Авеню 5

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
lightning peregrine
Farmer
Posts: 58
Joined: Sun Dec 17, 2017 10:53 pm
Location: Sofia

Авеню 5

Post by lightning peregrine » Mon Jan 20, 2020 6:42 pm

Видях, че са качили първия епизод в ХБО Го. Някой гледал ли го е ?
Как е в сравнение с The Orville?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Авеню 5

Post by Amelia » Mon Jan 20, 2020 7:44 pm

Довечера ще го погледна. Изглежда обещаващо, а и Хю Лори си е Хю Лори.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Авеню 5

Post by Killua » Mon Jan 20, 2020 8:09 pm

Amelia wrote:
Mon Jan 20, 2020 7:44 pm
Довечера ще го погледна. Изглежда обещаващо, а и Хю Лори си е Хю Лори.
Да, и аз го почвам тази вечер! Вярвам, че ще е сполучлив сериал, а и Хю Лори е сериозен сериозен фактор!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Авеню 5

Post by Ambartanen » Mon Jan 20, 2020 10:15 pm

Изгледах епизода, рано ми е да дам мнение за сериала, но не беше особено силно начало. Светлинни години по-добре от Орвил, но то това важи за на практика всеки сериал.

Edit: С едно преспиване да обмисля впечатленията си, осъзнавам че нито веднъж не се засмях за целия епизод. Очевидно е комедия с изключително бутафорни герои, но никой от тях не ми беше смешен. Хю Лори се справя страхотно, но за нещастие играе един най-досадните архетипи:
Spoiler: show
Актьор, който играе актьор, който играе капитан. Твърде често съм го виждал, за да бъде изненадващо или смешно само по себе си.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Авеню 5

Post by Amelia » Tue Jan 21, 2020 11:28 am

Ambartanen wrote:
Mon Jan 20, 2020 10:15 pm
Изгледах епизода, рано ми е да дам мнение за сериала, но не беше особено силно начало. Светлинни години по-добре от Орвил, но то това важи за на практика всеки сериал.

Edit: С едно преспиване да обмисля впечатленията си, осъзнавам че нито веднъж не се засмях за целия епизод. Очевидно е комедия с изключително бутафорни герои, но никой от тях не ми беше смешен. Хю Лори се справя страхотно, но за нещастие играе един най-досадните архетипи:
Spoiler: show
Актьор, който играе актьор, който играе капитан. Твърде често съм го виждал, за да бъде изненадващо или смешно само по себе си.
Абсолютно същите наблюдения имам и аз. Ма дума по дума просто.
Засега е скучно. Ще го оставя да излезе и ще пробвам да го гледам накуп - поне епизодите са къси.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Авеню 5

Post by tigermaster » Tue Jan 21, 2020 11:57 am

^На сто процента бях сигурен, че ще го приемеш така, честно.
На мен ми хареса доста, обаче превода за НВО го правих аз, което няма как да не ми е изкривило преценката. Във всеки случай - страшно трудно за превод нещо, такова скоростно говорене да се вмести в субтитри си е играчка. Хю Лори е готин. Джош Гад в трейлърите го помислих за Джак Блек, после като излезе официално епизодът и го гледахме вкъщи, хората в семейството ми също го помислиха за Джак Блек. Зак Удс е нема такъв олигофрен. Инженерката ме радва.
Толкова засега.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Авеню 5

Post by Moridin » Tue Jan 21, 2020 1:33 pm

Ужасно никакъв. Криндж, криндж, ама това е прекалено и няма нищо друго освен него.
Особено дразнещи персонажи: Джъд и младежа, който се разправяше с пасажерите.
Скипец от раз.
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Авеню 5

Post by Amelia » Tue Jan 21, 2020 6:02 pm

tigermaster wrote:
Tue Jan 21, 2020 11:57 am
На мен ми хареса доста, обаче превода за НВО го правих аз, което няма как да не ми е изкривило преценката. Във всеки случай - страшно трудно за превод нещо, такова скоростно говорене да се вмести в субтитри си е играчка.
Nice! :)
С HBO ли работиш сега?

Иначе, мен оня нихилиста, дето беше турен да обслужва клиентите ми беше маргинално забавен. Останалите са ми безразлични засега. Ма да видим.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Авеню 5

Post by Xellos » Tue Jan 21, 2020 7:44 pm

И мен нещо не ме е запалил още, ще изчакам да се понатрупа. :roll: Хю Лори не мое да изнесе още един сериал почти сам, ся минаха времената на Джийвс и Хаус.

Орвил си е супер, ся който е чувал 2 приказки за Сет Макфарлън трябва да знае какво да очаква деа, нема кво да се праи на изненадан, че е идиотия особено в началото. Тва си е стартрек пародия с блекджек и хукърс. :mrgreen:

лек преводачески офтопик - гледам некъф съдел порнхъба, че нямало субтитри. Те тва ще е златна възможност за преводи на кило и до пенсия :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Авеню 5

Post by Killua » Tue Jan 21, 2020 8:31 pm

tigermaster wrote:
Tue Jan 21, 2020 11:57 am
^На сто процента бях сигурен, че ще го приемеш така, честно.
На мен ми хареса доста, обаче превода за НВО го правих аз, което няма как да не ми е изкривило преценката. Във всеки случай - страшно трудно за превод нещо, такова скоростно говорене да се вмести в субтитри си е играчка. Хю Лори е готин. Джош Гад в трейлърите го помислих за Джак Блек, после като излезе официално епизодът и го гледахме вкъщи, хората в семейството ми също го помислиха за Джак Блек. Зак Удс е нема такъв олигофрен. Инженерката ме радва.
Толкова засега.
И @Moridin го сбърка с Джак Блек :D
И на мен ми хареса и дори се посмях на някои места (защото го гледах в компания, де, като гледам сама, май никога не се смея, като се замисля). Аз май не съм гледала никъде толкова това от спойлера на @Ambartanen, та не ми е познато до втръсване.
Мисля, че стилът, скоростта, с която се случват нещата (особено скоростта на говорене), и хуморът ще изискат малко свикване. Но за мен си имаше доста весели моменти, това със забавянето и цялата групичка, дето гледаше "лайв" драмата. Нихилистичният обслужващ пасажерите беше ужасен, но смешен. Това постоянно разсейване от основната тема на разговор ме забавляваше доста... Хареса ми, че от самото начало използват научнофантастичната тематика и за сюжетен, и за комедиен двигател (в първите минути си помислих, че ще е просто рандъм комедия на космически кораб, която спокойно би могла да се развива и на круизен такъв).
Но и аз мисля, че да се гледа по-накуп ще е по-добре.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Авеню 5

Post by tigermaster » Wed Jan 22, 2020 12:50 am

Amelia wrote:
Tue Jan 21, 2020 6:02 pm
Nice! :)
С HBO ли работиш сега?
От ноември работя със студио, което им осигурява доста преводи. За момента все още съм направил малко неща за тях, ама има време.

Иначе, конкретно за сериала - като гледам негативните ревюта в ИМДб, оставам с впечатление, че огромна част от зрителите не са знаели на какво ще се нахендрят, макар че трейлърите даваха доста ясна представа какво ще е нещото. Аз получих горе-долу каквото очаквах, обаче виждам защо някой може и да не му се зарадва. Не виждам причина за сравненията с "Орвил", обаче, доколкото "Орвил" все пак е пародия на "Стар Трек" с извънземни раси, приключения и други такива, а "Авеню 5" е нещо съвсем друго.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Авеню 5

Post by Ambartanen » Wed Jan 22, 2020 10:00 am

Аз трейлъри не съм гледал, но видях ревю сравняващо го с Battlestar Galactica по някаква причина. Не прочетох ревюто и сега не знам къде да го открия, ама нямам никаква идея каква връзка са открили между двете и със сигурност подходих с грешни очаквания.
Killua wrote:
Tue Jan 21, 2020 8:31 pm
Хареса ми, че от самото начало използват научнофантастичната тематика и за сюжетен, и за комедиен двигател (в първите минути си помислих, че ще е просто рандъм комедия на космически кораб, която спокойно би могла да се развива и на круизен такъв).
За какво използват научнофантастичната тематика? Освен "майтапите," че шефовете грам не разбират от скоростта на светлината и орбитална механика, на които им липсваше смешната част.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Авеню 5

Post by Killua » Wed Jan 22, 2020 10:29 am

Ambartanen wrote:
Wed Jan 22, 2020 10:00 am
Killua wrote:
Tue Jan 21, 2020 8:31 pm
Хареса ми, че от самото начало използват научнофантастичната тематика и за сюжетен, и за комедиен двигател (в първите минути си помислих, че ще е просто рандъм комедия на космически кораб, която спокойно би могла да се развива и на круизен такъв).
За какво използват научнофантастичната тематика? Освен "майтапите," че шефовете грам не разбират от скоростта на светлината и орбитална механика, на които им липсваше смешната част.
Значи, говорим за епизод от 30 минути, в който голяма част от майтапите (без значение дали са ти били смешни, или не, това е друг въпрос) си бяха свързани с това, да. Тоест със сигурност "комедийният двигател" от твърдението ми си е покрит. Иначе цялата драма в първи епизод с огромното отклонение, което ги обрича на 3-годишно пътуване, вместо 5 седмици, си е доста сериозен сюжетен двигател. Също фактът, че
Spoiler: show
"капитанът" не е всъщност наистина "капитан" (това не мога да си го представя с нито едно друго превозно средство някак).
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Авеню 5

Post by Ambartanen » Wed Jan 22, 2020 11:44 am

Е, "капитна" буквално е облечен като капитан на морски кораб и "командва" от мостик като на морски кораб. Самата екскурзия също е продадена и организирана като морски круиз и пътниците са типични за круизни пътници. Поне за мен това си е точно "модерен морски круиз, ама някак си в космоса."

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Авеню 5

Post by Killua » Wed Jan 22, 2020 12:44 pm

Не, имах предвид, че
Spoiler: show
капитанът не е действителният капитан на кораба, а само за PR и на практика има друг реално разбиращ, а корабът си е на автопилот. Не си го представям това на друго превозно средство, включително не ми се връзва за круизен кораб в настоящето.
Иначе паралелите с круизния кораб са ясни, но пак смятам, че в първия епизод имаше приятно много елементи, които показват, че става дума за космос, включително основната драма на епизода. А в началото ми се стори, че няма да е така, а ще е буквално просто круизен кораб. Което пак може да се окаже така в следващите епизоди, разбира се, ще видим.
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests