Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Коронавирусът и ние

Post by Alexis » Tue Apr 28, 2020 2:35 pm

Когато (рядко, защото аз по принцип мразя да мърдам излишно) излизам, все по-рядко виждам хора с маски. Ако имат такива, те са в ръцете им, на брадичката, под носа или нещо също толкова безполезно. Преди седмица-две беше по-различно, но на народа вече или му е дошло до гуша, или мисли, че всичко е все тая, и явно няма значение. На тая база, само чакам да видя във времето как се променят нещата.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Коронавирусът и ние

Post by Matrim » Tue Apr 28, 2020 2:36 pm

И аз се чудя защо в България и в разни други места по света където здравната система е трагедия и когато няма пандемия засега са много по-слабо засегнати от Италия, САЩ и т.н., но на този етап не съм готов да се обзаложа, че това ще продължи и няма смисъл да се вземат никакви особени мерки.

И аз рядко излизам, но последният път за 15 минути навън видях сигурно 20 човека без маски, направо ми се прищя да съм полицай и да взема здраво рушвети от тях. :)

Междувременно министърката на туризма пак демонстрира комедиен оптимизъм:
Очакванията са от 15 юни да започне подготовката, а от 1 юли да стартира активен летен сезон, отбеляза още Ангелкова. Тя все пак подчерта, че всичко зависи от разпространението на коронавируса в страната.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by penzata » Tue Apr 28, 2020 3:02 pm

Killua wrote:
Tue Apr 28, 2020 2:27 pm
+ той по някаква причина генерално се дразни на хората, дори нищо да не правят :Д
Естествено, хората са дебилни овце. :spite:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ambartanen » Tue Apr 28, 2020 3:14 pm

The Dragon wrote:
Tue Apr 28, 2020 12:52 pm
Или показва, че изобщо не е толкова заразна и трудно се набира критичен viral load и това което правим е театър. И не са малцинство. За взривяването на Родина се бяха събрали митинги.
Е, показва, че се разпространява у дома, на работа, по заведения и т.н.. Явно при разминаване с човек без маска по улицата изключително трудно се предава, но и мерките в България бяха въведени достатъчно рано, за да има много малко заразени хора като процент от общото население засега.

На взривяването на сградата бях в "тълпата" и хората спазваха минимум два метра дистанция и носеха маски (поне на Цариградско от страната на центъра).

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Moridin » Tue Apr 28, 2020 4:46 pm

Или си някаква форма на таверен и около теб магически се манифестират маски, или си открил качествен AR ;)
This is it. Ground zero.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Коронавирусът и ние

Post by Martix » Tue Apr 28, 2020 6:03 pm

Доста маски се носят, ама не бих отишъл в нито една от двете крайности. Тука из Лозенец къмто половината хора носят маски.
Дистанция никой не спазва, но засега поне не са излезли изследвания доказващи заразяване при едносекундно разминаване с болен човек, така че не ми е толкова мъчно за неспазената мярка.
По лошото е, че маски носят точно хората, които няма значение дали ги носят (минувачи, които излизат само до магазина или до парка). Хората, които наистина трябва да носят маски, не носят, или ги носят само на устата. Това касиерките в easypay и хранителните магазини са безсмъртни, или пасивно си заразяват хора, едно от двете. От друга страна обаче, точно на тях им е най-трудно да носят, щото това цял ден да работиш мокра запотена маска не си е работа. По същата причина съм убеден, че в работещите предприятия не се носят по цял ден, както би трябвало, а то оттам се разпространява доста повече, отколкото в парка...
Така че да, вярно е че половината мерки са въздух под налягане, ама по-добре с тях и хората да приемат ситуацията сериозно, отколкото без тях и да не се спазват и истинските мерки.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Nameless_onee » Tue Apr 28, 2020 7:16 pm

Спазваха се, но с всеки изминал ден се разхлабва дисциплината. Оставете маските, ”заведенията”, ака барачките, предлагащи закуски, пици и прочие джънк почват да отварят. По тях като мухи на лайно са наредени клиенти на има-няма една педя разстояние. Мъка.

Но положението с рапространението на вируса е в добри норми. Моето обяснение, е че ваксината за бжц предотвратява пневмония та, хората пак реално си се заразяват с кодив19, но всичко минава много леко и почти безсимптомно, а само хората с по-сериозни проблеми стигат до болница и затова и бройките по тв са ок и леталният край не е толкова често явление.
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by The Dragon » Tue Apr 28, 2020 9:15 pm

Nameless_onee wrote:
Tue Apr 28, 2020 7:16 pm
Спазваха се, но с всеки изминал ден се разхлабва дисциплината. Оставете маските, ”заведенията”, ака барачките, предлагащи закуски, пици и прочие джънк почват да отварят. По тях като мухи на лайно са наредени клиенти на има-няма една педя разстояние. Мъка.
Те винаги са имали право да работят. Бяха спрели само първата седмица.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Tue Apr 28, 2020 9:16 pm

Баш, ей Аладина дето по сяко време е на една арабска рулетка с хепатита и салмонелата, до нас вече е отворен. Отпред келешчета един до друг си чакаха дюнерчета, бакшишите и те плътно, и само един опърпан битник единствен беше с маска се помотваше отстрани. Аз се подавам два пъти седмично, щото откакто ми свиха колата влача торбите и мешката с пъхтене в маската и неописуемо ме дразнят байганювци дето с неоправдано веселие гордо ми се тупат колко смело не спазват нищо и са безсмъртни. Много ме боли, че им се разминава обикновено и нямам нищичко против да умират само те на талази на место, ма се ля ви за някоя и друга година още дет ни остават.

Иначе постовете на Драгъна винаги ме радват с консистентност и размах, въпреки че са почти винаги пълни глупости в стил: :mrgreen:
13325df.jpg
13325df.jpg (98.09 KiB) Viewed 3195 times
дори когато не троли Роланд. :roll:

Ся посещаващите този форум, на теория, са със значително по-високо IQ, ама факта, че повечето ни познати се припокриват и общуват със себеподобни на същия акъл прави групата доста минорна и леко в облаците, ся виждам как доста народ не вярва колко е зле положението и не се е сблъсквал с планктона дето съставлява повечето от населението в Абсурдистан.

Иначе Българина рядко отива до болница щото му е скъпо и е мизерия и кара всичко на крак с парацетамол и някой популярен антибиотик до последно, освен пенсиите де дето им е част от социалният животец висенето в коридорите и ромките. Та статистиките мое да имат евентуално някаква давност след още месец, се едно някога е имало статистика за нещо в България дето да се доближава до истинските цифри. :roll: Иначе коментарите от двама познати доктори, един в Правителствена, един в Александровска бяха, по-добре да не знаеш и ебало си е...

Епизода в Гинтамата с четиримата в кенефа без хартия къде го забравихте! Скоро ще е актуален! :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=2hGSfJGBKJ0
:ninja:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by coldie » Wed Apr 29, 2020 9:04 am

Излезе информация или по скоро предположение, че вирусът е рецидивен.
И изглежда е така. Сега чета, че Пауло Дибала в дал четвърта положителна проба. След като още на 21-ви март се установи, че е заразен. По-късно обявиха, че е излекуван. Но сега отново е дал положителна проба. Не му се вижда края...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Marfa » Wed Apr 29, 2020 6:19 pm

Xellos wrote:
Tue Apr 28, 2020 9:16 pm
На Ники коментара
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Moridin » Wed Apr 29, 2020 6:48 pm

penzata wrote:
Tue Apr 28, 2020 3:02 pm
Killua wrote:
Tue Apr 28, 2020 2:27 pm
+ той по някаква причина генерално се дразни на хората, дори нищо да не правят :Д
Естествено, хората са дебилни овце. :spite:
Вчера да не си развалям празника, не коментирах, ама ей Богу, голяма свинщина е тая територия и това е.
Пресен пример от вчера на отворените паркове, някакво шефче нема маска нема никой, седи и обяснява на полицая, че жена му била в парка и той трябвало да иде да я настигне. Завърши с: "е айде сега кво, не ми вярваш ли"? За съжаление полицаят беше шушумига, иначе тоя директно трябваше акт да му се пише на място. Паралелно с това друга нахакана двойчица, пак без маска, дете или всякаква видима бременност, но пък люпещи семки спокойно си минават в нагъл шпалир през незаинтересованата полицейска будка на изхода, щото какво да ги следим тия дет излизат, някой вече ги е пуснал.

Естествено след 18:30 разбирам, че масакрата в парка си е пълна. Тумбите тийнейджъри дет се развяват показно навсякъде дори не ги коментирам, те и с ковид и без ковид са загубена кауза от бая години насам.

Е как да не им се изнервяш на всички? Ентайтълната и неебателна паплач сме и тва е. Адски неприятна държава.

п.п. да, люпенето на семки е класов маркер и да, трябва да се забрани със закон.
This is it. Ground zero.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by трубадур » Wed Apr 29, 2020 7:21 pm

последната страница @Xellos и @Moridin изтрепаа, нема спор
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
Drake
Adept
Posts: 234
Joined: Fri Aug 27, 2004 5:07 pm
Location: Castle Discordia
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Drake » Wed Apr 29, 2020 7:29 pm

Моят блок си има вътрешно дворче и откакто затвориха градинките се превърна в парти център. Преди няколко дни станах свидетел на такова класно тийнейджърско освинване, каквото не помня от собствените си тийнейджърски години. Четири момичета се направиха на нищо, всяко повръщане и като цяло отделяне на телесни течности беше оповестявано на всеослушание, всички да разберем, отделно от всичките писъци и крясъци. На съседната пейка имаше и няколко момчета, които като цяло си кротуваха, но пусто сърце юношеско, как да удържи на четири пияни момичета, викнаха си и приятели, събра се една стабилна група, не знам само оргия как се сдържаха да не направят. А за капак, живея срещу РПУ, където ме информираха, че съм поредния който подава сигнал, колегите са на път. Накрая дойдоха колегите, поразтикаха ги, тръгнаха си, момичетата се върнаха да пикаят (разбрах щото оповестяват на цялата градинка, нали). На следващия ден пак бяха тук и по-следващия и т.н. Вече по-кротки, де, ама... От време на време минават полицаи да ги разгонят и толкоз.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Wed Apr 29, 2020 7:34 pm

Ами, не знам, днеска ми се наложи да хвръкна до града за малко и, тъй като съм географски ориентиран колкото новородено котенце принципно, опрях до там да питам хора за напътствия. Въпросните хора, които ме напътстваха, бяха двама екземпляри, седнали на пейка в градинка на няма и две минути от полицейски участък, без маски, и си подават бутилка водка. Нищо против хората, всъщност, помогнаха ми, ама това да нарушиш буквално всичките министерски заповеди, свързани с тая криза, за които знам, точно под носа на ченгелите и никой да не ти направи забележка... Какво точно означават тия мерки тогава? Минах покрай няколко дюнерджийници и други подобни заведения - хората вътре си работят без маски и на никого не му дреме. То няма и как да се очаква да носят маски на работа, абсурдно е да работиш дълго време нещо физически натоварващо, докато дишането ти е постоянно ограничено, особено пък около теб димят скари и грилове.
После пазарувам. Касиерът - с маска и ръкавици, `щото уж е задължително, ама ръкавиците - изподупчени и по-добре да ги нямаше, а маската - с дупка за устата и без да покрива носа. Ама я има, ха!
И сега, бидейки горе-долу необразован в областта на биология, медицина, вирусология и тънъ, както го виждам това от седмици вече всеки път, щом изляза от нас, макар и не чак в такъв мащаб като днес, на мен ми става все по-трудно да приемам заплахата от вируса насериозно. Еле па при положение, че единственият заразен с коронавирус, за когото съм чул лично, е познат на познат на познат на познат на познат, дето установили, че го е преболедувал нещото, при платен от работодателя преглед, когато човекът е бил вече напълно здрав. Или нещо подобно, вчера чух за случая. Ако вирусът е толкова опасен, защо не сме изпукали вече, като сме толкова разпасани от седмици насам?

И закономерност - колкото по-надолу слизах с градския, толкова повече растеше процентът на хора без маски по улиците или в автобуса. Аз мерките ги следвам, доколкото мога, бтв. Нося си маската и спазвам дистанция, доколкото е възможно, ама...
Ама.

Засега парковете ще ги избягвам. Дано говедата не ги съсипят.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests