Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Drake
Adept
Posts: 234
Joined: Fri Aug 27, 2004 5:07 pm
Location: Castle Discordia
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Drake » Wed Apr 29, 2020 7:54 pm

tigermaster wrote:
Wed Apr 29, 2020 7:34 pm
Ако вирусът е толкова опасен, защо не сме изпукали вече, като сме толкова разпасани от седмици насам?
Според мен защото може би не сме чак толкова разпасани. Има хора, които се съобразиха. Ние си разказваме анекдоти, но има хора, не знаем колко са, но които спазват мерките. Трафикът е намалял, витошка е далеч от това, което беше. Училищата са затворени, и може децата да пиянстват по градинките, но е различно от това да стоят по 6 часа затворени в една сграда. Не сме най-примерни, факт, но все пак има някакво ограничаване на контактите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Roland » Wed Apr 29, 2020 7:58 pm

Drake wrote:
Wed Apr 29, 2020 7:54 pm
tigermaster wrote:
Wed Apr 29, 2020 7:34 pm
Ако вирусът е толкова опасен, защо не сме изпукали вече, като сме толкова разпасани от седмици насам?
Според мен защото може би не сме чак толкова разпасани. Има хора, които се съобразиха. Ние си разказваме анекдоти, но има хора, не знаем колко са, но които спазват мерките. Трафикът е намалял, витошка е далеч от това, което беше. Училищата са затворени, и може децата да пиянстват по градинките, но е различно от това да стоят по 6 часа затворени в една сграда. Не сме най-примерни, факт, но все пак има някакво ограничаване на контактите.
В добавка, вирусът е "толкова опасен", но не за всеки. Най-голямата опасност от липсата на дистанция и неспазване на мерки, е РАЗНАСЯНЕТО му, не това да "изпукаме".
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by трубадур » Wed Apr 29, 2020 9:00 pm

Освен това следете ъпдейтите, едва сега много държави почнаха да тестват по по-смислен начин. Онзи ден например имаше най-много регистрирани случаи, на 24 април некви си 100 000 и нагоре, а в следващите няма ден, където да са паднали под 70 000. Това кой как го чувства, че е положението няма голямо значение. И нещата наистина не са по-зле, щото има достатъчно народ с акъл, дето @Drake вика, който все пак действа адекватно и не се залива с другарчета и да ходи по масови сбирки.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Moridin » Wed Apr 29, 2020 9:09 pm

Има адекватен народ, да. Ама кво правим още на тези квадратни километри с описаните в темата случаи аз лично недоумявам.
This is it. Ground zero.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Wed Apr 29, 2020 10:13 pm

Бе не съм съвсем съгласен, че има достатъчно народа с акъл, за каквото и да е, предвид абсурдистанската територия, ама ще зеем квото се предлага са, нямам избор. :roll: Коментираме "work in progress", та все пак е бая непродуктивно, макар да е некъф отдушник тука. Разбираме от всичко българите, а и хората лапват големи кръгли цифри с много 00+ като топъл... дюнер :ninja:. "Представителните извадки" от новините аре да не са точна наука, ако ще цитираме са Епидемиолозите трябва да имат повечето тежест, ама още си събират информацията и бих ги слушал тях директно малко по-натам.
Иначе, ръцете и маските са е-ле-мен-тар-на хигиена, особено тия зелените парцали си се продават и се диша нормално по улицата с тях, та да има още оправдание простолюдието и без да се налага полицията да се прави че ги следи.
А за служителите на каса, кухня и т.н. в големите фирми и т.н. положението си е живо съвременно робство щото сметките дома се трупат, което прогресивно става по-голям проблем. Ше има бабоубийството вс семейният бизнес в задачката с трамвая. :roll:
Иначе Щабът се застреля в чатала с патрони за глиган с новината за чернобил и дъжда, та е чудно оправдание за бойкота му от изнервените простаци със семките, на чието консумиране на пейка маската пречи. :facepalm:
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Amelia » Thu Apr 30, 2020 2:45 am

Xellos wrote:
Tue Apr 28, 2020 9:16 pm
Епизода в Гинтамата с четиримата в кенефа без хартия къде го забравихте! Скоро ще е актуален! :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=2hGSfJGBKJ0
То Гинтамата си има и съвсем тематичен епизод в който половината каст се беше натъркалял с някакъв летен грипен вирус и Мадао беше целият един вирусен вектор:
https://www.crunchyroll.com/gintama/epi ... ain-531208

Гинтама има епизод за всичко. :heart:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Thu Apr 30, 2020 10:58 am

Хах, това го бях забравил. :mrgreen: Зема да направя и аз един гинтама маратон, ма мноо трудоемко с тия паузи за четене на флейвърите с препратки.

Мда, явно има и по-зле от нас, що се отнася до шибаните религиозни фанатици. Турците особено като по-наблизо.
https://m.dw.com/bg/%D0%B2-%D1%82%D1%83 ... a-53278050
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Amelia » Fri May 01, 2020 9:05 am

My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Marfa » Fri May 01, 2020 10:55 am

Е хубаво де, ама това, освен че е архидебилно на много нива, не крие ли и риск от зарази?!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by The Dragon » Fri May 01, 2020 12:19 pm

Marfa wrote:
Fri May 01, 2020 10:55 am
Е хубаво де, ама това, освен че е архидебилно на много нива, не крие ли и риск от зарази?!
Други болести освен коронавирус не съществуват.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by coldie » Fri May 01, 2020 12:59 pm

Еми моето мнение си е същото. Ако това което казват за вируса е факт - никакви мерки от поне няколко месеца назад не могат да направят нищо повече освен да забавят разпространението и в по-лошия сценарий да активират по-сериозен бум в близко бъдеще.
Маската си я държа на врата, от доста време не я слагам реално. За какво ми е маска? Това си е направо малоумно за мен.
Какво ще ме предпази маска? И на някои места у нас достигат висоти на тъпотията. Пръскат хората с размразител за стъкла от 3 лева щото видите ли имало алкохол в разтвора.
Хора различни, някои го приемаш за шега, други път са прекалено стресирани. Аз, както обикновено съм някъде по средата. Приемам го на сериозно, но съм убеден че се скъсват да ни лъжат за реалната ситуация. Тука наскоро - поредната дивотия, някакъв го убила акула и го писали умрял от ковид19. Ако не е лъжа, де. Щото аз като цяло на каквото излиза по медиите слабо им вярвам.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Fri May 01, 2020 9:19 pm

Българското чудо... за 3 дни.
Със своя заповед здравният министър Кирил Ананиев отменя задължителното носене на маски и други предпазни средства на открити обществени места.
В заповедта се посочва „Всички лица, които се намират на открити обществени места ( в т.ч. паркове, улици, автобусни спирки) са длъжни да спазват изискването за социална дистанция и всички противоепидемични мерки, като при необходимост от контакт с други лица да носят предпазна маска или друго средство, покриващо носа и устата".

https://offnews.bg/obshtestvo/dishaj-ot ... 27823.html
:ninja:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by AlDim » Wed May 06, 2020 9:18 pm

The Dumbest Timeline:
https://youtu.be/9nfbeK5LAl0

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Amelia » Tue May 12, 2020 6:59 pm

My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Marfa » Wed May 13, 2020 6:48 pm

Офффф... Стига да не ги сготвят там, важното е да са добре. :?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests