Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Fri Dec 13, 2019 12:26 am

Малеее браат, Джак Раян, опитахме с жената и в първите 2 епизода само главният калъф и задникът на оная терористичната съпруга стават. Дори симпатягата от the wire и treme не може да извади нещо от тъпия си персонаж. За нас беше краят паянтовата мисия във франция. Хубаво са решили да показват жертви и от нашите. И докато нападението над хамериканците им доде от нищото и беше извърешни от обучени талибани, то френските специални части да са толкова некадърни и да действат толкова непрофесионално беше обидно да го гледаш тва. Тва беше по-зле и от телефона.

А почна обещаващо. Следваха парите, мязаше, че ще е доста по-джиджибиджи, демек разузнаване, събиране на улики, бавно действие, те едва си го държаха в гащите дваасе минути преди да почнат да се пуцат.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Dec 13, 2019 2:06 am

Zoey's Extraordinary playlist https://www.youtube.com/watch?v=hvQFt1s4Q6Q

Изглежда като Глий среща Крейзи Пусито (като е по-скоро първото) с участието на Soy Emma Stone, новия Грег, Мистър Биг, Лорелай и един пич от Глий.

Но разбира се ще го гледам, защото соевата Ема Стоун е много сладка и винаги съм я харесвала.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Fri Dec 13, 2019 5:39 pm

Почнах ИРОНИЧНО първия епизод на High School Musical, The Musical, The Series по Дисни+, след което изядох осталите излезли до момента, and I have zero chill about it.

Супер мета история за ученици от реалното училище в Юта, където е заснет оригиналният филм, където сега новата драма учителка иска да поставя постановка на мюзикъла по него.

Плитка тийн историйка с изненадващо приятен хумор, заснета като Parks and Rec с разклатена камера, мини интервюта и героите хвърлят поглед към камерата от време на време из сцените. Супер уоук, боя се, но без да го прави твърде много на въпрос.

Не знам на кого мога да препоръчам такова нещо, но нямам думи колко ме кефи.

https://youtu.be/RlaV8sJGhfc
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Dec 13, 2019 6:12 pm

riggered as a millieanial :shock: :shock:

I am dying. I am deceased. Yes. :shock: :shock: :shock:

Troy Bolton would never be late for an audition :shock: :shock: :shock: :shock:


Самият факт, че имаше реплика за тва как само първата част е яка при положение, че всеки знае че втората е шедьовър.

И нито едно от момчетата не е Зак Ефрон.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Fri Dec 13, 2019 7:17 pm

Litz wrote:
Fri Dec 13, 2019 6:12 pm
riggered as a millieanial :shock: :shock:

I am dying. I am deceased. Yes. :shock: :shock: :shock:

Troy Bolton would never be late for an audition :shock: :shock: :shock: :shock:


Самият факт, че имаше реплика за тва как само първата част е яка при положение, че всеки знае че втората е шедьовър.

И нито едно от момчетата не е Зак Ефрон.
E.J. има потенциал. С всеки следващ епизод изглежда все по-добре. Но мисля, че идеята е баш, че никой от тия не е велик певец или неземно красив (макар че по някаква причина всички са абсурдно добри танцьори). Иначе тоя цитат за Трой е бъзик, щото и той закъсня за прослушването.

А коментарът ти за втория филм заслужава бан. Всеки знае, че третият е най-добрият.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Dec 13, 2019 7:41 pm

Третият филм е най-излеждащият, щото е единственият с театрален рилийзн но докато във вторият имаш най-гей песента евър след която Раян и Чад се хук ъпват и си разменят дрехите, в третия Раян е хетеро и го сгаджосват с Келси. Още Bet On it >>>>>> всички други песни. Имаме и изтритата сцена humuhumunukunukuapua, която е отвъд гениална.

И в третата Шарпей е тотално липсващa, вместо тва имаме някво невзрачно девойче. Не знам.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Fri Dec 13, 2019 8:59 pm

Litz wrote:
Fri Dec 13, 2019 7:41 pm
Третият филм е най-излеждащият, щото е единственият с театрален рилийзн но докато във вторият имаш най-гей песента евър след която Раян и Чад се хук ъпват и си разменят дрехите, в третия Раян е хетеро и го сгаджосват с Келси. Още Bet On it >>>>>> всички други песни. Имаме и изтритата сцена humuhumunukunukuapua, която е отвъд гениална.

И в третата Шарпей е тотално липсващa, вместо тва имаме някво невзрачно девойче. Не знам.
Това е мета. Sharpei is always robbed :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Sat Dec 14, 2019 5:51 pm

Life update: Дисни като не е за износ в Китай, се оказва, че могат да имат чудесна ЛГБТ репрезентация.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Dec 15, 2019 12:09 am

Гледах първия епизод на "See":
https://www.imdb.com/title/tt7949218/
На български заглавието е "Проглеждане". Мисля, че никога преди не съм гледал толкова очевидно скъпа телевизионна продукция, която да връзва толкова малко смисъл. Просто абсолютно всеки елемент в цялото нещо е напълно, ама напълно безсмислен, като почнем от самия факт, че в едно общество на уж слепи хора всички носят някакви украшения без практически функции или ходят с направени прически (а мисля, че имаше и татуирани...), минем през сблъсъка между две армии, в който по някакъв начин всеки от слепите войници може да различи приятел от враг, въпреки че се разпределят на двубойчета, в които си прилагат техники от джу джуцу един на друг (поне беше бая зрелищно, де) (може би това, че преди битката церемониално си украсиха лицата с кал, им е помагало да се разпознават по миризмата, деанам), стигнем до момента, в който слепите използват открит огън очевидно за осветление, а преди това спрем пред хавайските танци. Да не забравяме и кралицата, която произнася молитва към Бога, докато си бърка по разни отверстия, а после си души пръстите, защото... така, просто да го има, нали, нищо, че от въпросната сцена нужда поне в първия епизод нямаше.
Егати. Язък, че са похабили Джейсън Момоа така. На всичко отгоре и героят му се казва Баба.
Ух.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Marfa » Sun Dec 15, 2019 5:20 pm

tigermaster wrote:
Sun Dec 15, 2019 12:09 am
Гледах първия епизод на "See":
https://www.imdb.com/title/tt7949218/
На български заглавието е "Проглеждане". Мисля, че никога преди не съм гледал толкова очевидно скъпа телевизионна продукция, която да връзва толкова малко смисъл. Просто абсолютно всеки елемент в цялото нещо е напълно, ама напълно безсмислен, като почнем от самия факт, че в едно общество на уж слепи хора всички носят някакви украшения без практически функции или ходят с направени прически (а мисля, че имаше и татуирани...), минем през сблъсъка между две армии, в който по някакъв начин всеки от слепите войници може да различи приятел от враг, въпреки че се разпределят на двубойчета, в които си прилагат техники от джу джуцу един на друг (поне беше бая зрелищно, де) (може би това, че преди битката церемониално си украсиха лицата с кал, им е помагало да се разпознават по миризмата, деанам), стигнем до момента, в който слепите използват открит огън очевидно за осветление, а преди това спрем пред хавайските танци. Да не забравяме и кралицата, която произнася молитва към Бога, докато си бърка по разни отверстия, а после си души пръстите, защото... така, просто да го има, нали, нищо, че от въпросната сцена нужда поне в първия епизод нямаше.
Егати. Язък, че са похабили Джейсън Момоа така. На всичко отгоре и героят му се казва Баба.
Ух.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Туй ме накара да поискам да му хвърля едно око. Ама и без да съм го правила, щи кажа, че поне Бабата ще да е бил татуиран. Щото Момоа. В сми... Няма как да не е, а?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Mon Dec 16, 2019 12:55 am

Момоа точно през цялото време е покрит с кожи, та не му се виждат татуировките, ама... Честно казано, ако беше някаква отявлена комедия, щеше да се ядва, ама то го раздава сериозно.

Както и да е, гледах първия епизод на "Хрониките на Асдал":
https://www.imdb.com/title/tt8750956/
Корейско фентъзи с корейски древни викинги. Почти изненадващо кърваво е. Хареса ми. Няма нищо историческо, каквото и да пише в ИМДб - светът, в който се развива действието, е напълно измислен. След толкова разочароващи западняшки фентъзи сериали тая година това ми идва направо свежо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Mon Dec 16, 2019 9:51 am

За корейски фентъзи бутафории Kingdom също доставя. Епичен фентъзи сериал със зомбета и плоски герои, ама яко прадъкшън валю и все пак корейски традиции, дори нефелните им опити пак са правени с умения, каквито другаде няма. Та като приключиш Асдала и това може да пробваш. Плюс че зася са само 6 епизода (свършва с клифхенгър, просто втората част от сезона не е готова още, нетфликс почнаха така да правят с някои сериали :lol: ).

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Wed Dec 18, 2019 10:42 pm

Въпреки последните два средняшки сезона (е, имаше и няколко силни момента, но пак не бяха на нивото на първите два сезона) на Silicon Valley, финалето на сериала го заковаха. :yay:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Claymore » Thu Dec 19, 2019 2:42 am

Чисто в комедиен смисъл съм съгласен... но въпреки че сериала никога не е имал за цел да е съвсем реалистичен, все си мисля че ако това се беше случило реално с такава неврална мрежа, на никой не би му хрумнало дори да се лиши от милиардите долари, пък майната му на последиците. Особено в Силиконовата долина. Но иначе се смях с глас, и въпреки че персонажите са се доказали като задници в голяма част от случаите, ще ми липсват. И естествено че Лори Брийм е в затвора и е станала тартор :mrgreen:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Thu Dec 19, 2019 9:03 am

Опитах се да гледам The Expanse и Jack Ryan и запсах и на двете. Плз, препоръчайте ми нещо, на което няма да заспя.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests