Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Fri Nov 15, 2019 3:34 pm

Ами, аз пък докато бях на трудов договор, злоупотреби с болнични не видях. Няма да твърдя, че такива не се случват, обаче след като в прав текст ми беше заявено, че за по-малко от счупен крайник не трябва да вземам болничен в никакъв случай, защото няма кой да ми поеме смените, от тая мярка просто се изприщвам. Няколко месеца, преди отношенията ми с телевизията да приключат, ходих с доста тежък грип на работа, което ми отложи оздравяването с и аз не знам колко време, а преди това веднъж отидох натъпкан с обезболяващи след изваждане на зъб. Ами...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Nameless_onee » Fri Nov 15, 2019 5:13 pm

tigermaster wrote:
Fri Nov 15, 2019 3:34 pm
Ами, аз пък докато бях на трудов договор, злоупотреби с болнични не видях. Няма да твърдя, че такива не се случват, обаче след като в прав текст ми беше заявено, че за по-малко от счупен крайник не трябва да вземам болничен в никакъв случай, защото няма кой да ми поеме смените, от тая мярка просто се изприщвам. Няколко месеца, преди отношенията ми с телевизията да приключат, ходих с доста тежък грип на работа, което ми отложи оздравяването с и аз не знам колко време, а преди това веднъж отидох натъпкан с обезболяващи след изваждане на зъб. Ами...
Ами от теб си зависи, ти си извади болничен, предай им го, пък нека няма кой да те замества.
Злоупотребите с болничните съм ги видял от позицията на човек занимаващ се с трз и лс и са факт, масово. Някои са по нагли (като да си постваш снимко от почивпката във фейсбук, докато ти тече болничен пред работодателя, примерно), други по-малко.
Едномесечните предизвестия за напускане, колко са шарени с болнични, не е истина.

Масови злоупотреби има и те вредят както на работодателите, така и на работниците (заместващите ”болния”), така и на хазната. Нещо трябваше да се направи, но точно тази мярка е доста несправедлива и сега ще гори и мокрото
Фанатизма е другата страна на ограничението

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amikae » Fri Nov 15, 2019 8:20 pm

То ясно, че вредят ама не това е решението. Даже именно в силния летен сезон на морето, когато се разболеем или не вземаме болнични, или в най-добрия случай вземаме един ден болнични преди почивния ден. Този закон ще накълве точно най-работещите хора с най-малко възможност за гъвкавост.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Fri Nov 15, 2019 9:24 pm

Подобен тип политики, НИКОГА няма да засегнат тарикатчетата, дето си пускат фалшиви болнични и няма да ги накарат да се спрат. Напротив сега тия ще почнат вместо 1 ден, ще си вземат 5, щото точно на тия изобщо н им пука. По тоя начин преебават точно хората, които макс веднъж в годината ще им стане зле и ще си пуснат болничен. Но нека преебем точно тях.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Tue Nov 19, 2019 12:12 pm

Сега, аз знам, че ще ви шокирам, а и темата е далеч по-маловажна от новите корици на Хари Потър, но Премиерът се е намесил и с цялата си прелест е:

а) оттеглил предложението за болничните и
бе) спрял дълбаенето покрай река Вит


Паднете ничком и Му се помолете.

Мерси.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Tue Nov 19, 2019 12:19 pm

аз нищо не разбрах. Боко съвсем е почнал да говори като Димитър Пенев

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Tue Nov 19, 2019 2:02 pm

Че той кога е спирал? При това тук е почти членоразделен, без ономатопеични изблици.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Wed Nov 20, 2019 9:56 am

И това не знам точно къде да го сложа, ама ще пробвам тук.

На нашата улица имаХме (до днес сутринта) три контейнера за битов боклук, които се оказа, че били тип "бобър", и два за разделно събиране. Също така имаме и множество търговски обекти. Та тези обекти си изхвърлят всички опаковки и други боклуци така, че само час по-късно контейнерите буквално преливат. А това, което падне на земята, циганите от камиона не си правят труда да го вдигнат. В резултат газя в помия до ушите, като отивам на работа, и се гмуркам в помия, като се връщам от работа. Как вони няма да описвам, хората наоколо не могат да отворят да си проветрят.

В същото време на съседната пресечка има пак три контейнера за общ боклук и два за разделно събиране, но са разположени така, че разделните са напълно непристъпни за всеки, комуто би хрумнала екзотичната идея да ги ползва по предназначение.

В СЪЩОТО ВРЕМЕ решиха предизборно да асфалтират съседната улица "Христо Попович", само че на едното място имаше спрели коли и те асфалтирали около тях...

И така, на мен за пореден път ми писна (нямам статистика колко пъти съм писала за шибания боклук) и си излях дошата в дълго писмо, в което описах всички тези нередности. Написах, че като не можем да имаме нормални подземни контейнери, поне да ни сложат такива, на които да можем да им затваряме капаците. Написах, че искам да започнат да извозват боклука поне два пъти на ден. Написах да проверят търговските обекти дали спазват законовите си задължения. Цитирах и скапания член от скапания закон, който изисква от скапаните търговски обекти да сключат скапан договор за отделно сметоизвозване. Написах да разместят контейнерите за разделно събиране така, че да има достъп до тях. Приложих снимки, включително и на ексцентрично асфалтираната улица, и зачаках резултати.

И дочаках. Получавам вчера писмо, че съгласно жалбата ми било взето решение нашите контейнери да се изместят на долния ъгъл при другите контейнери, дето иначе трябваше само да се разместят, за да станат достъпни.

В смисъл, да, това беше писмото.

Че местят контейнерите.

И аз пощръклях. Писах до всички, до които се сетих, успях дори да набарам пиарката на самия баш-кмет Портних, дано го оноди сенегалския футболен отбор, и тя писа, в резултат днес заранта контейнерите бяха преместени.

Това, разбира се, ми напомни доста силно за ситуацията, в която Бранислав Нушич беше изпаднал, като получил писмо от казармата да върне зачисленото му чесало за кон, но някак не успя да ми стане смешно. Вместо това преди малко написах ново писмо, кратко, ясно, съдържателно и бих казала дебилоустойчиво, ако имах поне малка увереност, че всъщност си нямам работа с някакви поддебили, и седнах да чакам. Междувременно се опитвам да се крия от комшиите, че да не разберат, че заради мен сега ще трябва да си хвърлят боклука на майната си.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Ghibli » Wed Nov 20, 2019 10:56 am

Марфе, понеже ти прочетох писмото във фейсбук - не си нацелила стила на общуване с тях. Това не отменя факта, че те са идиоти, разбира се, но нали твоята цел е тези идиоти да те разберат и да свършат това, което искаш. Дай им максимално официално, максимално чиновнически написан текст.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Wed Nov 20, 2019 10:58 am

И това направих днес. Вече ако и с това изпитат затруднения, не знам.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Sat Dec 28, 2019 10:08 am

https://zapernik.com/2019/12/27/90714/% ... gHWJnYlKns

:shock:

Предполагам това е логичният завършек на процесът, започнал с хвърляне на захар по улиците против катастрофи.

За емиграция в Канада, погледнете този сайт:
https://www.canada.ca/en/immigration-re ... anada.html

Ако имате въпроси за страната, задайте ги, ще се постарая да им отговоря. Спасявайте се докато можете.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Sat Dec 28, 2019 11:11 am

Ааа, много отдавна го гледам тоя вариант, ама трябва да гледам и рода тука пък са вързани имотите на двама, та нъцки за ся вариант бегане като при вас. През трупа на някой ще е буквално. В капан съм един вид, но от друга страна имам некви още стигащи за нормален живот доходи да избутам още година две тука, ако не стане некой катаклизъм. Пък и климата при вас е мноо тегав. :nono:

@Amelia Драгичево и то ли взима от Перник вода или са ок там поне? :evil:
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Sat Dec 28, 2019 11:30 am

Драгичево също е на режим на водата, въпреки че май не ползват пернишкия язовир. Нашите не бяха особено наясно що им спират водата, ама на тях и не им дреме особено, щото си имат помпа, а водата за пиене си я наливат от изворите на Рударци.

С климата се свиква, бе, пичове. Аз тукашния климат го предпочитам пред българския, щото студеното ми харесва повече от топлото. Само краткотрайната зеленина и късия ден през зимата са ми дерт реално.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Sat Dec 28, 2019 1:02 pm

Ако искате нещо по-близо и Берлин е the place to be. Даже тук масово не се говори немски, а в случай че искате много работодатели предлагат курсове. И сме с що годе мек климат едни постоянни температури, нямами някакви рекордни минуси. Единственият ми проблем на мен е абсолютната липса на слънце и вечният мрак.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Sat Dec 28, 2019 1:18 pm

На Амелия студът и снегът са най-приемливи :mrgreen:, обаче България трябва да пропадне до земното ядро, за да ме накара някой да се махна.
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests