Секъф сериал тука мама

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Секъф сериал тука мама

Post by Mushu » Sat Nov 19, 2005 11:49 pm

Едно сериалче за затворници, както лесно може да се досети човек :D Теглим го от арената и да ви кажа голяма зарибявка. С две думи: един пич влиза в затвора с идеята да измъкне брат си, който има 2 месеца до електрическия стол. Съответно подготовката му е убийствена, ама ако ви кажа няма да е интересно 8-) Случайно някой друг да го гледа?
Last edited by Mushu on Sat Dec 24, 2005 3:56 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Sun Nov 20, 2005 10:18 am

Аха, става сериалчето. Добре, че ме светнаха за него, иначе по заглавието нямаше да го пипна въобще. Не си падам по затворнически драми, още повече американски, ама това е различно.

Гледайте!
Image

Voland
E'lir
Posts: 188
Joined: Thu Dec 23, 2004 11:32 pm
Location: София

Re: Prison Break

Post by Voland » Sun Nov 20, 2005 2:51 pm

Mushu wrote:Едно сериалче за затворници, както лесно може да се досети човек :D Теглим го от арената и да ви кажа голяма зарибявка. С две думи: един пич влиза в затвора с идеята да измъкне брат си, който има 2 месеца до електрическия стол. Съответно подготовката му е убийствена, ама ако ви кажа няма да е интересно 8-) Случайно някой друг да го гледа?
Ами ти вече ме зариби :wink: .Понеже имам добра връзка и рейтинг в арена си изтеглих 11-те серии(те май са толкова) за половин час и вече изгледах първите три. Никога не съм си мислел че ще дойде време да следя сериали, но ето че първо - Lost, а сега и това...
«– Вызываю на дуэль! – проорал кот… в лапах у него оказался браунинг.»

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Tue Nov 22, 2005 11:18 am

и аз съм голям фен на Prison break - в момента си дърпам 12-та серия.

Напоследък се нароиха много готини сериали - Lost, Rome, Prison break, Surface, Threshold, - само да има човек време да гледа :)

Voland
E'lir
Posts: 188
Joined: Thu Dec 23, 2004 11:32 pm
Location: София

Post by Voland » Wed Nov 23, 2005 3:39 pm

Prison Break определено си го бива - изгледах ги всичките серийки :D
За Lost - ясно, макар напоследък да го разводниха, но това е нормално за сериал. Surface е доста забавен и макар да не е изключителен, става. За другите два които споменаваш нищо не знам, така че ще се раздвам на кратко ревю от тевоя страна @Beric
«– Вызываю на дуэль! – проорал кот… в лапах у него оказался браунинг.»

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Thu Nov 24, 2005 1:24 am

ами ето кратък списък на по нашумелите заглавия, които съм докопал и следя

повече инфо в новия брой на Shadowdance

1. Rome - продукция на HBO за Цезар, много интриги, секс и насилие - задължителен. 12 серии, приключен.

2. Supernatural - продукция на Уорнър, двама братя обикалят и се борят с разни свръхестествени гадини - много приличен и на моменти доста стряскащ. До сега 9 серии.

3. Threshold - извънземни се опитват да правят мизерии на земята, а един правителствен екип ги гони - също доста приличен. До момента 9 серии.

4. Invasion - пак извънземни, само че този път по-локален конфликт, дебнат се из блатата на Флорида. Бива. До момента 9 серии.

Плюс няколко по-стари:

The 4400 - По-добра версия на досиетата-х. Два сезона.

Battlestar Galactica - Готина фантастика, за война между хора и киборги, прилични ефекти. Два сезона.

Няколко Руски предложения:

Курсанти - прилична драма за втората световна. 10 серии.

Тайна стража - руска версия на "24". Екип на ФСБ гони терористи, Мен ме изкефи, макар и да няма много ефекти. 12 серии

В момента тегля:
Deadwood - уестърн сериал на HBO с добри отзиви
Штрафбат - руски за втората световна с още по-добри отзиви

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Nov 24, 2005 5:26 am

Бе аз от Scrubbs насам интересен американски сериал не съм гледал, ма карай :)

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Nov 24, 2005 11:58 am

Мен нещо Deadwood не ме кефи - опитах се да гледам един-два епизода по HBO, ама не ми направи впечатление ...

Колкото до Lost, мисля че втория сезон почва доста обещаващо, поне първите 7 епизода - специално началото на първия епизод според мен е адски психарско.

The 4400 нещо много ми заприличаха на Taken (единият от основните актьори играеше гадния военен в Taken, между другото), въпреки че в крайна сметка не става въпрос за извънземни. Иначе X-Files спрях да ги харесвам някъде към 3-4 сезон, и смея да кажа че оттогава не успях да видя добър сериал за свръхествени/паранормални явления.

Снощи изтеглих първия епизод от втория сезон на CSI:NY (от find-bg), много добър беше и сезона започва изключително обещаващо.

Колкото до Prison Break, един от основните актьори (Доминик Пърсел) го даваха в един доста любопитен сериал по Канал 1 - John Doe. Единственото тъпо нещо беше, че продуцентите не са пуснали повече от един сезон, иначе идеята беше доста интерес - човек без спомени, който вижда само в черно-бяло (само от време на време в цветно), знае огромно количество факти и може много бързо да овладява всякакви умения.
This signature is not yet rated

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Thu Dec 01, 2005 10:31 am

Е изобщо не е честно :evil: Свършиха епизодите, уааа, и вече чак на лято щяло да има продължение, баси :< И на толкова тъпо място да свърши сезона, направо са за убиване :x Тъкмо ми стана интересно и айде, 5-6 месеца що ли да не си почакаме :evil:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Dec 22, 2005 1:59 am

1) Prison Break 13 епизода ли е?

2) Джон Доу някой да има представа откъде може да се намери. Засега май е само 1 сезон и така ще остане съдейки по това, което са ми разказвали за последния епизод. Бих искала да си го изгледам пак, защото изпуснах бая епизоди докато го даваха по ТВ-то.

3) Препоръчайте шантав сериал - да не е непременно тип Стар Трек, може леко мистицизъм, но не твърде окултно като онези 'Полтъргайст' и 'Outer limits' оr something... хм, знам ли :), кажете. CSI ми харесва, AliaS - също, ако и да съм го гледала откъслечно.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Dec 22, 2005 10:39 am

1) Засега има само 13 епизода, но сериалът явно не е свършил, тъй като на официалната страница има съобщение, че ще има нови епизоди някъде към март. Дали ще ги обявят като втори сезон или продължение на първия, не знам (по-скоро второто).

2) Джон Доу може да се намери с DC++ в хъбовете на data.bg и find-bg.com, ама доколкото си спомням, нямаш достъп то последния. Пробвай през уеб сайта на find-bg.com - връзката може и да е бавна, ама ще си свалиш каквото ти трябва. Сериалът за съжаление няма да има продължение, поне за момента, тъй като Fox са решили да не финансират повече сезони. Иначе историята е била замислена да продължи, но за съжаление кошмарът на всички в киноиндустрията - американският продуцент - си е казал тежката дума ...

3) Може би си гледала този сериал, защото е малко по-старичък, но ако не си, ще ти бъде интересно, поне така мисля:

PSI Factor: Chronicles of the Paranormal

Филмчето си е готино, нещо от типа на Досиетата Х, но без конспирациите, или поне в първите два-три сезона. Освен това има приятни актьори (сериалът е канадски, така че големи знаменитости няма) и интересни истории.

Може да пробваш и с един нов сериал за извънземни:

Threshold

Но на моменти е малко в стил онзи стар сериал по "Война на световете", където извънземните бяха в телата на хората, и от корема им излизаше ръка с три пръста ...
This signature is not yet rated

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Thu Dec 22, 2005 12:21 pm

Джон Доу мога да ти го донеса на ДВД за нова година ако искаш.

Threshold e готин, но за съжаление май ще го спират след 12-ти епизод.

Prison break официално си е 22-24 епизода но в момента е в пауза.

Пробвай с Invasion и Surface те се вписват относително в това, което искаш.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Dec 22, 2005 12:27 pm

Thank you за разясненията и препоръките. Берик, няма да откажа Доу аз, носи 8-). Засега ще изгледам 13-тте епизода от Prison break. После ще си сваля нещо от тези, които препоръчахте.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Dec 23, 2005 9:16 pm

Малко офтопик, но искам да си кажа един сериал, дето ме впечатли, и прилича на това, което Елейн търси, защото има някаква мистика. Сериалът се казва Point Pleasant и в момента го дават по Fox Life. От откъслечните ми впечатления става въпрос за богат квартал на брега на океана, населен с красиви американци :) При една буря спасяват една мистериозна девойка, която ще се окаже вероятно новият пратеник на бога или нещо такова, защото майка й я е заченала непорочно, а тя има мистични сили... И има един мистериозен мъж, да речем Лошият, който се опитва да й покаже тъмната страна... Много тъпо звучи като го написах, но не е толкова лошо за гледане, а и както казах артистите до един са красиви, особено ме радва девойката :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Sat Dec 24, 2005 1:54 am

е то и без това си стана офтопик :) аз да добавя новия хит - Sleeper cell.
Става дума за един агент на ФБР който прониква под прикритие в така наречената спяща клетка - терористи, които по принцип живеят като нормални хора, докато не получат призив да направят някаква беля.

Сериалът е от класата на Prison break и е само 10-на епизода, заслужава да се види.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests