Нови, но златни анимации

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by alshu » Fri Jan 24, 2020 9:05 am

Най-накрая намерих морални сили :lol: :lol: :lol: да настигна текущите сезони на няколко сериала.
Star Wars Resistance почна да надобрява към края, ако не като сюжет то поне има доста битки и нови локации. Остана ми само 18-тият последен за втория сезон и последен за целия сериал.
RWBY 7 си е зле и само кратките каскади тук-таме стават, но мисля скоро ще си заминат, защото главният аниматор на студиото напусна.
Thunderbirds Are Go трети сезон идва по-противоречив от предните. От една страна миниатюрите, практическите ефекти, добавената 3D анимация и като цяло екшън сцените стават все по-добри, но от друга сюжетът и най-вече диалозите са отвратителни. Да, последните не са най-важните в шоуто, но са доста отегчителни, назидателни и повтарят едно и също по няколко пъти. То вярно, че сериалът е за деца, но не е специално за тъпи деца (ето аз съм едно от тях на ниво ментално развитие и не съм доволен :lol: ).

Трябва тези дни да подхвана и новия сезон на Infinity Train.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by alshu » Fri Jan 31, 2020 11:38 am

Star Wars Resistance приключи доста епично. Към края се беше превърнал в доста приличен сериал.

Infinity Train втори сезон - почти толкова добър, само дето краят малко го претупаха, за да е по-положителен. Най-важното е, че хем имаше някои познати елементи и сюжетни линии от първи сезон, хем въведе доста нови идеи и ситуации.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by alshu » Thu Feb 06, 2020 10:30 pm

The Owl House е с различна тематика и сетинг, но работи като опростен вариант на Gravity Falls. Доста приятно сериалче. 4-та серия е най-яката засега.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by alshu » Wed Feb 12, 2020 9:51 am

Седмия том на RWBY завърши ужасно и в пряк (за героите), и в преносен смисъл. Не е ясно как и накъде ще се развива сериала нататък предвид напускането на главния аниматор и финансовото състояние на студиото.

Целият този шум около Кроу и Кловър - ами да, написани са като да искат да са повече от приятели и всички които го отричат просто си затварят очите. Не е и много трудно за разкодиране предвид елементарния декларативен стил на сценаристите.
Което ни води и до поредното kill your gays клише. Не мога да разбира толкова ли е трудно да се избегне? Лично не ми пука дали ще има такива връзки в сюжета или не, но дори и на мен ми се повръща от това развитие. Подходящи trope-ове ли няма? А и трябва ли винаги да се пише с шаблони, за да може предполагаемо тъпият зрител, да разбере за какво иде реч?
Другата по-централна куиър двойка - Блейк и Йънг също са ужасно написани. Камерата постоянно набива "Ето вижте как ще реагират, и ето пак, и ето пак, и ето пак...". Добре де, знаем го отдавна, имате ли нещо ново да кажете по темата, някакво развитие? Това не е характеризация на образите, а преекспониране на една единствена черта по особено досаден начин. Сигурно вече и на техните шипъри им е писнало.

Не че цялата куиър тематика е важна за сюжета на RWBY (но пък доста врява се вдигна около нея в интернет), просто демонстрира слабостите, които шоуто има във всички останали аспекти - нелогични персонажи, нелогично реагиращи на света около тях и взимащи абсурдни дългосрочни решения, резки промени в понятията, специалните умения и митологията, retcon...
Робин е пример за такъв недомислен герой и докато тя е нов и неразвит персонаж, Джеймс (генерал Айрънууд) беше малко по-смислен преди, а сега е просто идиот с мания за контрол.
Предвид, че тук се ползват множество аниме и JRPG trope-вое, често се ползва лошо изпълненото "всички възрастни са корумпирани и некомпетентни лицемери".

Поне имаше известно количество екшън, той компенсира скуката донякъде.

Както обикновено, основното ми оправдание да следя шоуто бяха Вайс и Нео. То и в началото беше така, но с тях беше и Роман, който за съжаление преди доста сезони беше погълнат нелепо от една гигантска птица. :lol:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by alshu » Sat Feb 29, 2020 5:04 pm

Без да е голяма изненада, първите две серии на Star Wars The Clone Wars са пипнати визуално и пълни с добре замислен интензивен екшън вписващ се в локациите.
Още имаме дълбоко гмуркане в lore-а на поредицата. Мисля, че начинаещ би бил изгубен тук (шансът някой да почне директно от 7-ми сезон ми изглежда малък) или поне би пропуснал смисъла на половината от събитията.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by Litz » Wed Mar 04, 2020 2:22 pm

@трубадур кога да изгледам Хорсин Араунд и Кристмас спешъла на Боджак. Свърших пети сезон и омг стендъп епизодът беше гениален,

Тод и Емили трябва да си вземат мощно.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by трубадур » Wed Mar 04, 2020 7:27 pm

Litz wrote:
Wed Mar 04, 2020 2:22 pm
@трубадур кога да изгледам Хорсин Араунд и Кристмас спешъла на Боджак. Свърших пети сезон и омг стендъп епизодът беше гениален,

Тод и Емили трябва да си вземат мощно.
Братляс, неам идея, като видях, че ги има вече гледах Боджак по навик и не ми се щеше да се занимавам със страничен материал. Стендъпа и мен ме израдва, макар като всичко в тоя сериал да имам резерви и към него, но пак е едно от по-силните попадения. Нямам търпеж да стигнеш до предпоследния на шести сезон.

бтв, на теб сериалът смешен ли ти е? Щото аз след 3-ти сезон почти не се сещам забавна сцена, но просто качеството на диалога и играта на актьорите е достатъчно висока топка да ме държи, но комедията ми липсва.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by Litz » Thu Mar 05, 2020 2:20 am

Ако съм напушена ми е смешно, да. Но не лол смешно, ми по-скоро чилнато такова, но епизодът в който Мистър Пийнът Бътър иска да е бедес беше смешен. Или този с двете жени психоложката и жена й медиаторката, където си разказваха истории. Но да определено не е забавен вече.Тва не пречи де, защото има адски яки диалози.

Но Тод е ужасен. Не мога с него. Той и Емили, са нечовешката мъка просто с техните сцени.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by трубадур » Thu Mar 05, 2020 2:27 pm

За съжаление в шести сезон всички са в клуба му, минус Принцеса Каролината и Боджак. Те са единствените интересни, което пак не е малко, бидейки наистина двойката с най-заплетени отношения, останалото е само фон и фен сървис, щото не знаят какво да правят с любими герои. Дори Пинът Бътър е пропилян, а това трябва да се води някаква форма на престъпление.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by Litz » Tue Mar 10, 2020 9:46 pm

трубадур wrote:
Thu Mar 05, 2020 2:27 pm
За съжаление в шести сезон всички са в клуба му, минус Принцеса Каролината и Боджак. Те са единствените интересни, което пак не е малко, бидейки наистина двойката с най-заплетени отношения, останалото е само фон и фен сървис, щото не знаят какво да правят с любими герои. Дори Пинът Бътър е пропилян, а това трябва да се води някаква форма на престъпление.

Оф да. Боджак тоя сезон е супер интересен, аткьорския епизод супер ми хареса. И епизода с Принцес Каролината, където тя беше супер заета и се побъркваше. Репортерката и оня Гомез Адамс дразнят леко. При епизодът с бащата на Тод (озвучен от Jamie Camil, който е гениален), ме издразни това, че нищоправенето на Тод, пълната му некомпетентност, мързел, и тва да е абсолютната пиявица, са считани за добро нещо, което баща му просто трябва да приеме. Даян е толкова безинтересна вече, нищо че обожавам гласа на Алисън Бри (но то тая жена е безумно яка). твърде малко character actress Margot Martindale.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by Litz » Fri Mar 13, 2020 9:32 pm

@трубадур изгледах го Боджака, омг предпоследния епизод на Боджак беше едно от най-спиращите дъха неща. В Редит видях детайл, че
Spoiler: show
той забелязва, че се дави на 17тата минута, а той чак след 17 минути прави обаждането за Сара Лин.
Иначе супер як детайл, обвързан с
Spoiler: show
шапката беше това с даването. И всичките рефересънс за давене
Много ми хареса и на финала това с
Spoiler: show
honey dew, че го опита и му хареса.
Имам някакви задръжки, които ако искаш да обсъдим :mrgreen:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by трубадур » Sat Mar 14, 2020 11:10 am

Давай, въпреки негативното ми мнение за втората порция от 3 сезона си остава едно от най-качествените телевизионни неща за последните 10 години, а в американските анимации за възрастни си остава без конкуренция. :mrgreen:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by Litz » Sat Mar 14, 2020 1:15 pm

Ами целият арк на Даян след като се премести в Чикаго и с новия й приятел беше БАХМУ мъката. Принципно обожавах крууш моментите, с всичките там странни за седене столчета и Даян много ме радваше, но след Чикаго стана супер умряло. Принципн арта на книгата й много напомняше на stupid piece of shit, и ми се щеше да бъде отделено повече внимание на това, но уви.

Пълното пропиляване на Мистър Пийнътбътър е непростимо. Въпреки че имахме някои яки моменти с него, като това, че той е ride or die bitcha на Боджак, но някак си това което ми липсваше е изграждане на връзката между него и Боджак
Spoiler: show
Все пак той е човека/кучето, на което Боджак споделя за Сара Лин, макар и пиян и за това би трябвало да има причина. Смисъл Боджак не споделя просто ей така с всички дори и пиян, и де да знам щеше да е интересно това да се развие повече.
Другите ми задръжки са Тод. Мразя Тод, мразя го. Мразя го, всяка сцена с него драгва, дразни ме стоунърското озвучаване на Аарън Пол, дразни ме артът му, дразни ме цялата асексуална арка дето е просто четене от страница едно на гугъл сърч asexuality. UGH! Ужасен. Мразя го. Освен това, наистина ме изнервяше това, че той е абсолютната пиявица, няма никви положителни качества, но всички трябва да го приемат това. Освен това не му разбирам драмата с Емили и защо се сърди на Боджак.
Spoiler: show
Ся Емили, си е собствена личност и дори Боджак я пита за Тод и тя каза няма проблем. Та не разбирам защо тук Боджак е виновен.
Друго, на което не съм такъв фен е идеята или поне моята интерпретация, че
Spoiler: show
Боджак=Vance Waggoner. И че едва ли не е наранил Хърб и Сара Лин нарочно. Което не е така. Смисъл носи отговорност и причината за тяхната смърт е това, че той не се интересува от това, но го изкараха твърде зъл според мен. Не знам ти как го интерпретираш.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by трубадур » Sat Mar 14, 2020 3:36 pm

Пинътбътър и на мен ми е любимец и по-рано казах, че това, което направиха с него е престъпление последните 2 сезона, да не говорим, че той до почти финала беше единственото консистентно смешно нещо в сериала. Простотия с пъгчето беше криминално глупава. Даян също, въпреки че ми хареса участието й с последния епизод. А й малкото й интеракции със сина на бивола бяха забавни.

Този сезон беше единствено Боджак и Принцесата
Spoiler: show
(барабар с Джуно, тоя пич е великолепие, беше мило как без думи станаха нещата)
Тод го приех отдавна, че е там, защото Арън Пол е изпълнителен продуцент и не ми пречеше толкова, колкото арката на Пинът. Но, да, въпреки няколкото успешни бизнес начинания, до края не знаеха какво да правят с него и го оставиха да е безсмислен келеш.

За Боджак
Spoiler: show
мен ми хареса, че го оставиха по-сив, не смятам, че толкова го изкараха злодей, колкото кретен с понякога добри намерения, определени има морален компас, но егоизмът, отношенията с родителите му и алкохолизмът са сериозни проблеми и донякъде хем той е виновен, хем е и жертва на обстоятелства, което обаче не го оневинява и смятам, че доста зряло и кадърно бяха подходили към него. Никога не му дадоха извинение да е чак такъв тъпак и определени си плащаше за грешките с всеки сезон повече и повече. Пълният кръг на всичките глупости и болка, които причини беше затворен подобаващи, макар и малко не толкова епично, колкото може би са искали. Но затова и препоследният епизод е такъв брутален шамар.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by Litz » Sat Mar 14, 2020 4:08 pm

Баце, Пикълс толкова съм я мразила, че съм я изстрила тотално от съзнанието си. Сериозно, това беше по-голямо дъно дори от Тод, Пинътбътър беше забутан в нищото буквално с тая Джоуи Пого история и болеше. Доста изпуснат потенциал с него и Боджак особено.

Имали сме през сезоните някакви моменти с тях двамата, как той помагаше на Боджак, при все омразата на Боджак, фактът че е ride or die е наистина супер умилителен и наистина е интересно, че това е най-неджъджващият персонаж, както казах, самият факт че
Spoiler: show
Боджак казва точно на него за Сара Лин е много важен. И въпреки че не смятам, че трябваше да го видим това, смятам че имахме нужда от повече моменти с двамата. Това с Пъгса беше тотално пропиляване. Смисъл виждали сме и преди, че Боджак иска помощта на Пинътбътър вместо тази на хора, които уж са му по-близки. И щеше да е добре да има развитие, за да може тоя ride or die момент да има повече тежест.
Принцесата е прекрасна и обожавам Ейми Седарис, наистина и това с Джудата беше много яко наистина. Епизодите с нея винаги са сила. Относно Даян и на мен интереакциите със сина на бивола ми бяха супер забвани, но самия бивол беше мега скучен. Ще ми се да знаехме повече за книгите й. както и за Бъртдей дед, но било квот било, както е казал поета.

Относно предпоследния епизод
Spoiler: show
деева Нетфликс със скипването на надписите, щото оттам се разбира че Боджак оцелява. Принципно много хора са ми казвали, че искат Боджак да си вземе, но на мен Боджак ми е страшно любим и не исках, плюс че не смятах, че това е добър завършек за него. Исках да има последствия за него разбира се, но смъртта ми се струваше като доста лесен избор. Поради тая причина мисля, че това което направиха с тоя епизод е доста по-силно от това просто Боджак да умре. Хареса ми и фактът, че брата на Беатрис я дърпа към бездната, което е символ за това, че я превърща от сладко малко конче, в изрода, който става. Бих казала, че това е един от най-добрите епизоди на какво и да е било.
Единственият ми проблем е фъфленето на Кристен Шаал. Имам патогологичен проблем с фъфлещи хора, еле па такива, които са в шоубизнеса. Еби му майката не е толкова трудно да идеш на логопред да го ева. Нема нещо, което да ме дразни толкова колкото фъфлещ човек, особено актьор. Това да не работиш върху това е отватително.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Semrush [Bot] and 13 guests