен пример, но много държави и бизнеси и всичкото вече са готови просто да приемат, че хора ще умрат и се отварят вратите. Подценява се тоя вирус и най-вероятно ще се натъкмим към него като общество и това ще е. Да видим дали ще я докарат до ваксина въобще или пак ще прекратят кинтите пред финалната права.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Коронавирусът и ние

Post by Matrim » Sat Jun 20, 2020 1:23 pm

Нямам желанието, нито увереността, че е правилно да връщаме старите мерки, искам хората да се пазят. Това заяви премиерът Бойко Борисов пред симпатизанти на ГЕРБ в Стара Загора във връзка с противоепидемичните мерки. Той напомни резултатите от социологически изследвания, според които 40% от населението на страната смята, че коронавирусът е конспирация.
Е, поне е честен - няма да връщат мерките, защото много от гласоподавателите са кретени и ще вземат да се разсърдят. :lol:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Amikae » Sat Jun 20, 2020 3:26 pm

Днес бях в Лидъла и всички без няколко човека бяха без маски. На входа даже са спряли да цъкат на ръцете с препарат. Alrighty then... :neutral:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by RRSunknown » Sat Jun 20, 2020 6:57 pm

Amikae wrote:
Sat Jun 20, 2020 3:26 pm
Днес бях в Лидъла и всички без няколко човека бяха без маски. На входа даже са спряли да цъкат на ръцете с препарат. Alrighty then... :neutral:
Същата работа в кауфланд даже ни се скараха, че плашим децата като сме с маски.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Sat Jun 20, 2020 10:04 pm

Много странни мерки. При нас още трябва да си с маска във всички магазини, градски транспорти и тн, и навсякъде има дезинфектант, който се лее адски много. Естествено клубовете не са отворени (не разбирам с чий акъл клубовете е бг са), но аз лично себе си не си се представям в клуб в следващите години.

Но има неща, които ми харесват след тоя корона вирус. Дистанцията при опашка. Начи много ме кефи тва. Никой не ти диша във врата, освен мега идиотите, които си мислят, че ако са на 20 см от теб опашката някак си ще мине по по-бързо. Задължителните колички в супермаркета. Аз бях от хората, които се мъчеха с кошница, или някак си да балансират покупки за една седмица без такава, при което на касата ставаше ад, как да си прибера покупките по чантите. Но с тая количка, в момента всичко е супер чил. Имам си време да си напасна покупките и е доста приятно.

И earth overshoot day, тая година е чак на 22 август.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by AlDim » Sat Jun 20, 2020 11:40 pm

В момента има доста огромен spike на заразените в световен план. САЩ (покрай Флорида, където май ще видим NY 2.0), Бразилия, Индия, Южна Африка и т.н. са на път да го отнесат много здраво. Прекалено много хора решиха, че работещите мерки означават, че мерките не са били нужни от самото начало и това ще е голяма грешка за страните им.

На моята работа в момента много ме дразни колко са се отпуснали хората. Май по-лесно ще е да ги тренираме да летят, отколкото да спазват постоянно дистанция или да носят маски (които все още не са задължителни).

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Moridin » Sun Jun 21, 2020 12:43 pm

Мда. Пандемията заобещава уж тотална кооперация и здрав разум дето да приложим после в други по-неочевидно спешни области, а вместо това си хванахме поведението от тях области и го турнахме в пандемията.

Аз лично няма да страдам като колапсне най-сетне цивилизацията отново за едни добри хиляда години.
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by The Dragon » Sun Jun 21, 2020 10:15 pm

AlDim wrote:
Sat Jun 20, 2020 11:40 pm
На моята работа в момента много ме дразни колко са се отпуснали хората. Май по-лесно ще е да ги тренираме да летят, отколкото да спазват постоянно дистанция или да носят маски (които все още не са задължителни).
Би трябвало като управител да можеш да наредиш да са задължителни тези мерки.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Sun Jun 21, 2020 10:39 pm

#мачкайгришо е заразен. ами с кого ще се гордеем сега?

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by AlDim » Sun Jun 21, 2020 10:45 pm

Аз съм 2nd in command, но доста неща не завиясят от мен, уви. Говорих с баш шефа (който също не носи маска или какъвто и да е друг вид PPE бтв, да не говорим, че обича да си сложи използваната цял ден работна риза на стола в офиса, за да си я ползва пак следващия ден) и той каза, че тъй като няма нищо официално от провинцията, няма да караме хората да носят маски задължително. Между другото тука доктори масово пускат подписки и препоръки да се направят маските задължителни на публични места, но правителството на Албърта казва, че ако градовете искат, могат да въвеждат каквито и да е мерки, а кметът и градската управа казват, че провинцията трябва да въведе тези изисквания. So here we are.

Относно дистанцията, нон-стоп babysit-вам хората. "Това са 20 сантиметра, не 2 метра", "превръщането на колежката не е physical distancing", "хайде да не сте рамо до рамо на компютъра, мишката и клавиатурата спокойно могат да бъдат оперирани и от един човек", "не, клиентът не може да ти се лепне по този начин, да, предполага се да му кажеш", "не, не е добра идея да си ближеш порязания пръст като куче, ходи си го измий и превържи като човек, моля те". Дори тези, които бяха добре в началото, сега тотално са се разлигавили след 3 месеца и май само на мен ми дреме да правя нещо по въпроса от трима мениджъри и 4 супервайзъра, независимо колко им говоря по въпроса. Като отидох на една седмица почивка, нещата се бяха влошили значително и чак няколко дена по-късно започват да се нормализират. Както е казал народът, една птица пролет не прави. Канадците като цяло не са много наясно с елементарната хигиена.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 12 guests