Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Mon Jun 01, 2020 2:54 am

Ти от години се правиш на мъжествен еджлорд из нета, дето е над нещата и му се иска да гледа катаклизми, щото е весело и интересно. Спести ни жалките си опити да изглеждаш като умерен пацифист, дето го е грижа за човешкия живот и собственост, ако обичаш.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Mon Jun 01, 2020 3:09 am

Amelia wrote:
Mon Jun 01, 2020 2:54 am
Ти от години се правиш на мъжествен трол из нета, дето е над нещата и му се иска да гледа катаклизми, щото е весело и интересно. Спести ни жалките си опити да изглеждаш като умерен пацифист, дето го е грижа за човешкия живот, ако обичаш.
На мен не ми пука. Щом съм се оправил на някои от най-гадните места на света ще понеса щатите да горят от 7000 километра разстояние. Просто ми е забавно как след като се беше насрала от страх заради стрелба в Калифорния преди години, а трябваше да ходиш следващият месец, сега изведнъж стана голяма и искаш да вадиш и линчуваш бели мъже от къщите им. Така че искам да се случат катаклизмите за да разбера имаш ли смелост в душицата си да си на първа линия където се стреля или ще се изпокриеш. Залагам на второто.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Mon Jun 01, 2020 3:38 am

Като не ти пука, чупката от тая дискусия. Или нещо те притесни това, че се изказаха някви заплахи към някви бели мъже? Споко, никой не е тръгнал към твоя дом да те линчува. Опитай се от 7000 км да покажеш поне смелостта, която показвам аз като все пак пътувам из САЩ въпреки престрелките в нея.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Mon Jun 01, 2020 4:04 am

Amelia wrote:
Mon Jun 01, 2020 3:38 am
Като не ти пука, чупката от тая дискусия. Или нещо те притесни това, че се изказаха някви заплахи към някви бели мъже? Споко, никой не е тръгнал към твоя дом да те линчува. Опитай се от 7000 км да покажеш поне смелостта, която показвам аз като все пак пътувам из САЩ въпреки престрелките в нея.
Нищо не ме е притеснило. Просто ми стана едно такова мило как опитваш да се правиш на агресивна. Особено след като надали си навита ти да поемеш риска и да свършиш мръсната работа.

А и аз навсякъде се чувствам в безопасност. Иначе досега да съм полудял.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by tigermaster » Mon Jun 01, 2020 7:11 pm

Култовизъм:
https://www.youtube.com/watch?v=nr1WwyKDFQs
Black FBI agent arrested by white police officers, see what happens at the end.

Какво ли щеше да е, ако този не беше агент на ФБР?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Mon Jun 01, 2020 8:18 pm

tigermaster wrote:
Mon Jun 01, 2020 7:11 pm
Култовизъм:
https://www.youtube.com/watch?v=nr1WwyKDFQs
Black FBI agent arrested by white police officers, see what happens at the end.

Какво ли щеше да е, ако този не беше агент на ФБР?

:lol: :lol: :lol: :lol:

You guys are the stupidest motherfuckers. Тоя пич е гениален! Тва е нереално честно.
Толкова ли им е невъзможно на тези говеда, да кажат "Здравейте, имаме подозрение, че сте еди кой си, може ли да ни покажете документ за самоличност?" Той им го показва и готово. Точка. Гледам и на него почнаха да му грабват врата. И отново полицаите бяха некви дебели свине извън форма. Тва е като от филм ве.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6917
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Yan » Tue Jun 02, 2020 10:33 am

tigermaster wrote:
Mon Jun 01, 2020 7:11 pm
Култовизъм:
https://www.youtube.com/watch?v=nr1WwyKDFQs
Black FBI agent arrested by white police officers, see what happens at the end.

Какво ли щеше да е, ако този не беше агент на ФБР?
Ами нищо явно, защото човекът не е ФБР агент...
https://www.reuters.com/article/uk-fact ... SKBN2383Q9
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Alexis » Tue Jun 02, 2020 10:44 am

tigermaster wrote:
Mon Jun 01, 2020 7:11 pm
Какво ли щеше да е, ако този не беше агент на ФБР?
Явно абсолютно същото, защото той не е и въпреки това видеото показва как го пускат. Малко проверка на фактите е полезна.

Тоест не е нужно да си ФБР, за да те освободят, а просто да видят, че не търсят теб. Че става дума за расово предубеждение, когато се насочват към него, е повече от ясно. За мен това видео е провокация и е повече щета, отколкото полза, защото излиза, че трябва да се фабрикуват факти, когато такива изобилстват изначално и спокойно могат да се използват.

Едит, не бях видяла поста на Ян, който дори е цитирал същата статия.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by coldie » Tue Jun 02, 2020 12:01 pm

Ако не се парадираше толкова с някои подобни "проблеми", които кой знае защо се пришиват като конфликт между да кажем традиционалисти и ултралиберали, не мисля че повечето хора щяха да се дразнят. Това са изкуствено бутани в общественото пространство "пуканки". Когато някой упорито не иска да се постави (да си се представи) на мястото на другия и/или залита в двете крайности - да се определя като жертва или да се смята над другия няма да има оправия. Което в момента правите, и аз като медиатор ще го отнеса разбира се, щото така става обикновено.

Повече клоня към възгледа на @The Dragon но не и с този тон. И има някои неща, които примерно се определят за расисъм и се анатемосват, а те са си просто (неофициално доказани, но достатъчно добре явни) факти или "факти". Този подход е грешен. За мен е нелепо думата "негър" да се определя за расизъм, нейния корен не е подигравателен, те самите може би с векове са се наричали така, и сега дори много помежду си се наричат така. Подигравателното е "нигър". Става смешно, ок чернокожите които живеят в Америка са афроамериканци, другите какви са? Афробританци? Афрофранцузи? Афрофинландци? Афроруснаци? Не виждам да води някъде другаде, освен към преекспониране на конфликти. Всяка раса има преимущества и недостатъци спрямо друга.

Между другото имах един спор, и то не е за пръв път, относно някои символи, да кажем по темата - свастиката, ами да тя е много древен символ, доволно и по нашите земи е откривана, но тъй или иначе нацистите използвайки този символ и правейки тези неща са го опорочили. Демек - каквото и да му е било оригиналното значение, плодородие или каквото и да е, той е придобил нов смисъл. Както е и с думите, да кажем.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by трубадур » Tue Jun 02, 2020 12:12 pm

311-та страница от "Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска" е Shadowdance форомъ in a nutshell.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5765
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Ghibli » Tue Jun 02, 2020 1:11 pm

Гледам видеота как някакви хора упражняват валидната форма на протест "разграбване на магазини" и да ви кажа, ако някой не е бил убеден, че негрите са тъпо и крадливо племе, тия "протестиращи" правят всичко възможно да го докажат. Оставят си колите пред магазина и отскачат да награбят каквото могат, и всичко това пред камерите, които им снимат и номерата на автомобилите, и лицата. Егаси идиотите.

А по повод на видеото с агента на ФБР, който не е агент на ФБР, все пак е нормално като се търси някакъв заподозрян, да се уточни и расата му, независимо каква е тя. Нали трябва индивидът да бъде описан колкото се може по-точно, за да не си губи времето полицията да спира и хора, които не отговарят на описанието. Тия вероятно са търсели висок негър с определени други описателни белези, виждат висок негър с някакви белези, които според тях отговарят на описанието. Той им казва "не съм аз", обаче не им показва документ, вместо това е зает да реве на висок глас, че го тормозят. Те какво, да му повярват на честна дума ли? В момента, в който му видяха документа, го откопчаха.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Moridin » Tue Jun 02, 2020 1:44 pm

трубадур wrote:
Tue Jun 02, 2020 12:12 pm
311-та страница от "Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска" е Shadowdance форомъ in a nutshell.
:(
This is it. Ground zero.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5263
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Matrim » Tue Jun 02, 2020 3:13 pm

Леле, #blackouttuesday върви в социалните мрежи. Checkmate, #Establishment! :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6917
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Yan » Tue Jun 02, 2020 3:38 pm

Бтв, racial profiling-а за съжаление го има не само в САЩ. Имам лошото чувство, че навсякъде полицаите ги учат на това и им набиват в главите, че определени групи са по-рискови и съответно трябва по-често да се проверяват и да ги третират различно. Което си е малоумие. Но пък не всички полицаи са идиоти, все пак, макар определено от оценките за психологическа годност да има много какво да се желае.

И в България шансът да те провери полиция нараства многократно ако си с по-тъмен цвят на кожата (ром/арабин/негър/индиец), отколкото ако си бял, рус и синеок. Достатъчно често се случва в метрото и съм се нагледал.
Ако пък изглеждаш малко по-страноо - примерно, кърпа с черепи, брада на плитка, метълска тениска -- проверката ти е в кърпа вързана независимо от цвета на кожата. Последният път покрай мен си го отнесе и шефката ми, понеже отивахме заедно към едно служебно събитие то и тя намаза проверка на документи и справка за предишни провинения :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Иначе по темата - грабежите в момента в САЩ са тоталното дъно и не, не са валидна форма на протест. Едно че съсипват имиджа на цяла една група хора, второ че са пагубни баш за дребния бизнес. Защото нека не се лъжем по много причини не всички могат да си позволят застраховки (особено малките играчи), а даже и да могат - да получиш пари от застраховател в САЩ хич не е толкова лесно, ако не си Walmart да речем. А, защо крадат пред камерите:
Коефициентът на интелигентност на разгневената тълпа е равен на коефициeнта на интелигентност на най-тъпия от гъмжилото, разделен на броя на участниците.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Tue Jun 02, 2020 7:43 pm

Ghibli wrote:
Tue Jun 02, 2020 1:11 pm
Гледам видеота как някакви хора упражняват валидната форма на протест "разграбване на магазини" и да ви кажа, ако някой не е бил убеден, че негрите са тъпо и крадливо племе, тия "протестиращи" правят всичко възможно да го докажат.
:shock:

@трубадур, това е едновременно най-проницателният и най-тъжен пост, който някога си писал...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests