The Zombie outbreak

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: The Zombie outbreak

Post by The Dragon » Tue May 19, 2020 12:09 pm

Ghibli wrote:
Tue May 19, 2020 11:28 am
И не на последно място, трябва някой да притежава себеотрицанието и търпението на светец, за да говори с тоя сорт хора и да се опитва да ги откаже от убежденията им по начина, по който Драгъна предполага, че ще има ефект - со кротце и со благо.
Не съм казал со кротце со благо ... проблема е, че фреймуърка който човек инстиктивно има е - спечеля ли спора, ще се променят и убежденията. Лошото е, че това работи от гийкове за гийкове. Но нормитата просто не мислят и действат така.

Докато си във фреймуърк за спор - трудно ще побутваш обществото накъдето ти трябва. Трябва да мислиш за общуването с антиваксъри като за sales/marketing/сваляне на мацка, а не за час по философия. Няма количество сухи аргументи които да свалят една жена ... освен ако не сваляш женският вариант на Шелдън
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: The Zombie outbreak

Post by Ghibli » Tue May 19, 2020 12:39 pm

От свалянето на мацка имаш непосредствена и бърза лична полза, а от обръщането на антиваксър към светлата страна ползата е отложена в бъдещето, несигурна и непряка, при доста сериозна инвестиция на енергия. Затова говоренето по описания от теб начин с тях аз го разглеждам като свръхусилие. Който има сили да го прави, има моето уважение.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: The Zombie outbreak

Post by Xellos » Tue May 19, 2020 9:53 pm

Преименувай своя WIFI на "Covid-19 5G test tower" и направи живота на конспиративния си съсед интересен!
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Zombie outbreak

Post by Amelia » Tue May 19, 2020 10:12 pm

Аз вече съм стигнала до извода, че ще се наложи систематична и масова цензура на псевдонаучните глупости НАВСЯКЪДЕ из интернет и медиите, щото олигофрените дълбоко не се вълнуват от факти, логика и т.н. и ще е най-ефикасно да им се спре потока от лайняна информация. Да, с това ще им се засили усещането за конспирация, ма те така или иначе си го имат и няма да има къде да пищят колко им е зле. И понеже масово са АБСОЛЮТНО дебилни, нямат техническото ноу-хау да си направят сами подобни платформи за социален нетуоркинг. По тоя начин ще им се затрудни доста просветителската дейност и ще се забави скоростта на разпространение на дезинформация. Аз имам олигофрен в къщи (майка ми). Питала съм я изрично какви точно факти би приела, за да си промени мнението. Получих отговор НИКАКВИ, АЗ СЪМ СИ ПРАВА ЗА СЕБЕ СИ. Те това е, казано в прав текст. Абсолютно няма начин да му промениш свещеното мнение на това, следователно просто го направи да не може да си изсира емисиите в ефира както си поиска.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: The Zombie outbreak

Post by The Dragon » Tue May 19, 2020 10:25 pm

Going Orwell I see ... welcome to the dark side. We have cookies.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Zombie outbreak

Post by Amelia » Tue May 19, 2020 11:01 pm

Отдавна твърдя, че на този свят му трябва научна диктатура и ше се опраим. Като злоупотребяваш със свободите си, ги губиш. Свободата на словото тоже. А и в случая, даже не пледирам да хвърляме инакомислещите си идиоти в затвора. Просто тря натиснем няколко милиардера (тея на Фейсбук, Гугъл, разни медии и т.н.) активно да разкарват псевдонауката от продуктите си.

Иначе, ако ше праим нещата както трябва, аз имам сякви свежи идеи. Примерно праим си датабаза за това кой каква медицина предпочита. Тея, дето предпочитат сайънс бейзд се задължават да ваксинират себе си и децата си (освен ако нямат медицински причини да не може да се сложи ваксина) и съответно ползват само сайънс бейзд медицина,с достъп до болници, етц, за което си плащат от данъците. Тея дето считат, че медицината е Биг Фарма конспирация се освобождават от здравно осигуряване и задължения за ваксиниране и губят достъп до всякаква сайънс бейзд медицина. Няма достъп до болници за тях - нека ходят по хомеопати, натуропати, хиропрактори и църкви, да се лекуват както трябва там. Може да си разделим и учебните заведения по тоя начин - сайънс бейзд и алтернативни и всеки си ги подкрепя със съответните данъци, като след излизане от даскало си се насочваш по кариерния път, който това конкретно образование ти позволява. Проблемът ще се реши от самосебе си в рамките на 2 поколения.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Drake
Adept
Posts: 234
Joined: Fri Aug 27, 2004 5:07 pm
Location: Castle Discordia
Contact:

Re: The Zombie outbreak

Post by Drake » Wed May 20, 2020 12:23 am

Те хората откакто са изпълзели от пещерите, се хващат на всякакви глупости. В момента в който се е освободил ресурс да поддържа хора, които могат да не участват в производството на храна, са се навъдили всякакви тарикати, които са искали да бъдат хранени в замяна на това, че карат слънцето да изгрее или реколтата да е успешна. И докато от онези тарикати е имало някаква полза, защото ако не искат племето да ги линчува, е трябвало да обръщат внимание на движението на небесните тела, смяната на сезоните и прочие, и косвено са поставили началото на научния процес, днешните тарикати само лапат сладки парички от кликове и реклами по конспиративните им сайтове. Наскоро ми попадна статия за албанските младежи, направили милиони от президентските избори между Тръмп и Хилари.
Тези неща не ги мисли бай ти Пешо, той само се връзва и споделя, но в основата е някой, който си е направил труда да създаде някаква простотия, която ще генерира лайкове. Гугълнах малко една новина за злата ваксина на Бил Гейтс и чипирането, и наистина фондацията му е спонсорирала изследване на начин да се индикира, че човек е ваксиниран, предназначено за развиващи се държави, където бази данни, а и дори записи на хартия са трудни. Разбира се, proof of concept е, но е идеално да се преиначи гръмогласно и да бъде споделяно до безкрай.
При всички положения, бай Пешо, който споделя, няма как да ги знае тези работи, както няма и как да знае, че честотата на 5ж и изобщо каквато и да е комуникационна технология е много по-ниска от тази на видимата светлина, а надали изобщо си дава сметка, че видимата светлина е също електромагнитна радиация като тази на 5ж и няма как да ги измисля тия конспиративни теории. Проблемът не е в тези, които се връзват, а тези които измислят тези конспирации и как милиардерите да ги филтрират, като и те печелят от тези сладки сладки кликове и лайкове.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: The Zombie outbreak

Post by The Dragon » Wed May 20, 2020 12:34 am

Amelia wrote:
Tue May 19, 2020 11:01 pm
Отдавна твърдя, че на този свят му трябва научна диктатура и ше се опраим. Като злоупотребяваш със свободите си, ги губиш. Свободата на словото тоже. А и в случая, даже не пледирам да хвърляме инакомислещите си идиоти в затвора. Просто тря натиснем няколко милиардера (тея на Фейсбук, Гугъл, разни медии и т.н.) активно да разкарват псевдонауката от продуктите си.
И кой решава кое е наука и кое псевдонаука ... за един приятел питам.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Zombie outbreak

Post by Amelia » Wed May 20, 2020 12:46 am

Всеки, който е наясно с основните принципи на науката, описани във философия на науката. Кажи му на приятеля ти да знае. Даже формално образование с научни степени не ти трябва за тая цел. Ако приятелят ти има още въпроси, прати ми го да му обясня какви изисквания за качество трябва да има към дадена информация, за да я сметнем за адекватна от научна гледна точка.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Zombie outbreak

Post by tigermaster » Wed May 20, 2020 2:11 am

Amelia wrote:
Tue May 19, 2020 10:12 pm
Аз вече съм стигнала до извода, че ще се наложи систематична и масова цензура на псевдонаучните глупости НАВСЯКЪДЕ из интернет и медиите, щото олигофрените дълбоко не се вълнуват от факти, логика и т.н. и ще е най-ефикасно да им се спре потока от лайняна информация.
До този извод и аз съм стигал, обаче не мисля, че това ще бъде възможно изобщо поне в рамките на нашия живот.
Този материал на вече бивш вицепрезидент на Фейсбук е от преди три години:
https://www.facebook.com/facebookmedia/ ... false-news

Иначе, отдавна е ясно, че да се спори с олигофрени, особено пък през нета, е загубена кауза. Не ползвам социални мрежи, обаче мисля, че директното репортване на проблемно съдържание е най-лесното решение. Не му отговаряш и не му се въвличаш емоционално в глупостите (грешка, която из разни сайтове допускам по-често, отколкото ми се иска, бтв), само намираш кое от правилата на съответната мрежа е нарушил олигофренът и цъкаш бутончето да го докладваш.

За другото не ми се коментира в момента, само ми се ще все пак да не се намесва Оруел в тия дискусии. Поначало на частни платформи никой няма свобода на словото - има я само свободата, дадена от правилата на въпросната частна платформа. А и самата свобода на словото означава единствено че думите не превръщат никого в престъпник (освен в случаи като умишлено подклаждане на насилие, което дори в Щатите не е защитено от свещената им първа поправка) и нищо повече. Свободата на словото не дава на никого право нито на платформа да си говори глупостите, нито на социално приемане от хората, на които глупостите му не се харесват, нито на работа, ако глупостите му по някакъв начин са го направили токсичен за настоящото или евентуалното бъдещо работно място. Примерно, нали...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Zombie outbreak

Post by Amelia » Wed May 20, 2020 4:52 am

То аз като цяло мисля, че така или иначе живеем в последните мигове на анонимност в нета и много скоро ще го сполети сериозната регулация и него, щото масово се злоупотребява с интернетната свобода. А социалните мрежи, браузъри и сайтове като Ютюб съвсем определено трябва да направят нещо, за да се изчистят от фейк нюз и псевдонауката, щото тази повсеместна дезинформация вече заплашва цивилизацията ни. Аз живеех с оптимизма, че като дадем достъп на всички до необятното инфо, което сме генерирали като човечество, ще се развием невероятно като интелект и технологии. Надцених яко матриала обаче. За свободен и анонимен интернет ще си трябват десетилетия системно образование за това как се борави с инфо и евентуалното изчезване на буумърс и по-ранните джен Х, че не са правени за интернет тея хора и не знаят как да го ползват.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: The Zombie outbreak

Post by The Dragon » Wed May 20, 2020 11:21 am

Amelia wrote:
Wed May 20, 2020 12:46 am
Всеки, който е наясно с основните принципи на науката, описани във философия на науката. Кажи му на приятеля ти да знае. Даже формално образование с научни степени не ти трябва за тая цел. Ако приятелят ти има още въпроси, прати ми го да му обясня какви изисквания за качество трябва да има към дадена информация, за да я сметнем за адекватна от научна гледна точка.
Чудесно. Значи изхвърляме всяка политика основана на социология, психология, oppression olympics и критическа теория. Одобрявам.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: The Zombie outbreak

Post by Xellos » Wed May 20, 2020 1:39 pm

:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Zombie outbreak

Post by трубадур » Wed May 20, 2020 1:55 pm

Само чеки селянията да види реално кво става като нагърмиш 5г-то, ще чакам тогава да се оплакват и задават тъпи въпроси

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 3 guests