Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Thu Mar 26, 2020 1:28 pm

tigermaster wrote:
Thu Mar 26, 2020 1:19 pm
"Ford v Ferrari":
https://www.imdb.com/title/tt1950186/
Твърде готино нещо, даже си заслужава спечелените Оскари, обаче на мен щеше да ми хареса повече без последните десетина минути. Имаха хубав финал с края на състезанието... Ама явно не може да се направи исторически филм, без главният герой накрая да умре или поне да осакатее.
Като цяло обаче съм адски доволен и се радвам, че най-после гледах Оскаров филм, който действително да ми хареса. От близо две години не ми се беше случвало.


Сериозно от последните години - паразит, 1917, имало едно време в холивуд, first man, spider man (анимацията) ни един не ти хареса или имаш предвид оскарови оскарови филми, а не просто филми, номинирани за наградата, щото ако е тъй - разбираемо :mrgreen:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Thu Mar 26, 2020 1:43 pm

Повечето от тези още не съм ги гледал :oops:

От тазгодишната селекция имам да наваксвам много, обаче миналогодишната толкова ме вбеси, че още не ми е минало. Паячето ми хареса, де. Харесах и "Джоджо Заека", обаче той ми дойде прекалено манипулативен.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Thu Mar 26, 2020 6:45 pm

tigermaster wrote:
Thu Mar 26, 2020 1:19 pm
"Ford v Ferrari":
https://www.imdb.com/title/tt1950186/
Твърде готино нещо, даже си заслужава спечелените Оскари, обаче на мен щеше да ми хареса повече без последните десетина минути. Имаха хубав финал с края на състезанието... Ама явно не може да се направи исторически филм, без главният герой накрая да умре или поне да осакатее.
Като цяло обаче съм адски доволен и се радвам, че най-после гледах Оскаров филм, който действително да ми хареса. От близо две години не ми се беше случвало.
Според мен трябва да е графа фентъзи, този филм. Изключително нереалистичен. Коли от 60-те ще карат с 300 км/ч на обилен дъжд:) Оставям настрана поредната хооливудска пропаганда в, която американците печелят, но да направиш филм как си спечелил с измами, не знам. Заебах го от сцените с Мат Деймън в които го дават да прави мръсни номера. И като цяло е доста глупав филма и няма почти нищо общо с реалността на автомобилните състезани. Така, че вероятно би трябва да е в графа фентъзи. Да не говорим, че в Льоман, се сменят няколко пилота и да се акцентира върху един, не знам. А и като цяло аз почти не видях Ферари в тоя филм, който и не го догледах де. Даваха как италианци крякат, въобще не бих му сложил и 4/10.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sat Mar 28, 2020 1:59 pm

Аз отдавна не зобам всичко пиксарко, ама от изгледание неща Onward определено им е най-слабото след колите 2. Толкова клиширана, калпава история направо се чудиш не са ли били наясно колко скучен филм ще правят преди да наливат толкова пари в анимация.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Sat Mar 28, 2020 2:20 pm

трубадур wrote:
Sat Mar 28, 2020 1:59 pm
Аз отдавна не зобам всичко пиксарко, ама от изгледание неща Onward определено им е най-слабото след колите 2. Толкова клиширана, калпава история направо се чудиш не са ли били наясно колко скучен филм ще правят преди да наливат толкова пари в анимация.

На мен ми хареса повече от Фроузън. И ми хареса, че показаха exciting magic. Добрият диновзавър е по-зле.

Бтв кво ти е мнението за озвучаването на Холанд, щото за мен никак не го бива да е войс актьор.

Очаквам Soul да е по-доброто Пиксар. Иначе да си кажа, най-добрият филм на Пиксар в последно време е Коко, което е едно от най-прекрасните филмчета евър.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sat Mar 28, 2020 4:44 pm

Фроузън не е пиксар, аз още деля дисни и тия, макар май че не трябва.

Коко още го бавя, не знам що :ninja:

Холънд не ми беше проблем, то толкова насилени реплики имаха много от персонажите, че единствено Прат знаеше как да маневрира сред тях... извън стар кастинга, реално ветераните войс актьори се представят най-добре, например водачката на байкър феите. Но Крис Прат се очертава всъщност да е от онези актьори, които наистина могат всичко. Драма, комедия, екшън, пред и зад камера. Ниско е в радара като става дума за награди (той и не участва много в такива филми, още е на вълна дай да направя възможно повече кинчи, преди да ходи в арт средите), но винаги е бетон в ролята си.

Холанд няма глас просто да е войс актьор. Не е много приятен за слушане, не толкова, че не може да играе с глас.

И аз съм така за Soul. Onward е би-тийм пиксар отсегде.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Sat Mar 28, 2020 6:54 pm

Прат е сила да.

Холанд е чудесно дете, пред камера радва много и благодарение на танцьорския и гимнастически бекграунд тва дете, може да прави страшни неша с тялото си и не разбирам за чий трябва да озвучава. На мен през цялото време ми звучеше като някой, който е прекалил с гледането на Рик и Морти и решил да прави лош Морти импрешън. Линдси Елис имаше много яко видео по темата относно това известни актьори да озвучават квото падне.

И тоя тренд е и в БГ озвучаването на анимации, където масово взимат известни личности, вместо куклени актьори и резултата е на лице. Принципно куклите ги подбират да са с яки гласове, и там дикцията и тембърта са много важни, та не разбирам манията да сложим рандъм участник в Х Фактор в ролята. Не казвам, че няма изключения- Калин Врачански има мега як глас, Михаела Маринова също, ама доста често почнаха некви от кол и въже да ги събират и е доста нелепо.

Гледай Коко иначе. Там войс актинга е на много високо ниво. Може би щото няма "звезди" там. Но ако говориш испански, мексиканци са ми казвали, че испанската версия била много по-яка.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Roland » Sat Mar 28, 2020 7:35 pm

Аз Коко го гледах наскоро за първи път и честно казано бая ме ъндъруелмна като филм.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by aiva » Sat Mar 28, 2020 8:37 pm

Може би това, че в последно време минах през сумати филми, сериали, книги и прочие започва да оказва влияние, но на мен Onward ми беше сладурско family movie. Не е супер запомнящо се, но беше приятно гледане и ми хареса повече от Inside Out примерно. Гласовете не ми направиха кой знае какво впечатление, но малкият брат малко ми напомни на Хикъп от How to train your dragon, където гласът поне за мен добави много към персонажа, така че и тук беше може би пропусната възможност да изберат някой по-запомнящ се да го озвучава,

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Mon Mar 30, 2020 5:37 pm

Underwater - трудно може да си надскочиш жанра, като става дума за чиляци под вода в неква мега база, тормозени от чудовища. И този филм не се и цели, но със здрав каст, внушителни гледки, бързо темпо и прилична атмосфера поне държи нивото. Въобще не е страшен, по кой, как и кога умира може да се свери часовник, но качеството на картината, монтажа и актьорите не са за пренебрегване.

Аполо 13 - остава си най-добрият космически филм. Адекватни, симпатични хора, представени пред непосилна ситуация. Изигран и поднесен чудесно, единствено вече някои от ефектите са остарели, останалото си е сила. Колкото и да харесвам First Man предпочитам астронавтите да са забавни, постоянно с възторжен поглед към звездите, гордеят с екипа си и просто да си обичат работата. Не помнех колко човещина носят съпругите на филма, въобще една слаба и скучна сцена няма тук.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Tue Mar 31, 2020 1:07 am

"Onward" се оказа почти сладко филмче.
Сценарият беше зле и на нещото му трябваше повече пауър метъл. Съвсем сериозно. За Иън имам чувството, че бяха преработили леко модела на Лингуини от "Рататуи", което не ми хареса. Понеже вчера цял ден слушах Gloryhammer, което донейде беше причината да гледам филма - трябваше да наемат тях да напишат саундтрака. Или направо Blind Guardian или Manowar... То на какво мяза това? По-готиният от главните герои е метъл гийк с дънково елече с нашивки на групи, който тръгва на героичен куест под звуците на олекотен пауър метъл, а извън малкото моменти, когато избликват електрическите китари, музиката е някаква стандартна Дисниева никаквост... И сценарият е стандартна Дисниева никаквост, при все нелошата идея. С едно изключение, емоционалните сцени не ми подействаха изобщо. Феите бяха готини. Накефих се, че най-после в щатски филм видях типа метълист, в когото така и не се превърнах истински, но пък съм срещал доволно често - тотален гийк и непораснало дете, което си живее в свой свят на смели воини и героични битки... Трябваше да ми е по-близък и вероятно в друг филм щеше да е, но беше готин образ, какъвто рядко се вижда на екран.
Шефката на феите се оказа, че я играе Азула от "Аватар: Последният повелител на въздуха". Яко.
Светостроенето никакво го няма. Честно казано, при положение, че из целия град има магически артефакти, местенца и създания, ми е доста трудно да повярвам, че всички просто са забравили за магията, особено пък предвид всичко, което беше направено с магия във филма и на което технологията просто не може да се опре по никакъв начин.
Анимацията е детайлна и шарена, което е хубаво.

Както и да е.
Не съжалявам съвсем, че гледах филма, обаче ми се щеше да получа повече.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Tue Mar 31, 2020 4:12 pm

Hidden Figures много ми хареса. Имам няколко забележки като например white savior героят на Кевин Костнър, което беше доста нелепо. Според мен Кристен Дънст и полския инжинер бяха доста по-яки образи.

Джанел Монае ми е женската версия на Джаред Лето. Защото не мога да понасявам музиката й, нито личността й и глупостите, които приказва ама е доста солидна актриса и е толкова красива.

Таражи е особено велика.

И един малък детайл, който ми хареса много беше цвета на чорапогащника, който беше бежов (телесен за бели жени) и стоеше нелепо.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Tue Mar 31, 2020 8:07 pm

Litz wrote:
Tue Mar 31, 2020 4:12 pm
Джанел Монае ми е женската версия на Джаред Лето. Защото не мога да понасявам музиката й, нито личността й и глупостите, които приказва ама е доста солидна актриса и е толкова красива.
Мдаа, доста добра актриса е (още в Moonlight ми направи впечатление); за жалост, женицата е нетърпима като човек (което също ми направи впечатление, когато Moonlight взе за най-добър филм). :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Wed Apr 01, 2020 12:38 am

@penzata кво ти става напоследък? Аз храня някакви неща и ти идваш отдолу и си "да. съгласен съм напълно". добре ли си? или аз нещо съм почнала да соля по-умерено :mrgreen:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Wed Apr 01, 2020 8:32 am

Litz wrote:
Wed Apr 01, 2020 12:38 am
@penzata кво ти става напоследък? Аз храня някакви неща и ти идваш отдолу и си "да. съгласен съм напълно". добре ли си? или аз нещо съм почнала да соля по-умерено :mrgreen:
Не, не си; солиш за щяло и нещяло. Просто споделям твоето мнение; това, че по някакъв начин математически се е вдигнал коефициентът на съгласие, нищо не значи. Чил аут! :spite:
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 3 guests