Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Sun May 10, 2020 12:33 pm

Преди няколко дни гледах "Лед"
Прекалено е мелодраматичен за моя вкус, но все пак ми допадна и мисля да гледам и "Лед 2".

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Xellos » Mon May 11, 2020 3:47 pm

Днеска Нетфликс пуснаха една документалка озаглавена Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics. https://www.youtube.com/watch?v=FmQygtqDLHs. Интервюта с разни известни юзъри и сайънс стъф с Ник Оферман :yay:
:ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Moridin » Mon May 11, 2020 3:58 pm

Xellos wrote:
Mon May 11, 2020 3:47 pm
Днеска Нетфликс пуснаха една документалка озаглавена Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics. https://www.youtube.com/watch?v=FmQygtqDLHs. Интервюта с разни известни юзъри и сайънс стъф с Ник Оферман :yay:
НАЙС! А пуснаха ли документалка: "намери време за всичко яко"? :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Mon May 11, 2020 4:28 pm

Moridin wrote:
Mon May 11, 2020 3:58 pm
Xellos wrote:
Mon May 11, 2020 3:47 pm
Днеска Нетфликс пуснаха една документалка озаглавена Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics. https://www.youtube.com/watch?v=FmQygtqDLHs. Интервюта с разни известни юзъри и сайънс стъф с Ник Оферман :yay:
НАЙС! А пуснаха ли документалка: "намери време за всичко яко"? :mrgreen:
е те нетфликс имат 5 добри неща, за документалки да са 2, останалото е всичко дето са качили на BBC с Дейвид Атенбъроу.

Инак некъв дайджест:

Back to the future
Тоя филм си остава железен и от ония перфектните.

Семейство Адамс
Същата работа. А кристофър лойд е баси чутовното нещо. Но кастингът тук е от-до безупречен.
Knowing - малко преди времето Никълъс Кейдж тотално да избухне, не знам за кво го скипвах толкова време. След Аз, роботът немах вяра в Алекс Прояс, ама тук пичът си изми греховете, после се насра с боговете на египет, ама за това не се говори.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Xellos » Tue May 12, 2020 4:59 pm

Moridin wrote:
Mon May 11, 2020 3:58 pm
Xellos wrote:
Mon May 11, 2020 3:47 pm
Днеска Нетфликс пуснаха една документалка озаглавена Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics. https://www.youtube.com/watch?v=FmQygtqDLHs. Интервюта с разни известни юзъри и сайънс стъф с Ник Оферман :yay:
НАЙС! А пуснаха ли документалка: "намери време за всичко яко"? :mrgreen:
Е за кво купи румбата, освен да ти спечели 1 епизод време на ден за гледане :р

Ми, както нещата още се мотат при мене лятото ще имам ачивмента "You have completed Netflix" за смислен контент, ако не беше пълен с толкова негледаеми губивремки като A. X. L и прочее плява. :mrgreen: .
Честно казано предпочитам да гледам канадските селяни в Rust Valley Restorers как ръчкат добродушно некви класически коли ръждясващи по ливадата отколкото повечето им "ориджин" сериали.
:ninja:

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by TheGrimReaper » Fri May 15, 2020 1:46 am

My spy - непретенциозна комедия с Баутиста, но пък беше по-добра от предния филм с негово участие Stuber, като тук комедията ми беше в пъти по-свежа, екшънът забавен и всичко се беше получило много добре. Напълно разтоварващ филм за някой следобед.

Extraction - екшънът като цяло беше добре представен, но всичко останало беше трагедия, по едно време с жената го обърнахме на комедия даже, понеже индийската реч не беше с превод (гледах го от руски стрийминг сайт) и се забавлявахме като си измисляме реплики или казвахме такива от вече съществуващи филми. Крис Хемсуърт се справи добре с ролята си на сумтящ и пребит от живота човек, малкия също се справи горе-долу добре, стана ми жал за всички каскадьори, които играеха като фигурки на стрелбищата по панаирите и се появяваха удобно пред мерника на нашия герой. Ръкопашните истории също не разочароваха, имаше много добра динамика (особено в първата по-сериозна сцена в апартамента, където държаха малкия), може би трябваше да наблегнат на това, вместо да го превръщат в Джон Уик клонинг по средата.

Skyfire - типичен представител на поджанра с природни катаклизми, тук активен вулкан на остров, където е изграден модерен курорт, не се различава с много от Вулкан, Върхът на Данте и други подобни, но пък имаше ефектни кадри на разрушения и както обикновено саможертви в името на по-добро бъдеще и те така.

Wandering Earth - след филма разбрах, че е правен по книга на китаец (Лиу Цисин) спечелил Хюго/Небюла за фантастика, но самия филм ми хареса по някакъв странен начин, идеите заложени в него ми се сториха доста приятни, постарали са се с ефектите и почти го бяха докарали като холивудска продукция, У Дзин се появява за малко в него, но без да удари никого тук, явно ролята му е била за да има някакво известно име на филмовия плакат (често съм виждал подобен прийом в хонконгските продукции). Не е нещо невиждано, но не дразни сетивата :)

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by TheGrimReaper » Fri May 22, 2020 6:38 pm

Последните няколко дена си направихме мини-маратон на някои от по-добрите филми на Стивън Сегал, преди да почне да прави абсолютни тъпни.

Nico: Above the Law - дебютния му филм на голям екран, стандартна история за ченге срещу престъпници, но малко повдигната от айкидо частта експертно изпълнена от бай Стефан.

Hard to Kill - много се изкефих на този филм, сигурно за последно съм го гледал преди 25 години (може и повече) и онзи ден пак се върнах в онези дни на видеотеки в гаражи и video gragor касетки :)

Under Siege - още един свестен филм от неговата кариера, добре беше, а и Томи Лий Джоунс като лошия е доста забавен.

Under Siege 2 - определено слабо продължение, но какво да се прави, пак е по-добър от всичко излязло с почерка на Сегал след 1999-та.

Executive Decision - този филм не го бях гледал изобщо, но трябва да призная, че без Стивън Сегал (който се появява за малко в началото) филма май стана по-добър, че той пак щеше да прибегне до неговите си изпълнения, пък май не това беше идеята. Много напрежение имаше, но ми хареса като цяло :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Tue Jun 09, 2020 6:38 pm

"Tatara Samurai":
https://www.imdb.com/title/tt4197474/
Ами, не го препоръчвам, съжалявам. Рекламираха го като зрелищен екшън, в ИМДб пише, че е екшън комедия... А то не е. Едно, че е смъртоносно сериозен филм, друго, че е прекалено бавен и безсъбитиен. Зверски красив е, страхотно сниман и с хубава музика, обаче това не стига. Не и при положение, че цял филм гледаме най вече как главният мухльо за нищо не става. А и има нещо адски сбъркано във филм с толкова силно антивоенно послание, който работи истински единствено по време на малкото битки - които са зрелищни, надъхващи и страхотно хореографирани и като такива влизат в тотално противоречие с цялата идея на филма. Все едно да илюстрираш проблемите с полицейското насилие в САЩ с екшън сцени като в "Смъртоносно оръжие"... Всичко останало обаче е някакви протяжни погледи в нищото, всеки образ си има точно една емоция, от която не се отклонява дори за секунда през целия филм, а и цялата история можеше да се побере в три пъти по-малко време без проблеми, ако сценаристът и режисьорът не бяха напълнили филма с кадансови сцени, които после евентуално да сложат в трейлърите.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Martix » Wed Jun 10, 2020 1:21 am

Vivarium - Филмът, който си поставя за цел да отговори на въпроса, какво ще се случи ако се изгубите по пътечките в Икеа и попаднете от другата страна на хипнотичното им килимче. Интересна идея, която е развита чудесно до средата на филма, когато става ясно и точно какво ще се случи до края. След това просто нищо интересно не се случва до края на филма и той свършва. Като хорър по-скоро не работи изобщо, но е готин като за инди филме.
6/10

Iron Sky 2: The Coming Race - A.K.A. този в който Хитлер язди динозавър, а Путин е бодибилдър, който просто мрази горнища. Огромно подобрение спрямо първия филм в департамента на актьорската игра и режисурата (вече наистина прилича на филм, а не на cringy youtube видео). Ефектите са отново на високо ниво за толкова евтина продукция. Не става обаче. Този франчайз, подобно на късните сезони на GoT е явен пример за животното, правилния човек с правилните идеи в правилния момент, но за жалост е пълен идиот и не може да напише свестен сценарий дори животът му да зависи от това.
6/10

A.R.O.G. - не питайте какво означава съкращението. Доста по-зле от първата част (G.O.R.A, която е най-смешния турски филм и Реджеп Иведик може да ми яде джапанките). Интересното е, че скоро гледах Early Man и там също имаше първобитни хора, играещи футбол. Съвпадение, разбира се, aardvark не биха крали от комшиите.
5/10

Downsizing - A.K.A. този в който Мат Деймън има най-малката пишка от всички мъже на света. Мии, не беше лош. Всъщност трейлърите на този филм са му направили лоша реклама, защото заради тях аз очаквах тъпа комедия vaguely свързана със pitch идеята си за смаляването, а то се оказа сериозен философски филм за природата на екопротестите и края на света и търсенето на смисъл за малкия човек, неможещ нищо да направи за спасяването на природата (отново не особено остър, но това е доста по-добре отколкото ако се беше оказал наистина празна комедия). Плюс това актьорската игра беше топ, и Кристоф Уолтз и Хонг Чау направиха доста силни роли.
6/10

The Villainess - A.K.A. корейската Никита играе в женския oldboy. Бляя, какво беше това нещо. Дали имаше и 3 добри екшън сцени в този филм или нямаше... Добре де, 3 имаше (моторите :metal: ), но камерата се въртеше толкова неконтролируемо, и editing-а беше толкова choppy, че трудно се следеше какво става в сцените и кой кого удря, добави и прескачане на самите удари в доста от сцените и се получава the polar opposite of The Raid, и то от филм който се бара брутален кървав екшън...
Историята е стандартната боза за този тип филми, подправена с доза мистика, колкото да е още по-трудно да се следи действието. Актьорската игра, да им се ненадяваш на братята и сестри корейци, беше доста добра. Доста бях наплашен в този аспект след като скоро гледах Secretly Greatly.
7/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Claymore » Wed Jun 10, 2020 12:49 pm

За The Villainess си прав, аз четох големи хвалби за него, ама останах малко невпечатлен като го гледах... може би още повече щото го гледах в една вечер след mother! . Хареса ми за това което е де, но сюжета беше тъп дори предвид жанра, иначе на мен екшъна ми хареса, особено първата one-take сцена, доста свиреп дармон имаше, ама CGI кръвта определено разваля впечатлението. Atomic Blonde не е чак толкова over the top в екшъна, ама ми хареса повече, ако ги сравняваме по параметъра "ешкън с главен герой жена", ама пак беше приятен този
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Mon Jun 15, 2020 2:47 pm

Resident Evil: Vendetta. Така, тоя филм е тъп. Факт. И финалът с трактовката на вируса е възможно най-ужасният възможен. Който си спести последните 2 минути ще си направи голяма услуга.

Но.

Това трябва да е най-якият бутафорен екшън, който се е пръквал от много време насам. Вендета точно като поредицата, започва с некви наченки на хорър, за да избие в абсолютно безобразие, където единственото правило е нещо да изглежда куул и да му вкарат стероиди, щото куул тук просто не е достатъчно.

Големият минус е, че не позволиха на Ребека Чеймбърс да се превърне в чудовище и да се смлати с голямата гад накрая. Махни това нещата, които позволяват на Леон и Крис Редфийлд в последните 15 минути е нема такова зрелище. С разкошна хореография, плавна камера и монтаж, солидна анимация и здрав саундтрак екшън моментите и на двамата са 150/10.

Злодеят е готин, в един момент натам бая взаимства от Кира от Джоджо, до костюма и манията по ръце даже :lol: А и да видиш как той и крис се мелят и са с некви такива рефлекси и умения, че не могат да се уцелят от 5 сантиметра разстояние, в микс между ръкопашен бой и престрелка, напълно правещ на салата джон уик или еквалибирум е нема такава простотия, но възхитителна. Екшънът в този филм е безупречен и кара данте и неро от devil may cry да изглеждат консервативни.

Във възторг съм от визуалното зрелище. На моменти анимацията дори прекрачва долината и бие на фотореализъм, с правилната светлина, де. Другаде се дъни както може да се предполага. Освен това не знам защо не бяха моделирали стъплата на Ребека по-добре при положение, че я държат боса накрая, а ръцете на всички, дори на никви персонажи са изпипани. Сякаш са следвали мантрата при видео игрите, където краката са последното, за което някой мисли или му пука и тук при такава изсчистена и скъпа визия мацката извади пръстоци като от ранния world of warcraft. А тва филм, дека всеки косъм лицево окосмения или конец от дреха са на показ и са получили индивидуално внимание.

Но в общи линии тук, заради 3де анимацията, Takanori Tsujimoto най-после е могъл да си реализира всичките идеи, които поради липса на бюджет не може в игралните. Сцените са страшно добре крадровани, боят е извън човешките способности, но и не се поддава на глупави импулси и се държи с камерата и осветлението сякаш са истински.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by alshu » Mon Jun 15, 2020 3:21 pm

На мен екшънът в Resident Evil: Vendetta ми се видя смехотворно минималистичен в сравнение примерно с екшъна в играта Resident Evil 6.
Честно казано, не ме кефи нито едно от Resident Evil аниметата. На фона на играта са ми излишни.
Last edited by alshu on Mon Jun 15, 2020 4:14 pm, edited 1 time in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Mon Jun 15, 2020 3:45 pm

То ебаси филмът ще да е, ако ръгне да се мери с шестицата. Но сравнен с филми, а не с игри, е доста над конкуренцията като стилизация и изпълнение.
Иначе резидент квото и да е, извън игрите, е доста ненужно. Ако знаеш кви комикси са писани, то е плачевно положението. Вендета поне имбрейсна едва ли не всичките стъпки на поредицата от сървайвъл хорър до масивната екшън кретения на 5 и 6 и то с любими персонажи, тъй че като страничен продукт на мен ми се нарежда на върха... минус тъпия финал, де, това беше ужасно.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Tue Jun 30, 2020 2:48 pm

Евровизия филмето на нетфликс е мега сладко. Избягва много от тъпите клишета за ромкомките и основно се осланя на анимационна логика и музика. Кастът е бетон, въпреки че винаги е малко ме2 га си пишеш сам сценария и се натискаш с мацка, дето ти е отвъд класата (уил фарел в случая с рейчъл макадъмс). Но е много мило филме, песните изненадващо, но много добре, че са така, са яки и паметни. Типичен евровижън шитняк, ама по-добър. Доволно количество камеота, музиката и забавните моменти винаги са водещи, което не оставя много място за история, ама в този случай е правилно решение. Въобще като става дума за фийл гуд муви е страшно попадение. Освен че и ми се гледаше пак нещо от рода на рок училище като усещане и любов към музиката и този филм доставя.

пп. На Дан Стивънс героят просто крадне шоуто и толкова се радвам, че не го опропастиха с клиширани злодейски действия. А и неговата песен е толкова здрава, че като нищо може да се спечели, ако беше леджит.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Shamajotsi » Tue Jun 30, 2020 4:07 pm

Хаха, октомври бях с моята приятелка в Единбург и една вечер тъкмо се прибираме към AirBnB-то и на Роял Майл се нахакахме на снимките. Тогава си рекох, че това е от филмите, които Нетфликс правят на килограм, пък сега гледам с какви звезди съм се бил разминал :lol: !

То аз пак имам ниски очаквания, но тази вечер това ще се гледа.

Who is online

Users browsing this forum: Martix and 21 guests