Веган да се наричам..

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Веган да се наричам..

Post by Litz » Sat Jun 13, 2020 8:13 pm

Xellos wrote:
Sat Jun 13, 2020 8:04 pm
Единственият начин, твърдя аз, е да се рекламира този начин на хранене е с яки рецепти.
да за тва дадох канала на pick up limes, защото тя има доста яки неща, които са доста вкусни и здравословни едновременно.

Иначе, голяма част от продуктите са ултра скъпи в нормален магазин, ама отидеш ли азиатския, и е супер достъпно и качествено.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by Amikae » Sat Jun 13, 2020 8:19 pm

@Litz зависи от тофуто. Има доста вариации. Например твърдите се готвят много по-бавно и попиват по-трудно, някой имат директно марината в пакета и са почти готови за готвене. Аз нямам преса за тофу, пресовам ги с ръка, но майка ми ме кара да купувам преса сега. :mrgreen:

Със соевия сос определено си е играчка понякога, но аз съм абсолютен гад понякога и просто го намазвам със сос и го хвърлям на тигана без мазнина, без нищо. Една минута и съм готов! Works every time. :lol:

@Xellos в Билата изненадващо намирам редки plant based продукти на достъпни цени. Бързо изчезват и количеството не е добро, но от време на време имам добри попадения там. Имат и няколко вида хумус, и по-евтини ядкови/оризови млека. Ще станат работите, лека полека. :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by Xellos » Sat Jun 13, 2020 8:36 pm

Абе не и тукашните азиатски, отдавна се побългариха и те в за 1 левче стайл. Уасабито преди беше яко при тях, после стана зелено нишесте...
Био магазините ти продават нещата се едно са направени и опаковани от тибетски монаси от непристъпна долина, трее бая да те бият парите да направиш повечето хубави вегетариански неща от Азия. "Азиатската" седмица в Лидл е достойна за студено презрение.

Домашния хумус е елементарен с готов тахан и нахут и подправките и сушените домати, не че този дето продават не се яде ама... Ей ся фърлих половината от един лидълско менте дет пробвах на промоция.

Не съм открил рецепта още при която тофуто да ми е вкусно. :mrgreen:

Да, тук поне зеленчуците в бг уж са разнообразни и на рядка промоция са почти на нормална цена към заплатите.
ама 7 кинта за ягоди в билла ся вчера... ходи направи домашно сладко с тех, кат едно време... Ся като некво съкровище си намерих шише с вишнев сок концентрат домашен в шкафа изотзад оцелял примерно... :heart:
В нас бая си затваряхме неща /като за софийско домакинство без селски произход, който да снабдява с щайгите/, ама и това поотече при тия цени... иначе компота и сладката и т.н. домашно консервиране са си хубаво нещо за вегана.

:mrgreen:
domashno-konservirane.jpg
domashno-konservirane.jpg (23.7 KiB) Viewed 5252 times
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Веган да се наричам..

Post by Litz » Sat Jun 13, 2020 9:52 pm

@Amikae аз купешки маринати не признавам, щото съм супер претенцията на тема подправки. Примерно кимионът никога не ми е достатъчен и свършва супер бързо. Добре че открих турския магазин тука, щото иначе в нормалните магазини мъничка опакова струва колкото овесено мляко на алпро и една краставица :mrgreen:

@Xellos купешкият хумус е смърт, тука в Германия на всичкото отгоре е ултра сладък (щото набиват захар) и е с олио от рапица вместо зехтин, нема чесен, и както вече казах КИМИОН. От канала на pick up limes, открих ултра яката рецепта за хумус с печена чушка и печен чесън и омеге тва нещо е божествено.

При нас, слава богу азиатските магазини са супер добри и на доста човешки цени, даже в някои аспекти, по-достъпни от нормалните магазини. При турците, също ходя често, че имат як и евтин зарзават (щото германския народ не знае друго нещо освен лук, морков и ябълка), ама доста рядко имам нерви да минавам през пет магазина.

Принципно, не знам как е при другите невегани/невегетарианци у форума, но аз лятото никога не съм яла кой знае колко месо дори майка ми като ни изхранваше. Единствено забелязвам, че по преме на на пмс-а/мензиса много ми се яде месо. :mrgreen:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by Xellos » Sat Jun 13, 2020 10:10 pm

Хумус с печена чушка и печен чесън и омеге тва нещо е божествено.
Светата Истина!

Еми тук в будката с ядките продават насипно нахут по-евтин, има опция консерви и смлян де, че тия люспи са голяма играчка. Сусам/Тахан също бол. Кимионът е тотално задължителен да права си.
Аз по липса на читави чушки, който да пека в момента съм на /зехтин + (пушен) червен пипер + суров чесън и капки лимон/ ся за тунинг, да не го хвърлям купешкият хумус. Обичам и наситнен сушен домат със зехтина му. В крайна сметка това е солидна храна дето не се разваля толкова бързо (без чесън) и може да се прави повече количество за домашен поне. Ама иска некво усилие та и аз посягам към рафта в магазина като видя с отстъпка, хем знам че е по-зле.
Иначе за финал с препечен хляб или арабска питка... ням ням. 8-)

Pick Up Limes e яко, ама като търся рецепта гледам да е под формата на текст, че много време отива в зяпане така да сравня няколко рецепти и да си харесам количества и съставки.
:ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Веган да се наричам..

Post by Moridin » Sat Jun 13, 2020 10:20 pm

Xellos wrote:
Sat Jun 13, 2020 8:04 pm
Ся едни пържени тиквички, "по гръцки" примерно, кой не обича? Само да не тоя дето ще седи до тигана с хазмат екипировка, а и не пускайте гръцкото на мах докато миете чиниите. :mrgreen:
тбх, свързвам "тиквичките по гръцки" с обезобразени тиквички, загубени в тъпа панировка с малко кисело млекце за срам :D
РЕАЛНИТЕ пържени тиквички, както следва да се правят, са пържени с малко брашънце и омешани на каша с МНОГО кисело мляко и чесън, да омекнат, да се накиснат и да ядеш реални тиквички, а не да хрупаш галета с микрон слой тиквичка вътре
This is it. Ground zero.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by Amikae » Sat Jun 13, 2020 10:27 pm

Litz wrote:
Sat Jun 13, 2020 9:52 pm
Принципно, не знам как е при другите невегани/невегетарианци у форума, но аз лятото никога не съм яла кой знае колко месо дори майка ми като ни изхранваше. Единствено забелязвам, че по преме на на пмс-а/мензиса много ми се яде месо. :mrgreen:
Тука на морето съм забелязал обратното с някои от батките. Понеже се бачка лятото, а зимата кинти не се вадят, много батки ядат почти веган зимата(лещи, бобове и т.н.) за да пестят и муат месо лятото. :mrgreen:

За лидълския хумус мани, странното е, че някой път е супер вкусен, някой път е някаква кисела бълвоч, баси.

Бтв аз без сусамов тахан в закуската или да имам буркан под ръка да ударя една лъжица за кеф, просто не мога. Овесените закуски без им разбъркам лъжичка таханец просто не ми харесват, но не знам какво им става на тея лидълски продукти, ама и тахана някой път има мега страннен вкус, докато този от билата не съм го хващал гаден.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Веган да се наричам..

Post by Litz » Sat Jun 13, 2020 10:45 pm

Xellos wrote:
Sat Jun 13, 2020 10:10 pm
Хумус с печена чушка и печен чесън и омеге тва нещо е божествено.
Светата Истина!

Pick Up Limes e яко, ама като търся рецепта гледам да е под формата на текст, че много време отива в зяпане така да сравня няколко рецепти и да си харесам количества и съставки.
Тя на сайта си ги има написани, та не е нужно да гледаш, въпреки че Садия е адски красива и позитивна личност, та мога да я гледам много и ми действа много добре. Иначе хумуса с печена чушка е божествено нещо, единствената причина да предпочитам печен чесън е, че ако го изпечеш, после околните не умират около теб и можеш да си щъкащ насам натам, което с нормален хумус не е възможно.

@Amikae аз съм така с лешниковото масло и фъстъченото масло. Специално фъстъченото масло, цял живот си мислех,че е гадно на вкус, щото бях опитвала само тая американска повърня, бъкана със захар, сол и палмово олио, но истинското е толкова добро мамка му.Такава красота е истинското, тъпото е, че истинското е невъзможно за намиране, защото навсякъде продават онази гнус. А ако го намериш е солидно скъпо. Колегите от работа ми казаха некав сайт, в който едно кило е 10 евро, ама 1 кило за сам човек е твърде много.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by Xellos » Sat Jun 13, 2020 10:57 pm

Litz wrote:
Sat Jun 13, 2020 10:45 pm
Тя на сайта си ги има написани, та не е нужно да гледаш, въпреки че Садия е адски красива и позитивна личност, та мога да я гледам много и ми действа много добре. Иначе хумуса с печена чушка е божествено нещо, единствената причина да предпочитам печен чесън е, че ако го изпечеш, после околните не умират около теб и можеш да си щъкащ насам натам, което с нормален хумус не е възможно.
Да, има харизма тя. Е да, алиумите не са за социални хора, ама има бледи заместители на чесъна, самардала, подправки със сух чесън и т.н. печеният не е зле също да. Аз не слагам вътре, ама аз съм от крииповете дето фащат скилидката и търкат печената филия като ренде докато се просълзят и мажат отгоре хумус. :oops:

Хех, тамън зяпам Shokugeki no Soma и готвят некво китайско Мапо Тофу, което изглежда ядивно. Ако обичаш отровно люто де.
Moridin wrote:
Sat Jun 13, 2020 10:20 pm

тбх, свързвам "тиквичките по гръцки" с обезобразени тиквички, загубени в тъпа панировка с малко кисело млекце за срам :D
РЕАЛНИТЕ пържени тиквички, както следва да се правят, са пържени с малко брашънце и омешани на каша с МНОГО кисело мляко и чесън, да омекнат, да се накиснат и да ядеш реални тиквички, а не да хрупаш галета с микрон слой тиквичка вътре
Не си ял правилните. Нищо минало през мойте ръце не е като в заведение ("по гръцки" означава да има и царевично брашно да хрупкат повече за няколко секунди след пърженето) :р Иначе и аз повечето време ги цопвам в мляко (с песто от копър и чесън) да си пуснат сочеца и мазното. :mrgreen: И понеже ме Мързи ги мариновам шайбите с подправки и олио и пека на макс 2-3 часа да се гриловат и стопят 1-2 кила и тогава бух сичко от тавата в купа с млечен сос да покиснат на хладно час два.

Дори палачинките не изчезват толкова бързо колкото пържените тиквички...
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Веган да се наричам..

Post by Litz » Sat Jun 13, 2020 11:07 pm

Оф помня пържените тиквички на мама, тя ги правеше много добре (и сигурно все още ги прави де, просто аз не ги мога), но наистина беше мъка за нея да седи пет часа, а ние да ядем там.

Btw, да питам @Moridin би ли било възможно, позволено да отворим wholesome тема за sustainable или не толкова навиците на хората във форума, които да не са само хранителни :mrgreen:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Веган да се наричам..

Post by Moridin » Sat Jun 13, 2020 11:09 pm

Настоящата тема не е ли баш тва? :mrgreen: :ninja:
Вярно е, че тиквичките КПД-то им е безобразие, Ксел добре прави с тая полузаготовка :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Веган да се наричам..

Post by Litz » Sat Jun 13, 2020 11:16 pm

Moridin wrote:
Sat Jun 13, 2020 11:09 pm
Настоящата тема не е ли баш тва? :mrgreen: :ninja:

Е аз говоря за по-всеобхватни неща като рециклиране, zero waste и колко боклук генерираме, каране на колело/вървене пеш/градски пред каране на кола, и некви такива неща, както и някои митове около зеро уейст движението, като например глупостта с кокосовото масло, което действало като слънцезащитен крем, което си е доста безумно. Ма не съм се разбързала де.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by Amikae » Sat Jun 13, 2020 11:32 pm

Litz wrote:
Sat Jun 13, 2020 11:16 pm
Moridin wrote:
Sat Jun 13, 2020 11:09 pm
Настоящата тема не е ли баш тва? :mrgreen: :ninja:

Е аз говоря за по-всеобхватни неща като рециклиране, zero waste и колко боклук генерираме, каране на колело/вървене пеш/градски пред каране на кола, и некви такива неща, както и някои митове около зеро уейст движението, като например глупостта с кокосовото масло, което действало като слънцезащитен крем, което си е доста безумно. Ма не съм се разбързала де.
Веганизмът до някъде застъпва и тези неща, заради ефектите на climate change, макар че не всеки от нас е минималист. Аз лично съм от около 2 години и направо живота ми стана много по-лек. Като седнах и си направих сметка колко useless shit имам и за какви глупости съм си давал парите, направо изринах всичко. Започнах да се обличам предимно от сайтовете за препродажба на дрехи, премахнах един куп излишни вещи и като цяло освен за някакви дигитални услуги, не съм си купувал почти нищо и изобщо не искам даже. Но не е същото, като да ти се свиди, просто наистина повечето неща не ми трябват. Предпочитам да си давам парите за хубава храна, отколкото за телевизори, апарати и т.н. Колата предимно гледам да я карам, само ако се налага и от братовчед ми видях идеята да си нося чували и ръкавици в нея. Така когато отида някъде и видя мръсотия, мога да напълня 1-2 големи чувала и да почистя малко.

Чистихме едно местенце с минерален извор и събрахме 10 големи чувала с боклук, уви след няколко седмици пак беше мръсно, но ако всеки събира дори по 1 чувалче, хората ще се научат да не си хвърлят боклука. А за торбички, пластмаси и т.н. е ясно. Изобщо употребата на пластмаса трябва да се намали драстично, да се забрани дори в определени бизнеси. Тази гадост е отвратителен отпадък...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by Xellos » Sat Jun 13, 2020 11:32 pm

Е тази тема нека да е за храненето по-конкретно, пък за останалото лайфстайл ако има интерес отделна да се пълни.
Кокосовото масло за кожа било много яко доколкото съм чувал, ама при разтягане на кожата, не за слънце... :shock:


AAAAAND THEY'RE GONE! :bigtongue: Уф, трябва да инсталирам някаква индустриална вентилация в кухнята.
tik.JPG
tik.JPG (34.39 KiB) Viewed 5170 times
:ninja:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Веган да се наричам..

Post by The Dragon » Sun Jun 14, 2020 11:52 am

Няма нищо по-лесно за правене от перфектен хумус. Стига да имаш тенджера под налягане. И МНОГО чесън.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 13 guests