Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Играно напоследък

Post by AlDim » Tue May 26, 2020 6:16 am

Цъкам в момента Final Fantasy XV: Bachelor Trip With The Boyz. След посредствената XII и тоталният шит на XIII, все пак реших да се доверя на сравнително добрите отзиви по адрес на 15-ката, ама милата игрица пак е малко шит. Не много, само малко. Използва някакви приоми на западните RPG-та, които бяха на мода преди 10 години с разни мега копи-пейст фетч куестове и кух отворен свят. PC версията е слаба и ужасно оптимизирана. Отвратителен фреймтайминг на иначе не особено впечатляващата визия. ИИ-то е комично, бойзовете постоянно се забиват в разни препятствия. "Карането" на колата е някаква комедия. Караш с 30 и контролът е доста символичен, при положение че всичко е на релси. Битките са дразнеща каша, в която въобще не можеш да видиш какво точно вършиш, ако караш в активен режим. Досега не съм видял и един интересен персонаж и всичко е в мега посредствения стил на Тецуя Номура.

Засега след 6 часа е Mediocre 6/10. Kinda embarrassing е Square да пуснат това назаднало нещо на фона на игри като Witcher 3, Ass Creed: Odyssey (или който и да е Mass Effect, GTA V, Red Dead и т.н. и т.н.)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Играно напоследък

Post by AlDim » Fri May 29, 2020 6:31 am

12 часа по-късно FFXV е все така зле. Персонажите са невероятно безлични от-до, начело с главния темерут. Историята е максимален мех. Битките са слаби. Обаче най-големият проблем са куестовете. Настрана от основните (които пак не са добри и без това), абсолютно всички странични куестове са тип "убий това" или "намери еди каква си жаба/храст/премет". Правят страничните мисии на Assassin's Creed 1 да изглеждат модерни и разнообразни. Пълен провал. Минавам ексклузивно на централния куест и ако до някой-друг час не ми направи по-добро впечатление, просто ще го заеба това нещо.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Играно напоследък

Post by Xellos » Thu Jun 04, 2020 5:28 pm

Journey to the Savage Planet e разкошна идиотия и некъф АД за къмплишънистЪ. :ninja:
:ninja:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Играно напоследък

Post by AlDim » Sat Jun 06, 2020 10:39 pm

Изоставих FF XV много бързо, когато разбрах, че хубавата част на играта всъщност е началото, от което се оплаквах. Мега, мега тъпа игра с изключително празен и отегчителен отворен свят. Avoid.

Сега подхванах Age of Empires: Definitive Edition и Age of Empires II: Definitive Edition. Първата е много зле за съжаление. Визията е много добра, но е програмирана отвратително и пълна с бъгове, та почти не става за играене. Освен това не са оправили нищо от оригинала. Pathfinding-ът и grouping-ът все още са дъното, така че жалко за целия зор да пренаправят цялата визия. Ъпгрейдите в оригинала бяха във възможно най-нелогичните сгради (примерно в storage pit си ъпгрейдваш войската, wtf) и това също не е пипнато. Слаба работа. It has AGEd badly, 5/10. :lol:

AoE II обаче е изключителна! Едно време не й бях фен, но след 20 години работа по играта, добавяне на кампании, режими и какво ли още не с най-новото издание май се е превърнала в една от топ 3 най-добри RTS-и на всички времена и по никакъв начин не изглежда остаряла в момента. Визията е просто божествена и с безплатната "enhanced graphics pack" добавка е може би най-добре изглеждащата 2D изометрична стратегия до този момент. Минава дори Starcraft Remastered, което си е постижение. 10/10!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Играно напоследък

Post by RRSunknown » Sun Jun 07, 2020 8:52 pm

Историята с Age е интересна - 2013 Hidden path entertainment пуснаха Age 2 HD която е първия римастър - и след като пожънаха голям успех , Microsoft си основаха специално студио което напуска една камара експанжъни и от 2013 развива играта с баланс и фискове по мултиплеъра. Именно върху тази версия е стъпил DE който е римастър на римастъра в правен в колаборация от три компании .
Age 1 си беше за отбиване на номера под диктовката на Майкрософт, но Age се правеше в сътрудничество с огромното комюнити което играе играта масово от 2013.
Това което са постигнали е феноменално - и като графика и като геймплей , името дефинитивна и подхожда.

Аз сега играя CnC римастър - дори ЕА са по -добри от Близард в респекта към класиките, ебаси .

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Играно напоследък

Post by AlDim » Mon Jun 08, 2020 5:38 am

RRSunknown wrote:
Sun Jun 07, 2020 8:52 pm
Историята с Age е интересна - 2013 Hidden path entertainment пуснаха Age 2 HD която е първия римастър - и след като пожънаха голям успех , Microsoft си основаха специално студио което напуска една камара експанжъни и от 2013 развива играта с баланс и фискове по мултиплеъра. Именно върху тази версия е стъпил DE който е римастър на римастъра в правен в колаборация от три компании
Аз и HD съм я цъкал бая, но всичкият този content, комбиниран с невероятната визия, си е просто омг. И това го казвам като човек, който въобще не хареса Age of Kings като излезе преди 20 години.
Age 1 си беше за отбиване на номера под диктовката на Майкрософт
Това си личи, обаче пак искат бая пари за този боклук. Ако поне вървеше добре, щеше да е OK, обаче това на 8700K с 32GB RAM и 1080 влачи неприятно, а на лаптопа с i7, 16GB RAM и 940MX е направо невъзможно за игра. Чувам, че има хора, които са по-добре с Threadripper-и. :lol: :lol:
Аз сега играя CnC римастър - дори ЕА са по -добри от Близард в респекта към класиките, ебаси .
Не съм съгласен с последното. Starcraft Remastered е перфектен и именно от него тръгна цялата вълна с 4K ремастъри и римейкове на стари стратегии. Ясно е, че после се насраха с Warcraft, но Starcraft си е мега и го бяха пуснали на нищожна цена също.

Иначе C&C Remastered е OK, но самите игри не са остарели особено добре спрямо Starcraft и Age 2.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Играно напоследък

Post by RRSunknown » Tue Jun 09, 2020 6:56 pm

Имах предвид Warcrfaft 3.
Strarcraft e OK макар, че сравнен с AGE 2 трябва да го сравнявам с ранния AGE 2 HD , дефинитивната версия е съвсем друга планета с тотално новата графика, променения AI и оправения интерфейс , плюс бъзикането по баланса на което Близард не са се решили.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Heroes 3, HoMM3 HD и Horn of the Abyss

Post by AlDim » Tue Jun 09, 2020 7:43 pm

Еми ако не броим малко pathfinding проблеми, не виждам проблем в 100% запазването на оригиналния геймплей в Starcraft Remastered. Играта принципно старее особено добре. Самата 4K визия обаче е невероятна. Age 2 HD от друга страна просто променя разделителната на оригиналната игра, така че не може да се вкара в същата категория.

Иначе за мен най-добрата нова версия на стара стратегия всъщност няма нищо общо с всичките тези големи корпорации. Heroes III: Horn Of The Abyss за мен е най-добрата игра на всички времена (без да се шегувам) и е правена изцяло от фенове. Прави почти перфектна игра от 1999-та съвсем перфектна 2020-та. Затова и никой не го ебе за булшит HD ремастъра на Ubisoft :lol:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Играно напоследък

Post by Martix » Tue Jun 09, 2020 8:56 pm

Пробвал ли си Hero of Light, защото навремето играх доста homm3 модове, по-добър от Hero of Light не съм срещал. Просто двойните ъпгрейди вкарват толкова повече разнообразие в игрите без да променят играта драстично като WoG с набичени настройки и без да изискват тонове нова графика като HotA, който е толкова мъничък защото всяко ново нещо в него трябва да се прави from scratch, вместо просто да recolor-нат парчета от оригиналната графика.
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=33957
Хмм, гледам, че авторът е изкарал някакви експанжъни, тях не съм ги пробвал и не гарантирам, но оригиналния дето само добавяше втори interchangeable ъпгрейд на чудовищата беше пушка.

Сори за detraction-а, продължавайте дискусията за age-овете, чакаме age 3 remaster, толкова недооценена беше тая игра.
There are no rules! I'm gonna get you!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Играно напоследък

Post by Amikae » Wed Jun 10, 2020 1:55 pm

@AlDim Пусна ли си българската кампания? :lol:

Доста е интересна и уникалната единица на българите е първия конен юнит в играта, който дисмаунтва, като умре. Не очаквах, че ще ми хареса толкова бг реализацията.

Иначе HD не беше просто буф в резолюцията, имаше доста други подобрения, но много ме дразнеше как изглежда славянската архитектура, а в DE са я направили чудесна! :heart:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Играно напоследък

Post by AlDim » Wed Jun 10, 2020 7:32 pm

Martix wrote:
Tue Jun 09, 2020 8:56 pm
Пробвал ли си Hero of Light, защото навремето играх доста homm3 модове, по-добър от Hero of Light не съм срещал. Просто двойните ъпгрейди вкарват толкова повече разнообразие в игрите без да променят играта драстично като WoG с набичени настройки и без да изискват тонове нова графика като HotA, който е толкова мъничък защото всяко ново нещо в него трябва да се прави from scratch, вместо просто да recolor-нат парчета от оригиналната графика.
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=33957
Hero of Light e old news. Horn Of The Abyss мога да го опиша като всичко, но не и "мъничък". Играя го вече няколко години нон-стоп и далеч не съм видял всичко. Първо, не бих го класифицирал въобще като мод. Той си е огромен експанжън на играта, който изглежда абсолютно 1:1 със стила на оригинала и не е просто рескин като повечето други проекти. Има голяма и супер зарибяваща нова кампания, цяла нова фракция с пиратите, огромно количество нови терени (наскоро добавиха wasteland покрай предстоящата втора нова фракция), сгради и странични юнити, много нов арт и адски много нови карти (с изключително качество), като продължават да добавят с патчовете. Освен това тук не се хвърлят неща просто за количество, ами всичко се прави и тества много внимателно. Както ти каза, всичко се прави from scratch, което всъщност е огромно предимство, защото всичко ново изглежда уникално. Освен това с промените на HoMM3 HD, играта става повече от перфектна откъм интерфейс.
Въобще това нещо е 11/10.

@Amikae, пуснах тази кампания за малко, но по-нататък ще се върна към нея. Изглеждаше много добре със сигурност.

Иначе C&C: Remastered има леекички промени по интерфейса, но май освен визията и страхотно мастърнатия саундрак на Frank Klepacki, играта е същото дърво, което беше едно време. ИИ-то е брутално зле. Pathfinding-a все още е огромен проблем (gunboats са просто трагедия, да не говорим за лоудване на транспортите - всяко танкче иска да бъде кликнато поотделно), юнитите понякога просто решават да не атакуват, блъскат се един в друг, опитват се да се заобикалят или просто се отказват като им писне. It's all coming back to me and it's kinda crap. Нужното микро е просто безумно. Буквално трябва да кликаш на всеки шибан юнит, за да получиш адекватна реакция.
Или с други думи - този remaster само ми напомни защо оригиналният C&C мигновено стана тотално obsolete, когато излезе Starcraft година и половина след Red Alert. Едната подобрена визия пролет не прави.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Играно напоследък

Post by RRSunknown » Wed Jun 10, 2020 8:04 pm

Изобщо не бях чувал тези модове - аз когато си пускам Heroes 3 само пред GoG нормалната версия си бода очите. :yay:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Играно напоследък

Post by Amikae » Wed Jun 10, 2020 8:38 pm

Horn of the Abyss също май има стабилен онлайн компонент, щото гледам доста зяпат понякога мулти игри в Twitch. Имам един познат, който стриймва и понякога го гледат 100-200 човека. Играта е муцка! :D

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Играно напоследък

Post by RRSunknown » Thu Jun 11, 2020 11:25 pm

За CnC най -голямата новост и важен коз е , че пуснаха отворен сорс кода и дават пълен съпорт на кодърите без никакви задължения към EA . Опциите не са ограничени от мап едитора - може да сменя арт, механики на играта, логиката на интерфейса и какво ли още не. Още от първите дни почнаха да правят карти и да сменят единици, а вече има подобряващи интерфейса модове, скоро очаквам да барат и по-баланса
4 дена след рилийза вече има мод който преправя AI-то на harvester-ите, pathfinding-а на всички единици, добавя rally point на сградите за производство и waypoints на единиците и позволява да строиш редове от стени вместо една по една -- за хората които искат модерен експириънс /за разлика от гоненения максимален пуризъм в немодната игра/.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Играно напоследък

Post by AlDim » Fri Jun 12, 2020 2:58 am

Аз говоря за Heroes 3. Всичко останало от Heroes 4-6, през Disciples, та до Age of Wonders и King's Bounty съм го пробвал по десетина часа и ми е тотално безразлично. Аз принципно цъкам единствено Heroes 2 и 3.

@RRSunknown, пробвах един от тия pathfinding модове. Средна работа е. Пак не решава 90% от проблемите. Надявам се след време да има нещо по-адекватно. Другият проблем си е основният недостатък на C&C - почти всичко се свежда до правене на възможно най-много танкчета. Мисиите уж предлагат всякакви стратегии, но реално 20-тина танкчета бият абсолютно всичко.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests