Какво слушате сега?

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by penzata » Thu Feb 20, 2020 1:45 pm

tigermaster wrote:
Thu Feb 20, 2020 12:35 pm
А за "Спектър на утехата" малко е оставало да вземат тази песен, ама са я отхвърлили:
https://www.youtube.com/watch?v=zg2dXY9TOKA
Защо...
И тази ни стаа, бритчед. Песента трябваше да покаже Бонд такъв, какъвто вече го знаем, но и с нотки на пасивна агресивност, вследствие на преживяното от предходната част и последващия процес по "оформянето" му на познатия Бонд. Нещо, което и двете песни не правят, но и самият филм тотално оплеска нещата.

Хората, заради това толкова много харесват "You Know My Name" - тя отлично хваща синхрона между това, да представи до болка познат герой, но и същевременно да го покаже за първи път, още преди да е станал 007; нещо като pre-sequel. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Какво слушате сега?

Post by Killua » Thu Feb 20, 2020 2:49 pm

penzata wrote:
Thu Feb 20, 2020 1:45 pm
Хората, заради това толкова много харесват "You Know My Name" - тя отлично хваща синхрона между това, да представи до болка познат герой, но и същевременно да го покаже за първи път, още преди да е станал 007; нещо като pre-sequel. :mrgreen:
Абе аз със и без Бонд връзката (която определено помага, нали) просто обожавам песента, няма такъв заряд... И за мен това е песента, която е много над всички останали Бонд песни, повечето от които доста харесвам. Изобщо не се сещам коя е песента на Смит, трябва да я чуя, както и тази на Айлиш.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by penzata » Thu Feb 20, 2020 3:25 pm

Killua wrote:
Thu Feb 20, 2020 2:49 pm
И за мен това е песента, която е много над всички останали Бонд песни, повечето от които доста харесвам.
Когато казвам, че е най-добрата Бонд песен, не уточних, че говоря за Броснан и Крейг ерите - не съм запознат с предходните филми и песни (със сигурност съм слушал част от тях, но в момента нямам спомен), така че "класацията" ми е вакуумно ограничена.

Иначе, да, песента "няма такъв заряд" - или по-точно казано притежава нахакания, адреналинов, нахъсан заряд на млад и здрав таен агент. Корнел великолепно напипва всичко това и "психедиличната" му натура и експлозивен глас създават страхотна песен, сама по себе си, но абсолютно помитаща филмова такава.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Какво слушате сега?

Post by tigermaster » Thu Feb 20, 2020 4:12 pm

penzata wrote:
Thu Feb 20, 2020 1:45 pm
И тази ни стаа, бритчед. Песента трябваше да покаже Бонд такъв, какъвто вече го знаем, но и с нотки на пасивна агресивност, вследствие на преживяното от предходната част и последващия процес по "оформянето" му на познатия Бонд. Нещо, което и двете песни не правят, но и самият филм тотално оплеска нещата.
Това, дето го линкнах, поне е хубава песен. От самия филм единственият ми истински спомен е колко онова в началните надписи ми стържеше по нервите.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by penzata » Thu Feb 20, 2020 4:16 pm

tigermaster wrote:
Thu Feb 20, 2020 4:12 pm
Това, дето го линкнах, поне е хубава песен.
Субективно, другата също е. :roll:

Неизползваната песен на Radiohead за Spectre (https://www.youtube.com/watch?v=o4mIWoL ... e=emb_logo) също е страхотна, но погледната като сегмент от цялото, не се връзва с филма (тук отново вината е и на самия "блудкав" филм :ninja: ).


ЕДИТ:
Съвсем забравих "The World Is Not Enough" на Garbage. Така като гледам, Адел ми е бая назад в (новите) любими Бонд песни. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by penzata » Fri Feb 21, 2020 8:51 am

Ordinary Man ис аут!!! :panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic:
:metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by Yan » Fri Feb 21, 2020 2:49 pm

penzata wrote:
Fri Feb 21, 2020 8:51 am
Ordinary Man ис аут!!! :panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic:
:metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal:
Както и III на Demons & Wizards :metal: :metal: :metal:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by penzata » Fri Feb 21, 2020 3:42 pm

@Yan , вютъфъ, дюд, нямах никаква представа, че тия пичове още съществуват, още по-малко, че са направили нов албум. :shock: Имам изключително приятни спомени от дебютния им. Чудничко! :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Fri Feb 21, 2020 4:11 pm

@penzata буквално миналата страница писах за тех, даже новата им песен праснах

ебаси

наранихте ми чувствата

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by penzata » Fri Feb 21, 2020 5:29 pm

трубадур wrote:
Fri Feb 21, 2020 4:11 pm
@penzata буквално миналата страница писах за тех, даже новата им песен праснах

ебаси

наранихте ми чувствата
Използвай чат-пат някакъв болд, датезаеба. :spite:

Еми, чак сега видях. Брау! :hihi:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by coldie » Fri Feb 21, 2020 5:49 pm


User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Какво слушате сега?

Post by Martix » Fri Feb 21, 2020 6:07 pm

Новия сингъл на The Birthday Massacre, малко е low energy, ама е добре, чакам новия албум, който излиза след месец.
https://www.youtube.com/watch?v=KLobWcKG8mo
Не знам как го правят, но вече толкова години пускат една и съща песен с леко различен аранжимент и винаги успяват да извадят албума на годината.


On another note, преслушах албума към новия Birds of Prey филм, дето никой не е гледал, и е доста приличен (албума, не филма).
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by coldie » Mon Feb 24, 2020 5:12 pm

Много ми е забавно, че най-скилнатия рапър в историята е бял.
https://www.youtube.com/watch?v=dISaCdOmjYk

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Tue Feb 25, 2020 4:38 pm

Demons and Wizards - III албумът, дека го чекаме 15 години и не мислехме, че ще го бъде, поне до миналата година, когато преиздадоха предишните 2.

Тая група продължава да е по-епична в главите на хората, отколкото в действителност е. Имаме Ханси (който с годините сякаш не успя да си затрие гласа, ми го направи още по-великолепен), имаме и Джон, тоя път барабар с половината Iced Earth и очакванията винаги са били за безпощадна епика, а то тоя проект за пореден път показва, че това им е чийл групата, където могат да си починат. Според Шафър това е доста динамичен класически хевъ метъл албум, ама не е. Преобладаващото темпо е от средно до бавно, но самите песни са разнообразни, запомнящи се и както предишните албуми фактът, че не е нонстоп галоп е в негова полза. Това го казвам, щото виждам много хора са останали разочаровани от липсата на бомбастика.

Аз лично съм мега доволен, като New Dawn, Diabolic и Invincible засега ми се очертават фаворити, но очаквам в типично техен стил с годините да си сменям любимите песни. Това тук има доста потенциал за неспирно слушане. Ханси прави чудовищни неща с гласа си, средното темпо пасва на звука на групата като ръкавица, интересни композиции и като цяло много положително звучащ албум в текстово отношение, поне където обръщах внимание. Вярно, че е 65 минути и пак ми се струва кратък. Това винаги е добър показател за качествата на даден албум.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by AlDim » Wed Feb 26, 2020 7:12 am

Много ме радва новият албум на Ози. Представлява някаква доста интересна комбинация от поп, рок и метъл.
Засега най-много ме радват песните Ordinary Man, Under the Graveyard и Scary Little Green Men. Текстовете са адски добри като цяло, особено на тези три песни. Браво на Ози и целия народ от големи рок и метъл групи, който се е събрал за този албум.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests